Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çalınmalara karşı Avea nın Güvenli Motorsiklet uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @vsvr

şimdi içinde "gps çipi" olan, yani gprs üzerinden konum tespit etmeyen cihazlar hiçde çinde ucuz değil.
    Zaten çinden alınacak aletleri önermiyorum. Sanırım yazdıklarımı yanlış anladiniz. Bence hâlâ çözümünüz mantıklı değil. Birisinde, motosikletinizin hareket ettigi her anı takip edebileceksiniz. Sizin çözümde sanırım bu mümkün degil. ( hat çözümünüz sebebi ile) Ancak yinede el emeği olunca, diğer tüm alternatiflerden önce gelir. Yaparsanız güzel olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hat derken, telefonlarda gps zaten var, titreşim sensörüde var, uyduruk 2çekirdekli telefonlarda bile mevcut,
    yurt dişindan gelen cihazlarda imei kayıt bedeli var kırdırma konusunda bir çözüm bulamadım, satıcısında operatöre kayıt ettireceksin diyorki en az 150tl si var.

kafamdaki senaryo, gps konumlarını sms üzerinden almak var, harita üzerinde göstermek var, 2 senaryoda
    hareket anında sms bilgilendirmesi vs, esasında burada sms gelmesi demek biz sms i göreceğiz demek değil,

burada yanılıyorsunuz, 2. bir android programı bu sms leri data olarak okuyup görselleştirecek, aynı zamanda
    sms göndererek uzakdan kontrol edicek şeklinde bir fikir var, titreşim anında gps aktifleştirilir,

seçili alan dışındaysa uyarı sms i gönderilir, eğer operatör uyarıya cevap verirse düzenli sms gönderimleri başlar, vs yani senaryo genişletilebilir, telefonlarda dahili bataryada var, gps açık olmadan bekleme modunda 12v 7amper aküyle baya bi gider.. gsm telsizide kapattırabiliriz, titreşimde açılır felan güzel şeyler var aklımda )

"Birisinde, motosikletinizin hareket ettigi her anı takip edebileceksiniz. "
    yani burada yazılıma denebilir, periyodik aralıklarla gps den aldığın konumu sms at 2 3dk da bir, 2. bir programda bunu haritadan görselleştirir, sonuçda telefonlarda titreşim ve hareket sensörü mevcut.

benim kafamdaki fikir sürekli gps i açık tutup, sms bombardımanına tutmanın alemi yok,
    1 kere uyarır, eğer isteniyorsa uzakdan sms ile komut gönderilerek düzenli gönderim başlatılır,
    tabi burada sms i biz yazıp göndermeyeceğiz android programı gönderecek..

aslında çinden gelen cihala, motora telefon gömmek arasında pek fark yok, 2 side işletim sistemi barındıyor, 1i gömülü firmware ile geliyor, diğerinde özelleştirebiliriz sonuçda programı biz yazıyoruz.. ben programı full sürüm ücretsiz dağıtmayı ve eğer kullanıcı isterse bağış yapacak şekilde markete atmayı düşünüyorum.

bir diğer notumda şurada; http://www.motosiklet.net/forum/cali...ml#post3828573

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Avea ise o motor çalınır, avea çekmez bin lanet edersin :D Avea hat kullanıyorum, bu işte sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama hat yada 3g üzerinden falansa avea biraz düşündürüyor :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)