Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

25 yaş altı motosiklet almak isteyen arkadaşlara sigorta sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Arkadaşlar 22 yaşındayım. 2 gün önce yuki yk125 motosikletimi kendi üzerime noterde aldım. Noterde 118 TL ödedim. Ruhsat işlemi için emniyete gittiğimde motora sigorta yap gel dediler. Noterde verilen bir kâğıt geçici ruhsat işlemi görüyormuş(1 ay). Bu süre içerisinde sigortasız ve ruhsatsız gezilebiliyor. Ancak 1 ay sonunda sigorta yaptırmazsanız her takip eden ay %5 %10 şeklinde ceza kesiliyormuş.

25 yaş altı olduğum için direkt sistemler 1050 tl gösteriyor. Fakat 25yaş üstü alacaksanız (hem annemin hemde babamın TC kimlik numarası ile sorgulattım.) Ortalama 425-450 TL arası çıkıyor. Ben daha yaptırmadım. Bir sigortacı devlet 1-2 ayiçerisinde sigortalarda düzenleme olacak dedi. Ondan da umudum yok ama bekleyin derim. Tavsiyem 25 yaş altı motosiklet alacaklar ruhsatınızı babanızın veya annenizin üzerine yaptırın sigorta daha az çıkıyor.

Ergo sigorta= 1016 tl ve 425 tl
    Groupama = 1050 tl ve 450 tl
    Hdı ve Ray = 1050 tl ve 450 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Allah razi olsun baya faydali bilgi

Acilan 266373 konu icin ayrica tesekkur ederiz.

Motosiklet.net yönetimi adina ceo Macit250

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    sabah dinlediğim habere göre düzenleme getirelecekmiş . belkide trafik sigortasıyla kasko bir olabilirmiş.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Bende yıl sonundan önce herhangi bir düzenlemenin söz konusu olmadığını duymuştum. yeni bir yasa çıkarılsa bile uygulamaya geçmesi 1-2 seneyi bulurmuş

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razi olsun baya faydali bilgi

Acilan 266373 konu icin ayrica tesekkur ederiz.

Motosiklet.net yönetimi adina ceo Macit250
    Burası Türkiye her ay her hafta birşeyler değişebiliyor. Bilgilerin güncel olması dolayısı ile ve insanımızın hataya düşmemesi için konu açılması gerektiğini hissettim. Sen dalga geçiyor olabilirsin fakat birisi çıkıp birkaç gün önce böyle bir konu açmış olsaydı ben hataya düşmezdim. Tek yönlü düşünmemek lazım.

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah dinlediğim habere göre düzenleme getirelecekmiş . belkide trafik sigortasıyla kasko bir olabilirmiş.
    Birleşirse dahada kazık olmaz mı fiyatlar?
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Trafik sigortasina aglayan insanimiz,kasko+trafik sigortasini nasil odeyecek?

Bu hukumet vatandasin yararina birsey yaparmi.Yani cidden pembe dusler kuranlar varmi aranizda

Sagdan soldan sovusleniyoruz.İkisi birlesince motorlarinizi yakarsiniz o gunleride gorucez.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Nuansiyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birleşirse dahada kazık olmaz mı fiyatlar?
    Bekleyip göreceğiz. Yeter soydular. 2000 tl civarı motora 1000 tl sigortamı olur? Üstelik 25 yaş sınırı nedir kaldır şu sınırı kardeşim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tabiki bu işin doğrusu trafik sigortasi ile kaskonun birleşmesi. Hem böyle olunca poliçe içerisine hırsızlığı da eklettiğin zaman ara farklar ile motosikletiniz de teminat altına almış olacak..! İnş. olması gerektiği haline biran önce gelir.

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Bence birleşmesi daha mantıklı ama kaskoya 2.000 tl sigortaya 1.000 tl diyorlar 2 kazık birleşirse daha kalın olup daha cok can yakmazmı

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki bu işin doğrusu trafik sigortasi ile kaskonun birleşmesi. Hem böyle olunca poliçe içerisine hırsızlığı da eklettiğin zaman ara farklar ile motosikletiniz de teminat altına almış olacak..! İnş. olması gerektiği haline biran önce gelir.
    Ne yapılacaksa yapılsın ama şu fiyatları düşürsünler. Gecen haberde 2500 tllik torosa 4000 tllik sigorta çıkmıştı.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapılacaksa yapılsın ama şu fiyatları düşürsünler. Gecen haberde 2500 tllik torosa 4000 tllik sigorta çıkmıştı.
    tamam hak veriyorum fakat,aracın fiyatı ile trafik sigortanın tutarının birbiri ile kıyaslanmasının yanlış olduğunu da bi türlü anlatamadık ama.. Arkadaşım 900 TL'lik mobilet ile adamin 500.000 €uro'luk ferrarisinina azına s.cabilirsin, veya o mobilet ile birisini sakatlayabilir 10binlerce tl hastane parasi ödemek zorunda kalabilirsin...
    Bunu anlamak güc değil. Neden hala 1 liralik motora 1 lira sigorta cikiyor diye konuşuyoruz.. Pes doğrusu.
    emc2 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işine gelmeyen satıcak başka yolu yok.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece zaten kasko yaptıran adam için geçerli olacaksa bu mantıklı. Yani ben kasko yaptırmak istersem, yaptıracağım kasko trafik sigortası yerine de geçsin, ona göre fiyatlansın. Ama ben kasko yaptırmak istemezsem, bana kasko da yaptırmak zorunlu olacak şekilde bir düzenleme olmamalı.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Parası olmayan binmesin kardeşim motora yürüsün sağlıklı yaşasın

Fakirlere ölüm kawasaki'den selamlar

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar 22 yaşındayım. 2 gün önce yuki yk125 motosikletimi kendi üzerime noterde aldım. Noterde 118 TL ödedim. Ruhsat işlemi için emniyete gittiğimde motora sigorta yap gel dediler. Noterde verilen bir kâğıt geçici ruhsat işlemi görüyormuş(1 ay). Bu süre içerisinde sigortasız ve ruhsatsız gezilebiliyor. Ancak 1 ay sonunda sigorta yaptırmazsanız her takip eden ay %5 %10 şeklinde ceza kesiliyormuş.

25 yaş altı olduğum için direkt sistemler 1050 tl gösteriyor. Fakat 25yaş üstü alacaksanız (hem annemin hemde babamın TC kimlik numarası ile sorgulattım.) Ortalama 425-450 TL arası çıkıyor. Ben daha yaptırmadım. Bir sigortacı devlet 1-2 ayiçerisinde sigortalarda düzenleme olacak dedi. Ondan da umudum yok ama bekleyin derim. Tavsiyem 25 yaş altı motosiklet alacaklar ruhsatınızı babanızın veya annenizin üzerine yaptırın sigorta daha az çıkıyor.

Ergo sigorta= 1016 tl ve 425 tl
    Groupama = 1050 tl ve 450 tl
    Hdı ve Ray = 1050 tl ve 450 tl
    Ben birşey sormak istiyorum, arkadaşım bana bir trafik sigortası yaptıracan bide genel sigorta yaptıracan demişti ama siz 1 tane sigorta yaptırıyorsunuz. Arkadaşım yanlış mı dedi bana acaba 1050 lira bu sigorta verip benden başka bir sigorta parası almasınlar bir daha
    'Saygı göster, saygı gör.'

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birşey sormak istiyorum, arkadaşım bana bir trafik sigortası yaptıracan bide genel sigorta yaptıracan demişti ama siz 1 tane sigorta yaptırıyorsunuz. Arkadaşım yanlış mı dedi bana acaba 1050 lira bu sigorta verip benden başka bir sigorta parası almasınlar bir daha
    Yok sadece bir "zorunlu trafik sigortası" yaptırıyoruz. Bunun dışında hiçbir araçta ikinci bir sigorta yok. Kasko vardır o ayrı birşey. Genel sigorta diye birşey duymadım. "Genel Sağlık Sigortası" ndan bahsetmiyorsunuz herhalde? GSS insanlar için yapılıyor.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yok sadece bir "zorunlu trafik sigortası" yaptırıyoruz. Bunun dışında hiçbir araçta ikinci bir sigorta yok. Kasko vardır o ayrı birşey. Genel sigorta diye birşey duymadım. "Genel Sağlık Sigortası" ndan bahsetmiyorsunuz herhalde? GSS insanlar için yapılıyor.
    Yok yok benim arkadaş sıkmış kafadan o zaman. Senin dediğine göre o zaman noter+sigorta devir işlemlerini bitiriyorsun yani hiçbir sıkıntı kalmıyor
    'Saygı göster, saygı gör.'

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    fakirler ölsün

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok benim arkadaş sıkmış kafadan o zaman. Senin dediğine göre o zaman noter+sigorta devir işlemlerini bitiriyorsun yani hiçbir sıkıntı kalmıyor
    Aynen. Noter+sigorta ve ruhsat işlemi bu kadar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)