Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YZF R125 - R25

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, iki motor arasında kaldım. İkisine de param yetiyor. Deneyimli abilerimizden biraz bilgi edinmek istiyorum. Başlangıç motorum olacağı için R25'den biraz uzağım ama herkes R25 diyor. Boşuna 125cc'lik makineye verme o kadar diyorlar. Sizinde görüşlerinizi merak ediyorum ilk defa alacağınız motor bu ikisinden biri olsaydı hangisini alırdınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Al satla uğraşma bence.Paran yetiyorsa ve tarzın buysa R25 al.Öncelikle kendini bilerek kullanırsan göreceksinki bir farkı yok iki modelinde.Sonradan keşke 25lik alsaydım deme.R125 e göre ikinci elde 25 daha hızlı.Belki ilerde tarzı değiştirirsin yada üste çıkarsın

yaş 23 üzeriyse, aktif olarak araç kullanıyorsan, trafik tecrüben varsa,eğitim alacaksan R25. bunlardan biri bile eksikse 125cc.

Yaş 23 altı,araç kullandım ama trafikte değil, eğitim alıcam. o zaman 125'lik alıyorum?

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    gaz kolu senin elinde bunu unutma yapamazsın kullanamazsın diyenlere aldırma sonuçta direk 600cc ile başlamıyorsun,avrupada 250 cc ile başlanıyor zaten.bana kalırsa kesinlikle r25 i tercih etmelisin maddi durumun el veriyorsa ki veriyor alacağın bir eğitimle kullanabilecek seviyeye ulaşırsın.kendine inancın tam olsun ve kendine hakim olmayı bil yeter yoksa 125cc motorda başına çok bela açar

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    eğitim olsun r25 olsun eğitim yoksa grenajsız 125 olsun 3 ay takıl sonra al r25

Eğitimim yok ama gis akademide almayı düşünüyorum. 125'lik alırsam elimden çıkartabilirmiyim? 5 ay sonra felan

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    R125 i satman zor çünkü belirli bir kesim var o motora binebilen , herkese hitap etmiyor bütçe açısından (125cc ler içerisinde)

Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    Alıntı megruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada 250 cc ile başlanıyor zaten.
    Böyle bir şey yok dostum yanlış yönlendirmeyelim kimseyi. Avrupada A1-A2-A ehliyet sistemi var. 20 yaşına kadar alınabilen ehliyet A1 ve 125cc sınırı var

Bana sorarsan 125'lik herhangi bir SS derim. Sonuçta 50cc scooter değil bunlar, 125'lik motor da gidiyor 250'lik de. 125cc alınınca kimsenin bir şeyi eksik kalmıyor R125 126kg'lık bir motor, R25 ise 166kg, aralarında 2 kat beyir farkı var, tabi ki de tecrübe isteyen bir motor R25. 125'lik bir motor alıp trafiği, dengeyi, bakımını, masrafını, taktiklerini vs. öğrensen senin yararına. Senin bilgilerin de lazım, kullanacağın yerde trafik yoğun mu, ne sıklıkla kullanacaksın, kaç KM yol yapacaksın, bütçen nedir, ekipmanların tam mı, herkes R25 demiş ama o arkadaşlarının motorlarını en azından deneme şansın oldu mu, vs. gibi sorulacak bir sürü soru var aslında.

Başlangıç motoru için R125 mi R25 mi çok yetersiz bir soru.
    Motovlog Takibi İçin --> motovlog.tr.gg

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    R125in görüntüsüne verecegin parayi r25e verip tehlikeye sokacagin hayati bosver de git gidisi ayarinda satilmasi kolay sakin rahat ustunde oynayabilcegin motosiklet al alış biraz , 2.motorun daha kisa sure icinde r25 olsun

bak şimdi abim veya arkadaşım (ikimizde 23 altındayız.) bende r25 alıcaktım. araba kullanıyorum trafiktede, motor tecrübemde 500 600 km scooter. benimde r25 alıcak gücüm var hali hazırda param olmasada çalışıp çok rahat ayarlarım. ama buradaki abilerim sağolsun çok yardımları dokundu özellikle belirteyim. bana dedilerki trafiği okumayı bilsende motor ayrı bir dünya hele vitesli motor apayrı bi dünya. üstelik tecrübende 600 km scooter. bişeyler bişeyler daha konuştuk hiç üşenmem diyosan gir r25 kullanıcı forumuna burdan bak son 3 4 sayfadakilerin çoğu beni yönlendirdikleri yazılar. (sanada akıl verir bu.) içimde öyle bi r25 aşkı varki tahmin bile edemezsin ama benim ve başkalarının hayatı daha önemli. sana benim gibi biri bile cbf diyosa şiddetle şunu tavsiye ederim: cbf 150 al bitane. beğenmiyosan ybr de olur. inanılmaz rahat motorlar. yaza kadar kullan baya onu bi. sıfır al hatta. temiz ve özen göstererek kullanıp onu yazın ortalarında sat. gram zarar etmezsin, biraz beklerim dersen kâr bile elde ederek satabilirsin. hemde trafiği okumayı öğrenirsin ve tecrüben olur azımsanmıyacak kadar. bi oku r25 forumunda benim ilk yazdıklarımdan sonuna kadar. ondan sonra karar sana kalmış. başını ütüledim kusura bakma arkadaş. ha bide aklıma geldi söyliyim sen bu durumdayken illaki düşürürsün o 2 motoruda gerçekten yazık olur motorlara sende maddi anlamda zarar edersin. çünkü parça fiyatları hondaya göre gerçekten pahalı bildiğim kadarıyla. hadi iyi akşamlar sağlıcakla kal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)