Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Nolan N87 ye "Merhaba" deyin :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Ben de dün n87 yi aldım sarı renk, inşallah memnun kalırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    N87'yi inceledim, N86 ile uzaktan yakından alakası yok, malzeme kalitesi iyileşmiş, fakat sürüş yapmadım ama ses konusunda yine zafiyeti olacağı kanısındayım.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Nolan N87 rapid kırmızı düşünüyorum, alıp kullanan var mı? memnuniyetinizi öğrenmek istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

özellikeri darbeyi emme me %100
    kaza anında ölüm riski %100

Özellikleri su geçirmez saçınız bozulmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

tek geçerim NOLAN n44 modular
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

Nolan'da bizi görecek mi?

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    dün uzun yol planım için kapalı kask ararken mağazadaki görevlilerin tavsiyesiyle bunu aldım. özellikle mat siyah kask arıyordum bunun karşıma çıkması iyi oldu. henüz motorda tecrübe etme şansım olmadı ama vizörü tam istediğim şekilde neredeyse bütün görüşü kaplayacak biçimde aşağıya iniyor. malzemesi oldukça kaliteli. uzun yolda denedikten sonra tecrübelerimi buraya aktarırım.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı SerdaR_R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün uzun yol planım için kapalı kask ararken mağazadaki görevlilerin tavsiyesiyle bunu aldım. özellikle mat siyah kask arıyordum bunun karşıma çıkması iyi oldu. henüz motorda tecrübe etme şansım olmadı ama vizörü tam istediğim şekilde neredeyse bütün görüşü kaplayacak biçimde aşağıya iniyor. malzemesi oldukça kaliteli. uzun yolda denedikten sonra tecrübelerimi buraya aktarırım.
    Hocam hüneş vizörü olmayan agv k3 sahibiyim. Hem değişiklik hem de yeni kask olması amacıyla kask bakıyorum. Bell marka kaskları güneş vizörü olmadığı için eledim. 800yl fiyat aralığı ile n87ler hoşuma gitti. Sizce xmax250 ile n87be i memnun eder mi yoksa agv k5e doğru kaymalı mıyım?
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı BarisC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan'da bizi görecek mi?
    Belki çok iyi bir çocuk olursak sirinleri bile gorebiliriz ))

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hüneş vizörü olmayan agv k3 sahibiyim. Hem değişiklik hem de yeni kask olması amacıyla kask bakıyorum. Bell marka kaskları güneş vizörü olmadığı için eledim. 800yl fiyat aralığı ile n87ler hoşuma gitti. Sizce xmax250 ile n87be i memnun eder mi yoksa agv k5e doğru kaymalı mıyım?
    valla ben bütçe olarak çok yukarı çıkmak istemediğimden bunun da hem fiyatı hem de kalitesi iyi olduğundan tercih ettim. dediğin kaskı hiç kullanmadım artıları eksileri nedir bilmiyorum ama dediğim gibi uzun yol yaptıktan sonra tecrübelerimi yazarım ona göre karar ver istersen.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    nolan 87 yi denedim bi 30 dk lık sürüşüm oldu kendisi ile. şuan shoei gt air kullanıyorum ondan öncede n86 kullanıyordum. n86 ile n87 nin uzaktan yakından birbirleriyle alaksı yok. n87 bildiğiniz n86 ya fark atar öyle söyleyeyim.

kabuktaki malzeme aynı galiba tam bilmiyorum. içindeki o yumuşacık , böyle yanaklarını güzel güzel saran pedi çok başarılı olmuş. n86 ya göre n87 de ses yalıtımı konusunda en az 2 katı kadar daha iyi. ama kıyaslarsak ses konusunda bir shoei gt air değil mesela. fakat bu kaska yakın. ben sessizliğe alıştığım için ses geldi doğal olarak.n86 dan shoei geçince ilk taktığımda lan duymuyorum etrafta ses yok duymuyorum demiştim siz düşünün. ama dediğim gibi n86 ya göre en az 2 katı kadar sessiz. n86 nında havalandırmaları güzeldi n87 de güzel. güneş vizörü , pinlocklar vs bundada mevcut zaten.

n87 n86 ya göre daha zarif daha konforlu bir kask haline gelmiş. gerçekten uzaktan yakından alakaları kalmamış ve fiyatıda böyle bir kask için çok uygun kesinlikle 700-800 bütçeniz var ve kapalı kask arıyorsanız gözüm kapalı n87 derim.
    eminemre, Ahmetcan45, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolan 87 yi denedim bi 30 dk lık sürüşüm oldu kendisi ile. şuan shoei gt air kullanıyorum ondan öncede n86 kullanıyordum. n86 ile n87 nin uzaktan yakından birbirleriyle alaksı yok. n87 bildiğiniz n86 ya fark atar öyle söyleyeyim.

kabuktaki malzeme aynı galiba tam bilmiyorum. içindeki o yumuşacık , böyle yanaklarını güzel güzel saran pedi çok başarılı olmuş. n86 ya göre n87 de ses yalıtımı konusunda en az 2 katı kadar daha iyi. ama kıyaslarsak ses konusunda bir shoei gt air değil mesela. fakat bu kaska yakın. ben sessizliğe alıştığım için ses geldi doğal olarak.n86 dan shoei geçince ilk taktığımda lan duymuyorum etrafta ses yok duymuyorum demiştim siz düşünün. ama dediğim gibi n86 ya göre en az 2 katı kadar sessiz. n86 nında havalandırmaları güzeldi n87 de güzel. güneş vizörü , pinlocklar vs bundada mevcut zaten.

n87 n86 ya göre daha zarif daha konforlu bir kask haline gelmiş. gerçekten uzaktan yakından alakaları kalmamış ve fiyatıda böyle bir kask için çok uygun kesinlikle 700-800 bütçeniz var ve kapalı kask arıyorsanız gözüm kapalı n87 derim.
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu arada ilgili modellere rağbet fazla heralde, kritik stoka girmiş çoğu model. Bir de moto....lari.com isimli sitede fiyatlar 800tl altı, diğer hüç bir yerde o fiyata bulamadım. Bir sonraki sevkiyat pahalı olabilir. Kaçırmamak lazım. Yine de fiyat çok uygun geldi bana ilginç bir şekilde.
    berkcigdem bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu arada ilgili modellere rağbet fazla heralde, kritik stoka girmiş çoğu model. Bir de moto....lari.com isimli sitede fiyatlar 800tl altı, diğer hüç bir yerde o fiyata bulamadım. Bir sonraki sevkiyat pahalı olabilir. Kaçırmamak lazım. Yine de fiyat çok uygun geldi bana ilginç bir şekilde.
    aslında n86 ilk geldiğindede ve şuana kadarda uygun fiyatlı bir kask. fiyat / performans oranına baktığınızda ise ciddi anlamda güzel. bu arada nolan gerçekten sağlamlık olarak ciddi anlamda başarılı bir kasktır. Şöyle düşünün tabikide shoei , schuberth , arai bunlar üst seviye kasklar fakat nolan sağlamlık olarak bu kasklardan pek bir farkı olmayan kasktır. Bu kasklarda biz asıl parayı sessizlik , havalandırma , konfor , hafiflik etkenlerine veriyoruz. bunlar önemli değil mi bence önemli tabikide ama asıl en önemli etken ALLAH korusun bir kaza anında kafamızı koruyup korumamasıdır.

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    Kaskı daha bugün uzun yolda denedim bir saatten uzun süre kafamda kalınca ızdırap oldu resmen neden böyle oldu acaba henüz kafama tam alışmadığı içim mi bilmiyorum ama o kadar canımı yaktı ki mecburen açık kaskla devam etmek zorunda kaldım o da her yandan rüzgar aldı resmen çileye döndü yolculuk benim için. Sürekli sallayan rüzgar ve sıcak yetmezmiş gibi bir de kask başımın canına okudu resmen :(

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bugün itibariyle aşağıdaki modeli aldım. Umarım memnun kalırım. Stok sorunu nedeniyle istedşğim 2 modeli alamadım, 3 tercihimi kazandım
    Kullandıkça izlenimlerimi paylaşacağım.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bu akşam 20 30km lik ilk izlenimlerimi yazacağım.yalnız kaskın kutısundan herhangi bir sticker yada kullanım kitapçığı çıkmadı. AGV de kitapçık vardı.
    Nolanlarda kitapçık çıkmıyor mu?

Motosikleti
    NC 700 X
    İki ay kadar önce aldığım N87 yi dün ilk defa uzun yolda kullandım. Konforlu bir kaskmış. Ses konusundada gayet başarılı. Önceden motorumun sibop sesini duyarken şimdi motorumun sesini bile duyamaz oldum. Önceki kaskım Nitro bu arada.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    İyi akşamlar arkdaşlar, yeni aldığım Nolan N87 kaskımın fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum. Eski kullandığım kaskım AGV K3 Dreamtime ve SV (güneş vizörsüz eski model) olduğu için, aynı segment görmediğim N87 ile kıyaslama yerine; direkt N87'nin beğendiğim ve eksik bulduğum yönlerini paylaşmak istiyorum. Uzun yoldaki düşüncelerimi de ayrıca paylaşırım.

BEĞENDİĞİM ÖZELLİKLERİ:
    - Dış kabuk boyu XS-M arası tüm bedenlerde sabit ve Xmax'in bagajında ve kafada rahat duracak bir boyutta
    - İç süngerlerin konforu ve şehir içinde havalandırması oldukça yeterli, çene altındaki rüzgar önleyici başarılı
    - 90-120km/s arası hızlarda beklediğimden daha az ses alıyor, beni mutlu etti(bu konu tamamen beklentilere göre değerlendirilmeli bence)
    - Eski kaskımda vizörü açmak için yapılan çıkıntı soldaydı, bunda tam ortada olunca biraz alışmak zor oldu ancak vizörün tam ortasına konumlanması açarkan burulma(eğilme/bükülme) yaşanmasını engelliyor
    - Pinlock, ncom bağlantı özellikleri kullanılacaksa verilen para düzeyi için ek özellik
    - Güneş vizör akıcı bir şekilde açılıp kapanıyor
    - Yanak ve tepe pedleri kolaylıkla uğraştımadan sökülüp takılıyor(yanak pedinde gözlük takmayı kolaylaştıran bir şey var diye kitapçıkta okudum ama nasıl çıkarılır takılır kurcalamadım)

BEĞENMEDİĞİM ÖZELLİKLERİ:
    - Güneş vizörü, normal vizör açıkken rüzgardan yalpalıyor(çok hafif bir oynama şeklinde rahatsızlık vermedi)
    - Vizör ilk kademesi çok sert, bir tık açınca daha akıcı ilerliyor
    - Kilitleme mekanizması (micro lock) sanki daha iyi bir sistem yapılabilir gibi geldi(ancak yine de başarılı)
    - Rüzgar kanallarının kapakları bir tık daha kaliteli olabilirmiş, kaskın genel dizaynındaki kaliteli malzemeye uymamış.

Ancak şöyle söyliyim, AGV K5,Shark ve Güneş vizörü olan muadil kaskların 900-1200 TL fiyat aralığının yanında 780-850 TL fiyat aralığı bu kask için çok önemli. Nasıl oluyor bilmiyorum ama bir sitede 780 TL fiyata bulup aldım, diğer büyük bir kaç sitede 840-850 TL fiyat aralığındaydı. Sanırım kur düşükken getirilen parti olduğu için. Bundan sonra muhtemelen zamlı gelecektir. Standart bir skuter kullanıcı olarak beni oldukça memnun etti, MT 25 kullanan arkadaşım da oldukça memnun olduğunu dile getirmişti.

Umarım almayı düşünenlere faydalı bir yazı olur.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Şu an motoliz.com da kampanya var. Shoei Qwest (mat siyah), agv k5 yada suomy apex fiyatları n87 fiyatına yakin. N87 düşünenler bu kasklara bakabilir.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bu arada vizör bir haftada kılcak çizik doldu. Temiz kullanmama rĞmen.
    Onun dışında yukarıda saydığım her konuda görüşlerim olumlu. Hatta kanallardan hiç hava girmiyor nAsıl iş derken,hiç terlemediğimi fark ettim.

Motosikleti
    MaxSYM 600i
    başımda 1 saatten fazla kalınca başımın yan üst kısımlarını inanılmaz acıtmaya başlıyor bu durumdan bir tek ben mi muzdaribim? çözümü yok mu bu problemin_

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)