Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İnsanların ağzından bir kelime olumlu söz duyamıyorum. Moralim çok bozuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Selamlar arkadaşlar. Gördüğünüz gibi 2012 yılında foruma üye oldum fakat hiç motosiklet almadım. O zamanlar 19 yaşındaydım. Şimdi 23 oldum. Artık alıyorum dedim. Dün bayi dolaşıp pazarlığımı bile yaptım. Ama arkadaşlarımın, ailemin, iş arkadaşlarımın ağzından bir kelime hayırlı söz çıkmıyor artık bunaldım. Neden bu alete binen mutlaka ölecekmiş gibi bakılıyor? Bu kelimeyi o kadar çok duyuyorum ki artık korkmaya başladım. Acaba bir tek ben mi aptalım diye düşünmeye başladım. Kullanan arkadaşlar lütfen siz söyleyin. Gerçekten bu kadar korkunç bir iş midir bu? 200cc motosiklet bakıyorum. Alabileceğim her ekipmanı almaya razıyım. 30.000 km civarı araba ile trafik tecrübem var. A2 ehliyetim de var. Sakin biriyim. Yalnızca bu lanet trafikten kurtulup 40 km uzaktaki işyerime gülerek gidip gelmek istiyorum. Lütfen motosiklet kullananlar olarak bana anlatın. Ben ne yapayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Motosiklet candır. Kimseyi takma al güle güle kullan dostum. Motosiklet tehlikeli değil, tehlikeli yapan bizleriz
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim arabayla trafik tecrübem bile yoktu mondial drift ile kırklareli istanbulda yaptım keşanda hiçte sıkıntı çekmedim kaza yaptım ama gördüğünüz gibi ölmedim

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    motosikletde de kaza oluyor arabada da,yolda yürürken yukarıdan kafana saksı düşüp ölebilirsin, balkonda çayını yudumlarken maganda kurşununa denk gelip ölebilirsin daha niceleri azrail a.s. çelikden kasanın içinde de yaşasan gelir alır canını orada sıkıntı yok. herkesi dinle herkesden fikir al ama kendi bildiğini yap. eğitimlerini al ekipmanın sağlam olsun gerisi takdiri ilahi. hepimiz ÖLECEĞİZ güzel kardeşim hayırlı günlerin olsun
    sheriff87 ve zotbudalla bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Motosiklet candır gerisi heyecandır. Sanki motora binmeyene ölümsüzlük belgesi veriyorlar. Sokakta yürümek, herhangi bir araca binmekde tehlikelidir. Önlemini alacaksın bitti. İmzama bak keyfine bak.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Forza 250
    Eğitim aldınız mı bilmiyorum. Almadıysanız önce bir temel eğitim, arkasından hakimiyet eğitimi, ya da honda gs1, gs2 eğitimlerini alın. Gaz hakimiyetini, frenlemeyi, acil freni, konumlanmayı öğrenin. Sonra ekipmana ciddi bir bütçe ayırın ve full ekipmanınızı kuşanın, sonrasında beğendiğiniz motoru alın 200cc demişsiniz süper. Sonrasında da hayatın tadını çıkarmaya bakın. Motoru aldıktan sonra da ilk işiniz lütfen lastikleri değiştirmek olsun.
    rsinan bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Fazla düşünürsen bu işleri motosiklet kullanamazsın, eğer çok istiyorsan bu isteğin önüne geçemezsin, almıyorsan demekki çok istemiyorsun demektir sağa sola sormanın sana faydası olmaz.
    ogzcngdk bunu beğendi.

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Hocam genelde insanlar ulaşamadığı ciğere mundar der. Herkes kötüler ama sen bunu yapmak istiyorsan sonuçlarına da katlanıcaksın demektir. Al motorunu giy ekipmanlarını herkes imrenerek baksın o zaman gereken cevabı vermiş olucaksın onlara.
    Bizi Öldürmeyen Şey Güçlendirir !

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Motosiklet nasıl tehlikeli olsun ki? Bayide sıfır duran motosiklet seni öldürebilir mi? Ancak sen kendi kendini öldürebilirsin motosiklet buna araç olur.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir kelime olumlu söz duymak..

Sanki biraz haklılar. Sen çok şey istiyorsun.
    zotbudalla ve uzaaklardann bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne guzel, etrafinizda sizi seven, dusunen insanlar var. Istatistiklere gore araba yerine motorsiklet kullanmakla yirmi kat daha fazla kaza riski aliyorsunuz. Bakin bu AB verisi, Amerika icin bu risk 35 kat, Turkiye icin muhtemelen daha da kotu.

Bunu bilip binmek lazim motorsiklete. Bencil bir zevk motorsiklet. Etrafinizdaki size deger verip sizin icin uzulen insanlarin basina uzulecek bir madde daha bu. Hic bir zaman "Aa ne guzel" demezler, seviyorlarsa diyemezler, sadece cok istediginiz icin tolere edebilirler. Daha fazlasini beklememek lazim.
    uzaaklardann bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Almak istedikten sonra alırsın başkalarını takma yaw hehe de geç

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    riptalon arkadaşım

maalesef aynı sıkıntı bendede var 30 yaşımda olmama rağmen büyüklerimin neredeyse tamamı tehlikeli, ne işin var, motorda hiç koruma yok, düşmesi çok kolay gibisinden bir sürü söz söylediler ki en etkilisi ve anlam veremediğimse motor şeytan işi denmesi oldu. ama ben motorumu aldım tabiki. başka şehirde yaşayan aileme de motorla giderek sürpriz yapmayı düşünüyorum. boşver eğitimini al, yeterli ekipmanı al, motorunu al, limitlerini bil ona göre hareket. motorun keyfini çıkar

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o da birşey mi? çevremde bana gıcık olanlar aynen şöyle düşünüyo; motosiklet kullanıyo nasıl olsa ölücek bi gün
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ya sen neden soruyosun kredini cek motoru al zaten aldiktan sonra alisirlar

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıştıra alıştıra yürü önce bir scooter ile başla 2 ay bin
    "bak çok rahat gidip geliyorum trafik yok" felan reklamını yap, duyur.
    reklamlar kuşağı çok önemli
    Sonrasında 200 cc ye geç.

İlk motorun inazuma gibi bir makina olursa ihtişamından korkar bizim millet.
    "O bu motor öldürür" polemikleri hazırdır..
    feti_can, EnesBeyter ve yeniii bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    cam fanusta yaşasan da ölüm gelir seni bulur vaktin gelince ,tedbirli sürecek gaza gelmeyeceksen ve trafiği de okumasını iyice öğrenince sorun teşkil etmez, kuru havalarda bile viraj alırken pist edasında viraja girmezsen, kavşaklarda ve ışıklar da dahi geçiş üstünlüğü sende iken hızını yavaşlatıp tetikte olursan, sıkışık trafik gördüğünde gaz kesersen,duran trafikte emniyet şeridinden yavaş yavaş gidersen. KAZA YAPSAN bile sonucu ağır olmuyor biiznillah merak etme
    Memento-Mori bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Trafikte acele etme, iyi filtreleme yap yani kendini bir sonraki hamlede zor duruma düşürecek pozisyonda olma, 3 saniye kuralını kullan, güvenlik balonuna dikkat et, trafiği iyi oku, seni gördüklerin değil göremediklerin öldürür, bakışların hep ilerde olsun bu kaza riskini %70 azaltır, olağan akan trafikte ilerde olağan dışı birşeyler sezdiğin an kaçış ve şerit planını önceden yap, araçlar ile yan yana aynı hızda gitme, kendine boşluklar yaratacak şekilde sür, arkadan akan trafiği ihmal etme, ileride tekerinin basacağı zemini iyi analiz et, kafanı başka şeyler ile meşgul etme, dikkatini yola ver, frenelemeye niyetlendiğinde manetlere hafif dokunarak arkadaki sürücülere önceden fren yapacağını bildirmeye çalış, açtığın sinyali kapatmayı unutma, yol bağlantılarına tali yol çıkışlarına kavşak geçilere dikkat et, ortada refuj olmayan gidiş geliş yollarda sağ bağlantı yollarına karşıdan gireceklere dikkat et her bir trafik levhasını gör, virajda sollama yapma... bunları çalış uygula ..
    araltı, eminemre, Memento-Mori ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıştıra alıştıra yürü önce bir scooter ile başla 2 ay bin
    "bak çok rahat gidip geliyorum trafik yok" felan reklamını yap, duyur.
    reklamlar kuşağı çok önemli
    Sonrasında 200 cc ye geç.

İlk motorun inazuma gibi bir makina olursa ihtişamından korkar bizim millet.
    "O bu motor öldürür" polemikleri hazırdır..
    Burdan yürü güzel fikir vermiş ilk benden böyle başladım çok şükür yaşıyorum
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Yalnız değilsin.Her gittiğim yerde tüm akrabalarım ailem sürekli ama sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor.Bir yere gideceğim, motorla gitme, motora binme, şöyle yapma böyle etme gibi uzayıp gider..

Sabır sabır diyorum içimden tabiki.Sonuçta kesinlikle başıma kötü birşey gelmesini istemezler.Ama şu var İstanbulda motor kullanmak diğer şehirlere göre en az 5 6 kat daha tehlikeli.

Sonuçta içimizdeki motor aşkı bunların hepsine üstün geliyor ki bu riski alıyoruz.Kurallara uyarsan, özellikle yavaş gidersen kaza yapma olasılığın çok düşük.Tam tersinde ibre direk ölüme gider..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler