Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bu motorları kullanmak ayıp mı?

Katılımcı sayısı
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok ayıp!

15 26.79%
  • Neresi ayıp!

41 73.21%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu motosikletlere binmek ayıp mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Selamlar. Kendimi ifade etmeden önce sorumu sormak istiyorum. Düşük CC li, daha da önemlisi kötü tipli olarak genel bir kanısı olan motosikletlere binmek ayıp mıdır?
    İnsanların bazısı motorun hiçbir özelliğine bakmadan direk tipine bakıyor. Ne üretim yerini ne servis kalitesini ne de yakıtını inceliyor. Ucuz olsun güzel görünsün yeter mantığında. Gerçekten havanızın olduğunu mu zannediyorsunuz o kişiler hey? Neden utanırsın ey yeni başlayan motorcu arkadaşım, öyle ss görünümlü 125 CC lik motor gerçekten tatmin mi ediyor seni? Cafelerin önüne sadece ss yada cruiser mı çekilmeli? Kime bu gösteriş merakı? Hayatınızda bayanlar olmasa da böyle mi olacaksınız acaba? İnsanların gözünü doyurmak için para vermek ne anlama geliyor bir bilsem. Kendi zevkiniz için elbette istediğin motoru alma hakkına sahipsin fakat benim eleştirdiğim o Cafe önüne çekip kendini artist sanan ve bir kız görüp kafası 75 derece çevirip aragaz veren o salatalılklar :D Özgürsün tabi, yap yap! Ama yeni başlayan kardeşlerim, ne olur motosiklet demek bu değil, tipinden dolayı motosiklet için kendini kasma. Motorun üstündeyken hiçbirinin önemi yok. Sen yeter ki o rüzgarı hisset. Özgürlüğe doğru gazla.Utanma scooter kullanmaktan, utanma o paketçi motorundan.Bir çok paket işi yapan arkadaşlar sırf motor sürme zevkinden dolayı bu işe katlanıyor yaz kış. Sen motosiklet kullanmanın zevkine bak, boşver insanların gözünü doyurmayı, sen kendini doyurmaya bak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    2 tekerin ayıbı olmaz
    SweentLy bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kötü tipli motora binmek tabi ayıptır. sorması bile ayıp. yolda görsem, ay terbiyesize bak deyip, yolumu değiştiriyorum. bunun bir cezası olmalı bile.
    Doohan, Peder, telike ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Asıl benim yaptığım çok ayıp.Hem kurye motoruna biniyorum hem cbr125,pulsar200,sym wolf200 lerle yarışıyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    neden ayıp olsunki bazı insanların algısı bu yönde malesef adam yeni başlayacak bu motoru al dersin o ne abi kurye motoru diyip burun kıvırıyorlar sanki kendileri hergun piste çıkıyor o edalarda ayar oluyorum delleniyorum işim gereği tebessum edip muhabbeti sonlandırıyorum oysa alsa düşse kalksa parça ucuz hem tecrube edinirsin yok direk en iyisi oalcak kendi motorum pulsar 200 ns tip olarak yakışıklı bir yere gitsen bakışlar üzerinde ama çoğu zaman mondiali kullanırım hiçde kendimi ayıplamam cafe önune gider harley motorun yanına koyarım gider ss motorun yanına koyarım inceden süzerlerde sonra küçümseyip gülerek sohbet ederler slm bile vermem öyle tiplere 60.000 km yi devirdi motor hiç değilse 40,000 km sini ben yapmışımdır motorda arza çıkmadı sadece km teli gaz teli gibi parçalarda sorun yaşadık eğitim aracı oldugu için bol bol ayna ve manetler değişiyor onun dışında okadar düşmeye kalkmaya banamısın demedi benim motora olan saygım o tip adamlara olan saygımdan kat kat fazla o yuzden sen keyfıne bak ve kıymetini bil motorunun bilmeyenler utansın

Ara gaz verip kız suzme işine katılmıyorum ancak bırakın kim ne alıyorsa alsın. Parasını o adam kazanıyorsa hesabını size verecek değil. İster 125lik çapır ister de ss kullansın sizi niye ilgilendiriyor ki. Bu kafa yapısıyla herkes aynı tip model kullanmalı ki rahat edesiniz...
    Siyah&Beyaz ve berkcigdem bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Cg cub harici herşeye saygı duyarım.

Neden saygı duymuyorum.Bazılarınız o kadar zevksizki amaçsız amaçsız şeyler takıyor ,yazılar yazıyor motosiklete.Mobylet olsun yinede cg cub olmasın.
    Peder, EldekiDebryj ve berkcigdem bunu beğendiler.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Metrobüse otobüse binmekten iyidir hocam. En kötü kendinize ait bir aracınız var dert etmeyin markasını modelini. Ömürlük şeyler değil bunlar.
    l3v3nt bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Dediklerin kısmen doğru ama kimse sana cafenin önüne şu motor çekilmez, bu motor çekilir demiyordur muhtemelen. İsteyen istediği yere çeker.
    Kendi adıma konuşayım motosikletimin görüntüsü benim için önemli. Ben bir kadın sürücüyüm. Cbr250 mi cafe önünde erkek düşürmek için almadım.
    Bütçem ve motosiklet tecrübem doğrultusunda hoşuma giden bir motosiklet seçtim.Bu kimseyi ilgilendirmez. Kötü görünümlü yahut benim görüntüsünü sevmediğim bir motosiklete binmek gibi bir zorunluluğum yok.
    Onun dışında şu 1000rr lı kız düşürmek için almış, şu choppercı hava basmak için almış bize ne. Parası var ki alıyor.
    Herkes bütçesine göre birşeyler alır. Utancak birşey yok.
    SweentLy, manofsteel ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    bazı arkadaşlar cg lere saygı duymuyormuş benim param buna yettiği için bunu alabildim ben aldığım gibi biniyorum ne modifiye yaptım ne bir şey ama biniyorum ve motosiklet zevkini yaşıyorum. Cg ye binmem benim insan olduğumu değiştirmez ki karşındaki kim olursa olsun saygı duyacaksın eğer kendine saygı duyulmasını istiyorsan hele ki insan yerine konulmak istiyorsan.
    ugur pektas bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Olgunlaşmamış insanlar için ayıp. Çünkü onlar baaaak bu kadar param var şeklinde bir etiket ile kendilerini kanıtlamanın derdinde. İşin tuhaf yanı bunu kavrayacak zeka seviyesinde olmamaları. Para durumu ile de alakası yok bunun.

Gastro enteroloji profesörü, Türkiye nin safra ve karaciğer hastalıkları alanında en önemli isimlerinden hocam işe bisikletle gidip geliyor.
    Az gelişmiş beyinleriniz ile toplumda yer sahibi olmak istediğinizi farketmeden bu tip yazıları eleştirmeyin bence.
    Bir daha düşünün şimdi, altımdaki motorun hakkını ne kadar veriyorum diye. Ne kadar ihtiyacım var diye. Bana ne fayda sağlıyor diye.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kötü tipli motora binmek tabi ayıptır. sorması bile ayıp. yolda görsem, ay terbiyesize bak deyip, yolumu değiştiriyorum. bunun bir cezası olmalı bile.
    Bencede. Hatta tüm fakirler ölmeli. Bir burjuva kesiminin oksijen kalitesini düşürüyorlar. Buna hakları yok!

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Takmayın böyle şeyleri kafanıza. Gösterişi seven bir milletiz ve bunu değiştiremessiniz.
    Türk milleti birşey alacağı zaman "ihtiyacım var mı?" sorusunu sormaz. "Bunu alırsam elalem beni beğenir mi?" sorusunu sorar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de araç sahibi olmak bir statü göstergesi.
    Bu gerçek olanca garabetiyle ortadayken ucuz motosiklet ya da otomobillere binmek ayıp değilse bile aşağılanan bir durum.

Yani dert yanarak koca bir toplumu değiştiremeyeceğinize göre bunlara katlanmak zorundasınız.

Bu durumdan kurtulmanın tek yolu içinde Türk olmayan bir ülke bulmak ki bu imkansız.
    Ayrıca siz de bu kafada olduğunuzu kabul etmek zorundasınız.
    Aksi halde kafe önündeki motosikletler umurunuzda bile olmazdı.
    Yani paranız olsa en pahalı, en gösterişli, en havalı motosikleti satın alacağınız gerçeğini önce kendi kendinize itiraf edin.
    Sonra sizin gibi düşünüyorlar diye başkalarına sitem edin.

Bu bizim ırsi hastalığımız. Avrupa'da bile hareket tarzımız aynı.
    Yani burada çalışmayan adamın bile lüks diye bilinen araçları satın alabilme imkanı olduğu halde yinede birbirimize araçlarımızla hava atma dürtümüz devam ediyor.
    Birileri bu durumu Türk milletinin beğeni eşiği yüksek diye tanımlayıp hava atma duygumuzun üstünü örtmeye çalışsa da gerçek olanca azametiyle bize göz kırpıyor.

Hava atma araçlarına sahip olamayınca enteresan bir aşağılık duygusuna kapılıyoruz. Kimimiz mızmızlanarak, kimimiz mühim olan insanlık felsefesinin ardına sığınarak bu zaafın verdiği acıları dindirmeye çalışıyor.

Düzelir mi?
    Benim bu umudum var.
    Yurtdışında ki Türkler bir süredir hava atılacak olanı değil ihtiyaçlarını karşılayacak araçları seçmeye başladılar.
    Türkiye'de de alım gücü artar insanlar feraha kavuşursa bir kaç nesil sonra bu aşağılık duygusundan kurtulur, hava atma içgüdümüzü dizginlemeye başlarız.
    AurorAbeam, mLh, Sj's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Hadi bizim alamadıgımız motosiklet ve arabaları alanları gömelim.
    Adam gitmiş ferrari almış ama İstanbul trağinde biyeri gidemiyor niye almıs ki? Trafikte takılı kaldı ben geçtim onu. Ferrariye ihtiyacı varmıymış? Oysa ferraride araba şahinde araba bunu anlamıyor beyinsiz.

İş buraya doğru gidiyor.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    COQ arkadaşım doğru söylemiş zira heryeri krom çıtalarla bezeli olduğu için prestiji temsil ettiği sanılan passata 130 bin lira veren kafayı yaşamak istiyorum.
    weirdo1 bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    COQ arkadaşım doğru söylemiş zira heryeri krom çıtalarla bezeli olduğu için prestiji temsil ettiği sanılan passata 130 bin lira veren kafayı yaşamak istiyorum.
    Reis ucu bize deydi,aman diyim passata o parayi verdik dogrudur,ama passat o klasmanda en ucuz ve donanim sahibi araclardan biri. Ya superb alacaktik yada passat. Dogusla eskiden beri iliskimiz var,vag grubu kullaniyoruz genelde. Geriye sadece tipini begenmek kaldi,ve bizde bunu aldik. Valla yasadigimiz kafadada bisey yok,ayni ulkede ayni sekilde gidiyoruz iste.
    Yanlis anlasilma olmasin,sizi forumdan az cok taniyorum. Bunu yazma sebebimde sizi samimi buldugumdandir.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis ucu bize deydi,aman diyim passata o parayi verdik dogrudur,ama passat o klasmanda en ucuz ve donanim sahibi araclardan biri. Ya superb alacaktik yada passat. Dogusla eskiden beri iliskimiz var,vag grubu kullaniyoruz genelde. Geriye sadece tipini begenmek kaldi,ve bizde bunu aldik. Valla yasadigimiz kafadada bisey yok,ayni ulkede ayni sekilde gidiyoruz iste.
    Yanlis anlasilma olmasin,sizi forumdan az cok taniyorum. Bunu yazma sebebimde sizi samimi buldugumdandir.
    Ahahahaha çok iyi demişsin kardeşim güle güle kullanın sana sizin gibi otomobil kullanıcılara bir lafım yok, öyle bir hakkımda yok zaten, millet bana sorupta araba alıcak değil.Benim derdim bu konuda da olduğu gibi kendini hep üstün gören veya başkalarını hep aşağılayan vs. kişilerle ile ilgili.Yeri gelmişken söyleyeyim bunun bir diğer sebebi (hem oto,hem moto) "ee arabaya,motora bu kadar para verdim döte giren girdi bari acısını insanlardan çıkarayım" düşüncesi çünkü çok şahit oldum böyle durumlara.Bu arada superb nin içi bir acayip yat gibi araba

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Cg ye binmenin neresi ayıp ben anlayamadım açıkcası, yada cup a binmenin ? İlla bir şeylere laf atacaksak o zaman bende atayım, 14k parayı capona gömmektense 2k ya cg alıp 250 lik set yükler çoğu caponu tokatlarım, iki tekerin ayıbı falan olmaz birader o kafana sok ! İsteyen cg ye biner isteyen mobilete isteye 168k dolarlık japon motoruna biner sen buna istesende istemesende saygı duyacaksın taki senin sınırına girene kadar seni rahatsız etmeden herkez her alete biner seni rahatsız etmiyorsa bunu küçük duyup aşalıyamazsın bende honda dylan var benim silindir fiyatıma adam alt motor topluyor , kawanın grenaj parasına sıfır motor alıyor öğrenmek isteyen acemiler için çinliler biçilmiş kaftan

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahahaha çok iyi demişsin kardeşim güle güle kullanın sana sizin gibi otomobil kullanıcılara bir lafım yok, öyle bir hakkımda yok zaten, millet bana sorupta araba alıcak değil.Benim derdim bu konuda da olduğu gibi kendini hep üstün gören veya başkalarını hep aşağılayan vs. kişilerle ile ilgili.Yeri gelmişken söyleyeyim bunun bir diğer sebebi (hem oto,hem moto) "ee arabaya,motora bu kadar para verdim döte giren girdi bari acısını insanlardan çıkarayım" düşüncesi çünkü çok şahit oldum böyle durumlara.Bu arada superb nin içi bir acayip yat gibi araba
    Tam makam arabasi yav,dediginiz gibi valla gemi gibi :D ama aile arabasi degil,hele 2 yasindaki bebegin dahil oldugu 3 cocuklu aile icin hic degil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)