Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT.NET Kardeşlerim Acil Yardım(Motosiklet Bağlanması)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi akşamlar tek teker üzerindeki cesur kardeşlerim
    Bugün en yakın arkadaşım aradı adı tuana motosikleti bağlatmış.Kendisi 2011 sym evo kunlanıyor.motoru 6 ay önce almıştı.Ben bu gerizekalıyı uyardım.Dinlemedi bana bir şey olmaz dedi farklı modlara girdikten sonra patladı.durumuna üzüldümUlan kızdığım konu hadi ehliyetin yok hayvan herif kask takmıyorsun.Ruhsatı üzerine geçirmemişssin.plaka kapatıyorsun.trafik sigortan yok.haydut gibi dolanıyorsun.sevdiğim bir arkadaşımsın(hatta en yakın arkadaşım)yalvardık yakardık yok dinlemedi.Benden rica etti sizede danışmamı istedi.bu cocuk motoru nasıl çıkardır ne kadar zarara girer.
    1-ehliyetsizlikten ceza yemiş
    2-kasktan yemiş
    3-plakayı kapatmaktan yemiş
    4-ruhsatı üzerine geçirmemiş sadece satış belgesi üstündeymiş ceza yeyip yemediğini söylemedi ama ruhsatı üzerine geçirirken geçikme cezasını ödeyecek galiba?
    5-çekici parası 100 tl
    6-yediemin günlük park parası 5 tl
    7-zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekli(sigortasızlıktanda ceza yemiş)
    evet beyler sizce bu iş nasıl olur şu
    motoru çıkarması için ne işlemleri hangi sıraya göre yapmalı?

zorunlu trafik sigortasını yaptırdıktan sonra ruhsat ve plaka üzerine geçirilecek biz öyle biliyoruz doğrumu? yedieminden çıkarmak için ehliyetli biri lazım mı ? (bu arada söyleyeyim hem a2 hemde b ehliyetim var)Beyler harbiden şu arkadaşımıza fikren yardım edelim.100 kere aradı forumda konu aç çok bilgili insanlar var fikren yardım alalım ne yapıcaz edecez felan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    eğer kurtarabiliyor sa motor sizin olsun,siz beni görmediniz bende sizi desin....
    öyle biniyorsa binmesin daha iyi....

Motosikleti
    honda pcx
    Oncelikle ruhsat sahibi kimse onun adina sigorta yaptiracak. Sonra da motosikletin sahibi ile a2 ehliyetli birini alip otoparktan motosikletini teslim alacak. Motosikletini teslim aldiktan sonra ehliyetsiz yakalandigi icin motosikletin sahibine de ceza yazmistir polis o cezayi odeyip noterden kendi adina satis yapacak. Sonra da ehliyetini alana kadar motora binmiycek. Bu sure zarfinda ehliyetsizlikten yedigi cezayi odeyecek.
    Atalarimiz bosuna dememis : 'Bir musibet, bin nasihatten evladir. ' diye , bu olayda arkadasiniza akil parasi olacak.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle ruhsat sahibi kimse onun adina sigorta yaptiracak. Sonra da motosikletin sahibi ile a2 ehliyetli birini alip otoparktan motosikletini teslim alacak. Motosikletini teslim aldiktan sonra ehliyetsiz yakalandigi icin motosikletin sahibine de ceza yazmistir polis o cezayi odeyip noterden kendi adina satis yapacak. Sonra da ehliyetini alana kadar motora binmiycek. Bu sure zarfinda ehliyetsizlikten yedigi cezayi odeyecek.
    Atalarimiz bosuna dememis : 'Bir musibet, bin nasihatten evladir. ' diye , bu olayda arkadasiniza akil parasi olacak.
    yorumun için teşekkür ederim.ama motorun sahibi zaten arkadaşım.motoru 2.el aldı ama ruhsatını üzerine geçirmemiş satış belgesini taşıyordu üstünde.üstelik motorun önceki sahibide ruhsatı kaybettiği için buna fotokopisini vermiş.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motoru çıkartmak değil adamı içeri atmak lazım !
    maktama, jimi_hendrix, caglar48 ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400
    ARkadaşın farklı bir ikarus sendromu yaşıyormuş, eritmişler kanatlarını hemencecik.
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çıkartmak değil adamı içeri atmak lazım !
    Konu sahibi yardım istemiş, kusura bakmasın ne olur, ancak bu yoruma nekadar katıldığımı söylesem az kalır.

Motosikleti
    honda pcx
    Noterde satis yapildigi an ruhsat arkadasinin uzerine geciyor zaten. Arkadasin noterde satisini aldiysa sigorta kestirsin sonra ruhsatini emniyetin ilgili trafik biriminden teslim alsin sonra da seninle motosikletin bagli oldugu yerden motosikletini teslim alirsiniz.

Yok noterden motosikletin devrini almadiysa durum yukaridaki anlattigim sekilde isler. Yani motosikletin sahibi sayilmaz
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Satış belgesi nedir anlamadım. Noterde satış yapıldımı zaten motor sizin oluyor. Eskiden noter satışından sonra yeni ruhsatı bir ay içerisinde çıkartman gerekiyordu. Şimdi noterde satış yapılmışsa sigortayı yaptırır yaptırmaz 15 gün içerisinde yeni ruhsatı trafikten almazsanız adrese gönderiliyor. Yani noterden satış yapımışsa eski sahibiyle işi yok artık o motorun. Ama satış belgesinden kastınız satış için vekalet falan almışsa o zaman durum değişir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kenway, arkadaşına yardım etme, iyice çarşafa dolansın akıllansın bırak kendi toplasın yaydıklarını, belki aklına başına almasında yardımın dokunmuş olur..
    ozanercanakc bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi yardım istemiş, kusura bakmasın ne olur, ancak bu yoruma nekadar katıldığımı söylesem az kalır.

İnanın sonuna kadar haklısınız.O kadar laf anlattımki bu aptala ama dinlemedi.şimdide ağlıyo.Her halde hayatının dersini aldı.Hiç kızmanıza gerek yok.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Edeceği masraf,motor parasını geçer diyeyim ben sana.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Beyler arkadaşım şu anda konuyu okuyor telefondan görüşüyoruz.Diyor ki yorumları beni çok üzdü zaten üzüntülüyüm lütfen yardımcı olsunlar diye rica ediyorlar harbi lavuk kafayı yedi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah o motoru çıkartmazlar.Bu kadar insan o kadar vergiyi bok püsürü veriyorsa o da sigortasıydı ruhsatıydı halledecekti.Ayrıca kask ta yok kendini düşünmeyen adamı ben hiç düşünmem.İnşallah bağlı kalır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Neyine yardım edeceksin o arkadaşın, adamın yemediği kalmamış falloş olmuş. Ayrıca çok iyi olmuş çokta güzel iyi olmuş, aklı başına gelmiştir.

Motosikleti
    gt250r
    Ehliyetsiz araç kullanmak kafadan 1800tl
    Ruhsat sahibinede 1800tl
    Sigorta bu arkadaşa en az 500tl
    Kask 80tl
    Plaka kapatma 80tl
    Evraklar halledilene kadar otopark 50tl
    Arkadaşın ehliyet alacak en az 1000tl
    Çekici de 100tl
    Fiyatlar yanlış olabilir ama ortalama bu şekilde yanı arkadaşının motosiklet hayatına tertemiz dönmesi için en az 5000lira gerekli.
    josepth_o6 ve matrix506xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanmak kafadan 1800tl
    Ruhsat sahibinede 1800tl
    Sigorta bu arkadaşa en az 500tl
    Kask 80tl
    Plaka kapatma 80tl
    Evraklar halledilene kadar otopark 50tl
    Arkadaşın ehliyet alacak en az 1000tl
    Çekici de 100tl
    Fiyatlar yanlış olabilir ama ortalama bu şekilde yanı arkadaşının motosiklet hayatına tertemiz dönmesi için en az 5000lira gerekli.

Iste bu
    + 1
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    600F
    tuana arkadasa burdan sesleniyorum,sen vazgec bu işten.

intihar etmenin,hayatı daha zorlastırmanın daha farklı yolları varken neden motosiklet ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bi 2500 lira gözden çıkarsın garanti
    jimi_hendrix bunu beğendi.

o halde bir insana çarpıp öldürmediği için iki rekat şükür namazı kılsın birine sadaka versin,motoruda devlete helal etsin artık.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kask tak bari birader, kaski devlet için takmiyorsun kendin için takiyorsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)