Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor tafsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 lik Transalpi cocuguna bile birakabilirsin..boy olarak sinirdasin
    sağolun hocam teşekkür ederim bilginiz için. peki f650GS yada F650CS scarver alınabilir mi hocam. yoksa başımıza iş mi açar. (yükseklik olarak onları acayip rahat buldum da)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun hocam teşekkür ederim bilginiz için. peki f650GS yada F650CS scarver alınabilir mi hocam. yoksa başımıza iş mi açar. (yükseklik olarak onları acayip rahat buldum da)
    Ben eski f650gs kullanicisi olarak ogrenciye yuk getirecegini dusunuyorum. ama transalp farklidir o fiyata oturakli iyi motordur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........cbf500 ise o kastettiğiniz benim tecrübeme uygun mudur peki ?.........

CB 500 F den bahsediyorum....maalesef bu motorun X kodlu daha bir touring olan modeli gelmiyor TR ye..

ama mevcut F modelini de uzun ön cam,gidon yükseltme ve ihtiyaca göre çanta ile donatarak çok güzel uzun yol makinasına çevirebilirsin..

47 beygir motoru var senin tecrübene uyar bence,bileğine hakim değilsen bütün motorlar tehlikeli..

17-18 liraya çantalı düşük kilometrede 2014 modelleri var ilanlara bir göz atıver..

Motosikleti
    Yohhh
    Hocam cb500f benim bütçeme uymuyor. Bileğim hassastır çok gaza basmayı sevmeyen bi adamım bu sebeple mt-03 gibi bir motoru incelemeye başlamıştım ama hakkında bilgi sahibi değildim. cevabınız için teşekkür ederim.
    Şimdi çıkmak zorundayım Hepinize teşekkür ederim yardımınız için.

cbf 250 lere bak derim :D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gectigimiz ayin sonunda Mersin`deydim, memleketim olur, hayatimda otomobilin sofor koltuguna oturmus degilim, ehliyetim de sadece motosiklet. Arkadasimin arabasi ile bes gun kadar oraya buraya gittik, boyle bir rahatlik, konfor olamaz her yer 15 dakika. Ilk firsatta araba surmeyi ogrenmem lazim. Mersin gibi yerde ne trafik var ne park sorunu .

Istanbul`a gelmeseydim belki de hic iki teker ile alakam olmayacakti.

Soruna gelince, Mt 3`u hic touring motosiklet olarak gormuyorum. Naked olarak da MT serisinden farklari da var. Uretimden kalkmasi veya ikinci eldeki piyasasinin dusuklugunden ziyade, ihtiyacina uygun bir makine olmadigini dusunuyorum.

Inazuma agir makine degil, 250cc ve uzeri kullandiysan daha once sadece ivmelenme olarak seni tatmin etmeyebilir, ama duke serisi ile uzun yola cikmak da agir fantazi olur

Inazumayi alip 100 km hiz ortalama ile sorunsuz binlerce km, onlarca gezi yapabilirsin, malesef yeni teknolojili bir ust cc makine icin bi 6 bin TL kadar daha cikmak gerekiyor. Enduro secenekler olurdu en azindan.

Bu darbogazda varimizi yogumuzu ortaya koysak da malesef gucumuz yetmiyor istedigimiz motosikleti almaya.

Cbf 500 hakkinda malumatim yok.

Aciksasi kararinin ne olacagini ben de merak ediyorum.

Simdiden hayirlisi

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Şu mondial rx3 enduro ya bir bak istersen, şu anda aktif başlıklar içinde

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gectigimiz ayin sonunda Mersin`deydim, memleketim olur, hayatimda otomobilin sofor koltuguna oturmus degilim, ehliyetim de sadece motosiklet. Arkadasimin arabasi ile bes gun kadar oraya buraya gittik, boyle bir rahatlik, konfor olamaz her yer 15 dakika. Ilk firsatta araba surmeyi ogrenmem lazim. Mersin gibi yerde ne trafik var ne park sorunu .

Istanbul`a gelmeseydim belki de hic iki teker ile alakam olmayacakti.

Soruna gelince, Mt 3`u hic touring motosiklet olarak gormuyorum. Naked olarak da MT serisinden farklari da var. Uretimden kalkmasi veya ikinci eldeki piyasasinin dusuklugunden ziyade, ihtiyacina uygun bir makine olmadigini dusunuyorum.

Inazuma agir makine degil, 250cc ve uzeri kullandiysan daha once sadece ivmelenme olarak seni tatmin etmeyebilir, ama duke serisi ile uzun yola cikmak da agir fantazi olur

Inazumayi alip 100 km hiz ortalama ile sorunsuz binlerce km, onlarca gezi yapabilirsin, malesef yeni teknolojili bir ust cc makine icin bi 6 bin TL kadar daha cikmak gerekiyor. Enduro secenekler olurdu en azindan.

Bu darbogazda varimizi yogumuzu ortaya koysak da malesef gucumuz yetmiyor istedigimiz motosikleti almaya.

Cbf 500 hakkinda malumatim yok.

Aciksasi kararinin ne olacagini ben de merak ediyorum.

Simdiden hayirlisi
    hocam cevabınız için teşekkür ederim, bilgisayarımın fan sesinden rahatsız olabilen( bu sebeple ilk aldığım günden beridir güç tasarrufu modunda kullanıyorum) ben 100 ile giderken 7500 rpm de çalışan bir aletten rahatsız olacağımı düşünüyorum. tabi denemek lazım yoksa inazumayı kasa olarak seven birisiyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc Sym Wolf,Inazuma,Z250 Sl gibi nakedlar ya da maxi scooterlar düşünülebilir.

Özellikle uzun yol için ben maxi scooterları daha keyifli buluyorum. Neredeyse sıfır rüzgar,rahat sele,geniş bagaj vs ile avantajı çok.

Ayrıca temizine denk gelinirse Cbf 500'de değerlendirilebilir. Alt devirleri commuter kadar sakin ancak üst devirlerde nefis bir ivmelenmeye sahip.

Yakıtı çok hırçın kullanmadıkça üzmez,performansı uzun yolda çok tatminkar. Bakımlısı kolay kolay asla üzmez. 11.000 tl bandında iyi bir alternatif olabilir.
    sym wolf da düşünebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı rsinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mondial rx3 enduro ya bir bak istersen, şu anda aktif başlıklar içinde
    hocam valla 250cc sınıfında tek enduro ama kalitesine güvenemedim pek.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Rx3 Evo Çin den Barcelona ya yolculuk yazisini okumani tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3 Evo Çin den Barcelona ya yolculuk yazisini okumani tavsiye ederim.
    valla hocam o yazıyı önceden okudum ama ister istemez çekiniyorum.Söylediğiniz modellerin hepsine bakacam. hepsini imkanım olduğunca bir deneyecem cevap veren yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)