Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kim Ulan Bu Mirketler? (AEA İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Mirket benzetmesi hakaret veya küfür değil bence bir eleştiridir büyütülecek bir durum değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA bana son zamanlarda samimiyetsiz geliyor.O kadar ekipman, eğitim diyor, ancak trafikte çok hızlı gittiğini söylüyor.Yani burada asıl durum insanlardan çok kendi kazancı.Biraz etrafınıda beslemek zorunda kendini beslemesi için.Onun için ekipman-gis akademi-ekipman-gis akademi lafları sürekli lastik reklamı yapması kendini antipatik yapıyor.

Motosiklet sürerken sizi hayatta tutacak en önemli şey temkinli ve hız sınırları içerisinde gitmektir.Bunun dışında eğitim alıp 5binlik ekipman dizip, yarış motoruyla virajı 160 ile almak sizi eğitimsiz ama temkinli insandan daha korunaklı yapmaz.Son programında ağır saçmaladığına denk geldim.Neymiş yüksek cc için bilmem ne kadar eğitim alıp bilmem ne kadar ekipman dizmek gerekirmiş.Oldu kardeşim senin etrafıni ve seni doyurmak için biz habire eğitime para bayılalım, senin dediğin lastikleri alalım, senin dediğin gibi bir araba parası ekipman dizelim yeterki sen daha fazla kazan.Adamların sana verdiği para onlara geri dönsün.Çin motorlarına binenler de ölsün..
    benimle aynı düşüncelere sahipsin pahalı markaları abartarak anlatıyor ucuz olanları yüksek kaliteyle bir tutup yerden yere vuruyor millet bütçesi dağilinde alıyor imkanı olsa sormaya video seyredip bilgilenmeye gerek duymaz
    Tige-R bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Kendi yaşadığım bir kaç tecrübe ile Barkın'ın eğitmenlere neden kızdığını anlatmaya çalışayım.

Eşim ve onun kuzeni özel hocalardan, hem de Ankara ve Türkiye çapında 2 hocadan ders aldılar. Benden daha uzun süredir motor kullanıyorlar ve eşimin kuzeni skutere dönmeden önce Honda 600 Hornet kullanıyordu. Motosiklet konusundaki cahilliklerine inanamıyordum.
    "aman canım skuterde 2 adımlık yolda kaska ne gerek var"
    "valla bizim hoca hiç öyle bir şey söylemedi"
    "çocuk evden gizli başlangıç olarak Ducati Monster almış hoca onu cesaretlendiriyor kullanması için"
    "sanki yarış motoru kullanıyorsun ne yapacaksın korumalı montu?"
    "duyanda büyük motora biniyor sanacak"
    kuzeni açık kaskını (zorla taktırdım) kayışları bağlamadan kullanıyor ve bağlamasını söylediğimde "amaan abartıyorsun" diyor!
    gece sürüş gözlüğü almak istediğimi söylediğimde benimle dalga geçtiler. sonra yanımızda duran bir GS'li abinin gözlüğünü gösterdiğimde tepki: "sanki 40 yıllık motorcusun da" ve iş yine skuter kullanmaya bağlanır.

Ben özel ders verip de motosikletin ne denli ciddi bir iş olduğu konusunda öğrencilerini uyarmadan, anladıklarından emin olmadan onları trafiğe salan adamlara "eğitimci" diyemem. Bugün 8 yaşında çocuk fiziksel engelleri aştıktan sonra her türlü aracı kullanır. Ama aklı sebep-sonuç ilişkisine ermeyeceği için tehlikelidir. Biz de yetişkinler 8 yaşında çocuk gibi kullanıyor. Maharet hataların doğurabileceği sonuçlardan haberdar bir şekilde araç kullanmaktadır.

Bu hocaların hepsi alaylı. Türkiye'de alaylı demek "boş vermişlik" demektir. "Bir şey olmaaz", "yazıldıysa olur" la medeni olunmaz. "Ya olursa" demek gerekir. "Olmaması için yapılması gerekenleri yapmak" demektir.
    "Memleketi ben mi kurtaracağım", "böyle gelmiş böyle gider" diyen adam bana bir şey öğretemez. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan adamlar gerek bize.

Adam sürücü kursunda eğitmen. Kurs boyunca bir tek hayat kurtaracak fikir vermiyor. Öğrencileri olabilecekler konusunda korkutmuyor. Varsa yoksa kısa yollar, pratik bilgiler. Bilgiye bu kadar düşman bir millet daha yoktur.

Barkın esprilerle, argoyla, basit hitaplarla, bilgiye düşman binlerce gencin dikkatini çekti ve onlara benim senin öğretemeyeceğin bir çok şeyi çaktırmadan öğretti. Asla yeterli değil ama bir yerden başladı. Burada bok atan da olacaktır, para mara diyenler olacaktır ama en azından bu konuda hakkını yememek gerekiyor.
    krmzhr, josepth_o6, c.ozan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi yaşadığım bir kaç tecrübe ile Barkın'ın eğitmenlere neden kızdığını anlatmaya çalışayım.

Eşim ve onun kuzeni özel hocalardan, hem de Ankara ve Türkiye çapında 2 hocadan ders aldılar. Benden daha uzun süredir motor kullanıyorlar ve eşimin kuzeni skutere dönmeden önce Honda 600 Hornet kullanıyordu. Motosiklet konusundaki cahilliklerine inanamıyordum.
    "aman canım skuterde 2 adımlık yolda kaska ne gerek var"
    "valla bizim hoca hiç öyle bir şey söylemedi"
    "çocuk evden gizli başlangıç olarak Ducati Monster almış hoca onu cesaretlendiriyor kullanması için"
    "sanki yarış motoru kullanıyorsun ne yapacaksın korumalı montu?"
    "duyanda büyük motora biniyor sanacak"
    kuzeni açık kaskını (zorla taktırdım) kayışları bağlamadan kullanıyor ve bağlamasını söylediğimde "amaan abartıyorsun" diyor!
    gece sürüş gözlüğü almak istediğimi söylediğimde benimle dalga geçtiler. sonra yanımızda duran bir GS'li abinin gözlüğünü gösterdiğimde tepki: "sanki 40 yıllık motorcusun da" ve iş yine skuter kullanmaya bağlanır.

Ben özel ders verip de motosikletin ne denli ciddi bir iş olduğu konusunda öğrencilerini uyarmadan, anladıklarından emin olmadan onları trafiğe salan adamlara "eğitimci" diyemem. Bugün 8 yaşında çocuk fiziksel engelleri aştıktan sonra her türlü aracı kullanır. Ama aklı sebep-sonuç ilişkisine ermeyeceği için tehlikelidir. Biz de yetişkinler 8 yaşında çocuk gibi kullanıyor. Maharet hataların doğurabileceği sonuçlardan haberdar bir şekilde araç kullanmaktadır.

Bu hocaların hepsi alaylı. Türkiye'de alaylı demek "boş vermişlik" demektir. "Bir şey olmaaz", "yazıldıysa olur" la medeni olunmaz. "Ya olursa" demek gerekir. "Olmaması için yapılması gerekenleri yapmak" demektir.
    "Memleketi ben mi kurtaracağım", "böyle gelmiş böyle gider" diyen adam bana bir şey öğretemez. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan adamlar gerek bize.

Adam sürücü kursunda eğitmen. Kurs boyunca bir tek hayat kurtaracak fikir vermiyor. Öğrencileri olabilecekler konusunda korkutmuyor. Varsa yoksa kısa yollar, pratik bilgiler. Bilgiye bu kadar düşman bir millet daha yoktur.

Barkın esprilerle, argoyla, basit hitaplarla, bilgiye düşman binlerce gencin dikkatini çekti ve onlara benim senin öğretemeyeceğin bir çok şeyi çaktırmadan öğretti. Asla yeterli değil ama bir yerden başladı. Burada bok atan da olacaktır, para mara diyenler olacaktır ama en azından bu konuda hakkını yememek gerekiyor.
    Yanlış bi örnek üzerinden gidiyorsunuz. Aklınızca tek bir örnek üzerinden bütün eğitmenleri aynı kefeye koyup gömüyorsunuz. Öncelikle yukarıda anlatılan eğitmen kimdir . Adı ile buraya yazarsanız diğer eğitmenleri zan altında bırakmamış olursunuz. Sizin yaşadığınız tek kötü deneyim onlarca diğer iyi eğitmenin emeklerini görmezden gelmek ve haksızlık etmektir.

Tavsiyem verdiğiniz kötü örnekteki hoca kim ise simini açık açık yazarak insanları zan altında bırakmamanızdır.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   İkili tartışma içeren mesajlar silinmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her hafta mutlaka bir aea başlığı patlak veriyor, eğitmenler eğitim seviyesi yüksek düzgün insanlar olduğu için bu başlıktan cips+kola malzemesi çıkmaz..

haklıdır haksızdırcıların pek rağbet göstermeyeceği başlık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aea nın rakibi yok. Motosiklet camiasının açlığı onu büyüten. Yoksa mahalle ağzıyla, alt tabaka jargonuyla yardıran bi adam. Motosikletin önünü kaldırıp video çeken ergen zekasında adam işte..
    Genel olarak katiliyorum ancak o kadar da gommeyin bence. Neden?
    - Adam yurt disinda profesyonel egitim almis motorsiklet surusuyle ilgili. Her konuda bilgili olmasa da, hatta bazen sacmalasa da, bos degil.
    - Yapim kalburustu. En az iki kamera kullaniliyor. Editing de iyi. Kisacasi duz cekim degil, emek var.
    - Eglenceli sunum kabiliyeti var. Teknik noktalara fazla girmeden eglenceli bir sekilde ifade edebiliyor kendini.
    - Ingilizcesi gayet iyi. Yurt disiyla iliskilerde onemli. Gecenlerde TRT muhabiri'nin bayan sporcuyla olan videosunu gormussunuzdur. Utandim yahu. Kim yapar boyle insanlari muhabir...

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Şimdi Altın Elbiseli Adamı beğenmeyenlere hadi buyurun siz yapın deyince cevap yok.
    "Beceren yapar yapamayan eleştirir." diye bir şey okumuştum bir yerde demek ki bunlara deniyormuş.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bi örnek üzerinden gidiyorsunuz. Aklınızca tek bir örnek üzerinden bütün eğitmenleri aynı kefeye koyup gömüyorsunuz. Öncelikle yukarıda anlatılan eğitmen kimdir . Adı ile buraya yazarsanız diğer eğitmenleri zan altında bırakmamış olursunuz. Sizin yaşadığınız tek kötü deneyim onlarca diğer iyi eğitmenin emeklerini görmezden gelmek ve haksızlık etmektir.

Tavsiyem verdiğiniz kötü örnekteki hoca kim ise simini açık açık yazarak insanları zan altında bırakmamanızdır.

Sevgilerimle
    Ben kimseyi zan altında bırakmadım. Bildiğim 2 örnekten ve Barkın Bayoğlu'nun verdiği örneklerden yola çıkarak genelleme yaptım. Yapmış olduğum genellemenin içine girmeyen eğitmenler üzerilerine alınmayacaktır, merak etmeyin siz. Hatta bu tarz yüzeysel eğitimlerden onlar da şikayetçidirler, eminim. Ben bu genellemeyi yaptım diye kimse özel ders almaktan vazgeçmez. Ha, benim yazdığım şeyleri okuyan kişinin aklında bir soru işareti oluşur da ders veren kişinin bu konudaki eksikliğini yakalar, uyarır, hatta o kişiden ders almayı bırakır ise, ne mutlu bana

Bu tarz yorumları okuyunca memleket ile ilgili umutlarım git gide tükeniyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben size bir şey söyleyeyim mi? Aea programını başlarda sıkı, daha sonraları da denk gelirse izleyen birisi olarak Barkın bayoğlu nun bir çok kişiye faydalı olduğunu, çözüm ürettiğini, soruları cevapladığını inkar edemeyiz.
    Fakat şu var ki kimse anasının karnından her şeyi bilerek doğmadığı gibi kimse de tek başına bilgili değil.
    Bir çok motosiklet kullanıcısı hem tecrübe hem de bilgi açısından benzer, belki de üst düzeydedir. Ama bu kişilerin hepsi eğitmen mi? Eğitmen olabilir mi? Olabileceğini iddia ediyorsanız lise-üniversitelerdeki hocalarınıza bakın.
    Sözleri ve hareketleriyle şovmenlik yapan, talebe cevap veren sözde eğitmenler tanıyorum, sevmiyorum da. Ama bu demek değildir ki her eğitmen şovmenlik yapıyor, her apaçi daha iyi biliyor.
    En sonucunda otuna, yaprağına, mirketine, keline bakacağınıza kendinize faydalı olanı alın geçin. Çünkü kimisinin özendiği, kimisinin küfür ettiği insanlar bu işleri video izleyerek değil motosiklet üstünde öğrendiler.
    geocitys bunu beğendi.

bende aea seviyorum her motoru sallıyo yani öyle bir şey yok, sadece bmwcilere bir takıntı var o da genel olarak yaptıkları şeyleri anlatıyorlar forumda da var bu

Motosikleti
    -
    sımdı barkını dogal olarak seven yada sevmeyen yada arada olan olabılır.

Ben soyle bakıorum,bu adam ıngılızce olarak,yurtdısı fuarlardan bıze gorseller ve ıyı cekım kalıtesınde sunarak,anlatımıda kıtaptan okur gıbı degıl daha yakın ıcten olarak anlatan,cogu ıse yarar puf nokta bılgılerı vererek ureten bırısı.

bır markaya daha yakın yada uzak olabılır keza modelede bu onun bır kusuru degıldır,hepımızın favorı moto kategorısı hatta modelı bırde hanı bedava verseler de bınmeyecegımız makınalrda var.

aea hıc olmamıs olsaydı,bugun bu mecralar motor gonullusu arkdaslar yada motrsıklet bılıncı olarak bundan dahaıyı bır noktada olacakmıydık,tabıkı hayır..adamın kusurları olabılır ama kattıklarını dusununce terazı aea lehıne daha agır basar toplamda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Altın Elbiseli Adamı beğenmeyenlere hadi buyurun siz yapın deyince cevap yok.
    "Beceren yapar yapamayan eleştirir." diye bir şey okumuştum bir yerde demek ki bunlara deniyormuş.
    Elestirmek lazim bence. Bunu icin daha iyisini de yapmaya gerek yok. Ornegin bir ogrenci hocasini elestirebilmeli. Yoksa nasil gelistirecek hoca kendisini? Onlarin verdigi tepki ve bilgi en onemli kaynak onun icin.

Kotulemek degil elestirmek demek, bilakis yardimci olmak demek. Bajaj-Kuralkan olayinda hataliydi bence Barkin. Duzpeduz yanlis bilgiler verdigi de oldu. Ama ben kendisini destekliyor, daha da basarili olmasini istiyorum.

Elestirmeyince Turkiye'nin simdiki haline doner her mesele.
    tozluklu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    eğitmenler birbirini çekemez

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Aklima ehliyet kursunun egitmeni geldi birden. Abimiz 160 boyunda GS sahibi orta yasli sayilabilecek birisiydi. GS ini kenara cekip soyle gezdik boyle gezdik diye anlatir dururdu. Egitimlerde kafaya buyuk gelen kask, yun eldiven ve ne idugu belirsiz bir mont ile verilirdi. Egitim dedigim de hic bir bilgi vermeden motoru calistirip parkura salmaktan ibaret. Tabi buna egitim denirse. Sanirim AEA bu tarz egitmenleri sevmiyor. Bence iyi de yapiyor.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Bence hiçte iyi yapmıyor ;

Ciddi bir kesim otorite olarak tanımış durumda AEA'mı. Lokasyon yada maddi sebepten imkanı olmayan bir sürü insan (benim gibi) interneten bilgi arayarak üstüne antreman yaparak kendince kendini eğitiyor bu noktada lafım yok. Ama 3-5 eğitmene sinir yapıp her yayında kötüleme - imkanı olan insanları da eğitim almaktan soğutuyor , adam paramı sokağamı atıyorum vaktimi boşamı harcıyorum diye düşünmez mi? Her fırsatta eğitim şart de , hemen arkasından eğitmeni kötüle sonra tek adres göster... Haklımıdır bence haklıdır laf etiği adamlara, ama artık öyle bir hal aldı ki düzgün eğitim veren o kadar eğitmeni zan altında bırakmaya başladı motosiklet camiası için iyimidir sizce?

Tek teker videosu çeken çocuk ruhlu bir adam demişsiniz.. Evet öyle zaten bu yüzden başarılı olmuş ya adam , yoksa oturup kasılıp höt höt yapsa ne kadar seyirciye ulaşacak? Sanki sizin içinizde yolmu apaçilik? az vardır çok vardır ama hepimizde vardır kardeşim ,hiç yoksa ne işin var motosikletin üstünde zaten. apaçilikten vurmak olmamış oysa tam kıvamında tutturmuş başarılıda bir iş yapıyor adam . Her kesime muhabbet var hele doktorlu akutlu son programlar oldukça kaliteli

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3 harf yazıyım siz anlayın - OMM
    Evet, büyük olasılıkla bu grupla da geçinemiyor ki sürekli BMW rahatsızlığının temelinde de bence BMW nin kötü bir marka olması değil (belki genel itibariyle en iyi marka bile olabilir), bu yatıyor diye düşünüyorum.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Bende aea seven bir takipcisi olarak hep merak etmisimdir. Milli sporcumuz gururumuz KENAN SOFUOĞLU ile bir röportajı bir programı yok nedendir bilinmez. Türkiye'de motosiklet denince akla gelen ilk iki isim. Bir program yapsalar tadından yenmez. KENAN SOFUOĞLU güvenilir bulmuyor mu acaba programı, küslermi ? Çok merak etmişimdir...

Vecihi.H - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barkini ve yaptigi isleri istedigimiz kadar elestirelim, belirli sinirlar cercevesinde tabi... ancaaak..
    Turkiyede motosiklet adina yeni bir cag actiginida unutmayalim..

Boş yapma lütfen

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)