Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet sınavından geçtim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000CC Elektrikli Bisiklet. :)
    Öncelikle herkese merhaba. Dün ehliyet sınavına girdim ve bugün geçtiğim bilgisi geldi.
    Sistem biraz değişti girecek arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum. Öncelikle motora ilk bindiğinizde size 6-7 tane soru soruyorlar motor hakkında yağ nereden değişir,gaz pedalı,debriyaj.vites.ışıklar (uzun kısa göstermek gerekir) gibi sorular bunların hepsine yanlış cevap verirseniz motoru çalıştırmadan kalıyorsunuz. Parkur aynı slalom,sekiz çizme,ani fren,ani manevra ve demirden geçme. bunları tamamladıktan sonra önceden belirtilmiş güzergahta yola çıktık fakat önceden kulaklık sistemi yoktu artık kulaklık takılıyor ve komisyon seninle konuşuyor tabi sen sadece dinliyorsun. ben 40 ile giderken sıkılmış olsa gerekler hızlan dediler ve 4-5 km 70-80 ile gittim.
    daha önce hiç vitesli motorsiklet kullanmadım ders alma şansımda olmadı malesef;benden tavsiye sınavdan 1-2 saat önce gidip orada boş motor ile çalışmak öğle arasında komisyon yemek yemeğe gidiyor ve 1 saat çalışma şansınız oluyor. okuduğunuz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun hocam kalanlara da telafi sinavinda verecekleri para ile kaldiklarina bir kez daha pisman oluyor.(orn ben)

Motosikleti
    Alıntı 58daging adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun hocam kalanlara da telafi sinavinda verecekleri para ile kaldiklarina bir kez daha pisman oluyor.(orn ben)
    çok geçmiş olsun neden kaldın acaba?

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    hayırlı olsun
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim abi sağolasın.

Ben vitessiz scooter motor alacagin..Ehliyet sinavinda bana vitesli motor mu kullandirtcaklar?

@BatuhanS hocam yerde mıcır vardı belediye kar yağınca atmış ama baya abartmış bende tüm parkuru tamamladım en son ani fren de motoru yatırdım hemen kaldırdım ama elediler Kalırsanız sıkıntı büyük.Kursa verdiğiniz para kadar telafi sınavı icin para alıyorlar tek sıkıntı burası oluyor elenmenin verdiği üzüntü bunu öğrenince geçıyor zaten

Motosikleti
    @BatuhanS hocam yerde mıcır vardı belediye kar yağınca atmış ama baya abartmış bende tüm parkuru tamamladım en son ani fren de motoru yatırdım hemen kaldırdım ama elediler Kalırsanız sıkıntı büyük.Kursa verdiğiniz para kadar telafi sınavı icin para alıyorlar tek sıkıntı burası oluyor elenmenin verdiği üzüntü bunu öğrenince geçıyor zaten
    acaba ani frende sadece arka fren mi sıktıın ? çok geçmiş olsun bir dahakinde rahat geçersin bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı teddymosby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vitessiz scooter motor alacagin..Ehliyet sinavinda bana vitesli motor mu kullandirtcaklar?
    Evet malesef öyle bende scooter sahibiyim ama vitesli ile girdim mecbur.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sinavlar vitesli motosikletler ile yapilir.Omrun boyunca scooter kulanican diye senet imzalamiyorsun.
    BatuhanS bunu beğendi.

Yer micir di bende on freni sıkmayi dusunmedim ama ne yazik ki arka da kaydi Insallah geceriz yoksa cok buyuk masraf çıkıyor

Motosikleti
    Yer micir di bende on freni sıkmayi dusunmedim ama ne yazik ki arka da kaydi Insallah geceriz yoksa cok buyuk masraf çıkıyor
    geçersin yahu ani fren dedikleride 40-50 km hızla değil 20 km ye ulaşsan yeterli bol şans

Eyv bro

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinavlar vitesli motosikletler ile yapilir.Omrun boyunca scooter kulanican diye senet imzalamiyorsun.
    Arabalarda otomatik vites ehliyet diye bisey var onlar imzaliyor senedi heralde omur boyu vitessiz kullancam diye.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    O zaman gidip kursa ben scooter ehliyeti alicam ben diyebilirsiniz.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman gidip kursa ben scooter ehliyeti alicam ben diyebilirsiniz.
    Arkadaslar bilgilendirdi beni gerek kalmadi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)