Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kaliteye boşamı para ödüyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mv F4
    Sadece 10/60 Agip kullanıyorum..Onuda her yerde bulamıyoruz..60 tl litresi.Motul kullanan arkadaşlar memnun kalmamıştı , gene Agip e döndüler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yağlar aynıdır. Zaten 3-5 fabrika yağ üretiyor, kalanlar ise kendi markasını basıp varsa katkısını koyup şişeliyor. Yağın litresine 50 lira para verilir miymiş ? Çok zenginiz çok.
    Genel olarak dogru, ancak:
    1. Ful sentetik yag dogal olarak daha pahali.
    2. Soguk sicak viskozite farki yuksek olan yaglar (10W-70 gibi) cok daha pahali.
    3. Motora ozel yaglar da cok daha pahali. Mesela KTM LC8 motorunda gumus kapli rulman kullaniyormus. Cogu yagda bulunan cinko, gumus kaplamayi yok ediyormus (kimyasal olarak daha aktif oldugu icin yerine gecerek). O yuzden eli mahkum $60 verdim 4 litre Motorex yaga en son.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Merhaba, bu hafta CBF600 ümün yağını değiştirdim. Servisim Speedol 10W40 PRO GP yağı çok övdü. Bende olur dedim ve değiştirdi. Yağ hakkında pek yorum bulamadım. İyi mi yaptım kötü mü bilemedim. 470 TL de para aldı. Hata mı yaptım sizce?

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu hafta CBF600 ümün yağını değiştirdim. Servisim Speedol 10W40 PRO GP yağı çok övdü. Bende olur dedim ve değiştirdi. Yağ hakkında pek yorum bulamadım. İyi mi yaptım kötü mü bilemedim. 470 TL de para aldı. Hata mı yaptım sizce?
    Maalesef servis genelde deposunda stokladığı yağı satmak için över, çünkü kar marjı daha iyidir, yağ için iyidir kötüdür diyemiyorum bilinen bir yağ değil, yağ konusunda en mühimi motoru yağsız bırakmamaktır, yağ eksilmesi var mı yok mu takip etmek gerekir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)