Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaskınızın sağlamlık testi (her model) LS2 şaşırttı arai gibi:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mechul01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba kaskınızın dayanıklılık testindeki aldığı yıldızı merak ediyosanız siteye girip model ve model numarasını yazıp görebilirsiniz. LS2 4 yıldız Arai 4 yıldız olduğunuda görmüş olduk demekki marka kasklar adını satıyor daha çok

http://sharp.direct.gov.uk
    MELİH ve bindiregandi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    O sharp testi dediğin olayı siteside dahil burdakilerin %85-90 ı zaten biliyor bilmeseler bile kask alacağı zaman sharp testi bilmem ne onaylı deyince insan araştırıyor karşısına çıkıyor.
    Arai ile LS2 karşılaştırıyorsunda LS2yi aynı sağlamlıkta düşünüyorsun hadi bunu geç konfor açısından düşündün mü hiç kıyaslarken LS2 300-500 liralık kasklar içinde hava girmez cam buğusundan önünü göremezsin hadi bunlarıda geç diyelim. 300 liralık kaskla 2000 liralık kaskı kıyaslayamazsın saçmalık.
    O sharp testinede fazla güvenmeni tavsiye etmem yapanlar biraz kendi adamlarını kayırmak için 5 yıldız verdiği kasklarda var bir tekmeyle yamulan kasklar.
    Ama genede sen bilirsin al bir arai bide ls2 ikisiyle kendini kafa üstü at bir yere ilk araiyi deneki hayatta kalabilesin Ls2 denemeye şansın olsun.
    Yukarda arkadaşada özele gel demişsin böyle apaçiliğe mahalle kekoluğunada gerek yok dostum bura yeri değil.
    İyi geceler.
    telike, EnesBeyter ve Lucien bunu beğendiler.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sharp testi dediğin olayı siteside dahil burdakilerin %85-90 ı zaten biliyor bilmeseler bile kask alacağı zaman sharp testi bilmem ne onaylı deyince insan araştırıyor karşısına çıkıyor.
    Arai ile LS2 karşılaştırıyorsunda LS2yi aynı sağlamlıkta düşünüyorsun hadi bunu geç konfor açısından düşündün mü hiç kıyaslarken LS2 300-500 liralık kasklar içinde hava girmez cam buğusundan önünü göremezsin hadi bunlarıda geç diyelim. 300 liralık kaskla 2000 liralık kaskı kıyaslayamazsın saçmalık.
    O sharp testinede fazla güvenmeni tavsiye etmem yapanlar biraz kendi adamlarını kayırmak için 5 yıldız verdiği kasklarda var bir tekmeyle yamulan kasklar.
    Ama genede sen bilirsin al bir arai bide ls2 ikisiyle kendini kafa üstü at bir yere ilk araiyi deneki hayatta kalabilesin Ls2 denemeye şansın olsun.
    Yukarda arkadaşada özele gel demişsin böyle apaçiliğe mahalle kekoluğunada gerek yok dostum bura yeri değil.
    İyi geceler.
    su devirde sirf marka diye deli gibi paralar verildigini biliyorum eger bazi testlerden ayni sonucu aldiysa bu sirf marka degerinden aliyordur bu parayi . giyim sektoru malesef oyle bu kotu aliskanligini motor ekipmanlarinada yansidi . en basitinden su ugg lar veya superstarlar . ben lisedeyken bu superstarlar cok moda ve pahaliydi simdi ki gibi uygun degildi yani ben surdan anlam cikaririm sirf marka etiket olayi ama tabiki bu 2000 lirayi guvenlige degil ses yalitimi rahatlik markanin kaskin arkasinda durmasi aerodinamik bugu yapmamasi gibi bircok seye veriyorsunuz parayi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Evet dediğiniz gibi marka değerinin büyük payı var ama bu kadar pahalı olmasının bi nedeni de konfor. İki 5 yıldız almış kaskı taktığınızda anlarsınız. Tutup da arayi şoeyi alın demiyorum ama ortalama bir model de vardır illa ki hem güvenli, hem konforlu, hem kaliteli

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Uzun zamandir boyle eglenceli baslikla karsilasmamistik o yuzden.. hatta boyle durumlarda forumun manifesto gibi mottolari vardir

Kardes magara sogukmuydu
    Internetin hayirli olsun

gibi, sende gul gec gitsin kizma
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ls2 ye kaf atanları anlamıyorum ne kadar ekmek okadar köfte misali konfor neden ararsınki 300 tl lik kaskta ben 70 ile arabaya yandan sıyırarak vurdum yüz üstü düştüm ve bana birşey olmadı

bana birşey olmadı ve kask görevini yerine getirdi sharp testi dur rüzgar alıyomuş 1 yıldız vermiyor benim motor zaten 110 taş çatlasun 120 gidiyor rüzgarla işim yok bu la2 yi vitrine kaldırdım yine bir ls2 aldım
    araltı ve bindiregandi bunu beğendiler.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    "Bence hamburger yararlı çünkü içinde et var" diyen bi eleman vardı. Bana onu anımsattın.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ls2 yi neden kucuk goruyorsunuz , ispanyol marka bunlarin uretim asamalari seyrettim discovery channel da, gonul rahatligi ile kullanilir, gozumun onunde ls2 kask dolmusun alttina yuvarlandi en az 40m altinda suruklendi ordan firladi metrelerce ziplaya ziplaya yuvarlandi hicbir sey olmadi..
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Arkadaş sen baya geriden takip ediyorsun sanırım bu konuları.

Sharp testinin ne kadar şaibeli olduğu
    LS ile Arai nin kıyaslanamayacağı
    Kaskın sadece görüntüden ibaret olmadığı
    İçindeki malzemelerin ne kadar farklı olduğu

Hepsi onlarca kez konuşuldu. Kafasını LS ye emanet etmek isteyen eder. Kendinizi kandırmak bedava ama bari milleti inandırmaya çalışmayın.

Kot pantolon almıyorsun ki her şey sadece marka değeri olsun.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ls2 fiyat/performans ürünü.Diğer bütün kasklardan fiyatına göre çok daha iyi bir kask.Bende Ls2 f370 modelini kullanıyorum Sharp 4 yıldız.Ancak kasktan memnun olmadığım tek nokta uğultu yapması içeri fena derecede ses alıyor.Yaza doğru yeni kask almayı düşünüyorum ilk bakacağım kask Ls2'nin karbon fiber kaskı.Eğer ses konusunda iyiyse hiç düşünmeden alırım.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar favorim Marushin Sanırım fuarda bi tane alacağım ...
    Metehan kardeşimizde almıştı ona güveniyorum ...
    dundanbiri bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sharp testine güvenmiyorum diyen insanlarla dövlet bize bahmiyir diyen insanları aynı kefede görüyorum niyeyse Doğru gerçi bende gidip bi ybr parası ödediğim kaskın 4 yıldız aldığını ve güvenlik açısından zaafı olduğunu görsem bende çamur atarım

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar favorim Marushin Sanırım fuarda bi tane alacağım ...
    Metehan kardeşimizde almıştı ona güveniyorum ...
    3 Marushin kaskım var mikuma, shivan dragon ve samura güvenlik açısından tartışmaya gerek yok youtube a marushin test yazınca çıkan videolar insanı rahatlatmaya yetiyor (Çekiçle parçalamaya çalışmacalar, jeep ile üstünden geçmeler vs.) ama tek beğenmediğim yanı buğu olayı sanırım onu da yeni gelecek modeller ile çözeceklermiş diye duymuştum.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Sharp testleri böyle mi yapılıyor? Ya da LS2 testini böyle yapan oldu mu, Arai, AGV, Shark vs vs.
    https://youtu.be/9LfEFhBelTY

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp testleri böyle mi yapılıyor? Ya da LS2 testini böyle yapan oldu mu, Arai, AGV, Shark vs vs.
    https://youtu.be/9LfEFhBelTY
    Kask testleri sharpta öyle yapılmıyor ama isterseniz şöyle bir test var videodaki eksiler araicilerden kaynaklanıyor

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Yanılıyorsam düzeltirseniz memnun olurum.
    Bu test de sadece sağlamlık ve konfor sonuçlarına göre yıldız verilmiyordu.
    Fiyatına oranla sağlamlık ve konfor durumu baz alınarak yıldız veriliyor.
    Dolayısıyla nekaa para okaa köfte.
    Bu paraya sağlam bile daha ne istiyorsun ve Sağlam, konforlu ama bu para fazla gibi yorumların uzayabileceği isme para diye devam edebileceği bir test.
    Yani polemik bitsin isteyen yok ki.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kardeş internet bağlantın hayırlı uğurlu olsun Kaç mbit
    jackonbir bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Valla şap şup testi bilmem malı eline alınca kafaya takınca haaaa diyorsun boşuna bu para değilmiş diyorsun.

Kaskın sağlam olup olmaması bişeyi değiştirmez ki mesele darbeyi aldığında onu nasıl absorbe ettiği iki kaskta kırılmaz ama birinde kafan patates olur diğerinde etkilenmezsin mesele bu

http://www.crash.org.au/ratings.php
    buyrun daha detaylı bir test. LS2 nin halini görün. full face e tıklayın.bişey yazmadan go derseniz hepsi çıkıyor.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı erkan3420 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.crash.org.au/ratings.php
    buyrun daha detaylı bir test. LS2 nin halini görün. full face e tıklayın.bişey yazmadan go derseniz hepsi çıkıyor.
    o testte de ls2 arai ve shark gibi markalarla aynı yıldızı almış?

söylendiği gibi kaskta fiyat farkının sebebi konfor. bende de ls2 var, konforu yok. rüzgar alması, buğu yapması vs. hoşuma gitmiyor ama bütçeme en uygun 'kask' bu. daha ucuzu kask değil, yoğurt kovası.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)