Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

280 km sonrası oksijen yerine azrailin cigerlerinden gelen korbondioksiti solarsınız!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    her hızlanmanın bi yavaşlaması ve durması wardır bence en güzeli herhangi bi tehlike karsısında herzaman kontrollu oalrak durabilcek hızlarda gidilmeilidir.
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    hız olayı yapıldığı yere göre göreceli bir kavramdır.insan oğlu karada 1227km/s, atmosferde 30,000km/s,atmosfer dışındada 91,500 km/s hıza ulaşmıştır ve hız herzaman insanoğluna haz vermiştir.bence hız tutkusuyla bilinçsizlik arasında bir çizgi vardır....
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

timtim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok malesef olcağada benzemior.
    allah hepimizi kazadan beladan korusun...ne kadar sölensede makina recingse kontrol olmuyo gazı açıyosun bende yok ama olanları gördüm eger acmayan varsa gazı helal olsun kendini tutabiliyosa aam dedim gibi allah korusun hepimizi...

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    280 bırak 200 bile geçmek bana göre değil çünkü o yollardaki geçen yol çizgileri değil hayatının film şeriti haline dönüşüyor...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

mucahit_44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    fazla surat iyi değildir

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Ben hız yapmamak için bu motoru aldım.

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Doğru yerde hız çok keyif vericidir, yanlış yerde hız ise çok tehlikelidir.
    +1 kesinlikle doğru ama benim farklı bi yanım var ben hız yaparken alıcağım heyecanı sahilden kenardan kenardan yavaş yavaş giderken denizi seyrederkende alabiliyorum bu tabi hayattan zevk alma meselesi
    Kask tak!

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    hız bir tutku ama Türkiye nin yollarında bu işkence olur 280 e gelene kadar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    evet zaten bizim en büyük 2 sıkıntımız var
    1. bizim türk soförlerin motorsikletleri trafikten bir araç olarak görmemeleri küçümsemeleri
    2. yollar. hertaraf çukur dolu arabalar hızla o çukura girdiginde en fazla lastikleri patlıyor ya biz evet bizimde lastikler patlıyor ama o hızla pastikle beraber bizde patlıyoz motor bir tarafa biz bir tarafa onu için bizim için yollar diger araçlara göre daha da önemli .

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bravo Elint!Çok nefis bir mesaj olmuş.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    280 km mi???
    100 km hızla motordan bi düş bakalım biri senin bi parcanı bulabiliyomu.hersey konsantre ve dikkat meselesi.eger ii saglarsan evindeki 2 metrelik yatagında,saglayamazsan yerin 2 metre dibinde...

Motosikleti
    F 650 GS
    yaa arkadaşım sen nediyon yaa düzyolda sen motorla 150 ile giderken yat full korman olsun ( kask eldiden koruma mont pantolan bellikler var aynı zamanda böbrekleri koruyor ondan vs..... ) birşey olmaz olsa bana olurduu yaa sen nekadar konsantre olursan olll karşıdan gelen sürücü konsantre olacagınımı sanıyonnn ben bu mesajı hız tutkunları için yazdım adamlar motorun tablasında 300 km yi göremeden rahat edemiyorlar senin zaten öyle bir sorun yok sana 100 km de yeter fakat adamın altında 1000 cc lik racing var onun zaten gaza dokunması 100 km ile başlıyor ona sen 100 ü geçme desen bile seni takmaz zaten o motoru hız amaçlı almıştır ama biz en azından kontrollü bir hız yapsınlar diye ugraşıyoz yoksa o tür motorları kullanan insanalra 90 ı geçmeyin tarafikte suç felan demeye gerek yok onlar zaten biliyor bunları biliyorsunuz dimi

ismail_bilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zat
    katılıyrm hız arttımı nefes almak zorlasır

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    ELINT kardeş iyi de sen "180'i geçmeyin" deseydin Türkiye şartlarında mantıklı olurdu. hem faydalı bir iş yapmış olurdun. bence 280'i geçmeyin demenin hiç bir mantığı yok. Türkiye'deki son Moto CP'de bile havanın yağışlı olmasının da etkisiyle 290'nın üzerine çıkanı pek görmedim. Kaldıki sen tavsiyeni Moto CP pisti için değil Türkiye yolları için yapmışsın.

Geçen ay sakaryadan İstanbula iki kez gidip geldim. ikisinde de otomobil kazası gördüm. bu kazalardan birinde otomobilin biri neredeyse tamamen yok olmuştu. ayrıca bir yerde yolun ortasına bir buçuk metre uzunluğunda kalın bir kalas düşmüştü. ayrıca karşı şeritteki kazayı seyretmek için önünüzdeki şöförler arkasından kimin geldiğine bile bakmadan hemen yavaşlıyorlardı. bizim bu şöförlerimiz olduktan sonra otobanda olsan ne yazar.

üstelik bu formu sadece hız yapanlar değil, motora yeni başlayan birsürü genç okuyor. onlar şimdi "hımmmm demek ki 280 km.ye kadar hız normalmiş" şeklinde algılayacaklar olayı. bizim endişemiz bundan dolayı. yani yanlış anlaşılma olmasın, millete kötü örnek olmayalım. haaaaa bütün bunları bilmesine rağmen 200'lerin üzerine çıkıpta başına kötü şeyler gelenler için sadece "aklın neredeydi" diyebilirim.

Motosikleti
    F 650 GS
    yaa evet haklısın zaten başta böyle birkaç kişiden yorum alınca açıklama yaptım bunlar motorda hız bilinci olmayan insanlar için... 150 den sonrası sizin risk almanızla ilgili dedim. yani 280 den sonrası tehlikeli 280 den öncesi güvenli diye birşey yok arkadaşlar hızlı gittikçe hep dah fazlasını istersiniz. bu 280 km sözü 600 cclik 750 cclik motoru olupta bana bu motor yetmiyor diyenlere onlar 1000 cc alıyor ve tek amaçları 300 km yi görmek altlarındaki motor zaten 270-280 yapıyor ama sırf 20 km daha hızlı gitmek için motor degiştiriyorlar yapmayın arkadaşlar racing tutkunu biriyseniz size 600 cc likler yeter hatta bazılarınıza artar bile

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    kardeş çok güzel demişsin sana katılıyorum
    isteyen hız yapar
    hız yapmanın yeri ve zamanı vardır diy orum

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Kendi sesini duyuyorsan, yeterli kadar hiz yapmiyorsun
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    280
    ömer abi nerdesin

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    aynen doğru katılıyorum ve onun için büyük makina (racıng) alan dostlarıma sadece çok dikkatli olun diyorum herzaman hız yapma diyemem çünkü adam o makinayı hız için almış zaten sadece dikkatli olun peşinizde gözü yaşlı insanlar bırakmayın ...
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

ozbaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kesinlikle saçma sapan hız anlayışlarına katılmıyorum aile ve geride bıraktıklarınınzın durumunudüşünürseniz
    baha

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler