Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buralar karışıcak. ABUS GRANIT 20 saniye DE KESILIYOR?

Motovento
    REKLAM ALANI
    olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten kesilmez diye birşey mümkün değil, gerekli ekipman ile herşeyi kesebilirsiniz. abusun zincirini kesmek içinde gerekli olan zincirdan daha sert bir malzemeye sahip demir makası ve yeterli basıncı uygulamaktır.

abusu altın elbiseli adamdan tanıdık çoğumuz, o videoda abusun reklamını yaptığını söylememe gerek yok sanırım..
    Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. Aea Abus'un reklamını yaptı diyosun 2 kere kendi motosikletini çaldırdı.
    mete_han ve KellyKey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dedikleri gibi kilit dosta ama önlemi almak lazım tabisi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. Aea Abus'un reklamını yaptı diyosun 2 kere kendi motosikletini çaldırdı.
    adamlar kilidi zinciri kesemedi,motorun jantını kırıp öyle çaldılar...abusu savunduğumdan değil ama yanlış bilgilerle yorum yapmayalım..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Abusa para vereceğinize gidin limanlarda kullanılan zincirlerden alın daha sağlamdır. Ve daha ucuz.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abusa para vereceğinize gidin limanlarda kullanılan zincirlerden alın daha sağlamdır. Ve daha ucuz.
    zinciri kendi kendine mi dolayacaksınız ? yada 10 liralık asma kilitle mi
    Uykusuzcorap ve OnurTr bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kullanıyorum. bende 140 cm olanı var, yaklaşık 6 kg ağırlığı. ayrıca kilidini de disk kilidi olarak kullanabiliyorsun
    Zincir tamam lakin ben kilide güvenmiyorum, O kilit kesilir bence...

Bende onguard 8016 düşünüyorum. Abus zinclere 700-800 vermeye elim gitmiyor.

Tek korkum onguard zincirin demir makasına karşı ne kadar dayanaklı olduğu?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    basit bir detaya gireceğim arkadaşlar...

bu tarz zincirli kilit sistemlerini yerden yüksek tutarsanız hırsızların işi daha zorlaşır....

yani farkındaysanız videolar da hep yerden güç alınarak makas kullanılılıyor ama yerden az da olsa yüksek olarak sabitleyebilirseniz sorun kalmayabilir...

şimdi diyeceksiniz ki iyi de lastik haric o dev zincirleri nereden geçirelim...

makinanıza zarar vermeden artık o boşlukları siz bulun ne diyebilirim...yani zinciri yerden sabit olacak şekilde değil de korkuluk vesaire tarzı yerlerin yanına sıfır şekilde yanaştırmayı becerebilirseniz birde motorunuzda zincirin geçebileceği bir boşluk bulursanız bence zincir kilitler kesilemez...büyük makinalarda neresi olabilir diye düşünüyorum zinciri uzun alsanız ve sele üzerinden motoru tam sarsanız..dediğim gibi biraz uğraştıracak ama...ama gergin durması çok önemli...

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar kilidi zinciri kesemedi,motorun jantını kırıp öyle çaldılar...abusu savunduğumdan değil ama yanlış bilgilerle yorum yapmayalım..

woohaaa...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasko 1 yıllık minumum 2 bin tl. Kilit 1000 tl. minumum 5 senelik
    kasko min 2 bin değil. Benimki 1400 tl.

1 yıllık sigorta 5 yıllık kilit demişsiniz ama o motoru çaldıkları anda ve sizinde kaskonuz yoksa hepimizin bir taraflarından ter akarak aldığımız motorların bedeli en az 5 sene kayıp umarım anlatabilmişimdir.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aklıma basit bir detay geldi...orta sehpanız varsa orta sehpanın yapısında genelde uygun bir boşluk oluyor...olmayabilirde tabi...yağlı veya pis olabilir ama ordan geçirseniz nasıl olur...yani gergin dursun kilit yeter...çünkü hiç bir insan evladı asılı bir zincire gereken newton gücü basamaz...teknik olarak mümkün değil..o prese ulaşılması için yerde olması lazım zincirin...o bahsettiğim orta sehpanın iç yapısındaki demir arasından arka lastiğe doğru bir S çizebilir zincir...

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Onguard kullanıyorum bende.. beast serisi ve uzun olanı... gerçekten motora ek bir ağırlık yapıyor
    Güzel tarafı beraberinde geln U klidi, disk kilidi olarakta kullanabiliyorsun .. ban bazen böyle yapıyorum

Alıntı atoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onguard kullanıyorum bende.. beast serisi ve uzun olanı... gerçekten motora ek bir ağırlık yapıyor
    Güzel tarafı beraberinde geln U klidi, disk kilidi olarakta kullanabiliyorsun .. ban bazen böyle yapıyorum
    Uzun olanı sanırım 180 cm.
    Kısa olanıda 110 yazıyor.

Tavsiyen hangisi olur 110 cm çok mu kısa olur?

hangi kasko acaba sizinkisi?

birde abilerden hep duyduk cbr 600rr r6 lar vs 600 ve üstü racing motorlara kaskolar hep 4-5 bin tl çıkıyor diye. 125lik motora da 1500 tl çıktı. sizin sanırım 600cc lik yamahaya da..

Motosikleti
    ktm 1190
    hangi kasko acaba sizinkisi?

birde abilerden hep duyduk cbr 600rr r6 lar vs 600 ve üstü racing motorlara kaskolar hep 4-5 bin tl çıkıyor diye. 125lik motora da 1500 tl çıktı. sizin sanırım 600cc lik yamahaya da..
    şair sigortadan yaptırdım. kasko şirketide aviva. evet tenere 660 abs 2014 model

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şair sigortadan yaptırdım. kasko şirketide aviva. evet tenere 660 abs 2014 model
    hocam yaşınız kaç bu arada?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle kilitlemek çok saçma zaten.Yerden güç alınca kesilmesi daha kolay.Kilit havada kalacak şekilde kilitlemek lazım.Havada olunca yerden destek alamaz.Demir makasıyla uygulayabileceği baskı çok çok az olur.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onguard 8016 düşünüyorum. Abus zinclere 700-800 vermeye elim gitmiyor.

Tek korkum onguard zincirin demir makasına karşı ne kadar dayanaklı olduğu?
    Bende uzun olan var, zincirin yerden destek almadan, yerden destek dahi alınsa profesyonel bir makas dışında (oda uğraştırır) kesilebileceğini düşünmüyorum. Zira videoda jetle 50 sn de tek bir parçasını kestiler, şimdi en can alıcı kısım u kilit, bunu rahatlıkla kesebileceklerini düşünüyorum, uygun bir saplama kilit bulamadım yoksa değiştirip makasla kesmeyi bile test edecem. Kasko var, alarm var, disk kilidi var, zincir kilit var, branda var. Daha önce çaldırdım ağzım yandı. Bu halde de çalacaklarsa helali hoş olsun. daha napim koynuma alıp mı yatım
    eek ve OnurTr bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 1190
    hocam yaşınız kaç bu arada?
    1988 doğumluyum ehliyetimi 2006 nisanda aldım. 18 e girdiğim gibi yani

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bende onguard 180 cm olanı var. Ağaca arka lastikten bağlıyorum. Ağaç olduğu için 180 cm bile zor kurtarıyor. Açıkçası o zincirin makasla filan kesilebileceğini düşünmüyorum ben. Hem çok ağır hem çok kalın bir zincir. Bana çok güvenilir gözüküyor fakat tabi bu benim düşüncem acaba hırsızlar bu zincir hakkında ne düşünüyor...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Benim aklımda sadece lastiğe dolayıp bırakmak var. Çalınan videoları izlediğimde kaldırıp kaçırmak değil de daha çok ittirerek çalıyorlar. Adam zinciri kesip gidiyor çünkü makasını dayayacak yer çok. Bu durumda 0 pay bırakarak lastiğe dolamak hem makasın girmesini zorlaştırır hemde lastiğin dönmesini engeller. Yada gidon kilidinden 4-5 kat daha güçlü bir kilit olsa sadece gidonu kilitleyen. Hem makasla kesemez hem ayağıyla kıramaz sadece taşıma ihtimali kalıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)