Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

köpekler niye bize düşman

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    selamınaleyküm iki tekere gönül veren dostlarım bir hafta önce başıma gelen ve başka motorsiklet sürücülerininde kabusu olan bu köpeklerle başımız hep belada geçen hafta çocuğumun okuluna gitmek ve evladımı görmek için yola çıktım hereke nuh çimento lisesine gelmeden peşime dört beş tane köpek havlaya havlaya benim peşime düştü ben kaçayım diyorum onlar sanki ısırmak için can atıyor gibiydiler ben tali yola geldim önümde araçlar durdu bende mecburen durmak zorunda kaldım aslında köpekleri ve kedileri seven biriyim ama baktım hepsi üstüme gelmeye başladı bende biraz korktum baktım olmıycak kafamdaki kaskı çıkarttım köpeklerin üstüne yürümeye başladım gelin lan itler deyip az kalsın birisinin kafasına patlatacaktım bu sefer tam tersi oldu onlar kaçmaya ben kovalamaya başladım birisi kaçarken yoldan geçen bir bayana çarptı bayan çok korktu sonra dağılıp hepsi gitti kaza yapmadığım için RABBİME dua ediyorum çünkü kaç arkadaşımız köpekler yüzünden kaza yapıp biyerleri kırılıp yatıyorlar ALLAH onlara şifa versin inşallah ALLAH sonumuzu hayır eylesin inşallah iki tekere gönül veren tüm dostlarma kazasız belasız sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    ben kaçmıyorum duruyorum vazgeçiyorlar
    İlker41 bunu beğendi.

Vazgeçmeleri tabiiki doğal, onlar size yada motorunuza değil, inanmanız güç olsa da dönen tekerleklerinize havlıyorlar, araba için de aynı tekerlek olayı geçerli, o nedenle, durmak en basit çare. %99 u tekerleklere havlamaya devam eder sonra susar ama %1 i sizi gözüne kestirmişse kaçmak mantıklı çözüm, bu arada onlar yanınızda koşarken genelde teker hizasında tekere koşarlar, ayağınızı kaldırıp köpeğe yeni hedef göstermeyin, zira o zaman ayağınızı kapabilir. Yapılacak en iyi şey, soğukkanlılıkla istifi bozmadan devam etmek olacaktır, alanlarının dışına çıkınca sizi kovalamayı bırakacaktır. Motorsikletim olduğundan değil, köpeğim olduğundan bilgi sahibiyim.
    İlker41 bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    beni düşürmüştü geçen sene yerler ıslaktı köpek yandan gelmeye başladı
    bende hızımı arttırdım önüme araba çıkınca aniden fren yaptım
    yere düştüğümdeköpek gitmişti

şerefsiz köşeden gülüyodur belki düşürdüm diye :D
    İlker41, MotoGlock ve Peder bunu beğendiler.

Motosikleti
    köpek yine iyi crossla ayıya çarpanlar var :D
    Peder bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    365 gün yoldayım hiç saldırmadılar. köpekler hislidir derler bende kötülük hissetmediler demek ki

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    daha ilk köpek kovaladığında ısırmaz sandım yavaşlamadım da hızlanmadım da sonuç olarak sol ayak bileğimin az üstünden ısırdı. o günden beri köpeklere dikkat ediyorum her kovalayışlarında açıyorum gazı kaçıyorum bugün de denk geldi ısıracaktı muhtemelen tekme atar gibi yapıp açtım gazı.

12 sene köpek besledim sonra birinden yediği tekme sonucunda topallamaya başladı (ve kemik erimesi de varmış sanırım) kansere çevirdi, 6 ay sonra bacağının kesilmesi ve daha sonra kanserin vücuda yayılmasıyla öldü. bu yüzden tekme atılmasına dövülmesine karşıyım.
    önemli olan o anda hızlanarak kaçmak, kaçamıyosak durmak. ben durmayı tercih etmiyorum bi kere ısırıldığım için

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    365 gün yoldayım hiç saldırmadılar. köpekler hislidir derler bende kötülük hissetmediler demek ki
    çok saçma, biz kötü müyüz yani
    Feel the way

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Beşiktaş barbaros bulvarindan yukarı çıkıyorum, bana yeşil yanıyor, ilginç bir sekilde yayalarin yanında ışığın yanmasini bekleyen bir köpek gördüm (içimden vay be Beşiktaşin köpeği bile medeni dıye geçiriyorum) neyse köpeğe yaklasinca yola falan atlamasin diye korna caldim bir kac kez, buraya kadar sıkıntı yok tam geçtigim sirada kaplan gibi atlayıp kovaladı şerefsiz. O anda medeniyetini mikeyim diyip gaz açtım.
    Bu sirada 300 kadar insan bizi izliyordu heralde.
    Peder bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beşiktaş barbaros bulvarindan yukarı çıkıyorum, bana yeşil yanıyor, ilginç bir sekilde yayalarin yanında ışığın yanmasini bekleyen bir köpek gördüm (içimden vay be Beşiktaşin köpeği bile medeni dıye geçiriyorum) neyse köpeğe yaklasinca yola falan atlamasin diye korna caldim bir kac kez, buraya kadar sıkıntı yok tam geçtigim sirada kaplan gibi atlayıp kovaladı şerefsiz. O anda medeniyetini mikeyim diyip gaz açtım.
    Bu sirada 300 kadar insan bizi izliyordu heralde.
    Vay anasını o kadar korna da çalmışsınız.. Hayret bir şey yani..
    Morphin ve Peder bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün kötülük bizde zaten, ondan koşturuyorlar. Saçma bir yorum...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Soyle dusun biz geldik yuvalarina betonlari doktuk onlarin hayatlarini zorlastirdik, onlar icguduleri ile yasarlar, onlari kendinyerlerinde multeci konumuna dusurduk onlarda topraklarini bolgelerini koruyorlar.. aslinda onlar ic guduleri ile hayatta kalmaya calisan garibanlar...
    metinkilic bunu beğendi.

Motosikleti
    Drift L
    Benim it de havlıyor motorlara, bazen ipten kurtulduğu oluyor bi' gün o da ölecek motosiklet sürücüsü de.
    Dönen şeylere havlıyorlar ama çoğu zaman arabalar umrunda olmuyor hayvanların, bisikletler de öyle. Motosikletin sesinden rahatsız oluyorlar sanırım zira havladıkları arabalar çok ses çıkaran eski arabalar veya güçlü arabalar oluyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saçma, biz kötü müyüz yani
    ben öyle bişey demedim yahu saldıran köpek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün kötülük bizde zaten, ondan koşturuyorlar. Saçma bir yorum...
    koşturmalarına hak verdim. seni bende sevmedim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki secenegin var durup sevmek veya motoru redline'a sokup ses cikarmak. benim stock egzozlu 125 cc ile bile koca bir kopek surusunu dagitmisligim vardir. eger zamanim varsa durup seviyorum ama.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Bu konuda işe yarayacağını düşündüğüm bir fikrim var. Yalnız akşam karanlığında işe yarar sadece.
    1 tane arkaya, 2 tane yanlara parlak beyaz led veya vb takıyoruz. Köpekler geldiği zaman gidona bağladığımız switch'den yakıyoruz.
    Köpeklerin görüşleri bozulacağı, gözleri kamaşacağı için peşinizi bırakıyorlar.
    Test etmek lazım cidden patent başvurusu mu yapsam

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    valla motorla ilgisi yok ben arabaylayken arabayadasdiroyardi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    motosikletlerde çok düşük frekans veren korna standart olmalı.Bir çeşit köpek kornası yani..İnsanların duyamadığı ancak köpekleri rahatsız eden iğrenç bir ses.Köpek gördüğünde basacaksın.kaçacaklar.Nasıl fikir.özellikle köylü,cub ve enduro-kros motorlara takan firma motoru satar mı satmaz mı?motor başına maliyeti taş çatlasın 10 tl.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Kaçan kovalanır her zaman sabit kalınca aman bundan bana iş yok diyip gider

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)