Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vittes gecislerinde sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaslar kanuni seyhan 150 motorumun vittes gecislerinde sorun yasiyorum daha dogrusu motorla yollucuk yaparken gazi kesiyorum tak diye vuruyor tekrar gaz verdigimde yine cok asiri ses geliyor sanki bosluk var gibi zincir ayarinida yaptim fakat hala duzelmedi sorun nedir bilen var mi ? Saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Şanzımandan olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimal kaplin lastiklerin bozulmuştur. Arka dişlinin vidalarınıda kontrol et.

Motosikleti
    gt250r
    Şanzımanda sıkıntı var ön dişliyi sök dişlinin içine giren mil var şanzımana giden oradan boşluk olup olmadığını anlarsın.sorun %90 bu yüzden. Bunu halledene kadar ani gaz açip bırakma hatta kalkışlarda debriyaji biraz geç bırak yumuşak geç hareket haline.eğer bu yüzdense motoru indirmek lazım.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motorun şasiye bağlandığı noktaları gözden geçirin.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Sonunda seyhan 150 kullanan gördüm bende o dertten muzdariptim o motora sakın 10w40 yağ koyma 15w50 koy o tak sesi eğer zincirin gerginliğinde problem yoksa debriyaj balatasini saçı ile birlikte değiştir ben böyle çöZüm buldum
    Ama ilk önce 15w50 yağ koy problem düzelmezse debriyaj balatasını ve saçını değiştir debriyajın aşınmış olup olmadığını anlamak için motoru giderken 3. Vitese al devir 3000 devire düşsün sonradan aniden gaz ver eğer motor biraz bekleyip sonra gidiyorsa debriyaj problemli

Bu soylediklerinizin maliyeti ne kadar olur arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda seyhan 150 kullanan gördüm bende o dertten muzdariptim o motora sakın 10w40 yağ koyma 15w50 koy o tak sesi eğer zincirin gerginliğinde problem yoksa debriyaj balatasini saçı ile birlikte değiştir ben böyle çöZüm buldum
    Ama ilk önce 15w50 yağ koy problem düzelmezse debriyaj balatasını ve saçını değiştir debriyajın aşınmış olup olmadığını anlamak için motoru giderken 3. Vitese al devir 3000 devire düşsün sonradan aniden gaz ver eğer motor biraz bekleyip sonra gidiyorsa debriyaj problemli
    aynen once kayis siyirir gibi oluyor sonra gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun şasiye bağlandığı noktaları gözden geçirin.
    Servise goturdum bu motorda gevsek bi yer var pazartesi getirbirak dedi bende magliyeti yuksek bir sey cikar diye daha gotumedim

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ara sira benimde oluyor dedigin olay birakinca gazi vururmus gibi yapiyor ama nadir oluyor bu durum goturdum mondial drift motor usta arka disli gevsemistir dedi sıkti biraz ama ara sira yapiyor tokozlara bakti saglam dedi bence debriyajdan yapabilir belki

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sira benimde oluyor dedigin olay birakinca gazi vururmus gibi yapiyor ama nadir oluyor bu durum goturdum mondial drift motor usta arka disli gevsemistir dedi sıkti biraz ama ara sira yapiyor tokozlara bakti saglam dedi bence debriyajdan yapabilir belki
    Aynen debraj dan yapar gibi acaba garantiye girermi

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı Yasak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen debraj dan yapar gibi acaba garantiye girermi
    eğer motorun garantisi varsa hiç uğraşma direk servise git
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

ozanercanakc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    Yağını en son ne zaman değiştirdin?

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Motoru orta sehpaya al. Motor stop halindeyken vitese tak, arka tekeri elinle ileri geri (zincir gerilcek şekilde) çevir. Dişli aksamında (vidalar,kaplinler) anormal şekilde bir boşluk varmı kontrol et.

NOT: Zincirde fazla boşluk varmı onuda kontrol et. Eğer anormal bir durum yoksa iyi bir ustaya götür.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Debriyajı vurduruyor olmayasın ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    aynı sorun bende de var vites sanki tam geçmemiş gibi olup takk ediyor. yağı tuzu var şuan zincir de de sıkıntı yok çözüm bulamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler