Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DERBİ GPR 125 R 2 ZAMANLI MOTOSİKLET

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF-R25
    Arkadaşlar nasıl bir motosiklettir,
    Üretimi durdurulmuş, 2005-2008 arası var.Malum sitede 6-7 tane ilan var sadece. Onlarda Km leri dusuk 10 yıldır hiç mi kullanılmadı bu motorlar bu kadar dusuk km ler...
    Ayrıca 2t oldukları icin omurleri kısaymış.Ama 4t gore daha masrafsız oldugunu soyluyorlar.
    Daha once hiç 2t motosiklet kullanmadım .
    Şimdi piston degisir yada rektefe isterse maliyeti ne olur.
    bana en kotu ihtimal zararı ne olur.
    Karenaj dışındaki iç aksamındaki parçaları bulmak zor mudur ?
    yakıtı biraz 5.5 6 lt diyorlar o sorun degil fakat birde yağ koyuluyormus yakıta hemen bitiyormu yoksa uzun aralıklarla mı ?
    Kısaca 2 zamanlı derbi hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-2005-model-derbi-125-cc-motorsiklet-232017270/detay/
    bu motosikleti almayı dusunuyorum bakmaya gidecegim nelere dikkat etmeliyim... Fikrini soyleyen tum arkadaslara şimdiden tesekkuru borc bilirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Anladığım kadarıyla sanayici çevresi edinmeye çalışıyorsun. Bence macera aramaya gerek yok hocam. İlla birkaç tanıdığım olsun dersen arada bir çık gez dükkan dükkan. Çay filan söyle. Mis gibi.
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25
    geçen yaz peogeot 206 'ım vardı. 20 tl buji alıp 100 tl işçilik parası verince kimsenin eline düşmemen gerektiğini öğrenip sıfır araç almıştım.Fuardan önce motora çok para baglamak istemiyorum, gerçi fuardan sonrada fiyatlar düşecek gibi degil

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sen az çok elindeki bütçeyi söyle ona göre model/marka önerelim. 10 küsür yıllık iki zamanlı bir motosikletten bahsediyoruz. Ybr gibi de değil ki ha deyince parçasını, ustasını bulasın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Motoru tanıyan biri olarak ona vereceğin parayı, muhtaç bir aileye ver,hiç olmazsa hayır dua alırsın...
    Ver dedim çünkü çöpe atmış gibi olman büyük ihtimalle mümkün çünkü...

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    İki zamanlı motorun bakımı parça değişimi yenilenmesi dört zamanlıya göre daha kolaydır. Eğer ki motordan anlıyorsanız azıcık kendiniz bile yapabilirsiniz. Derbilerde işe motor yenilendiği için düşük km yazıyor olabilirler. Yağ yakma konusu da şöyle olur; bir litre yanan benzine 40-50g yag karışır. Yağ deposu ayrıdır. Oraya koyarsınız 1 1,5 litre yağı oradan ihtiyacı kadar alır. Bence dört zamanlılardan daha az zahmetli dertli motorlardır tamamen ömrü bitmiş bile olsa yenilenmesi yani silindir pistonun değişmesi bir öğleden sonra sürer. Motor hakkında bakmadan bir şey diyemem.
    bassturbin bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bahsedilen motosiklet 2 zamanlı bir mobilet değil...
    silindir piston değiştirmek 200-300 tl gibi de değil..işçiliksiz yurtdışı fiyatına ufak bir örnek...
    http://www.ebay.com/itm/KIT-CYLINDRE-PISTON-ATHENA-DERBI-GPR-125-VERSION-BIG-BORE-/291454368306
    bu silindir setin motoru kaç para ki??? grenajı var,elektriği elektroniği var....
    tabi bunu ülkemizde x2 dersiniz en azından ve işçiliği de bayağı kalındır...
    hadi ona razısınız adam gibi toplayacak usta...
    hadi onuda buldunuz ne kadar gider...
    sebebi ise 125 cc olan bu motora binenlerin onu litrelik sanması o şekilde kullanmasında saklı...
    motorlu ağaç testerelerini bilirsiniz...öyle devirli çalışan,öyle devirli çalışmadığında gidemeyen bir motordan bahsediyoruz...
    benden söylemesi.....

Motosikleti
    YZF-R25
    biriniz çok olumsuz biriniz olumlu yorum yapmış görmeden birşey dememek lazım o zaman motosikleti ...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    iki zamanlı motorlara girme dostum. hobi olarak alacaksan al, motor sökmeyi öğrenmek falan istersen al ama hobi diyorum bak. 2 zamanlı alacak olsam sadece arazi motorlarını alırım onlar deli dehşet ve iyi bakılmış oluyor genelde.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yakıta yağ koymuyorsunuz ayrıca yağ haznesine yağ koyuyorsunuz ortalama 1 litre 800-1200 km gider.Şanzuman vites kutusu yağıda ayrı yani 2 zamanlılarda mesela derbi gpr 125 te motora gidip benzinle yanan yağ haznesi ayrı şanzuman yağ haznesi ayrı, 4 zamanlı motorlara giden ve vites kutusu yağı AYNIDIR.

2 zamanlıdan anlayan parça sök takçı kasap olmayan eski ustalarla iletişime geçip gidip o motor görülür kullanılır bakılır sadece motor kısmıyla iş bitmiyor diğer aksamlarınada bakılması lazım 2 zamanlı deyince çoğu insan hep nedense motor kısmıyla ilgileniyor sanki 4 zamanlıların arka tekerlek bilyaları bozulup, amortisörü patlarda da iki zamanlılarınki bozulmazmış gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)