Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Z one 180 alıyorum :) kafama takılanlar sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Arkadaşlar geçenlerde konu açmıştım drifti satıp yeni motor alıyorum diye. bugün bir tane Z one baktım görüştüm anlaştık genel olarak hoşuma gitti motoru alıyorum ama bikaç şey kafama takıldı acaba bu motorların hepsimi böyle diye sormak istedim

- Öncelikle motoru 2.vitese kadar test edebildim motor aşırı titriyor özellikle ön taraf (bu motora göre benim driftte sıfır titreşim)

- ikincisi gidon sağa sola zor dönüyor manevra yapmakta zorlandım ( yine benim drift buna göre çok rahat dönüyor)

- üçüncüsü vitesler çok sert bende benimkileri sert sanardım ama benim drift lokum gibi :D

Özellikle bu motordan kullananlar kıyaslama yaparsa iyi olur şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    180 kullanmadım ama ben olsam drifti satıp z one 180 almak pek rasyonel değil. ha z one alınır tamam ama drifti satıp almak ne biliym
    eren3736 bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Sana tavsiyem birde bayide sıfırının gidon hareketlerine bakman. Titreşim vardır mutlaka. Ön tarafta fazlaysa sök tak yapılma darbe alma ihtimali yüksek.
    eren3736 bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Kardeşim sırasıyla cevaplıyım kullanıcısı olarak.

- Titreşim yüksek devirlerde var ama o kadar aşırı değil, ön siperlik ses yapar altına çift taraflı bant yada kauçuk parça vs kullanınca kesiliyor.
    - Gidon turu gayet geniş ve rahat oldukça, trafikte vs oldukça kıvrak ben bu yüzden tercih ettim zaten.
    - Viteslerin sertliği gayet ideal ben hiç sıkıntı yaşamadım.

Senin kullandığın motora ait sorunlar olabilir başka bir Z-one a daha bak derim.
    Ve her konuda driftle kıyaslama her motor modeli farklı reaksiyonlara sahiptir.

Başka aklına takılan birşey varsa yardımcı olabilirim.
    Başlıklara pek bakamıyorum pm atarsam daha sağlıklı olur
    eren3736 bunu beğendi.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Motosikleti
    Benim drift 22.000 kmde yaşının ve km fazla olmasının verdiği bi hantallık var ayrıca uzun yolda tıkanmalar yapıyor yani biraz daha rahat 100 ü geçebilecek birazda görüntüsü güzel bir motora geçmek istedim

Gidon fazlasıyla zor dönüyo belkide ben yumuşağa alıştığım içindir
    Titreşimde katlanılır bi şekilde sonuçta çok yüksek bi beklentim yok motordan ama kalite olarak baya sağlamlık hissi veriyor oturunca

Bunlarda resimleri

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Ön tekerin havası az ise zor döner titreme normaldir yağ değişince sertlikte gider

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfırdan alacak olsan tercih edilebilir derdim, fakat drifti satıp almaya değeceğini sanmıyorum.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Titreşim 5.000 devirden sonra az oluyor, titreşim durumu kesinlikle rahatsız etmemesi lazım.Ybr esd kullanan kurye arkadaşım z one s i kullanınca ybr gibi titreşimi çok az demişti.Yağı değiştirince belki düzelir ama sen bir sor en son ne zaman yağ değiştirmiş diye.

Direksiyon zor dönüyor demişsin ama yine de drift ile o kadar fark etmemesi lazım.Sen onu z one s olan birisine test ettir alacağın motosiklet normal olmayabilir.

Motosikleti
    Acikcasi motor benim icime sindi bu yuzden alip bi denemek istiyorum sonucta cin mali ne kadar buyuk bi ariza cikarabilirki ben driftide bu sekilde aldim cok sukur saglam cikti, ben trafikte emniyet seridinde kalmak istemiyorum sadece

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Driftten sonra z-one s 180 her anlamda iyi gelecektir emin olabilirsin.Fiyat farkı buna her anlamda değecektir.

Temizini bulmaya gayret et, acele etme, mümkünse servis bakımlı olsun yani bakım yapılmamış olursa iyi olmaz

Motosikleti
    Servisde motoru tanidilar zaten 10.000 de goturulmus ama 12.000 bakimi gelmis suan gitmemis daha. Gidisinde bi problem yok bi kez daha bos yolda denicem almadan once eger memnun kalirsam uzun zaman kullanirim

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Gidon açısı biraz dar. Ama pek sorun değil. Şu titreşim olayına katılmıyorum.
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motor tahmin ettigimden daha kalipli ve sekil ama ben ciliz bisey bekliyodum birazda racing havasi var hosuma gitti

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Geçen sene yakından görmeden önce bu model benim de pek dikkatimi çekmemişti.
    İlk defa yakından görünce bende aşırı beğenmiştim.Cüsseli ve büyük gelmişti gözüme, spor motor gibi çok beğenmiştim o heyecanım geldi aklıma şimdi

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Titreşimde sahibinin rodajda nasıl kullandığı önemli etken,vites geçişleri ise en son ne zaman yağı değişti veya hangi marka konulduguyla alakalı bana göre
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Yağ değişim km si de titreşim yapıyor diye biliyorum.Satacağı için yağını değiştirmemiş olabilir.
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişim km si de titreşim yapıyor diye biliyorum.Satacağı için yağını değiştirmemiş olabilir.
    zaten 10.000 de servise gelmiş yağ değişmiş ama ne marka bilmiyorum motor şuan 12.700 de hala aynı yağ sanırım .ben alınca ona bi castrol veya motul koyarım
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene yakından görmeden önce bu model benim de pek dikkatimi çekmemişti.
    İlk defa yakından görünce bende aşırı beğenmiştim.Cüsseli ve büyük gelmişti gözüme, spor motor gibi çok beğenmiştim o heyecanım geldi aklıma şimdi
    aynen drifti alırkende ilk motor olduğu için heyecan olmuştu ama bunun kadar değil

Motosikleti
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarınızdan motosiklet biraz sıkıntılı,bakımsız gibi bir izlenim oluşturdu bende.

Servise,ustaya ya da başka bir z-one kullanıcısı ile tekrar baktırın derim.
    Servise gösterdik yarım yamalak baktı ama birşeyi yok dedi satıcı abide düzgün birine benziyordu ilk sahibiymiş rodajı düzgün yaptığını söyledi
    ayrıca motoru başka bir ustaya daha göstermem konusundada ısrar etti herşeyi ayrıntılı anlattı nasıl düştüğünü felan ama motor komple orjinal değişen bir parçası bile yok sadece biraz bakım istiyor olabilir
    Bir dahaki bakmamda hem uzun yolda test edicem hemde kendi ustamada götürecem

Gözüme çarpan bide lastikler hala fabrika lastikleri ve zincir aşırı bol bi şekilde sallanıyordu şaşırdım o şekilde gitmesine

Motosikleti
    Aslında haklısınız benzer bir olay araba alırken bizimde başımıza gelmişti 2 sene önce ford connect alıyoduk adam öyle inandırıcı rol yapıyorduki babam felç oldu para lazım diye o telaşla plakayı sorgulatmadık eve gelince plakadan baktık ki arabanın 22.000 tl hasar kaydı var bizde son anda vaz geçtik

Dediğiniz gibi bir durum olsa motor çalışır vaziyette yanımızda yarım saat durdu öyle bir sızıntı olmadı bidaki sefere biraz daha zorlayarak kullancam motoru o zaman daha net karar veririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)