Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kız Arkadaşımı motosiklete ikna edememek!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Böyle bir konuda insan nasıl sorun yaşar anlamıyorum.Ona neymiş ki?Hayat senin güzel dostum ben sana söyleyeyim.Kız arkadaş gidiyor,arkadaş gidiyor,dost gidiyor,aile vefaat ediyor geriye bir tek sen kalıyorsun.Aynada kendine bakarken,geriye dönüp ne yaptığındır hayat.Memnunsan sıkıntı yok.Binmek istiyor musun?Bin o zaman.

Ailem,sevgilim,arkadaşlarım da benim yapmak istediklerime hep karşı çıkmışlardır.Sorun olmadı,zamanla alıştılar.Alışmayan da yol aldı.Bu benim,benim bir kişiliğim var ve ben kararlarımla bir bireyim.Kimse kimseye annecilik taslayacak diye bir olay yok,hele kendi annem bile yapamaz böyle bir müdahale orası ayrı.Parasını o mu veriyormuş?Vermiyorsa,kimseyi ilgilendirmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Onaya ihtiyacın olmadan yaşa, al motorunu çek kapının önüne.

Ayrıca şunu da düşün; bugün 2 tekerlekli bir ulaşım aracına; bakın hobi, zevk falan demiyorum ulaşım aracına bile karışıp resmen "yönetmeye, avucunun içine almaya" çalışan bir insan yarın öbürgün evlendiğinde neler yapar kim bilir? Bence rengini şimdiden belli etmiş. Seni olduğun halinle beğenmemiş ve değiştirmeye, yontmaya çalışıyor olabilir. Durum böyleyse ömrün arada kalmışlık ve eziyet içinde geçer. Gerçek niyetini öğren ve yazık etme kendine.

Motorunu çekinmeden al, tepkisini ölç, tart. Ona göre geleceğini şekillendir veya kendini kurtar.

Motosikleti
    Pulsar
    Hemen ayrıl ömür boyu mutsuz olma
    shadow_57 bunu beğendi.

Kiz arkadaş kolay kardesim. Ben bi yandan eşimle bi yandan babamla ugrasiyorum ☺ motoru aldim ticari amacli dedim. Ehliyeti aldim bari yazin bir iki binerim dedim. Egitim aldim ya tutarsa dedim. Kiyafetleri dizdim kolide sakliyorum. Hatunu surekli motorla ilgili videolar izleyerek ve bu forumu okuyarak usandirdim. Bin artık şunada normale dön diyor 😊 Yalniz babam çok dişli nuh diyor peygamber demiyor ama onuda sakinlik ile alt ediyorum. Ek bilgi ikisi bir aradayken daha bir hisimla saldiriyorlar. Iş başa sariyor. ☺ Sana tavsiyem binmesemde olur ama binerim ya ben gibi genis konuş hem alışsınlar hem de güven verirsin.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Aynisi bana da oldu Ben mi motor mu dedi motor dedim suan mutluyuz.
    ZamboKage, maktama ve shadow_57 bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Motosiklet çok riskli birşey ben saygı duyuyorum.
    ZamboKage bunu beğendi.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Evet motosiklet tehlikeli ama hepiniz biniyorsunuz siz bu riski göze alarak biniyorsunuz hayattan zevk almak için birazda tehlike almak lazım değilmi vücut adranelin salgıladığı sürece bir eylemden zevk alırız bizi hoşnut eder.
    Onun için motosiklet tehlikeli kabul ama bunu tehlikeli yapan bizleriz motosiklet biz olmadan ayakta duramayan gidemeyen uysal bir alet onu tehlikeli yapan sürücüler,etraftaki faktörler güzel bir eğitim alınırsa bu risk in %50 düşeceğine eminim herzaman tedbirli gezersek birşeyleri önceden planlayarak motosiklet sürersek sanmıyorum ben kolay kolay kaza yapacak insan.
    Şimdi kız arkadaş olayına gelirsek 23:50 de ayrıldık yollarımızı ama motosiklet yüzünden değil 2 haftadır sürekli basit şeylerden kavga çıkıyordu en doğrusu yolları ayırmak diye düşündük ve ayrıldık zaman göstericek doğru kararmı yanlışmı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya dinlemiceksin alip cikicaksn karşısına yada hobiden ziyade gereklilik mecburiyet olarak lanse ediceksin durumu çünkü hobi olarak tehlikeli bisey yapmana karsi cikabilir mecburiyet gibi olursa anlayis göstermek durumunda kalır fakat bir de su acidan bak sen onun yapmak istediği onu mutlu eden birseyi cok tehlikeli olarak görüyosun ve ucunda onu kaybedebilcegini dusunuyosun ve buna cidden inaniyosun onun mutlu olmak istedigi seyi yapmasina izin verirmiydin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:30 ----------

Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motosiklet tehlikeli ama hepiniz biniyorsunuz siz bu riski göze alarak biniyorsunuz hayattan zevk almak için birazda tehlike almak lazım değilmi vücut adranelin salgıladığı sürece bir eylemden zevk alırız bizi hoşnut eder.
    Onun için motosiklet tehlikeli kabul ama bunu tehlikeli yapan bizleriz motosiklet biz olmadan ayakta duramayan gidemeyen uysal bir alet onu tehlikeli yapan sürücüler,etraftaki faktörler güzel bir eğitim alınırsa bu risk in %50 düşeceğine eminim herzaman tedbirli gezersek birşeyleri önceden planlayarak motosiklet sürersek sanmıyorum ben kolay kolay kaza yapacak insan.
    Şimdi kız arkadaş olayına gelirsek 23:50 de ayrıldık yollarımızı ama motosiklet yüzünden değil 2 haftadır sürekli basit şeylerden kavga çıkıyordu en doğrusu yolları ayırmak diye düşündük ve ayrıldık zaman göstericek doğru kararmı yanlışmı.
    Ya su lafida biri söylemiş iyiki motosiklet tekbasina zararsız zarali yapan bizleriz diye. Lafi okadar farkli anliyosunuz ki. Ozaman silahta zararsiz zararli yapan biziz zehirde oyle vs vs örnekler çoğalır arac kullanirken baskasinin hatasi senin canini kolay kolay almaz ama motorla seridinde giderken makas atan bi serseri seni öldürebilir gormeyip üstüne kiran aceleci biri öldürebilir araba ile burnun kanamadan atlatabilecegin kazalarin bedeli motorda kendi canin olur ben kendim kullaniyorum ama kiz arkadasimin almasini istemiyorum istemiyorum yani abi ne gerek var arabayla heryere gitsn bisiklete ata binsin ama motora binmesin ben kaldiramam o stresi

ArmaganOztas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum step atlıyorsun, diretme. Korktuğu için engel olmak istiyor belli ki. Havalar ısınınca birlikte bir eğitime katılın yamaha honda veya gis gibi, korkusunu yenince sana hayır demekte fazlasıyla zorlanacaktır .

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yaşlar kaç?

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Yahu tartisma konusu bile olamaz bu. Kiz belliki seni onemsedigini boyle bir yolla dile getirmek istemis, sonra tamam al dese geri adim atmis gibi olacak o yuzden tamam diyemiyor. Tedirgin olur eyvallah ta 'ya motor ya ben' kafasi nedir hocam ciddiye alinicak bir sey degil. Sen guzel bir mesaj yaz egitim alicam dikkatli bi motorcu olucam gibisinden, o zaman sana 'tamam ben bisey demiyorum' gibisinden bir mesaj gelecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben motordan yana kullanmıştım tercihimi

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Bencil insanları sevmeyin... Motosikletini al ilk onun yanına git "hadi atla gezelim de" o heyecanına ortak olmuyosa o mutluluğu sana tattırmıyosa bas git dostum arkana bile bakma!
    HaktanAksu bunu beğendi.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    ayrıl gitsin... yorma kendini boşuna.
    shadow_57 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    motor kullanan çiftler olsa etrafında süper olurdu bence, artçı olarak kız arkadaşını alıp yakınlardaki kamping alanlarına veya gezi alanlarına giden 1 - 2 kişi keyfili gelebilirdi, ben bir kız olarak motoru hiç bilmesem erkek arkadaşım motor kullansa açıkcası biraz kıskanırdım,(caddeye inmesine tek basına izin yoktur hala ) motor dikkat çeken bir alet velhasıl, ön yargı ile bakıodur belki seni kaybetmekten korkuyordur, keyfini bilse o bile kullanır al çık karşısına biraz trip atar sonra yavastan artçı al onu, RÜZGARIN ETKİLEMEDİĞİ İNSAN YOKTUR...

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Klişe bunlar dostumherşey alana kadar 5 yıl önce sevgili olduğum 1 yıldır eşim olan şahıs da bıdı bıdı yiyordu beynimi şimdi bu gece bi bursa yapalım vs diyor olay sende motosiklet in korkulasi birşey değil aksine özgürlüğe açılan kapı olduğunu göster

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Zor ama aşılmayacak bir durum değil, şahsen kiz arkadasimda motorcu oldugundan bu tarz birsey yasamadim ama yaşamış olsam yazin motoru ve ekipmani alir karsisina hadi atla arkama diye çıkardım (:
    something123 bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Olay tam da bu sorma yap hadi gidiyoruz de
    .

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baskici yakinlara (ebeveyn, sevgili, es vs) karsi en iyi yontem motoru alip kapiya cekmektir. Sonrasi hallolur. O motoru aldin diye ayrilirim falan ayagina yatacaksa zaten daha fazla takilma o kizla.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kız haklı şimdi abi. Sen çekecen altına motoru üzerinede montu pantalonu kaskı kafeye girerken herkes sana bakacak kız bu sefer çıldırıcak yok yere rekabet oluşacak sana belki 1 kişi bakarken birden olacak 15 kişi kız hangi birinin saçını başını yolsun ? Tabi şaka bir yana allah kolaylık versin kardeşim. Ikna çok zor oluyorlar. Hatta olmuyorlar. Sen alacaksın motoru aha dicen ben buna binecem bunlarda korumalarım. Ben buna binmeden duramam dicen. Zaten aldığın için 2-3 gün trip çekersin ondan sonra alışır gider

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)