Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper / Cruiser Tavsiyesi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. İsmim Barış(İzmir). Arkadaşım vesilesi ile chopper motor merakım başladı. Yaklaşık 1 hafta 10 gündür araştırmalar yapıyorum fakat siz değerli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. İlk olarak giriş seviyesi bir motor düşünüyorum. Bu yüzden çok yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorum. Sizin bana önerebileceğiniz sıfır ve ya 2.el Max 4.500 TL ye kadar, haftasonu gezilerimi gerçekleştirebileceğim chopper var mı ? Ek olarak yedek parçasında sıkıntı yaşamak istemiyorum. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Falcon Freedom alabilirsin.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon Freedom alabilirsin.
    4500 bulursanız banada haber verin biraz zor o fiyata malesef
    'Saygı göster, saygı gör.'

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Merhabalar kardeşim, Kuba superlight 200e bi göz atabilirsin, kullananlar çoğunlukla memnun..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Rexiach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. İsmim Barış(İzmir). Arkadaşım vesilesi ile chopper motor merakım başladı. Yaklaşık 1 hafta 10 gündür araştırmalar yapıyorum fakat siz değerli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. İlk olarak giriş seviyesi bir motor düşünüyorum. Bu yüzden çok yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorum. Sizin bana önerebileceğiniz sıfır ve ya 2.el Max 4.500 TL ye kadar, haftasonu gezilerimi gerçekleştirebileceğim chopper var mı ? Ek olarak yedek parçasında sıkıntı yaşamak istemiyorum. Teşekkür ederim.
    İstanbul ve çevresindeysen rahat bulursun ama uzaksa gidip alacan malesef bende öyle yapacam büyük ihtimalle ama 5000 e çıkartabilirsen bütçeyi Küba superlight200 bakabilirsin daha ucuza jinlun 250-5 olabilir yedek parçası çok rahat bulursun , regal raptorlar çok güzel görüntü falan o fiyata bulursun ama yedek parça sıkıntısı var diyolar, borelli ledow cmx250 olabilir , Ramzey QM250 başka bir alternatif.
    Hyosung Gv250 , Rks Cruiser250 falan almanı tavsiye ederim herkes çinlilerden bunları önerir genelde ama bunların 2. el en ucuzu bile 5500 6000 civarı.
    İnş. aradığını bulursun.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    caracal falan bak o zaman ne diyim şu berenari nin kullandığı motordu yanlış hatırlamıyorsam bak videolarına

Başka yok mu arkadaşlar tavsiye ve nedeni

dostum regal raptorun 2. ellerine bakabilirsin istediğin tarz şeyler karşına mutlaka çıkacaktır

Motosikleti
    Hyosung GV650
    regal raptor'un 150 cc'lik olanlarına bakabilirsin. yada kuba sl 200 gibi ürünlere bakabilirsin. düzgününü bulabilirsen mondial mct 250 bak. parçası boldur izmirdede yapan eden çok var. bu arada izmirin neresinde yaşıyorsun

Motosikleti
    Hyosung GV250
    İlk motorun olacak galiba bu yüzden regal raptor bakmanı tavsiye etmem çünkü çin motor bir sorun yaratacaktır illaki yedek parçasını kolay bulabileceğin bir marka bak regal çok sıkıntılı

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim benimde ilk motorum mct 250 ydi ve çok keyifli sürüşler yapardım ve tekrar almayı düşünüyorum sanada tavsiye ederim ama temizini bulursan çok iyi olur borelli ledow olur ramzey chopper olur tabi temizini bulursan uğraşmazsın

Karsiyaka usta

srwnk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 150E2
    Bütçe dar olduğundan alacağın motor 150-200CC olacaktır. Geçen sene sıfır RRaptor 150E2 yi 5500'e aldım. Bu sene 6150 gibi seyrediyor. Küba da bunun bi tık üstü. Çinli motor olduğundan mikaları biraz zayıf. Çıt diye gider. Ama seni soğutmasın. 4500'e 10.000 ve üstü 150CC Regal edinebilirsin. İkinci elin tek kötülüğü kusuru varsa sahibi söylemeyebilir. Ama iyi tarafı plaka rodaj derdin olmaz. Hele satıcıyla anlaşırsan da motorun sigortası devam ediyorsa bir süre sigorta parası ödemeden de kullanmaya devam edebilirsin. İlk başlayanlar için kullanımı ve hakimiyeti kolaydır. Ama uzun yol yapacaksan bir noktadan sonra seni sıkmaya başlar. 150 lik motoru sıkılmadan kullanacağın maksimum 3 ay. Sonrasında 20km de bile sıkılıyorsun. İster sıfır makina alır sigorta, plaka masrafını da eklersin, istersen 2. el bir alet alıp 2 ayda tekrardan elden çıkarırsın. Ama alacağın RR 150E2 ya da Küba200... Derim ki Fuara kadar bir şey almaya girme. Fuarı gel, bak, bütçene göre araç yoksa sahibindende benim motor bile satışta... Sıfır Çinli alacaksan montajında mikaları çok kastırmamalarını söyle, hatta mümkünse montajında bulun...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı srwnk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe dar olduğundan alacağın motor 150-200CC olacaktır. Geçen sene sıfır RRaptor 150E2 yi 5500'e aldım. Bu sene 6150 gibi seyrediyor. Küba da bunun bi tık üstü. Çinli motor olduğundan mikaları biraz zayıf. Çıt diye gider. Ama seni soğutmasın. 4500'e 10.000 ve üstü 150CC Regal edinebilirsin. İkinci elin tek kötülüğü kusuru varsa sahibi söylemeyebilir. Ama iyi tarafı plaka rodaj derdin olmaz. Hele satıcıyla anlaşırsan da motorun sigortası devam ediyorsa bir süre sigorta parası ödemeden de kullanmaya devam edebilirsin. İlk başlayanlar için kullanımı ve hakimiyeti kolaydır. Ama uzun yol yapacaksan bir noktadan sonra seni sıkmaya başlar. 150 lik motoru sıkılmadan kullanacağın maksimum 3 ay. Sonrasında 20km de bile sıkılıyorsun. İster sıfır makina alır sigorta, plaka masrafını da eklersin, istersen 2. el bir alet alıp 2 ayda tekrardan elden çıkarırsın. Ama alacağın RR 150E2 ya da Küba200... Derim ki Fuara kadar bir şey almaya girme. Fuarı gel, bak, bütçene göre araç yoksa sahibindende benim motor bile satışta... Sıfır Çinli alacaksan montajında mikaları çok kastırmamalarını söyle, hatta mümkünse montajında bulun...
    Anlamadım ? 2. El aldığın zaman sigortası olsun veya olmasın yeni sahibi sigorta yaptırmak zorunda diye biliyorum ben ama sorduğumda burda herkes böyle dedi

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Motoru devraldiktan 10 gun sonra sigorta otamatikman duser zaten. 1 ay sigorta yaptormaya gerek yok sure izin var. Ilk motorun olcaksa cidden dikkatli ol freedoma paranibyettirebilirsen (ekipmanlari unutma) onu tavsiye ederim km dusuk hic degilse

satan kişi iptal ettirmezse sigorta poliçedeki son tarihe kadar geçer...sattıkktan sonra arayıp iptal ettirirse sistem otomatik 15 gün sonraya tarih atar ve noterden çıktıktan 15 gün içinde sigortasını yaptırman lazım 1 ay olan geçici ruhsat süresidir...sigortayla bir ilgisi yoktur...sigortayı hemen yaptırmazsan emniyet yeni ruhsatınıda sana yollamaz zaten...noterden çıkarçıkmaz yaptır..cezaya falan kalma...

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alternatifler bunlar o fiyata kadar.
    Ama hangisi neden tercih edilir konusunda pek yorum yapamam, bilenler varsa yardımcı olacaklardır.
    Ki bu konuyu bende merakla takip ediyor olacağım.

- Mondial Mct 250
    - Kanuni Tiger 250
    - Kanuni Karacal 200
    - Ramzey Qm 250
    - Salcano Sm 250
    - Skygo Sg250
    - Jinlun 250
    - Falcon Freedom 250
    - Kuba Sl 200
    - Regal Raptor 150-250 CC modelleri
    - Borelli Ledow 250
    - Keeway 150-250 CC modelleri

Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatifler bunlar o fiyata kadar.
    Ama hangisi neden tercih edilir konusunda pek yorum yapamam, bilenler varsa yardımcı olacaklardır.
    Ki bu konuyu bende merakla takip ediyor olacağım.

- Mondial Mct 250
    - Kanuni Tiger 250
    - Kanuni Karacal 200
    - Ramzey Qm 250
    - Salcano Sm 250
    - Skygo Sg250
    - Jinlun 250
    - Falcon Freedom 250
    - Kuba Sl 200
    - Regal Raptor 150-250 CC modelleri
    - Borelli Ledow 250
    - Keeway 150-250 CC modelleri
    Kesinlikle bunlar dışında model bulamadım bende. Şimdi burda 3 4 model var ki çok hoşlar kuba sl200 , falcon freedom, jinlun ve kuba sl 250 bunları kullanan var mı pazari yedek parçası var mıdır

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alıntı Rexiach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bunlar dışında model bulamadım bende. Şimdi burda 3 4 model var ki çok hoşlar kuba sl200 , falcon freedom, jinlun ve kuba sl 250 bunları kullanan var mı pazari yedek parçası var mıdır
    Kullanan anlayan bilenlerin yardımları çok faydalı olacaktır.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)