Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanların ağzından bir kelime olumlu söz duyamıyorum. Moralim çok bozuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet aşktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    bana da herkes karsi çıkıyordu ama gittim kendi paramla aldim bindim.ilk basta yine soguktu cevrem ama zamanla her ekipmani da tamamlayınca o guvensizlik aşıldı.fakat sizin rota yeni baslayan icin zor.her gun gidip geleceksen bu sığır dolu trafikte bir olumsuzluk yasamaman elde degil

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla dostum benim ailemde aynı şeyleri söyleyip duruyor da ben kendimi biliyorum. Ne kadar dikkatli birisi olduğumu biliyorum ve sürekli videolar izliyorum. Ayrıca ufak detaylara bile dikkat eden birisiyimdir. Trafik bilgim olmadığı halde trafik nasıl işler biliyorum. Yani aynısını senin içinde geçerli. Eğer ben yaparım diyorsan hiç kimseyi kafaya takma. Birde eğitim aldın mı işin daha da rahat.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bence hic canini skmadan en kisa zamanda almalisin motorunu ekipmanini. Ve dikkatli kullandiktan sonra za riskini minimuma indirirsin. Ama tampon sensin motorda bunu unutma. Kazasiz belasiz suen dilegiyle

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Merhaba siz onleminizi alirsanjz egitiminizi tamamlar ekipmaninizi tamamlar ve dikkatli olursaniz kaza riskini en aza indirirsiniz. Ama is olmek meselesi ise deprem sirasinda wc de yataginda olenler napti da oldu diye de dusunmek lazjm, olum hususunda ne yaparsaniz yapin vakit geldiyse kacacak bir yer yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çevremdede moor binem diyenelr var bende arabanı sürebiliriyim dediğim zaman 180 derece dönüyorlar

ben bırkaıcam motoru arabanı lazım olduğunda alırım de bakalım ne olucak :D

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    Zümer sanki bilerek söyledin benim motorum inazuma f gören sanki 1000 lik motor muamelesi yapıyor. yok araştırdım dengeli birden ivmelenme yok falan desemde heybetine aldanıp bu motorla 200 basılır sanıyolar.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Gördüğünüz gibi 2012 yılında foruma üye oldum fakat hiç motosiklet almadım. O zamanlar 19 yaşındaydım. Şimdi 23 oldum.
    O da bişey miBen foruma 2010 yılında üye oldum yıl olmuş 2016 hala motosikletim yok(Sinirden gülüyüorum)
    Arkadaşların genelinin söylediğine katılıyorum. Evet motosiklet kullanmak tehlikeli ancak bu tehlikeyi de minimuma indirmek bizim elimizde. Sen elinden geleni yapta gerisini Allaha bırak

70musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS -Honda CBF 150
    Al kardeş al. 1980 den bu yana motosiklet kullanıyorum. Jawa ile başladım, RF600, Srad750, Hayabusa, BMW K 1200LT kullandım ve şimdi de BMW F650GS kullanıyorum. 49 yaşındayım, hala kullanıyorum ve şükür henüz ölmedim Al ama mutlaka tedbirini de al. Tedbir senden takdir Allah'tan.
    Riptalon, ogzcngdk, Darkcity2000 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de hiç trafik bilmeden istanbul trafiğine atlayanlardanım herhalde bazı yerlerde arabam olsa sanki kaza yapardım gibime geliyor, motorla atlattım bi kaç küçük durumu.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hiç korkacak birşey yok, zaten bir işe gireceğin zamanda genel olarak akrabaların, ailen, arkadaşların senin önünde en büyük engeldir.

motosiklette riski oluşturan sadece üzerindeki sürücüdür, eğer dikkatli sürerseniz gereksiz hız, makas vs gibi işlere girmezseniz aslında güvenli bir alettir motosiklet.. bu arada uyarayım illaki ufak tefek düşme kalkmalar ve çarpmalar olacaktır. ancak ölmek o kadar kolay değil

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    diyeceksin ki ben buna binicem herkes karşı çıksada binecem. sonradan sadece dikkatli ol diyorlar. kendini kötü hissedersen veya kötü havalarda dolmuş kullan diyorlar. ilk karşı çıkan ailem şimdi en büyük destekçim. memleketimde doğru dürüst kask takan yokken benim full ekipmanla kullandığım için ayrıca dikkatlerini çekiyorum ve bu işi önemsediğimi anlıyorlar. o yüzden pek karışmıyolar

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Motosiklet forumunda alma gibi bir şey söylemek cidden zor. Lakn kullanacak olan sensin. Tehlikenin farkında olmalısın, ne istediğini de bilmen lazım. O durumda son kararı sen vereceksin.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı topgun1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de "bunu alacağına araba alsaydın","motora bu kadar para verilir mi", "şu kadar daha koysan araba alırsıncı tayfa var onlar da beni usandırdılar
    tam şuanda o tayfa ile uğraşıyorum ben. neymiş mt03 parasına 89 model E30 alınırmış. yaw arkadaş arabayı aldıktan sonra üstüne bir de bi araba parası masraf mı yapayım. Doğan al felan diyenler var. abi vapura binecen para, "biraz gezelim felekten bi gün çalak" giren otopark parası, şehir içinde dur kalk benzin parası...
    bunu bana diyen tayfa arabayla eve 30 dakikada gelip, 40 dakika boyunca park yeri arıyor
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    ben almadan önce aile arkadaş vs danışmadım bile. ailem a2 ehliyetimin olduğunu kapının önüne motorum geldikten sonra öğrendi. ilk 500km de 3 kere düştüm, sonraki 6500 km de düşmedim. ölmedim de

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Müslümansan kuranı kerime allaha inanıyorsundur ve kadere inanmakta imanın şartlarındandır,ayette ne bir nefes evvel ne bir nefes sonra diyor,,yani nerede olursan ol yüksek şatolarda toprağın altındada olsan ölüm geldiğinde o seni bulur

senmotor alsanda almasanda senin ölüm saatin bellidir,diğer herşey bahanesidir,takma bunları

17 ağustosta deprem anında adam evden hızla kaçıp çıkıyor,ev yıkılıyor ama adama dışarı çıkar çıkmaz araba vuruyor ve ölüyor,neticede o adam orda ölecek kaderi öyle

hiç bişeye kulak asma motor kullanırken işini sağlama al dikkatli ol (önce tedbir sonra tevekkül) kaza yaparsan yaralanırsın ancak ecelin gelmediyse ne olursa olsun ölmezssin

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    motosiklet arabadab daha hizli kalkan ve daha cabuk duran bi alettir ( 10/1 kilosu oldugu icin )

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Lafla peynir ekmek gemisi yürümez. Hayatta başarılı insanların çoğu bir çok insanın önyargılarına ve olumsuzluklarına katılmadıkları için başarılı ve mutlular. Mesele bunu insanları kırmadan yapmaka. Hayatı başkaları için değil kendin için onlarla birlikte yaşamalısın.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    valla bende bu işe başlarken çok kişi esdi,gürledi ,felaket tellallığı yaptı ama ben inandım,eğitimimide aldım ve 1.5 yıldır istanbul gibi rezalet bir trafik karmaşasında stabil bir şekilde kullanıyorum ve bana zamanında laf edenlerde belli etmeselerde çok kıskanıyorlar böylece bende ne kadar doğru bir iş yaptığımı görüyorum.Ancak arkadaşım tavsiyem eğitim almandır,git bir gis akademi vs eğitim al öyle trafiğe çık,hem araba tecrübende var yani trafiği biliyorsun,bu çok önemli bir avantaj dolayısı ile eğitimle bu işe başlarsan çok faydasını görürsün.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    başkasına sorar ve fikir danışırsan böyle demeleri normal kararı sen vereceksin hem ne demiş atilla abi Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın bu iş böyle

not :konudaki sadece ilk yorumu okudum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler