Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tem otobaninda feci kaza !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ucuz atlatmış Allah korumuş , acil şifalar diliyorum.
    Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yavaşlatarak birkaç kez inceledim 1. resimdeki araç sağa geçiyor sinyal verdiğini göremedim

Kusurlu araç sanırım arkadaşımıza çok çok geçmiş olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kask konusuna da açıklık getirelim, arkadaş çarptığı arabanın bagajında bir süre seyahet ettikten sonra düşüyor ve kafasının sağ tarafını yere vuruyor (Kaskını) ve o arada kask çıkıyor kafasından yani kask bir şekilde işini yaptıktan sonra ayrılıyor kafasından resimde dikkat edin sağ taraf traşlanmış.. Ayrıca bağı bağlımıydı değilmiydi bilemiyoruz. Ve Dipnot: Kask nolanın çene açılır bir model kaskı gibi geldi bana.. aşağıda bir görsel..

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Arkadaşa geçmiş olsun. Kask konusuna gelince çeneden bağlasanız yada klipsini taksanız bile arada sadece bir parmak girecek mesafenin olması gerekiyor. Eski bir yarışçı abimiz söylemişti 1 parmaktan fazla boşluk olursa kask tüm işlevliğini yitirir kafadan çıkar diye

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Allah hepinizi korusun,kimse isteyerek kaza yapmaz.Ben 1 aydir yatiyorum ,omurga ve belimde kiriklar var.Allahdan araba kazasi ,o kazayi motosikletim ile yapsaydim simdi asri mezarliginda pamugumla mutlu mesut yatardim.
    Siz istemesenizde birileri sizi zorluyor kaza icin.Aman ekipmansiz dolanmayin abi.Vallahi dunyanin en basit isi donumu tek basima zor giyiyorum simdi.
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Daha bunlar ilk sıcak ve güneşli günler.
    something123 bunu beğendi.

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    arkadaşa geçmiş olsun. fakat kazaya davettiye çıkarmış. trafiğin akışına göre çok hızlı.
    beyaz araç soldan 2. şeritte giderken sağa geçmeye başlıyor. aynı anda motorlu arkadaşta clio marka aracın arkasında çıkarak slolom yapıyor. muhtemelen kazaya karışan beyaz araç aynaya baktığında motorlu arkadaş clionun arkasında idi.
    Araç sürücüsünün durmamasına anlam veremedim.

birde dikkat ederseniz motorlu arkadaş otomobilin arkasında kısa süre gittikten sonra yere düşüyor ve yerdeyken motoru kendisine ya göğüs hizasından yada kafasından çarpıyor. muhtemelen kaskıda bu sırada çıkıyor. videoyu çeken arkadaş motorun yanından geçerken kaskın motorun sürtünmesinin bitmesiyle yuvarlanmaya başladığını görebilirsiniz.

bu tarz kazalardan kendimize ders çıkarmalıyız. bu tarz videoları eğitim videosu olarak görüyorum. ve arkadaşların hatalarından ders çıkartıyorum.
    gursus bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kaza yaptıktan "sonra çok değiştin kızım artık çok yavaş kullanıyorsun" diyenlere cevabım..
    Yavaş değil...
    Temkinli kullanıyorum...

Temkinin elden bırakınca olanları bi kez daha hatırladım,
    zira 3 gündür havanın ısınmasıyla motoru tanımaya başladıkça hızlanmıştım..
    bi kendime geldim..

Arkadaşa geçmiş olsun,
    Karalıya paylaşım için ibretlik tşkler..
    engin_deniz bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Arkadaşın önü boş iken,sol şeritteki araç orta şeride geçiyor ve araca arkadan çarpıyor.

Tabii ki çok hızlı sürüyor,ama araçta da hata var ve hatasını bildiği için durmuyor.
    velizrsln bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın önü boş iken,sol şeritteki araç orta şeride geçiyor ve araca arkadan çarpıyor.

Tabii ki çok hızlı sürüyor,ama araçta da hata var ve hatasını bildiği için durmuyor.
    Şerit değiştirmek neden hata anlayamadım. Orada şerit değiştirmek serbest. Araç sola çıkıp sollama yapan bir aracın önünü kesmiyor , daha yavaş olan sağ şeride geçiyor . Ayrıca araç çok ileride de olsa duruyor kazanın şoku veya kalabalık motorcuları görüp korktuğu için olabilir.

Yol hızlı gelenindir diye bir kural yok . Motosiklet sürücüsü hızını azaltarak sağa geçen aracın solundan geçmeli veya beklemeliydi.
    RuzgarSA, Shrieker ve Dağcı bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Millet hala bizim NCye 55bg çok hantal, gitmiyor crossrunner a crosstourer a geçecem desin.. Hergün piste çıkıyoruz sanki.. Ondan sonra yollarda bi sürü böyle süren adam görüyoruz, sonuç ortada..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Çok büyük geçmiş olsun. Kaskın kemeri bağlanmalı kesinlikle unutmayın. Bende geçen kaza yaptım kazadan öncede tek yön yolda terse girmiş üstüme gelen transitten kaçarken aracını çizdim diye indiler dövdüler beni kaskı kafamdan çıkarmaya çalıştılar çıkaramadılar boynum kırılcak sandım çene bağı olmasa suratımı dağıtcaklardı.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun. Kaskın kemeri bağlanmalı kesinlikle unutmayın. Bende geçen kaza yaptım kazadan öncede tek yön yolda terse girmiş üstüme gelen transitten kaçarken aracını çizdim diye indiler dövdüler beni kaskı kafamdan çıkarmaya çalıştılar çıkaramadılar boynum kırılcak sandım çene bağı olmasa suratımı dağıtcaklardı.
    Bu konunun kaza olayından çok sizin olayınıza üzüldüm, ne şerefsizler ne karaktersizler ne ..rrrr... çocukları dolmuş bu kadar olmaz kansızlar ya cidden, döl israfları, savcılığa şikayette bulundunuz mu it sürüleri için acaba?
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Sol şeritten sinyal vermeden sağ şeride ani bir manevra yaparak kazaya sebebiyet veren araç sürücüsüne selamlar olsun.
    Yolunda devam etse böyle bir kaza yaşanmıyacaktı. he motorlu arkadaşımızda hatalı ama aması var işte.

Videoyu yüksek çözünürlük ve hız 0.25 le izlemenizi tavsiye ederim
    Araç kaçırdığı sağ taraftaki yol ayrımına dalmak istedi kaza yaşanınca düz bastı gitti

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Böyle kazalara üzüldüğüm söylenemez
    Chronix ve Shrieker bunu beğendiler.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Çok geçmiş olsun işte fazla gaza gelmenin sonuçları ucuz atlatmış iyiki.
    'Saygı göster, saygı gör.'

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sanırım 26 şubatta fuarda Shoei kapalı kasklara bakacağım !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

evet öndeki araç, sinyal vermeden sağa dalıyor ve hızlı,
    motor çok hızlı gidiyor makas atıyor,

buyur çık şimdi işin içinden.

o sinyal vermeden sağa dalan araç, kaçdı bu arada durmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun kaza olayından çok sizin olayınıza üzüldüm, ne şerefsizler ne karaktersizler ne ..rrrr... çocukları dolmuş bu kadar olmaz kansızlar ya cidden, döl israfları, savcılığa şikayette bulundunuz mu it sürüleri için acaba?
    Yok abicim nerde karşıdan gelirken uzunlardan göremedim zaten sağda solda araçlar park etmiş tek araç geçecek kadar yer var zoraki park halindeki iki arabanın arasına girmeye çalışırken arka kuyruğa sürtüp düşürdüler yokuş aşağı bide motoru kaldırıp çıkmaya çalışana kadar saldırdılar adamlar arabadan indi ters yön abi napıosunuz siz kafanızmı güzel diyene kadar saldırdılar 10 dak öyle yattım boşluma vurdular hep kendime gelip bakamadım bile kim vuruo noluo. Hep işte sigaranın zararları gece 2 de opete gidiodum sigara almak için o gün bu gündür sigarayı bırakmayı düşünüyorum yedimiz dayakla kaldık. Ama ahdım var böyle insanları trafikte tek yakalamim anam avradım olsun sülalesine ara gazı vericem anlatırken sinirlendim yine eldivenimi kaskımı pantalonumu montumu ne varsa çizik yırtık içinde bıraktılar daha taksitlerini ödüyorum. Birde onun üstüne çok geçmeden kaza oldu zaten kazanın en büyük sebeblerinden biride o günden sonra tedirgin kullanmaya başladım ufak bi dikkatsizlik sinyalsiz dönüş yapan genç bir arkadaş saolsun sağ arkadan çarpıp motoru mahvettim.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Benzer bir sekilde kıl payı kurtuldum, yerle temas etsem çift katli otobüs ezecekti.
    O gün den sonra hayata bakış açım değişti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)