Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Teorik Sınava Giremedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Arkadaşlsr merhaba bazıların bildiği üzere cumartesi günü teorik sınav vardı.

Cuma günü nüfus cüzdanımı cebimden düşürdüm ve kaybettim. Şans bu ya aynı günün sabahı da pasaportumu da vize başvurusu için vermiştim elimde bir tek askeri kimlik kartı kaldı. Neyse ertesi gün oldu sınava gittim binaya girdim gözetmenler toplanmışlardı yanlarına gittim durumu izah ettim. Direk binayı terk eder misin bunun tartışmasını bile yapamayız dediler. Askeri kimliğimi göstermeme rağmen sınava giremedim.

Biliyorum hata bende kimlik düşürmek kadar aptalca bir harekette bulunduğum için kendime çok kızıyorum.
    Öte yandan 2 ay daha bekliyceğime yanıyorum. Moral verin arkadaşlar ne yapayım nasıl geçicek 2 ay?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Hemen moral veriyorum, bir sonraki sınav 13 mayısta. Yani 3 ay bekleyeceksin :( bu süre içinde bol bol kitap oku zaman çabuk geçer
    redlion999 bunu beğendi.

Kurşun ata ata biter
    Yollar gide gide biter
    Mapus yata yata biter
    Aldırma gönül aldırma
    😆😆😆
    jimi_hendrix bunu beğendi.

SürücüMen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Clio 2012/Mondial 150 SüperBoy X
    Her işte bir hayır vardır derler.Bu söze inanırım.Sizinde inanmanızı tavsiye ederim.Geçen sene babama motosiklet aldırmak için elimden geleni yapmıştım.(CBR 125R 8.750TL )
    Bir süre sonra babamda ikna oldu.Tamam yarın gidip alalım honda bayiisine dedi.Ertesi gün uyanır uyanmaz Yükseliş Honda İzmir i aradım.Elinizde CBR 125 R var mı?
    -Malesef beyefendi.
    Aydın,İstanbul,Bursa,Ankara ve hatta doğuda bir çok ili aradım.Aldığım cevap değişmedi.Ben ocak ayının başlarında almak istiyordum.Yaptıkları açıklamada ;
    -Mustafa bey japonlar bize göre değişik takvime gittikleri için 2015 modeller ülkemize giriş yapmamıştır.İsterseniz bir miktar kapora karşılığında nisan ayının sonunda teslim alabilirsiniz.Dediler.
    Heves bu ya hemen almak istiyorum ama yok.İkinci el baktım bir tane yakınımda 1.700 km de 2014 model vardı.Babama bütün durumu anlattım.Babamın cevabı ;
    -Unut o zaman motosikleti..
    +Ya baba neden?
    -İkinci el almam..Üstünde belki adam öldü.(Kendisi 85 yılında sıfır motosiklet almış,bi süre sonra motosiklet arıza vermiş.Sonradan öğrenmiş ki sıfır diye aldığı motosikletin üzerinde 2 genç hayatını kaybetmiş.Bu olayda biraz etkilemiş.)
    Öyle böyle derken bana farklı alternatifler sundu.ARABA ALALIM!
    15 bin tl bütçen var hangi arabayı almak istiyorsan bak!.
    Bakıyorum gösteriyorum.Ya bu araba çürük yolda kalırsın uğraştırırsın beni.20 bin tl ye bak..
    Gene aynı olay.25 bin e bak!.
    Buluyoruz gidiyoruz bakmaya ama araç bakım istiyor,boya yok ama boyanacak yer çok.
    Sonunda 30 bin Tl değerindeki aracımı aldık.Şimdi yine motosiklet istiyorum.Bakalım
    HAYIRLISI OLSUN,
    GEÇEN SENE ALAMADIK VARDIR BİR HAYIR.SİZEDE TAVSİYEM PEK FAZLA TAKILMAMANIZ.GÜN GELİR EHLİYETİNİZİ ALIRSINIZ.ÖLÜM YOK YA UCUNDA?
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Size katılıyorum SürücüMen her işte bir hayır vardır. Ama bana iyi bir ders oldu sınavım olduğu hafta pasaportumu hayatta bir yere vermem artık.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Burdaki hayır ne?

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    üzülme arkadaşım sen de alırsın ehliyetini.daha beteri benim başıma geldi yapacak bişey yok
    1.sınavı uyuyakaldığım için kaçırdım
    2.sınavı başka şehre gideceğim için kaçırdım
    3.sınavı kimliğimi kaybedip son anda farkederekden kaçırdım
    4.sınava girdim, geçeceğime eminim

bu arada bir sürü masraf yaptım.ehliyet ücreti nerdeyse 2.katına geldi. Ne yapalım giden para olsun.Bunda da vardır bir hayır

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı SürücüMen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her işte bir hayır vardır derler.Bu söze inanırım.Sizinde inanmanızı tavsiye ederim.Geçen sene babama motosiklet aldırmak için elimden geleni yapmıştım.(CBR 125R 8.750TL )
    Bir süre sonra babamda ikna oldu.Tamam yarın gidip alalım honda bayiisine dedi.Ertesi gün uyanır uyanmaz Yükseliş Honda İzmir i aradım.Elinizde CBR 125 R var mı?
    -Malesef beyefendi.
    Aydın,İstanbul,Bursa,Ankara ve hatta doğuda bir çok ili aradım.Aldığım cevap değişmedi.Ben ocak ayının başlarında almak istiyordum.Yaptıkları açıklamada ;
    -Mustafa bey japonlar bize göre değişik takvime gittikleri için 2015 modeller ülkemize giriş yapmamıştır.İsterseniz bir miktar kapora karşılığında nisan ayının sonunda teslim alabilirsiniz.Dediler.
    Heves bu ya hemen almak istiyorum ama yok.İkinci el baktım bir tane yakınımda 1.700 km de 2014 model vardı.Babama bütün durumu anlattım.Babamın cevabı ;
    -Unut o zaman motosikleti..
    +Ya baba neden?
    -İkinci el almam..Üstünde belki adam öldü.(Kendisi 85 yılında sıfır motosiklet almış,bi süre sonra motosiklet arıza vermiş.Sonradan öğrenmiş ki sıfır diye aldığı motosikletin üzerinde 2 genç hayatını kaybetmiş.Bu olayda biraz etkilemiş.)
    Öyle böyle derken bana farklı alternatifler sundu.ARABA ALALIM!
    15 bin tl bütçen var hangi arabayı almak istiyorsan bak!.
    Bakıyorum gösteriyorum.Ya bu araba çürük yolda kalırsın uğraştırırsın beni.20 bin tl ye bak..
    Gene aynı olay.25 bin e bak!.
    Buluyoruz gidiyoruz bakmaya ama araç bakım istiyor,boya yok ama boyanacak yer çok.
    Sonunda 30 bin Tl değerindeki aracımı aldık.Şimdi yine motosiklet istiyorum.Bakalım
    HAYIRLISI OLSUN,
    GEÇEN SENE ALAMADIK VARDIR BİR HAYIR.SİZEDE TAVSİYEM PEK FAZLA TAKILMAMANIZ.GÜN GELİR EHLİYETİNİZİ ALIRSINIZ.ÖLÜM YOK YA UCUNDA?
    Japonların değişik takvimi ne ola ki? Şu hayvanlı olan mı

Şaka bir yana, vardır bir hayır deyip geçmek lazım. Bileği Bükmek2'yi oku oycayakgn
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Ne yapalım artık daha beteri de varmış yani. Ayrıca aramızda kalsın ama ben motoru ehliyetsiz artık dayanamıyodum ve kullanıyorum. Şimdi hemen trafiğe falan çıktığımı sanmayın okula gidip geliyorum. Günde 12 km yol ediyo toplam. Hatta bugün video çektin action cam ile ayrı bir konuda yorumlarınızı almak isterim sürüşümle ilgili. Ne dersiniz?

SürücüMen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Clio 2012/Mondial 150 SüperBoy X
    Alıntı olcayakgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Ne yapalım artık daha beteri de varmış yani. Ayrıca aramızda kalsın ama ben motoru ehliyetsiz artık dayanamıyodum ve kullanıyorum. Şimdi hemen trafiğe falan çıktığımı sanmayın okula gidip geliyorum. Günde 12 km yol ediyo toplam. Hatta bugün video çektin action cam ile ayrı bir konuda yorumlarınızı almak isterim sürüşümle ilgili. Ne dersiniz?

Ehliyetsiz kullanmamanızı tavsiye ederim.Ama sadece tavsiye.
    Doğabilecek sorunları zaten biliyorsunuz.Kabullediyseniz sorun yok.Videonu bekliyoruz.!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Farklı farklı bir çok şey düşünebilirsiniz.Diyelim ki arkadaş ehliyetini aldı.Ehliyetim var artık bi uzun yol yapayım dedi.Yola çıktı ve bi kaza geçirerek hayatını kaybetti.Daha bir çok şey düşünebilirsiniz.
    o ne yav? olsaydı olmasaydı?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST

Ehliyetsiz kullanmamanızı tavsiye ederim.Ama sadece tavsiye.
    Doğabilecek sorunları zaten biliyorsunuz.Kabullediyseniz sorun yok.Videonu bekliyoruz.!
    Oturduğum bölge Jandarmanın kontrolü altında ve köy gibi olduğu için 5 ay boyunca hiç bir gün çevirme görmedim. İnşallah da görmem de zaten köydeki kasksız apaçi sayısı çok fazla olduğu için bana örnek olarak bakıyolardır herhalde. İlk aldığımdan beri motorun üstünde olduğum her an kaskım eldivenim çektim üzerimdeydi. Zaten ekstra bir durum olmadığı sürece Pantolon + Sırtlık + Ceket + Eldiven + Kask Kombinesini bozmuyorum. Uyarınız için çok teşekkür ederim. Videoyu şimdi editliyorum bu konuda mı paylaşayım yoksa ayrı bir konuda mı?

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    herseyde vardir bir hayir belki buyuk bi kaza gecircektin allah korusun . benimde oyle 1 hafta ertelendi ama halloldu sonunda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)