Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Maltepe Sahilde Motosikletlere Ceza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motoru kapat, inip motoru yanında yürüt kaldırımda. Bavul taşıyan bir yayadan farkın kalmaz, ceza da yemezsin, trafikte de takılmazsın. Buyur çözümü.

İlla ki süreceksen de cezayı göze alacaksın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Kaldırıma çıkıp yayaların canına kast ettiği için doktora sevk etmek istemiş olabilir mi acaba? Bir nevi psikopat olduğunu düşünmüş olabilir polis. Aynı şekilde kaldırımdan giden bir motosikletli bir yakınına çarparsa o motorluya sen ne yaparsın acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma çıkıp yayaların canına kast ettiği için doktora sevk etmek istemiş olabilir mi acaba? Bir nevi psikopat olduğunu düşünmüş olabilir polis. Aynı şekilde kaldırımdan giden bir motosikletli bir yakınına çarparsa o motorluya sen ne yaparsın acaba?
    Bir kere o yolu bilip bilmeden konuşmayın. Sahilyolundaki kaldırım sahilyolu kenarında bulunan bomboş bir alandır. yaklaşık 3m lik genişliğin 1m si farklı renkte boyanarak bisiklet yolu yapılmıştır. Yayalar yolun bu tarafında yürümezler, kenarında hiç bir bina da yoktur. Sadece ışıklarda karşıya geçip deniz kenarında yürürler. Siz herhalde şehiriçi normal kaldırımda yürüyen insanların canına kastediyorum zannettiniz. Doktora sevk hikayesi aşırı derecede tepki veren diğer memurları da canından bezdiren amirden kaynaklanmakta ve tüm şikayetim bundan dolayıdır. Bu kadar açık ve net. Psikopat görmemişsiniz siz. Yaya yok diyorum hala çarpmaktan falan bahsediyorsunuz. Esas araçların motosikletleri sıkıştırıp canına kastettiğinden haberiniz yok mu? burası motosiklet forumu değil mi yoksa.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldırımda motosiklet ile yayaya çarpıp ölüm oldu orada 1-2 tane

Amir bu bakımdan haklı. Amacı zaten seni huzursuz edip keyfini kaçırmak, neyse cezası yazsın demek, ben o cezayı göze aldım beni yıldırmıyor demek zaten.

Amirin bu tavrı cezadan daha caydırıcı olmuş ki buraya taşımıssın polisin tavrını. Ama haklı olduğun bir konu var o da bu tepkileri ne kadar olayda insan, araç, statu seçmeden gösterdiği

Oradan motorla gidene bu tepkiler gösterilmesse bu hareket normalleştirilir ve her motorcu kendini kaldırıma atmayı hak görür. Bunun normalleştiğini düşünsene, Motorcuların nur topu gibi bi şeridi oldu
    COQ, GB79 ve redlion999 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırımda motosiklet ile yayaya çarpıp ölüm oldu orada 1-2 tane

Amir bu bakımdan haklı. Amacı zaten seni huzursuz edip keyfini kaçırmak, neyse cezası yazsın demek, ben o cezayı göze aldım beni yıldırmıyor demek zaten.

Amirin bu tavrı cezadan daha caydırıcı olmuş ki buraya taşımıssın polisin tavrını. Ama haklı olduğun bir konu var o da bu tepkileri ne kadar olayda insan, araç, statu seçmeden gösterdiği

Oradan motorla gidene bu tepkiler gösterilmesse bu hareket normalleştirilir ve her motorcu kendini kaldırıma atmayı hak görür. Bunun normalleştiğini düşünsene, Motorcuların nur topu gibi bi şeridi oldu
    O şerit aslında araçlardan alınıp motosiklete tahsis edilmeli. Medeni bir ülke olsak bu kadar otomobil olacağına 4 te biri kadar motosiklet kullanan olurdu. Kimsenin birşeyi normalleştirdiği falan yok. Bir daha kaldırıma çıkmam da.
    Konuyu açmamın esas özü de dikkat edin benim yaptığımı yapmayın mesajıdır. Ama nedense yanlış anlaşıldım. Millet beni apaçi falan zannetti ya o zoruma gidiyor. Ben 2 çocuk babası 44 yaşında adamım neyin doğru neyin yanlış olduğunu sorgulayacak yaşları çoktan geçtim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktora sevk gayet mantıklıymış, sağlıklı bir kafa o yolda motosiklet kullanmaya çalışmaz.

Abi ne güzel polisler varmış, hep gereksiz işlerle uğraştıklarını düşünürdüm.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Trafigin aşırı kilit olduğu yerde bende çıkarım kaldırıma ama hayvan gibide asilmam gaza. Önümde yaya olursa yol istemem dibinede girmem.
    Bir kaç kez polis abiler gördü birşey diyen olmadı.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    44 yaşında adama motoru bıraktıracaksınız. Beyler adamın üstüne giderken eleştirinin dozu biraz kaçmış sanki, 17 yaşında değil ki böyle saldırarak adam edeceksiniz, eleştiri tamam ama biraz nezaket lütfen.
    Kanji bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Gereksiz duyar kasıyorsunuz. Emniyet şeridine girmeyen, filtrelemeyen, kaldırıma çıkmayan vb. motorcu görmedim ben. İnsan önce kendine dürüst olmalı.
    aquarist4 ve Kanji bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum.
    Hocam son şu iki cümleye kadar yazdıklarında anormal bişey yok ama bu iki şeyi savunur şekilde bu cümleyi kurunca ondan üstünüze gelindi.

yoksaa seni eleştirenlerde o kaldırıma çıkıp motor sürmüştür zaten

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ...................

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Bide şöyle düşün istersen. sen bi tane polis gördün yada amir neyse, adam sabah sabah kimbilir kaçıncı motosikletli ile uğraşıyor. Ve hepsi kaldırımda gidiyor hepside pişkin, hayır kaldırımda birinin çocuğuna (Allah korusun) çarpsan o zaman ne yapacaksın. Hatalı olduğunu kabul etmek yaptığını hafifletmiyor dostum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Adam burada polis in tavrını eleştirir biçimde başından geçeni paylaşmış. Sonuçta hepimizin ara sıra çok mecbur kalınca yaptığı küçük bir kaçamak yapmış. Yanlış anlaşılmasın normalleştirmiyorum ama siz böyle davranırsanız bu adam bir daha burada bir şey paylaşmaz. Herkesi böyle birer birer kaybeder " biraz daha koy ybr al" muhabbetine geri döneriz...

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam burada polis in tavrını eleştirir biçimde başından geçeni paylaşmış. Sonuçta hepimizin ara sıra çok mecbur kalınca yaptığı küçük bir kaçamak yapmış. Yanlış anlaşılmasın normalleştirmiyorum ama siz böyle davranırsanız bu adam bir daha burada bir şey paylaşmaz. Herkesi böyle birer birer kaybeder " biraz daha koy ybr al" muhabbetine geri döneriz...
    Tamam Bizde arkadaşın yaptığını eleştiriyoruz. Yanlış anlaşılasın da yapıcı eleştiri kaldıramayan arkadaşlar istediği yere gidebilir, bizde ybr al da deriz cbf te sıfır sıkıntı... Küstüm oynamıyorum diye ağlamasın kimse

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Bir kere o yolu bilip bilmeden konuşmayın. Sahilyolundaki kaldırım sahilyolu kenarında bulunan bomboş bir alandır. yaklaşık 3m lik genişliğin 1m si farklı renkte boyanarak bisiklet yolu yapılmıştır. Yayalar yolun bu tarafında yürümezler, kenarında hiç bir bina da yoktur. Sadece ışıklarda karşıya geçip deniz kenarında yürürler. Siz herhalde şehiriçi normal kaldırımda yürüyen insanların canına kastediyorum zannettiniz. Doktora sevk hikayesi aşırı derecede tepki veren diğer memurları da canından bezdiren amirden kaynaklanmakta ve tüm şikayetim bundan dolayıdır. Bu kadar açık ve net. Psikopat görmemişsiniz siz. Yaya yok diyorum hala çarpmaktan falan bahsediyorsunuz. Esas araçların motosikletleri sıkıştırıp canına kastettiğinden haberiniz yok mu? burası motosiklet forumu değil mi yoksa.
    Yolu gayet iyi biliyorum. Yapıldığı günden beri hem de. Hatta sahilin doldurulduğu günden beri. Arkadaşım yaptığının kabul edilebilir bir tarafı yok ilk önce bunu kabul et. Polisin tavrı konusuna gelince aynı haltı ABD de yapsan bırak doktora sevki kafana silahı dayamıştı o polis. Kaza denilen şey bir anlık olay. O sırada orada kimsenin olmaması senin oradan sürmeni gerektirmez. Tıpkı emniyet şeridi boş diye ordan süremeyeceğin gibi. Kural kuraldır kanun kanundur. Yasaksa yasaktır. Bunun başka bir izahı yoktur. Yasakları deliyor kanunu kuralı çiğniyorsan şikayet etme hakkın da YOKTUR.

Kaldırıma çıkmayalım da ne yapalım. O trafiğe girecek olsam ben niye motor kullanıyorum.

Zaten bu cümlenden olaya bakış açın gayet net belli oluyor. O zaman sana tavsiye kullanma kardeşim. Zira senin gibi kullananlar yüzünden toplumdaki motor algısını hepimiz biliyoruz.

Bir sözümde fazla yüklenmeyin diyen arkadaşlara inadına yüklenicem ki yaptığının hata olduğunu anlasın bir daha yapmasın. Yapacaksa da motor kullanmasın. Oldu yaptı yakalandı şikayet etmesin. Paşa paşa verilen cezaya razı olsun. Marifetmiş gibi buralara taşımasın.

Yukarıda yazdığım örnekten hareketle yüklenmeyin diyen arkadaşların bir yakınına kaldırımda çarpmış olsaydı birakın yüklenmeyi elinize geçirdiğiniz yerde linç bile ederdiniz. Çift taraflı oynamayın. Kural tektir. YAPTIGI DA YANLIŞTIR.

Not. Aynı yolu aynı şekilde bende kullanıyorum. Bir şey olursa başıma gelecekleri biliyor ve bunu bilerek yapıyorum. Bilerek yaptığım içinde bu tahammülden adam yaralama hatta olurse oldurmeye girer. Yakalanırsam de (arkadasda olduğu gibi) gelip kimsenin başını ağrıtmam burda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

O şerit aslında araçlardan alınıp motosiklete tahsis edilmeli. Medeni bir ülke olsak bu kadar otomobil olacağına 4 te biri kadar motosiklet kullanan olurdu. Kimsenin birşeyi normalleştirdiği falan yok. Bir daha kaldırıma çıkmam da.
    Konuyu açmamın esas özü de dikkat edin benim yaptığımı yapmayın mesajıdır. Ama nedense yanlış anlaşıldım. Millet beni apaçi falan zannetti ya o zoruma gidiyor. Ben 2 çocuk babası 44 yaşında adamım neyin doğru neyin yanlış olduğunu sorgulayacak yaşları çoktan geçtim.
    Bu mesajını sonradan gordum. Madem yaşıtız hocam açtığınız başlığın da yanlış olduğunu kabul edin. Ben bir halt yedim sahilde kaldırımdan giderken polisler yakalıyor ceza kesiyor sakın gitmeyin arkadaşlar şeklinde mesaj yazsa idiniz inanın daha yapıcı (yıkıcı olmayan) eleştirilere maruz kalırdınız. Ancak siz size neredeyse apaçiymişsiniz gibi davranan polisi şikayet etmeye çalışmışsınız. Belki yaş olarak genç olsanız umursamaz devam ederdiniz ancak yas 44 olunca tavrı ağrınıza gitmiş galiba.

Ancak yaşınız ne olursa olsun yaptığınızın yanlış olduğunu kabul etmeniz bile olgunluk olarak görülmelidir. Kazasız belasız sürüşler.
    farcob ve maktama bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    sen gelcen yaya yolunda yada bisiklet yolunda motoru süreceksin sonrada vay efendim diyeceksin.

Polis memurunun eline sağlık size ceza yazdığı için.

Not : sahil yolunuda çok iyi bilirim merak etme.
    beko12345 bunu beğendi.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    O yolu bilirim arkadas mecburen bisiklet yoluna cikmis'eger yavas ve dikkatlice gittikten sonra bir hata yok.Ha o yolda hizli gidersen kazaya sebiyet verecek kadar hizli polisler hakli.Bir seferinde bizat polis bana ordan gidebilirsin diye yol gösterdi.
    Elestirilerde insafli olmak lazim.Gorevlilerinde tehlikeli bir durum olmadiginda kurallari trafigin rahatlamasi icin esnetebilirler.
    Yoksa bu istanbul kesmekesinde cabalar dururuz.

meendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125 sm
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktora gönder nedir ????
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akli melekelerinin yerinde olmadığını düşünmesinden ileri gelmiş olabilir :D Sonuçta orası bisiklet yolu, polis memuru da amerika da work&travel yaptıysa bunu düşünebilir haha
    hayvan doktoruna da göndermek istemiş olabilir
    berkcigdem bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Baş ağrıtmak bir yana millet laf geçirmek için fırsat kolluyormuş. Ben de bu forumu aynı düşüncedeki insanların biraraya gelip birşeyler paylaştığı bir platform zannetmişim. klavyeye gelince herkes doğrucu davut kesilmiş. O trafikte kaldırıma çıkmayanınız yoktur. Bu bir gerçek. Burda asla yaptığımın doğru olduğunu savunmadım. Polis haksız ben haklıyım da demedim. Kaldırıma çıktım hatalıyım dedim. Hala bana hakaret ediyorsunuz ya, ben de motorcu dediğin birbirine yol verir yolda kalana yardım eder düşüncesindeyim oysa.

meendis kardeşim evet hayvan doktoruna göndermek istedi insan doktoru kalmamış çünkü. Onlar sizin gibilere bakmakla meşguller.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Baş ağrıtmak bir yana millet laf geçirmek için fırsat kolluyormuş. Ben de bu forumu aynı düşüncedeki insanların biraraya gelip birşeyler paylaştığı bir platform zannetmişim. klavyeye gelince herkes doğrucu davut kesilmiş. O trafikte kaldırıma çıkmayanınız yoktur. Bu bir gerçek. Burda asla yaptığımın doğru olduğunu savunmadım. Polis haksız ben haklıyım da demedim. Kaldırıma çıktım hatalıyım dedim. Hala bana hakaret ediyorsunuz ya, ben de motorcu dediğin birbirine yol verir yolda kalana yardım eder düşüncesindeyim oysa.

meendis kardeşim evet hayvan doktoruna göndermek istedi insan doktoru kalmamış çünkü. Onlar sizin gibilere bakmakla meşguller.
    yolda kalana yardım eder , yol verir vs ile sizin kaldırıma çıkıp ceza yemeniz ne alaka ? doğru bir şey yapmadığınızı kendinizde sölüyorsunuz fakat başkası söyleyince suçlu oluyor ne garip...

napalım bravo iyi ki çıktınız salak polis aptal polis mi diyelim. adam görevini yapmış cezayı kesmiş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler