Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

En düşük 2000 TL Trafik Sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Sat sat sat sat sat" dediğinizi duyar gibiyim. Yok... Satmam.

Hepi topu 8000 liralık gariban hintli Bajaj Pulsar 200 NS sahibiyim, tazeyim.
    Hemen hemen 13-14 senedir değiştirdiğim toplam 15-16 arabam oldu, ilk motosikletim.
    Bu 13-14 senede bir tane bile kazam, hasarım vs yok ama 2007 yılında İzmir'de yaşayan teyzem için -plakası değişmesin, 06 kalsın diye- benim adıma aldığımız arabasından hayvan yüküyle hasar çıkıyor. Şöyle bir dökümüne baktım da sanırım dünya üzerinde sigorta şirketine zarar ettiren ilk insan olabilir. Velhasıl, tüm naif ve sakin hallerime, son derece dikkatli şoförlüğüme rağmen böylesine bir talihsizlik eseri sigorta sicilim son derece bozuk çıkıyor.

Şimdi... Bundan 2 gün önce, pazartesi gününde noter işlemini yaparak motosikletimin ruhsatına kavuştum, sözü uzatmayalım, başlıkta belirttiğim gibi bütün sigorta şirketlerinden sorgulattım, en düşük 2000 TL gibi bir rakam çıktı. 9 taksit yapıyorlar, bu da ayrıntı.

Şehir Ankara, yaş 34

Size danışmak istediğim, yerimde olsaydınız seçenekleriniz şunlar:
    1- Motosiklet senin neyine? Sat hemen hiç uğraşma
    2- Hacı senin eş dost arasından sicili temiz birinin üstüne 120 liralık noter masrafını verip devret, sigortayı öyle yaptır.
    3- Sigorta yaptırma, hem daha heyecanlı öyle.
    4- 2000 liralık sigortayı yaptır, 9 ay taksitle efendi efendi öde, sigorta masrafları düşerse falan erkenden bozup düşük fiyattan tekrar yaptırırsın.

Bi el atın da beni vurduralım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Buralar degerlenir

muayenen varsa direk motoru devret o zaman ucuz çıkar diyecem de dayım sürüyor yıllardır ona bile 750 çıkartmışlar . Yine 1000 e yakın bir tutar cebinden çıkacaktır. Tabiki 2000 lira vermektense iyi . Ayrıca motorun gariban motoru değil ben mondial kullanıyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

haa birde zorunlu trafik sigortası banada en düşük 1100 çıktı motor 1200 eder normalde yaptırmadım . Kaçak kaçak biniyorum .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benim 165 lira çıktı benden beteri varmış

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bugün bir arkadaşa yaptırdık. Gözde bir şirket 33 yaşındaki arkadaşım 5.000TL prim çıkardı. Bu ne arkadaş derken sonra bir şirket 800 TL verinde direkt yaptırdık.

Maddi durumunu bilmiyorum ama 2.000 TL ye kasko+trafik yaptırabilirsin. Bence güvenilir bir akrabana motoru satıp tekrar dene derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 165 lira çıktı benden beteri varmış
    hocam birazdan toz duman çıkar buralardan bence çok durma sen bu topic de
    kemboo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    2 numaralı seçenekten başka çare yok gibi. Temiz birini bul devret, motordan vazgeçmek neymiş töbeeee...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    sevgili teyzemiz bir gece birini altina alip suruklese ve farkina varmadan yoluna devam etseydi ve plakani alsalardi hapi yutardin... Simdi bu is senin kucaginda patladigina gore teyzemize telefon acip durumu izah edip taksitlerin yarisini paylasmayi teklif etmelisin..

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    2 yazıyla iki

İkinci seçenek bana da mantıklı geliyor. Sanırım böyle yapacağım. Hatta devretmek için sigorta sicili pırıl pırıl olan teyzemi de seçebilirim. Gerçi heralde ona da yüksek çıkar 1 hafta içinde birisini bulup devir işlemini yapacağız artık...

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    730 lira tuttu benim yaşım 21 ilk motorum 2.5 yıldır da b ehliyetim var

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    3 dememiş kimse hayret. 3 diyorum.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ruhsatın sana ulaşabilmesi için sigorta yaptırman şart. Sigorta yapılmadan emniyet göndermiyor ruhsatı.

2.000 TL sigorta harbi baya kazık adamın zoruna gider ödemek. Aylık 166.66 TL ye geliyor. Yaptırıp iptal et. )

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısa vadede önce 2. sonra teyzenin aracını üzerinden al.

Başlığın ucu açıkta kalmasın, sonucu bildireyim diye yazıyorum, bugün sabah eşime devrettim motoru. Bugüne kadar onun üstüne kayıtlı herhangi bir araç yoktu, 350 lira sigorta çıktı, yaptırdım, çocuklar gibi şenim.

Not: geçmiş kayıt yok, yaş 33

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    kimse yaptırmasın sigorta bence

Ben sattim motoksikletimi ne yazıkki bu sigorta yüzünden 577 lira çıktı sattığım arkadaşa da 1500tl çıkmış motorun degeri mi ne 2000tl otomobilimin bile 300tl sigortasi varken motosikletten vazgeçmek aci oldu

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    tanıdık anne baba vs birinin üstüne geçir. paşa paşa bin

Motosikleti
    Şu an yok.
    Büyük konuşmayayım da öyle bir rakam çıkarsa karşıma motosikletten vazgeçebilirim. 50 bin liralık arabamın kaskosu bile o kadar tutmazken, ekonomik olsun diye bindiğim motora her yıl 2 bin lira, 10 yılda bir araba parası vermek şahsen zorlar beni...

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Demir sigortayı ara sor bi abi ben 2000 çıkan sigortayı 700 e halettim yaş 18 olduğu halde istanbuldayım bide işine yarar mı bilmem ama sigortacının numarayıda verebilirim istanbulsan ankaraya yapılır mı onu bilmem ama maksadım yardımcı olmk çünkü ben 1500 lira sigortaya ayırmıştım kıytırık bi kask almıştım 700 e hallolunca gittim 800 üne kask aldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)