Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kredi ve Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    şubat ortasına doğru bir 2015 yamaha xj6 ya da bu süreçte bayilerde 2015 xj6 bulamazsam, 2016 mt07 almayı planlıyorum. elimdeki nakiti motosiklete bağlamaktan ziyade kredi çekip taksitlendirmeyi düşünüyorum. yakın zamanda kredi çekmiş arkadaşların bu konuda tavsiyelerine ihtiyacım var. hangi bankadan almalı, ihtiyaç kredisi olarak mı almalı, taşıt kredisi olarak mı almalı. bildiğiniz üzere taşıt kredisi aldığınızda zorunlu kasko yaptırmanızı ve bir miktar peşinat vermenizi istiyorlar. fakat ihtiyaç kredisinde böyle durumlar söz konusu değil. nakiti elinize alıyorsunuz, bayiye gidip nakit paranızla bir güzel pazarlığa oturabiliyorsunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Nerden alırsanız alın, aylık faiz oranlarına bakmak yerine, yıllık maliyet oranlarına bakın. Size kredinin asıl maliyeti, yıllık maliyet oranına bakarak anlaşılır. Tüm masraflar dahildir. Aylık faiz orani kandirmacasina kanmayin.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Dostum suan kredi cekmeni tavsiye etmem faizler asiri yuksek.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum suan kredi cekmeni tavsiye etmem faizler asiri yuksek.
    şu gidişatta motor fiyatları, döviz kurları vs. yükselirken faizlerin düşmesini beklemek çok saçma.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Faize bulaşmak pek akıl kârı değil. Elinde olan para kadar ederi motosiklet bakman akıllıca olur.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faize bulaşmak pek akıl kârı değil. Elinde olan para kadar ederi motosiklet bakman akıllıca olur.
    bu devirde eldeki parayı tutmak bile zor geliyorken, gönlümde motosiklete ulaşana kadar 3-5 liralık sıfır motor alıp sonra onu ikinci elde satma zahmetine girip, sahibinden de abuk subuk tekliflere maruz kalacağıma inan böylesi daha akıl kârı.
    KellyKey ve GB79 bunu beğendiler.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Özel mesajınıza bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Forza 250

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Xj6 candır ancak krediyle alırsan 24 binlik makinayi alicaksin en azından 34 35 bine vadesine göre değişir,aldın ok sonra diyceksin ki bide şuna egzoz alayım (ki kimse ugrasmak istemiycek salyangoz yapmak Hüner işi ki kaliteli bi tüp almak lazım makinayi da düşün öldürme 4 bin de ona harca)sonra ön siperlik di koruma takozları manetler bakımları benzini e şim di alıpta makinayi ayda iki kere binmek de olmaz bu iş patlar kardeşim.şahsen bir arkadaşım bu şekilde borç içinde kaldı durdu:( bende önce aldım activa mi biriktirdim aldım pcxi biriktirdim aldım 250r ı biriktirdim aldım xj6 yı şimdide birikti nefis işte tracer diyor napcaz vel hasıl krediye bulaşma kardeş faize verme kendinde kalsın bankacı bi kardeşin abin olarak tavsiyem olsun
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı themaniacjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 candır ancak krediyle alırsan 24 binlik makinayi alicaksin en azından 34 35 bine vadesine göre değişir,aldın ok sonra diyceksin ki bide şuna egzoz alayım (ki kimse ugrasmak istemiycek salyangoz yapmak Hüner işi ki kaliteli bi tüp almak lazım makinayi da düşün öldürme 4 bin de ona harca)sonra ön siperlik di koruma takozları manetler bakımları benzini e şim di alıpta makinayi ayda iki kere binmek de olmaz bu iş patlar kardeşim.şahsen bir arkadaşım bu şekilde borç içinde kaldı durdu:( bende önce aldım activa mi biriktirdim aldım pcxi biriktirdim aldım 250r ı biriktirdim aldım xj6 yı şimdide birikti nefis işte tracer diyor napcaz vel hasıl krediye bulaşma kardeş faize verme kendinde kalsın bankacı bi kardeşin abin olarak tavsiyem olsun
    ne 35 bini baba naptın. 20 lira alıp 24 küsür ödüyosun 24 ayda şuanın oranlarıyla

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enpara ya bakın. sadece faiz ödüyorsunuz. dosya masrafı sigorta parası falan almıyorlar. sadece faiz. bizzat kullandım enpara'dan kredi. sadece faizli miktarı ödüyorum. diğer bankalara bulaşmayın bile. eğer 30.000 ve altında kredi alacaksanız.
    computeus bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Normal şartlar altında yürüttüğünüz mantık kar amacı güdülen işler için uygulanır. Eldeki sıcak para harcanmaz, kredi taksitlerinin bir kısmı için ve olası ödenekler için ayrılır. Bu krediyi bağladığınız iş, vade sonunda en az ödediğiniz toplam faiz kadar getiri sağlıyorsa küçük ölçekli bir iş yapıyorsunuz diye nitelendirilebilir ve risk alınabilir. Ancak elde sıcak para varken gidip kredi çekerek, zaten yakıt bakım vs gibi işletim giderleri olacak ve kazanç getirmeyecek olan aracı bu şekilde almak pek akıl karı değildir.
    Belli ki belli bir geliriniz var.
    Eldeki sıcak para yeterli ise gidip onunla almanız mantıklı olandır. Gelirinizden arttırdıklarınız ile araca zamanla aksesuarları almak, işletim masraflarını karşılamak daha yararlı bir sonuçtur.
    Ha eldeki sıcak para bu aracı almaya yetmiyor ise yeterli birikimi yapana kadar beklemek çok daha iyi bie seçim. Ancak illaki alacaksaniz üstünü tamamlayacak şekilde kredi çekmeniz odeyeceginiz ekstra faizden kurtulmanizi saglar. Ödeme planinizi oluştururken, gelirinizden arttirabilecegini dusundugunuz maksimum rakamin yarisini aylik odeme plani olarak belirlerseniz, olasi acil durumlarda elinizde belli bir nakit birikimi olacagi gibi, bu eldeki nakit ile, gelirinizin kesilmesi durumunda sizi en az bir kaç taksit atlattiracak parayi da elde tutmus olursunuz.
    Bu sayede olasi kotu durum senaryolarinin ustesinden kredi puaniniz dusmeden gelebilirsiniz.

Naaadar uzun yazdim yaa

Sicak varsa git al motoru yoksa bekle
    ogzcngdk, computeus, HEROCAN35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RyuujinJakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    ben de yakınlarda kredi çekmeyi düşünüyorum, yoksa birikmiyor. enuygundan 2.el araç kredilerine baktım gayet makul enpara müşterisi olmama rağmen enpara bana fazla geldi nedense. dolar, euro almış başını gitmiş paramız pul olmuş o yüzden her şey ateş pahası.

Motosikleti
    -
    aslında ıhtıyac kredılerı her zaman tasıt kredısınden yuksek faızde olur cunku banka ıpotek koyacak bırsey olmadıgından elınıze nakıt saydıgı paraya daha cok faız koyar,kılıt nokta bankanın bu tasıt ıle tuketıcı kredısı arasındakı farkı hesaplayım motor alma esnasında sızın cebınızdekı nakıt ıle ne kadar ındırım kopartacagınızdır bence,bırbırıne denk gıbıyse hıc kredı cekmeye degmez bence.

Motosikleti
    Hornet 650
    Bir şey sorucam şimdi birikmeyen para, kredi çekince birikmeyemi başlıyacak?

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enpara ya bakın. sadece faiz ödüyorsunuz. dosya masrafı sigorta parası falan almıyorlar. sadece faiz. bizzat kullandım enpara'dan kredi. sadece faizli miktarı ödüyorum. diğer bankalara bulaşmayın bile. eğer 30.000 ve altında kredi alacaksanız.
    özel sektörde sigortalar asgari olarak yatırıldığından dolayı enpara sigortada görünen maaşınıza göre kredi veriyor. şube vs. olmadığı için işletme tarafından onaylı net maaşınızı belge ile bildiremiyorsunuz. o yüzden enpara sıkıntı. yoksa bir enpara müşterisi olarak enparadan kullanmak isterdim kredimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal şartlar altında yürüttüğünüz mantık kar amacı güdülen işler için uygulanır. Eldeki sıcak para harcanmaz, kredi taksitlerinin bir kısmı için ve olası ödenekler için ayrılır. Bu krediyi bağladığınız iş, vade sonunda en az ödediğiniz toplam faiz kadar getiri sağlıyorsa küçük ölçekli bir iş yapıyorsunuz diye nitelendirilebilir ve risk alınabilir. Ancak elde sıcak para varken gidip kredi çekerek, zaten yakıt bakım vs gibi işletim giderleri olacak ve kazanç getirmeyecek olan aracı bu şekilde almak pek akıl karı değildir.
    Belli ki belli bir geliriniz var.
    Eldeki sıcak para yeterli ise gidip onunla almanız mantıklı olandır. Gelirinizden arttırdıklarınız ile araca zamanla aksesuarları almak, işletim masraflarını karşılamak daha yararlı bir sonuçtur.
    Ha eldeki sıcak para bu aracı almaya yetmiyor ise yeterli birikimi yapana kadar beklemek çok daha iyi bie seçim. Ancak illaki alacaksaniz üstünü tamamlayacak şekilde kredi çekmeniz odeyeceginiz ekstra faizden kurtulmanizi saglar. Ödeme planinizi oluştururken, gelirinizden arttirabilecegini dusundugunuz maksimum rakamin yarisini aylik odeme plani olarak belirlerseniz, olasi acil durumlarda elinizde belli bir nakit birikimi olacagi gibi, bu eldeki nakit ile, gelirinizin kesilmesi durumunda sizi en az bir kaç taksit atlattiracak parayi da elde tutmus olursunuz.
    Bu sayede olasi kotu durum senaryolarinin ustesinden kredi puaniniz dusmeden gelebilirsiniz.

Naaadar uzun yazdim yaa

Sicak varsa git al motoru yoksa bekle
    elimdeki para motoru almaya yeterli değil. ben 18-20 lira çekip üzerindeki kısmı nakit ile tamamlamayı. elimdeki nakitin bir kısmınıda güvence olarak tutmak istiyorum. onun dışında güzel anektodlar vermişsiniz. teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sorucam şimdi birikmeyen para, kredi çekince birikmeyemi başlıyacak?
    aylık sabit ödemeniz olunca onu paşa paşa ödüyorsunuz. fakat öyle biriktirme yoluna gidince hem süre çok uzuyor hem de o paraya ister istemez dokunuyorsunuz. sizin için aynı olmayabilir fakat benim için durum böyle. zaten konumuz kredi çekmelimiyim değil, nereden çekmeliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı RyuujinJakka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yakınlarda kredi çekmeyi düşünüyorum, yoksa birikmiyor. enuygundan 2.el araç kredilerine baktım gayet makul enpara müşterisi olmama rağmen enpara bana fazla geldi nedense. dolar, euro almış başını gitmiş paramız pul olmuş o yüzden her şey ateş pahası.
    taşıt kredileri fatura tutarının %70 ini falan karşılıyor. üstelik hayat sigortası ve kasko zorunluluğu var. bu şekilde astarı yüzünü geçiyor.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Vadeye göre değişir demiştim değerli kardeşim 48 aya kadar taşıt kredisi 36 ay a kadar da ihtiyaç kredisi kullanabiliyor bin lira üzeri kredi ödeyecek durumun varsa tabiki kısa vede kredi kullanmak mantıklı hiç durma derim
    .

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden alırsanız alın, aylık faiz oranlarına bakmak yerine, yıllık maliyet oranlarına bakın. Size kredinin asıl maliyeti, yıllık maliyet oranına bakarak anlaşılır. Tüm masraflar dahildir. Aylık faiz orani kandirmacasina kanmayin.
    araştırdım aynen dediğiniz gibiymiş, teşekkürler bilgilendirme için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı themaniacjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vadeye göre değişir demiştim değerli kardeşim 48 aya kadar taşıt kredisi 36 ay a kadar da ihtiyaç kredisi kullanabiliyor bin lira üzeri kredi ödeyecek durumun varsa tabiki kısa vede kredi kullanmak mantıklı hiç durma derim
    aylık 1000-1500 lira ödeyecek durumum var. o yüzden kredi bana mantıklı geliyor.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bende 6.0000 tl kredi cekcem. faizler fırladı ama faizlerin düsmesini beklemek mantıklı değil dediğin gibi. mart fuarından sonra motosiklet fiyatları fırlayacak zaten.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu devirde eldeki parayı tutmak bile zor geliyorken, gönlümde motosiklete ulaşana kadar 3-5 liralık sıfır motor alıp sonra onu ikinci elde satma zahmetine girip, sahibinden de abuk subuk tekliflere maruz kalacağıma inan böylesi daha akıl kârı.
    Satış kısmı ile ilgilenmiyorum.
    Elhamdülillah Müslüman olan birine "Faize bulaşmak akıl kârı değil" diyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)