Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

!!!!! Boğaz Köprüsündeki Yol Bozukluğuna Dikkat !!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar bu sabah köprüden geçerken köprünün ortalarında, orta şerit ile sağ şerit arasında kalan bölgede bir yol bozukluğu vardı. Yaklaşık 100 km/h hızla bu yol bozukluğuna girmiş bulundum. Motor bayağı bir yoldan kesildi, gidon her iki taraftan 10 cm kadar ileri geri gidip geldi. Deneyimli olmasam, motorda direksiyon amortisörü olmayıp o etkiyi azaltmış olmasa çok ciddi bir kaza yapmış olacaktım. Köprü üstünde düşüp, giden arabaların altında kalma olasılığım çok yüksekti. Köprüden geçecekler çok dikkat etsin! Köprüden bugün geçecekler o yol bozukluğuna bakabilirler mi? Çok tehlikeli bir olay.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Dün değindim bir başlıkta bu konuya, asya 'dan avrupa 'ya geçişte köprü ayağını geçtikten hemen sonra sağ - orta şerit arasında uzun bir bozukluk mevcut, tersi istikamettede sağ şeritte şerit üzerinde ufak tümsek var, ayrıca köprüden çıkıp çamlıca 'dan stada doğru inen hafif kavisli bayırda sağ ve orta şeritte futbol topu genişliğinde çukurlar var dikkatli olmak lazım, geçmiş olsun..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu bozukluk ufak bir bozukluk değildi. O hızda rahatlıkla hakimiyetinizi kaybetmenize neden olabilir. Herkes dikkatli olsun! Ne biçim memlekette yaşıyoruz yaa? İnsan hayatı bu kadar mı ucuz? Yurtdışında bu tip bir yol bozukluğundan dolayı kaza yapsanız, dava açtığınızda inanılmaz yüklü tazminat alıyorsunuz. Hayatımız pamuk ipliğine bağlı resmen

rockydrummer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow vt 600 c
    yazık..valla yazık... ...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu sabah köprüden geçerken köprünün ortalarında, orta şerit ile sağ şerit arasında kalan bölgede bir yol bozukluğu vardı. Yaklaşık 100 km/h hızla bu yol bozukluğuna girmiş bulundum. Motor bayağı bir yoldan kesildi, gidon her iki taraftan 10 cm kadar ileri geri gidip geldi. Deneyimli olmasam, motorda direksiyon amortisörü olmayıp o etkiyi azaltmış olmasa çok ciddi bir kaza yapmış olacaktım. Köprü üstünde düşüp, giden arabaların altında kalma olasılığım çok yüksekti. Köprüden geçecekler çok dikkat etsin! Köprüden bugün geçecekler o yol bozukluğuna bakabilirler mi? Çok tehlikeli bir olay.
    Dün aynı olayı aynı yerde bende yasadım az kalsın ucuodum aman dikkat..
    S&S

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    koprunun basinda bir bozukluk bende gordum ama daha kotuleride var bu memlekette. ama daha yavas gidelim . araclara yakin takip yapmayalim ileriyi iyice gormedigimiz yerlerde elimi gazdan cekelim. tekirdag yoluna girmeyip otobandan gidelim vesaire
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, bozukluk hala orada ve düzeltilmemiş. Günde binlerce araç geçen köprü üzerindeki bu bozukluk kimse için önemli değil anlaşılan. Araç başına 3 YTL kesmeyi biliyorlar ama bu bozukluğu düzeltmek için hiçbir aksiyon alınmıyor. Yazık, çok yazık...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Arkadaşlar, bozukluk hala orada ve düzeltilmemiş. Günde binlerce araç geçen köprü üzerindeki bu bozukluk kimse için önemli değil anlaşılan. Araç başına 3 YTL kesmeyi biliyorlar ama bu bozukluğu düzeltmek için hiçbir aksiyon alınmıyor. Yazık, çok yazık...
    aslında bahsedilen yol bozukluğu, asfaltı düzeltmek(!) amacıyla bizim karayollarının uydurduğu yamadan ibaret. ama öyle güzel bir yama ki asfalttan 3-4cm kalın ve 10m kadar uzun. özellikle motosikletler için çok sakıncalı bir durum aslında ama eminim(!) bizim köprüden sorumlu bürokrasi zıvzıması çok ilgilidir bu konuyla.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    siz birde ankara asfaltındakileri görseniz, bundan 1 ay önce veya biraz daha fazla, kartal dan doğru çıkıp bostancıya gidecektim, yan yol çıkışında inanılmaz bir yol farkı varmış, zaten malum çamur zebil hertaraf, bizde yol farkından nasibimizi alıyorsuk motor ters döndü ama ben 180 kiloluk motoru nasıl bacağımın arasında tuttum siz gelin onu bana sorun, sadece kaskım ön cama çarptığı için bize giren 78 € oldu, asfalt müdürler yol mühandisleri öder artık bana bunları

benim o buzuklukta kollarım kopuyordu, deli gibi bir vibrasyona girdi motor
    let it be

cascarino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor T19A

sesimizi duyuralım...birşeyler yapılıyor mu soruyorum....

Ben derim ki site üyelerinin yollarla ilgili sıkıntılarını haftada bir site yönetimi bir başlık altında toparlayıp , hem karayollarına hem de trafik müdürlüğü ne göndersin.İsteniyorsa biz de bu konuyla ilgili birşeyler yapalım.Ancak bu işin bir editörün elinden geçiyor olması gerekli elbette.Hep beraber hareket edilirse ancak sesimiz duyulr.

Öneridir....

CaSCaRiNo

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    aynı noktadan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama geçen gün boğaziçi köprüsünde asyadan avrupaya geçişte köprü ayağını geçtikten hemen sonra sağ şeritin ortalarına doğru korkunç bozuk bir alan var, asfalt dalgalanmış resmen. geceydi 80le filan gidiyordum ve son anda farkettim çok tecrübem yok ama ilk aklıma gelen dengeyi bozmadan selenin üstünden ayağa kalkıp gidonu sıkıcı tutmak oldu (bisikletten kalan bir alışkanlık galiba) ve atlaya zıplaya geçtim o dalgalanmış asfaltın üstünden ama yüreğim ağzıma geldi düşüp bi arabanın altında kalacam diye. aman dikkat!!

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Alıntı cascarino adlı üyeden alıntı
    Ben derim ki site üyelerinin yollarla ilgili sıkıntılarını haftada bir site yönetimi bir başlık altında toparlayıp , hem karayollarına hem de trafik müdürlüğü ne göndersin.İsteniyorsa biz de bu konuyla ilgili birşeyler yapalım.Ancak bu işin bir editörün elinden geçiyor olması gerekli elbette.Hep beraber hareket edilirse ancak sesimiz duyulr.

Öneridir....
    Aynen katılıyorum..bireysel şikayetten ziyade Mt grubu olarak motorcular(gerçi tüm araçlar etkileniyor) adına şikayette bulunulmalı..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @donniedarko
    aynı noktadan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama
    Evet herkes o aynı bozukluktan bahsediyor. Arabalar için çok problem değil ama motosiklet için çok tehlikeli bir durum söz konusu. Ne şekilde iletmek gerek bilmiyorum ama ben oraya çok sağlam girdim, çıkamayabilirdim.

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    geçenlerde bizim şirkette bayağı bir konusu oldu araba ile geçerken arkasından gelen motosiklet düşmüş bayağı bi yuvarlanmış arkada durmuş bakmışlar allah tan bişeyi yokmuş düşen arkadaşın sırf o olayı yaşadılar diye benimde başımın etini yiyor arkadaşlar aman dikkat köprüden geçişte sağ şeridin ortasını kullanın ...

PS: bu arada çok önemli not olarak şunu söyleyebilirim orada yaşadığınız herhangi bir kazadan karayolları sorumlu hiç bir şekilde uyarı vermeksizin sürüş güvenliğini tehlikeye sokacak bir yapı var ve orada yapmış olduğunuz herhangi bir kazada mutlaka trfik polis ini çağırıp rapor tutturun yolun bozukluğu nedeni ile kaza yaptığınız için karayolları hasarı ödemek zorunda belirtmek istedim...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @NicemaN
    PS: bu arada çok önemli not olarak şunu söyleyebilirim orada yaşadığınız herhangi bir kazadan karayolları sorumlu hiç bir şekilde uyarı vermeksizin sürüş güvenliğini tehlikeye sokacak bir yapı var ve orada yapmış olduğunuz herhangi bir kazada mutlaka trfik polis ini çağırıp rapor tutturun yolun bozukluğu nedeni ile kaza yaptığınız için karayolları hasarı ödemek zorunda belirtmek istedim...
    Valla karayollarının bırakın hasarı ödemesini, bu konuda ilgili bir kişi bulabileceğimizi bile sanmıyorum. Amerika nefret etttiğim bir ülkedir ama bu konuda adamlar ne yazık ki bizden çok ilerideler. Herhangi bir yol çalışması veya yol bozukluğu olduğunda onlarca mil önceden uyarı levhaları koyuyorlar, o yere yaklaştıkça da levhaların sıklığı artıyor, ışıklı ve kocaman levhalara dönüşüyor. Aksi durumda başınıza bu nedenle birşey gelirse, 7 sülalenizi hiç çalışmadan geçindirecek kadar tazminat parası alabiliyorsunuz. Burada ise insanlar çukura girip düşüyor ama ne önlem alınıyor, ne de bozukluğu giderici bir çalışma yapılıyor. Ne biçim bir ülkede yaşıyoruz bazen şaşıyorum!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Kara Yollarını dava için avukatlık vs. masrafları ne kadar tutar acaba bir bilgisi olan var mı?
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Benzer bir durum, bozuk yollarla alakalı bir basın bildirisi, HOG bunu yapmış belki onlardan da fikir alınabilir Krato

BASIN AÇIKLAMASI

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ.

Aylardan henüz Mayıs, sıcaklar daha bastırmadı. İki haftadır motosikletlerimizle İstanbul-Ayvalık-İzmir ve İstanbul – Kütahya-Afyon-Antalya hattını gittik ve geldik.
    Karayolları genel Müdürlüğünün bizlere reva gördüğü yol durumu şudur : Adı geçen yollar boyunca tüm yeni yapılan ve yeni tamir gören asfaltlar erimekte ve yüzeyde ıslak ve kaygan bir tabaka oluşturmaktadır. Bu kayganlığı önlemek adına ise yola kamyondan yer yer kürek ile taş tozu atılmaktadır.

Motosikletçiler olarak sormaktayız :
    - Karayolları Genel Müdürlüğünün şu an Türkiye de iki milyon motosiklet sürücüsü olduğundan ve yılda artık 350 bin motosiklet satıldığından haberi varmıdır ?
    - Yol standartları dört tekerlekli araçlara göre mi belirlenmektedir.
    - Erimiş ve kaygan hale gelmiş asfalt dört tekerlekli araçlar için bile tehlike yaratırken, iki tekerlekli araçların her an kayma riski ile yollarda olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bilinmektemidir?
    - Mıcır nedeni ile ölümler basında yer alınca yeterli olmasa da bu konuda tedbirler alınmıştır, mayıs ayında erimeye başlayan asfaltlar için önlem alınması düşünülmektemidir , yada motosikletçilerin yollarda kayıp düşüp ölmesi mi beklenmektedir ?
    - Komşumuz Yunanistan ile aynı iklime sahibiz, ne Yunanistan’ın bırakın ana yollarında, ada yollarında bile eriyen asfalt görmedik, Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde eriyen asfalta rastlamadık. Bu denetimsiz ve kalitesiz asfalt üzerinde her an düşme korkusu ile sürmek alın yazımız mıdır yoksa ihmal yada suistimal sonucumudur.
    Cumhuriyet Savcılarımıza suç duyurusunda bulunuyoruz, Karayolları Genel Müdürlüğünün asfalt kalitesi kazalara ve ölümlere neden olacaktır. Eriyen asfalt ile ilgili soruşturma açılmalı, bunun sebebi denetim eksikliği yada müteahhit firma suistimali olup olmadığı ortaya çıkartılmalıdır. Asfaltın erimesini önleyecek tedbirlerin hemen alınması sağlanmalı, eksik yada hatalı malzeme kullanımı var ise derhal düzeltilmelidir.
    Aksi halde bu nedenle yollarda canını kaybedecek insanların vebali Karayolları Genel Müdürlüğüne ait olacaktır.

Emrah Soyuer
    H.O.G. Türkiye Başkanı

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    adamlar amartisör test alanı yapmışlar köprüye daha ne istiyorsunuz birde sağlı soğlu kum makinası var kaskları test ediyor içeri kum geçiriyor mu diye. Bir de kask takmayanları cezalandırıyor bu makine ya dünyanın neresinde var böyle test yeri
    "Güleriz ağlanacak halimize çünkü biz Türkiye'de yaşıyoruz"
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    dünyanın en pahalı benzinini kullanıoruz en çok vergileri ödüyoruz ama en kötü yollarda gidiyoruz
    Eğleniyor muyuz?

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Boğaziçi Köprüsü’nde bugünden(5 Temmuz 2006) itibaren Asya-Avrupa yönünde ’mastik asfalt onarımı’ yapılacak.

Karayolları 17’nci Bölge Müdürü Yakup Dost, çalışmanın hava şartlarına bağlı olarak en geç 3 günde tamamlanacağını söyledi. Dost, onarım çalışmasının trafiğin en düşük yoğunlukta olduğu 01.00-06.00 saatleri arasında yapılacağını vurgulayarak, şöyle dedi: "Çalışılan saatlerde Boğaziçi Köprüsü’nün Asya-Avrupa yönündeki 3 şeridi trafiğe kapatılacak ve trafik, diğer istikametten iki yönlü olarak akıtılacak."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler