Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karli havada motosiklet surmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Merhaba..

Dun bildiginiz gibi asiri kar yagisi vardi ve motor surdum iyi kotu eve vardim.

Ama motorun hali icler acisi bugun baktim kar suyu uzerinde kurumus pislik icinde her yeri..

Bi zarari olur mu ancak cuma gunu yikayabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kardan ziyade yola dökülen tuz, motora sıçradıysa zararı olabilir. Dert edilecek boyutta bir şey değil o da. Yıkarsın bi ara.

Bu sene ben de hemen hemen her kar yağdığında çıkardım hayvanı. Vurdum asfalta. Çok eğlenceli bir kış oluyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardan ziyade yola dökülen tuz, motora sıçradıysa zararı olabilir. Dert edilecek boyutta bir şey değil o da. Yıkarsın bi ara.

Bu sene ben de hemen hemen her kar yağdığında çıkardım hayvanı. Vurdum asfalta. Çok eğlenceli bir kış oluyor.
    Sorun olmaz diyosan iyi cunku sabah garaja koymak icin uzerini actigimda icler acisi bi haldeydi..

Calistigim icinde ilgilenemedim cuma gunu artik

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun her yerini kaplamış beyaz tozdan bahsediyorsanız o yoldaki tuz. Bahçe hortumuyla her yerini yıkayın. Motorun aralarına falan her yerine iyicene tutun. Yıkamacıda tazyikli suyla yıkamanız tavsiye edilmez. Bu sefer tuzlu su contaların keçelerin arasında geçip içeriye girerse daha sıkıntı.

Tuz motorun üstüne geldiği anda paslandıracak eritecek diye bir şey yok ancak tuz dayanım testleri belli bir saat üzerinden yapılır. Ne kadar uzak tutsanız o kadar iyi yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)