Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çalınmalara karşı Avea nın Güvenli Motorsiklet uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Arkadaşlar malum motorsiklet çalınma olayları aldı başını gidiyor.Avea nın bu tür olaylara karşı bir kampanyası var.Haberi olmayan arkadaşlar vardır diye konu açmak istedim.Umarım birilerine faydalı olur.İlgili link

http://www.avea.com.tr/web/AkilliAracTeknolojileri/GuvenliMotosikletYonetimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    kullanan varmi birde kullanici yorumunu alsak sirf bunun icin aveaya gecebilirim bilgilendirdigin icin tesekkurler

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    "aga az daha koy kasko yaptır be"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bilgilendirme icin tesekkurler

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    gps e bağlanmadığı durumlar oluyormuş ayrıca jamer lara karşı ne tepki verdiği belirtilmemiş.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Mrb motosikleti park ettiğiniz yerde telefonun iyi çekmesi lazım.ve duyduğum kadarı ile pek iyi çalışmayan bir uygulama.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Sanirim turkcellinki aylık 19 tl idi. Eminim bundan iyi çalışıyordur.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avea bazı bölgelerde hiç çekmiyor

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    arkadaşlar türkcelle konuştum 3 gün kapanmıyormuş 1 saatlik sarj ile. 19 tl aylıkmış yada cihazi 100 tlye alıp 14 tlye kullanabılıyomuşsun . sipariş vermek istedim ama bayiye yönlendirdiler yarın gidicem turkcel bayısıne

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    inceledim beğenmedim. bildiğin araç takip sistemi ancak gsm üzerinden yapıyor. bi defa cihaz pahalı geldi. ikincisi gsm üzeinden ancak bölge tayini olabilir. diye düşünüyorum oysa gps üzeinden nokta takibi yapılabilinir. gps daha iyi ve ekonomik olabilir. araştırmak lazım.tabi birde deki takip ettin buldun. polis yerinden kaldırıp oraya gidene kadar adam elli kere ye değiştirir. burası üçüncü dünya. kabul etmek istemesek de böyle maalesef..bu tip sistemler 1 ve 2 de uygulanabilir. üçüncü dünya da zor.
    GB79 bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Önce ping olayına bakın.Yani ne kadar aralıklarla sinyal gönderiyor.Gecikme tam kordinat değerini vermez.Jammer'ada dikkat edin.Malum jammer heryerde bulunabiliyo ve fiyatları uygun hırsızın eline geçme ihtimali yüksek.Tahahütname olayıda var.İllada ben taktırıcam diyosanız piyasada bu işi daha ucuza yapan yerler var.Geçmiş zamanda yapmıştım bununla ilgili araştırma en iyisi mototrack'tı.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim turkcellinki aylık 19 tl idi. Eminim bundan iyi çalışıyordur.
    Bende turkcell var son zamanlarda çok başarılı. Ufak bir harekette bile anında mesaj geliyor hareket algılandı diye. Çok iyi olmuş son hali. Fuarda kampanya ile almıştım ben aylık 19tl- 2 sene sözleşmeli.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

aslında aynı iş bir telefonlada yapılabilir, içersine bir yazılım atılır titreşimde, veya istendiğinde gps den aldığı konumu sms atabilir. aylık 3 5 tl sms ücreti olur sadece, telefonu aküye direk bağlar unutursunuz, evet güzel fikir, ben bunuda not alayim )

hatta cihazda sim kart takılı olacağı için gsm baz istasyonlarıyla, avukat yardımıyla, sinyal alınan konumda belirlenebilir.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Çinden alıp imei çakıp kullanın arkadaşlar bunlara para vermenin bi mantığı yok...

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinden alıp imei çakıp kullanın arkadaşlar bunlara para vermenin bi mantığı yok...
    Bunu çok düşündüm. Cihaz fiyatları oldukça uygun. Ama yine bir operatörden uygun fiyatlı bir hat almam lazim. En az 15 tl. Turkcellinkini alırım. En azından garantili. Hatda dahil. Risk almaya değmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında aynı iş bir telefonlada yapılabilir, içersine bir yazılım atılır titreşimde, veya istendiğinde gps den aldığı konumu sms atabilir. aylık 3 5 tl sms ücreti olur sadece, telefonu aküye direk bağlar unutursunuz, evet güzel fikir, ben bunuda not alayim )

hatta cihazda sim kart takılı olacağı için gsm baz istasyonlarıyla, avukat yardımıyla, sinyal alınan konumda belirlenebilir.
    Üzerinde GPS vericisi olan bir tel 300 kâğıt desek. Aylık hatta 15 Tl desek. Sizce 19 Tl ye bir çözüm varken, uğraşmaya değer mi? Bir de pil ve şarj sorunu var, onu hiç söylemiyorum.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    ilave olarak kontak kapalıyken hareket veya devrilmede mesaj çağrı gönderme olayıda var (G sensör)

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    avea tel. sinyali alamazken gps sinyaline hiç güvenilmez

@vsvr

şimdi içinde "gps çipi" olan, yani gprs üzerinden konum tespit etmeyen cihazlar hiçde çinde ucuz değil.
    kaldıki getirdin, ya kayıt ettiricen en az 150tl si var, yada firmware den çakıcanki kullanılmayan bir telefon imei si veya başka birininkini kullanıcaksın oda ne kadar açık kalır bilinmez, hadi yaptırdın diyelim, ben göremedim bu alettlere firmware den imei atma olayını,
    çin klonlarda gizli menü vardı ordan yapıyordukda...

bence
    2 çekirdek 2. el dandik android cihazlar var aklımda android sürümüde hiç önemli değil. 100 150tl ye halledilir..

aylık meblaya gelirsek, aklımda hazırkart a uzakdan 3 5 tl lik sms paketi açmak var, yani öyle aylık 10 15 20tl felan değil,
    hatta sms paketini sadece acil durumda ihtiyaç olduğunda internet bankacılığından girerek hatta tanımlamak var, yani 6 ayda bir bile sms paketi tanımlasak sıkıntı çıkmaz.

2. bir android yazılımı sms leri okur ve ekranda görselleştirir, şeklinde bir düşünce var aklımda.

Motosikleti
    Café Racer
    İşin içinde Avea varsa ben yokum. Şehrin göbeğinde 3G sağlayamıyor motosikletimi mi emanet edeceğim birde!

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar ben de çok araştırdım bu sistemi. en mantıklısı turkcell in. o da mükemmel çalışmıyor ama düşünüyorsanız da turkcell e bakın derim. linkin son yorumu benim görüşlerim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142892-turkcell-tam-burada-hakkinda-hersey-burda-olsun.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)