Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanların ağzından bir kelime olumlu söz duyamıyorum. Moralim çok bozuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocateker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Heyecanı da burda zaten. herkes alma der sen alırsın sonra gazlarsın. gerisi seni ilgilendirir. Ölmemek için bir sürü yöntem var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir umut yeşerttiniz en azından içimde. Param hazır Allah'a bin şükür imkanım var. Tamam desem alacağım. Yalnızca içimde aşmam gereken bilmediğim bir makinaya karşı çekince var.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    bi de "bunu alacağına araba alsaydın","motora bu kadar para verilir mi", "şu kadar daha koysan araba alırsıncı tayfa var onlar da beni usandırdılar
    zotbudalla bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Benim bir arkadaşım vardı motoru senin gibi yıllar sonra aldı ve ertesi günü kalp krizi geçirip öldü. Yani motor işi tehlikeli. Hiç girme onun için. Alırsan böyle oluyo..
    zotbudalla bunu beğendi.
    Bir garip yolcu

Motosikleti
    2008 Yamaha MT-03
    Ben 4 sene her gün Mt-03 ümle (mali sebeplerden satmak zorunda kaldım) Bakırköy-Ümraniye işe gidip geldim. Trafikten kazandığım vakit evde ve işte daha kaliteli vakit geçirmemi sağladı. Park derdi yakıt derdi olmadan trafikte arkadaşların yazdıklarına dikkat ederek sürat değil, motordan keyif alarak kullanmasını bilerek güzel zamanlar geçirdim. Ha yağmura yakalanıp köprü altında beklemedim mi bekledim, dikkatsiz sürücülere kızmadım mı kızdım, sana söylenenler bana da söylendi ama kendimden emin olduğum için kulak asmadım, aksine motora sevdası olanlara bu duruşumla önayak oldum. Çevremdeki en az 5 kişi motora başladı. Şu an bi motor için çıldırıyorum, mali durumda düzeldi, ama bu seferde fiyatlar cortladı Yine bi Mt 03 düşünüyorum artık Mt-09 a nazaran. Neden mi , çünkü o motor benim gerek gezi gerek günlük kullanımım için yeterli. Şunu demek istiyorum, yeni başlıyorsun ve şu an ki potansiyelinin (eğitim+tecrübe+vs) üstünde bi motosiklet alma, eğer alırsan ve başına birşey gelirse bu sefer insanların ekmeğine bal sürmüş belki de az da olsa haklı çıkarmış olacaksın. Bu forumda yüksek cc ile başlanır mı diyip olumsuz cevaplara bişey demeyip, olumlulardan alıntı yapıp teşekkür edenler var. Yani belli ki kafasına koymuş yapacağı işi ama olumsuz olanlar aslında onun hayatını düşünen insanlar. Öncelikle kendi sesini dinle (motosiklet edinme kısmında) sonrasında bu yazdıklarımı da bi düşün. Biraz konu dışına çıktıysam affola.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte acele etme, iyi filtreleme yap yani kendini bir sonraki hamlede zor duruma düşürecek pozisyonda olma, 3 saniye kuralını kullan, güvenlik balonuna dikkat et, trafiği iyi oku, seni gördüklerin değil göremediklerin öldürür, bakışların hep ilerde olsun bu kaza riskini %70 azaltır, olağan akan trafikte ilerde olağan dışı birşeyler sezdiğin an kaçış ve şerit planını önceden yap, araçlar ile yan yana aynı hızda gitme, kendine boşluklar yaratacak şekilde sür, arkadan akan trafiği ihmal etme, ileride tekerinin basacağı zemini iyi analiz et, kafanı başka şeyler ile meşgul etme, dikkatini yola ver, frenelemeye niyetlendiğinde manetlere hafif dokunarak arkadaki sürücülere önceden fren yapacağını bildirmeye çalış, açtığın sinyali kapatmayı unutma, yol bağlantılarına tali yol çıkışlarına kavşak geçilere dikkat et, ortada refuj olmayan gidiş geliş yollarda sağ bağlantı yollarına karşıdan gireceklere dikkat et her bir trafik levhasını gör, virajda sollama yapma... bunları çalış uygula ..
    işte şehiriçinde motosiklet kullanmanın abc si. Çok faydalı bilgiler ama pratik ister ;)

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Zaten dediğim gibi baktığım motor 200cc. Daha üstüne asla çıkmam. Ayrıca yakıt tüketimi çok önemli olduğu için tecrübe kazansam da çıkmak istemeyebilirim. Kendime güveniyorum. Ama bilirsiniz. Bu kadar kötü şey duyunca bilinçaltınızı kemirmeye başlıyor bir şeyler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    uyarıda bulunanlar kendileri sizin iyiliğinizi düşünerek uyarıda bulunsada sonuçta öylede öleceğiz böylede. belki motosiklet üzerinde belkide mahallde yürürken kafaya saksı düşerek . ölümün nerede ne zaman geleceğini kimse bilemez.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Söze "Motosiklet tehlikelidir" şeklinde başlayan kimsenin sözünü dinlemeye değmez. Genelde motor ahiç binmemiş, sürmemiş ve motorla alakası olmayanlar söyle bunu... Sallamayacaksın.
    zotbudalla bunu beğendi.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    büyük şehir trafiğinin içinde hergün 40 km yeni başlayan biri için tehlikeli olabilir bence karsı cıkmalarının sebebi bu.araba tecrübeniz motoru etkilemez. bence kendinize motosiklet ile trafiği okumak için bir süre zaman tanıyın.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Hiç tartışmasız bir gerçek var motor diğer taşıtlara göre daha 'TEHLİKELİ'

Kim ne derse desin iki tekerin üzerinde bu yol şartlarında, bu araba sürücüleriyle, kısaca türkiye gibi bir ülkede motosiklette ölme veya sakatlanma ihtimaliniz diğer araçlardan biraz daha fazla. Ama her tehlikeli şeyinde güzel yanları var tabi. ve bu tehlikeleri minimuma indirmek senin elinde

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu forumun gerçek adı. Ölüler.net Hepimiz ölüyüz arada bir de motora piniyoz.
    Evrenalpar, ogzcngdk, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Trafikte canınızı sıkacak olaylar olacak ama motosikletin faydalarının yanında onları görmezden geleceksiniz. İlk zamanlar yaşadığınız olaylara biraz fazla reaksiyon verip insanlarla münakaşaya girme ihtimaliniz çok yüksek. Her zaman sakin kalıp kimseyle münakaşa yaşamamanızı tavsiye edebilirim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten dediğim gibi baktığım motor 200cc. Daha üstüne asla çıkmam. Ayrıca yakıt tüketimi çok önemli olduğu için tecrübe kazansam da çıkmak istemeyebilirim. Kendime güveniyorum. Ama bilirsiniz. Bu kadar kötü şey duyunca bilinçaltınızı kemirmeye başlıyor bir şeyler.
    motor üzerinde kaygı duyacak kadar fazla ise çekincen korkun motor işine girme.

Ayrıca şu bulunduğumuz dönemde cidden motor cok riskli. İstanbulda 5-10 kat daha riskli. Muhtemelen aklı başında biri olarak yaşacağın büyük riskler hep senin dışından 4 tekerlerden gelicek.

Biraz arkadaşlara tezat olacak ama motora binerken aldığımız risk, kazandığımız fayda, kazandığımız zaman ve zevkin önüne geçmiş durumda.

Bu bi abi tavsiyesi olsun.

Ama bi abi tavsiyesi daha istersen, git istediğin motoru, ekipmanları al, motor kullanmayı öğren ve nasıl birşey olduğunu kendin deneyimle ve gör. Memnun kalmassan, büyük kaygı duyarsan yıl sonu satarsın en kötü ama denememiş olmassın

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Araya sıkıştırmış olayım. İşe gidiş gelişim toplam 80 km. Beylikdüzü - Levent arası. Motoru bu ay alsam haziran ayına kadar bu yola çıkmayı düşünmüyorum. İlçe içerisinde kendimi geliştirip, eğitimlerle pekiştirip yaz mevsiminde işe gitmeye başlamayı düşünüyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Araya sıkıştırmış olayım. İşe gidiş gelişim toplam 80 km. Beylikdüzü - Levent arası. Motoru bu ay alsam haziran ayına kadar bu yola çıkmayı düşünmüyorum. İlçe içerisinde kendimi geliştirip. Eğitimlerle pekiştirip yaz mevsiminde işe gitmeye başlamayı düşünüyorum.
    Öncelikle vizyonsuz insanların yorumlarını duyma bile. Bu noktada motosikleti sadece yolda görmüş insanlardan sana hayır gelmeyecektir. Bir diğer yorumum da şu haziran ayına kadar çıkmayacağın yola nisan ayında gidip gelmeye başladım, motor da 3 bin km oldu bile diyeceksindir, bu da dip not olsun

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Neden bu alete binen mutlaka ölecekmiş gibi bakılıyor? Bu kelimeyi o kadar çok duyuyorum ki artık korkmaya başladım.
    Korkmalısın zaten. Şahsım adıma ben korkuyorum. Ve bu korkudur zaten ekipmana, eğitime o kadar para ve zaman harcatan, insanı hayatta tutan.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söze "Motosiklet tehlikelidir" şeklinde başlayan kimsenin sözünü dinlemeye değmez. Genelde motor ahiç binmemiş, sürmemiş ve motorla alakası olmayanlar söyle bunu... Sallamayacaksın.
    Katılmıyorum. Zira motosiklet tehlikelidir. Risk alırsın. Asıl "motosiklet tehlikeli değildir" diyen kimsenin sözünü dinleme!!! Bizler bu tehlikeyi bildiğimiz için birsürü kaza videosu izliyoruz. Öngörümüzü geliştirmek, o videodaki kişi ile aynı durumda kalmamak, kalırsak hazırlıklı olmak, kaçınabilmek için.

Çok önemli!!! Kendimden örnek vereyim: Ben otomobili nasıl daha iyi kullanırım diye hiç kaza veya eğitim videosu izlemedim. ama motosiklet için izliyorum. Motosiklet dikkat ister. Eğer sen zaten bu kadar yıldır bu foruma üyeysen zaten o dikkati, ilgiyi, özeni biliyorsun demektir. "Korkma al bi motosiklet" demiyorum. Al ama kork aynı zamanda

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    22 yaşındayım ailemden gizli ehliyet aldım haberleri oldu,kızmadılar aksine destek oldular.Biriktirdiğim 2 bin civarı para vardı o parayla çinli 2.el motosiklet alma sana sıfır japon malı + ekipman alalım dediler. BEn de zaten supersport bakmadım hiç şehiriçinde kıvrak uzun yolda 80-90 giden bi motosiklet alacağım çok yakında. Karşı çıkanlar çok gariptir ki sürekli motosiklet kullanan insanlar oldu garip bi ego vardı insanlarda ben sürebilirim sadece sen süremezsin demeye getiriyorlardı .Yeteneğine dikkatine güveniyorsan sıkıntı olacağını sanmam[COLOR="Silver"]

Motosikletin tehlike arzettiği doğrudur. Düşeceğinizde doğrudur. Ancak motosiklet o kadar da tehlikeli bir taşıt değildir. Tabi öncelikle tercih edilen tip ve kullanım şekline göre bu 1 den 20 ye kadar değişkenlik gösterebilir.

Eğer ailenin ve sevdiklerinin endişesi varsa 125 - 250 cc aralığında scooter al.. Tecrübelerim kaza yapsa bile scooter kullanıcılarının en az bedeni zararla karşılaştıklarını gösteriyor. Scooter gövdesi seni daha iyi koruyor bu kesin. En azından daha az sert kazalar yapıyorsun.

Tedirgin olan arkadaşlara scooter kullanımını öneririm.

Motosikleti
    honda pcx
    Kardeşim , burdaki herkez demiş ki motosiklet tehlikesiz, bende tehlikeli olduğunu iddaa etmiyorum evet, otoparkta veya garajda duruyorken son derece sevimli ve tehlikesiz.
    Motosikleti tehlikeli yapan , onu çalıştırıp yola çıktığımız anda sürüş sitilini değiştiren ve trafikteki diğer andaval sürücülerdir.
    Şuna katılıyorum , ölüm heryerde bizi bulabilir yolda yürürken , merdiven çıkarkan , otururken vs. Ama motosiklet ile trafiğe çıktığımız an , ölümün yada yaralanma her an salak bir sürücünün küçücük bir hatasına bakar ve ölmesek bile çok ciddi yaralanmalar veya Allah herkezi korusun , sakatlanmalar yaşamamız kuvvetle muhtemel.

Sen yine de ihtiyatlı davran kardeşim, önce temel bir eğitim al, sonra dediğin gibi emanet yada 1 motor kiralayıp işe 1 hafta git gel , sonrasında kararını sen verirsin. Ama burda yazan motosiklet güvenli gönderilerini dikkate alma.

Motosiklet üzerindeyken trafiği çok iyi okumayı öğreneceksin vede bir başkasının hatalarını tolere ettiğin kadar hayatta kalırsın.

Sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler