Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Maltepe Sahilde Motosikletlere Ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Bu sabah her zamankinden daha fazla bir trafik sıkışıklığı vardı Dragos-Maltepe arası. Bu durumlarda bütün motosikletler kaldırımda bulunan bisiklet yolunu kullanır ben de daldım. Maltepe ışıklara gelince polis durdurdu benimle birlikte 3 motor daha vardı. Amirlerinin siniri tepesinde (niye ise?) alın bunların ehliyetleri doktora sevk edin diye emirler yağdırıp sürekli söyleniyordu. "Trafiğin durumunu görüyorsunuz tamam cezası neyse kes makbuzumu" diyecek oldum vay bunların aklı başında değil falan filan.. ehliyetleri alıp doktora sevk edecek hepimizi. Neyse ki cezayı yazan memur ehliyetleri verdi de gönderdi ona da şükür.
    Her ne kadar haklı da olsa motosikletlere yapılan bu muameleyi kınıyorum. Sabah saatinde kaldırım geniş bisiklet yolu dahil ne bisiklet var ne yaya, tehlike oluşturacak hiç bir durum yok. Araçlar da hiç aralardan geçilmesine izin vermiyor çapraz çapraz dur-kalk yapıyorlar. Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum.
    montrello bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ceza iyidir

Şimdi biraz ters mantık bakmak lazım.. Otobandan araba geçmiyor diye yayaların orta şeritten yürüdüğünü düşünecek olursak, bu durum olmaz değil mi ? O yüzden kaldırımda bisiklet yolunda motosiklet ile gitmek te olmaz. Bende k. yalı da oturuyorum 1-2 kez hafta sonu çok yoğun olduğu için kaldırımdan gitmişliğim var bisiklet yolundan ama, doğru değil tabiki. Demek istediğim orada yaya yada bisikletin olmaması hafifletici ya da geçerli bir sebep olamaz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O polislerin ceza yazan elleri dert görmesin. Aldıkları maaşı sonuna kadar hakediyorlar. Hem bisiklet yolundan, kaldırımdan git hem de bana ceza yazdılar diye burada başlık aç. En çok da şu cümle ilgili çekti "Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum. " Yok böyle bir pişkinlik !
    nalpergok, krd, mehmetenis ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    doktora gönder nedir ????

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktora gönder nedir ????
    akli melekelerinin yerinde olmadığını düşünmesinden ileri gelmiş olabilir :D Sonuçta orası bisiklet yolu, polis memuru da amerika da work&travel yaptıysa bunu düşünebilir haha

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende polislerin yaklaşımını beğendim Valla . Doktor derken, Akıl ile ilgili bir doktor mu acaba ?
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    ''tehlike oluşturacak hiç bir durum yok. '' OLABILIR AMA KANUN DIYE KURAL DIYE BIRSEY VAR
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Polis görevini yapmamalıydı, haklısınız.
    shruikan ve maktama bunu beğendiler.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    polisin yaklaşımı abartılı ama doğru fakat günde kaç tane araç sürücüsüne gösteriyor bu tavrı orası soru işareti,bende motosikletlere garezi olduğunu düşünürüm, şimdi kaldırıma çıkılmamalı orada hemfikiriz ,bende olsam hiç kimse yok ise yavaşça geçerdim kaldırımdan,tabii cezayada razı olurdum,
    illaki çıkmayan vardır ama şunuda düşünün bir mekana gittiğinizde kaçınız motorunu araba gibi otoparka koyuyor veya araçlar gibi parkediyor,çoğumuz olabildiğince otorduğumuz mekana yakın parkediyoruz,ama kaldırıma ama meydana ama bisiklet park yerlerine,bi çorbacı dükkanının önüne uzar gider ve yayaya açık yerler ulaşmak için kaldırıma çıkıyoruz.
    GB79 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Scooter'ı satıp crf'e geçmek lazım. Araçların arasında takılıyorsunuz demek ki.

Beylerbeyi'nden Boğaziçi Köprüsü'ne bağlantı yolunda da sabahları müthiş trafik oluyor. Hiç kaldırıma çıkmıyorum, crf'le takılmadan geçiyorum her gün ama orada da scooter'ların aralarda sıkıştığına ve kaldırımdan gittiğine çok şahit oldum.

Yayalar da tepki gösteriyor gerek yok, hem motosiklet hakimiyet becerileriniz gelişir, kolay yolu seçmeyin hemen .
    Kızıl pars bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Gecen yaz bende yedim 130 tl .benimki bisiklet yoluda degil.sadece arac trafigine kapali yola girdim.Aglamadim cunki benim hatam levhayi gormemisim.Seve seve gittim odedim valla.

Bir yere girilmeyecek ise girmeyeceksiniz.Motosiklet ile ,motosikletin girnesi yasak olan bir yerde,birisi cocugunuza kariniza carpsa adami parcalarsiniz.O yuzden gitmeyin kardesim kural kuraldir

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    pişkinliğin bu kadarı hem yasal olmayan yerde araç sür, hemde laf et. :D

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldırıma çıkmamalı bunda hem fikiriz.... falan filan çıkma kaldırıma poliste senin akli dengeni sorgulamasın.

Bir abimizin çocuğuna kaldırımda motosiklet çarptı. Motosiklet sürücüsünün g.tüne eksozu sokup kesiciye soksaydık inanın motosikletli daha memnun ve mutlu olurdu... O arkadaşın kaldırımda bir daha değil motosiklet kaykay bile kullanacağını zannetmiyorum...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ooo kızgın amir en sevdiğim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Pişkinlikle ne alakası var. Sanki hepiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız. Burda kafasına kamera takıp etrafına atarlanan bebelere alkış tutarsınız, sonra gelir sizi aşağılayan polise destek çıkarsınız. Ben burda kesilen cezadan şikayet etmiyorum. Yavaş yavaş kaldırımdan gittim evet cezasını da öderim ama öyle akıl sağlığı yerinde değil bunların, falan biraz ağır oluyor kimse kusura bakmasın. Size de yapılsa aynı şekilde tepki verirdiniz. Polis görevini yapmasın diyen mi var. Yapsın ama önce karşısındakini insan yerine koysun.
    O polislerin ceza yazan elleri dert görmesin. Aldıkları maaşı sonuna kadar hakediyorlar. Hem bisiklet yolundan, kaldırımdan git hem de bana ceza yazdılar diye burada başlık aç. En çok da şu cümle ilgili çekti "Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum. " Yok böyle bir pişkinlik !
    Bu mesajı yazan ve beğenen ezikler sizi de görürüz.
    Hadi hoşçakalın.
    karadenizz bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bu olay için soylemiyorum,

AMMA devlet iyice bu ceza işini gelire bagladı..
    haraç keser gibi ceza yazıorlar bu da bir gerçek,
    Arkadaşımın e-devletine ceza dusuyor: madde açıklaması, polisin dur demesine uymamak!
    hayal görüyor sanırım olmayan seylere de 300 TL ... ödesen b.k, ödemesen mahkemeye mi vercen uğraş dur..

Maaşımızı cezaya yatırıyoruz, nerde ne yazacakları da belli olmuyor..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Kaldırımda yürürken geçen mcdonalds kuryesine bir gün tekmeyi basacağım ya hayırlısı.

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Tuzla Caddebostan arası aynı zamanda bisiklet de kullanmış biri olarak diyorum ki bırakın motorsikleti bisiklet yolunda bisiklet sürmek bile tehlikeli. İnsanlar bisiklet yolunu da normal kaldırım olarak algılayıp sağlarına sollarına bakmadan önünüze atlayabiliyorlar. Bence de çıkarlarımızı haklarımız gibi göremeyiz. Orası bisiklet yolu, motorsikletin girmesi kazaya davetiyedir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    2 3 Gün önce kaldırımdan gitme cezası yedim. Normalde 190tl civarıymış. 92 TL kesti.
    SAvulunulacak pek bi yanı yok. Boş/dolu fark etmez

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah her zamankinden daha fazla bir trafik sıkışıklığı vardı Dragos-Maltepe arası. Bu durumlarda bütün motosikletler kaldırımda bulunan bisiklet yolunu kullanır ben de daldım. Maltepe ışıklara gelince polis durdurdu benimle birlikte 3 motor daha vardı. Amirlerinin siniri tepesinde (niye ise?) alın bunların ehliyetleri doktora sevk edin diye emirler yağdırıp sürekli söyleniyordu. "Trafiğin durumunu görüyorsunuz tamam cezası neyse kes makbuzumu" diyecek oldum vay bunların aklı başında değil falan filan.. ehliyetleri alıp doktora sevk edecek hepimizi. Neyse ki cezayı yazan memur ehliyetleri verdi de gönderdi ona da şükür.
    Her ne kadar haklı da olsa motosikletlere yapılan bu muameleyi kınıyorum. Sabah saatinde kaldırım geniş bisiklet yolu dahil ne bisiklet var ne yaya, tehlike oluşturacak hiç bir durum yok. Araçlar da hiç aralardan geçilmesine izin vermiyor çapraz çapraz dur-kalk yapıyorlar. Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum.
    Asıl tepkisi polisin muamelesineymiş arkadaşlar. Yoksa kaldırıma çıkmanın yanlış olduğunu kendisi de biliyor. Haksız yere üstüne gitmeyin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler