Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2016 ikinci el piyasasında durgunluk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks
    son dönemlerde forumlardaki yorumları görmekteyim
    cbf ve ybr satışları bile durmuş durumda şeklinde izlenimler alıyorum

aslı astarı var mıdır bu işin, yakın zamanda motor satmaya çalışıp, fiyat üstüne fiyat kıranlar illa ki vardır...
    aslında piyasanın genelinde bir durgunluk var ama motor piyasasını nasıl etkiledi, izlenimlerinizi aktarır mısınız?

zamlar, döviz kurları, türk lirasının değer kaybetmesi, alım gücünün düşmesi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Millette para mı var hafız neyi nasıl alsın ?
    Gırtlağa kadar borç, krediler faiz batakları vs vs
    Shrieker, Panashira ve espresso bunu beğendiler.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

evet doğrudur bedavaya veriyorum alan yok, kaç aydırda ilanda ) insanlarda para yok sanırım maddi sıkıntıdalar..

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Dostum bir sürü nedeni var şuan bunun için

-Havaların motor almaya isteksizlik yaratacak kadar soğuk olması
    -Borç harç durumu
    -Dövizin artması insanların elindeki paranın değerinin düşmesi. Korku.
    -Bahsettiğin motorlara alternatif birçok motorun piyasaya çıkması.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Cin olmadan adam çarpmaya çalışan satıcılar yüzünden hep. Adam 2013'te 13.000 liraya motor almış. 2015 modeli de şu sıralar 15.500 diyelim. Gidip ilanı 13.500 veya 14.000'den açıyor.

Neredeyse 3 yıl binmiş, bilmem kaç bin km yapmış milleti salak yerine koymaya çalışıyor. Onu gören adam da benim motorum daha güzel o 14.000 diyorsa ben 15.000 derim diyor. Sonra bi bakmışsın ikinci eli sıfırını geçmiş.
    Jemand, berkcigdem, MotoGlock ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Genel olarak piyasa durgun, Falcon Freedom 250'mi satışa koyduktan 5 gün sonra sattım. Aracın temizliği ve açıklama çok önemli.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok yakın zamanda ikinci el araçlarda fiyatlar düşmeye başlayacak.Buna takriben sıfır araçlarda da aynı şey olacak ama bu uzun bi süreçte olur,ötv indirimi vs..Çünkü sıcak para dönüşü olmayacak orta klasmanda.Enflasyon %20,maaş artışı %5-%7 arası.Şu an borçsuz insan yok gibi ülkemde.Herkes kredi batağına girmiş çıkamıyor.Bu kez kriz çok fena geliyor.
    essegesse, xawa, manofsteel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğrudur bedavaya veriyorum alan yok, kaç aydırda ilanda ) insanlarda para yok sanırım maddi sıkıntıdalar..
    Senin ilan hangisi ver bakalım

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Sözüm 250cc motora 600lük fiyat çeken arsızlaradır umarım elinizde patlarda o piyasadan bi lira daha kazanamazsınız abi artık sıfır motor işadamlarına göre fiyatlarda ikinci el20bini gecmiş cbr250ye 14 denince kan beynime sıçradı
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    700lük transalpe bakıyorum.22-23 bin 2011 model.sıfırını 19bine aldılar 20-30bin km bindiler...ondan sonra satamayınca motosiklet galerisine 15bine bırakırlar.böyle adamlar olduğu sürece bu piyasa adam olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-full-plus-full-bakimi-bugun-yapildi-abs-li-264027504/detay aL Bİ örnek 90bin km yapmış.22bin tl istiyor.30km de motoru olan adam da bu 22bintl yazdıysa benimki 25-26bin tl eder diyor.ondan sonra piyasa şişiyor.daha beter olur inşallah...
    Jemand, GB79, ^adm^ ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Doğru fiyat, iyi bir aciklama ve net resimler satışı kolaylaştırır.

Adam iki satır yazı yazmaz 'göründüğü gibi" "keyfe keder" "hatasız" gibi tek kelime yazar bırakırsa, yada fiyatı sisirirse veya bir resim atıp bırakırsa veya motor pisken çekilmişse alıcının algısı düşer.

Birde ilanda alıcıyı azarlayan tipler var. Yada bir yere gitmem ustani al gelciler. Veya şu fiyatı söyleyene küfür ederim diyen bile var.Başlıkta temizzzzzzz satisssss gibi ergence kelimeler. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bu ifadeler zaten saticinin karakteri ve seviyesi hakkında fikir veriyor.
    Ben şahsen hiç ilgilenmiyorum bu ilanlarla. Çoğu insanda eminim uzak duruyordur.

Daha önce 3 motor sattım ve ikinci el piyasası iyi olmayan motorlardı. Dogru fiyat ve doyurucu aciklamayla 15 günü geçen ilan olmadı ve yazdigim fiyatlara sattim.
    GB79, ahmetunuver, efizikci ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Gerçekten bi durgunluk var hem kendi ilanim icin diyorum hemde milletinkilere bakiyorum kimse satamiyor kac aydir ayni ilanlar duruyor

Saglam bi kriz geliyor zam olmayan bi toplu tasima kalmisti dun onuda 2.30 yaptilar ben o paraya 15km yol giderim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu aylarda normaldir şubat bitti mi hem ikinci el hem sıfır piyasası canlanır para yok diye ağlayanlar ilk önce onlar çeker motoru altına
    efizikci bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Piyasalar durgun bu aralar . 2. elde herkes sıfıra yakın fiyat çektiği için satamıyorlar. Bende sırf piyasayı yoklamak için uygun fiyattan ilan açtım ama satılmadı. Alıcı bulursam satacağım bende uyguna
    kafası kırık bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu şartlarda ikinci el almanın mantığı hiç yok. sıfır fiyatının 100 lira aşağısını isteyen adamı sevindireceğime gerekirse borca girer sıfır alırım.
    Jemand, GB79, ^adm^ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    cıks
    Evet de piyasasının altında verilen motorlarda dahi alıcının çıkmaması durumu var ortada...acil ihtiyaç nedeniyle arkadaşın 9500 den çıkarttığı motoru 8000 e kadar inmesine rağmen ki motor yamaha dı zamda geldi ama alıcısı çıkmıyor...Keza bende ilanları karıştırırken bir çok motorun alıcısının çıkmadığını görüyorum

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şartlarda ikinci el almanın mantığı hiç yok. sıfır fiyatının 100 lira aşağısını isteyen adamı sevindireceğime gerekirse borca girer sıfır alırım.
    aynen öyle,burnunu kurcalayıp direksiyonamı sürdü?koltuğu kokuttumu?vs.1000 lira fazla verir sıfır alırım.
    motoru bayiden alıp çıkarıp anahtarı taktınmı kafadan%10 fiyat düşer.ama millet bunu anlamıyor
    Mustaphalanx ve espresso bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Versys 650 ABS bakıyorum şu anki kur ile 30.400 TL bayi indirimli fiyatı, 2015 9 'binde motora 30 bin yazmışlar :D Bu nedir ya :D biz böyle mi yapıyoruz 10 bindeki motorumuza 47 mi yazak yani hayırdır :D

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedavaysa bana verebilirsin hocam
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    şu 20 liraya aldıkları motorları yeni yılın piyasası arttı diye 22-23 e koyan üstelik pazarlık yok diye belirten dalkavuklar(dallı başka bi kelime var onu kullanmak isterdim aslında) yüzünden, piyasadan bi haber diğer masum satıcılarda o fiyatlara koyuyor. lan motorla yapmışın zaten 15 - 20 bin kilometre, belki de anasını bellemişsin 20 bin kilometrelik motoru sen hangi akla hizmet sıfır fiyatına koyarsın?
    bazen sahibinden deki teklif veren ölücülere hak vermiyor değilim.
    actros1 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)