Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İnsanların ağzından bir kelime olumlu söz duyamıyorum. Moralim çok bozuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ilk motosikleti almak biraz sorunlu oluyor.Çevre baskısı insanı kararsız bırakıyor.İçinin ısındığı sevebileceğin ekonomik bir motosikleti alıp evin önüne çek.Arada bir onu temizle,ısınmaya çalış. Sonra her şeyi zamana bırak. İnsanlar alışsınlar. gaz açmadan Küçük turlara çık.Zamanla uzaklara gitmek isteyeceksin.Göreceksin her şey güzel olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslümansan kuranı kerime allaha inanıyorsundur ve kadere inanmakta imanın şartlarındandır,ayette ne bir nefes evvel ne bir nefes sonra diyor, yani nerede olursan ol yüksek şatolarda toprağın altındada olsan ölüm geldiğinde o seni bulur

senmotor alsanda almasanda senin ölüm saatin bellidir,diğer herşey bahanesidir,takma bunları

17 ağustosta deprem anında adam evden hızla kaçıp çıkıyor,ev yıkılıyor ama adama dışarı çıkar çıkmaz araba vuruyor ve ölüyor,neticede o adam orda ölecek kaderi öyle

hiç bişeye kulak asma motor kullanırken işini sağlama al dikkatli ol (önce tedbir sonra tevekkül) kaza yaparsan yaralanırsın ancak ecelin gelmediyse ne olursa olsun ölmezssin
    Bu cebriye anlayisi, ve itikaden sorunlu biraz. Cunku "Nasil olsa kader de yazildiysa olur, ben ne yapsam farketmez" anlayisi ile insan sahsi sorumlulugu uzerinden atip keyfi davranmanin yolunu acmis oluyor. Halbuki sahsi sorumluk islamda esas. O yuzden baska hic bir canliya verilmeyen cuz-i irade verilmis insana.

Tevekkul konusunda katiliyorum tabii ki. Ancak oncesinde insan uzerine duseni yapip uygun tercihlerde bulunmali. Sonrasinda olacak ve kontrolu disinda gerceklesen hadiselerin sonucuna, yani Allah'in takdirine, tevekkul etmeli.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler