Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MONDİAL 150 MCX ROADRACER MI YOKSA MONDİAL 125 MH DRIFT Mİ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Herkese merhaba. Bu iki model arsında kalsanız hangisini alırdınız. Fiyatları aynı.(3500 tl) Bir tanesi daha kalıplı ve güçlü roadracer,diğeri daha popüler drift.Bu marka/model dışında örnek gösterecek arkadaşlar lütfen yazmasın.Sadece bu iki model hakkındaki yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kiyaslamani okurken icimden guldum.. Yanlis anlama kararlarina ve dusuncelerine degil.. bu 2 motorun disinda ornek gosterecek kisiler yazmasin diye eklemissin ama;
    bizim insanimiz iyi niyetlidir dayanamaz illa bunu al ustune para kalir. Az daha koy sunu al diyenler cikar

Bence fiyatlar esit ise ikinci plan yakit olmasi lazim. O da esit ise tork ve guc. Yedek parcayi dusunmuyorum bile ne kadar uygun oldugu ortada... roadracer diyorum....
    Kazasiz belasiz insallah. Simdiden hayirli olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Drift ve mcx çok yakar.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    mcx driftten 2 hp kadar güçlü aynı motor blokları sadece mcx 30 cc daha fazla

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Çok yakıyor denilince insanlar korkuyor, cbf 150 bile 3.5 litre yakıyor agresif kullanımda vulture mcx da en fazla yakacağı 4 litre dir en fazla ki bu değeri ben daha görmedim 15 bini geçti. Genelde agresif şehir içi kullanımda 3 3.5 litre yakıyor benim vulture , abartmayın yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakıyor denilince insanlar korkuyor, cbf 150 bile 3.5 litre yakıyor agresif kullanımda vulture mcx da en fazla yakacağı 4 litre dir en fazla ki bu değeri ben daha görmedim 15 bini geçti. Genelde agresif şehir içi kullanımda 3 3.5 litre yakıyor benim vulture , abartmayın yani.
    Sence azmı 150cc motor 4 litre pulsar bundan daha az yakar vede fazla performans gösterir.

Motosikleti
    nedeni pulsar daha güçlü zorlanmıyor ve enjeksiyonlu vs olması değilmi 120 hp motorla 90 la gitmekmi yoksa 7 8 hp le 90la gitmekmi motoru yorar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedeni pulsar daha güçlü zorlanmıyor ve enjeksiyonlu vs olması değilmi 120 hp motorla 90 la gitmekmi yoksa 7 8 hp le 90la gitmekmi motoru yorar
    Tamamda niye diğer küçük hacimliler bu kadar çok yakmıyor o zaman ybrde 90 yapıyor o niye yakmıyor mcx kullandım 5 litreyi gördüm yaptığıda 100km fakat r25 aldım karışık gaz açtım kimi zaman 60, 100 arası kimi zamanda 100 ,160 arası gittim 5.4 litre yaktı sen artık hesap et mcx yakıyormu yakmıyormu.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    az daha koy ybr al çok iyi lan
    neyse bence mcx al daha iyi driftin populerliğine güvenme ben satmaya uğraştım satamadım uzun zamandır .populerliği pek bi işe yaramıyo.

Motosikleti
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda niye diğer küçük hacimliler bu kadar çok yakmıyor o zaman ybrde 90 yapıyor o niye yakmıyor mcx kullandım 5 litreyi gördüm yaptığıda 100km fakat r25 aldım karışık gaz açtım kimi zaman 60, 100 arası kimi zamanda 100 ,160 arası gittim 5.4 litre yaktı sen artık hesap et mcx yakıyormu yakmıyormu.
    driftle ybr kapışamıyor ama öyle bir sorunda var ybr 10.3 hp drift 12 hp 1. viteste drift ybr den çok daha seri kalkışını yapıyor senin r 25 bak 5.4 litre yakmış 1000 ccler de 11 12 litre diyor o zaman sende çok yakmışın 1000 cc nin yanında 250 cc nedirki onun yarısı kadar yakmış
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    driftle ybr kapışamıyor ama öyle bir sorunda var ybr 10.3 hp drift 12 hp 1. viteste drift ybr den çok daha seri kalkışını yapıyor senin r 25 bak 5.4 litre yakmış 1000 ccler de 11 12 litre diyor o zaman sende çok yakmışın 1000 cc nin yanında 250 cc nedirki onun yarısı kadar yakmış
    Mcx 5 litre yakıyor diyorum sen ne diyorsun bak 150ccden bahsediyoruz 250 5.4 litre yakmış normaldir 150cc 5 litre yakıyor ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun.Vede 150cc ile asla 250cc gibi gidemezsin vede çok yakarsın sence hangisi daha karlı 5 litre ile 11 , 12 litre arasında dağlar kadar fark var 1000cc 15 litrede yakar.Driftle ybr arasında ne kadar bg farkı var sana göre heralde daha fazla yakması lazım bu kadar fanatik olma.

Motosikleti
    ben drift kullanıyorum mcx le arasında 30 cc fark var ve ben 5 i geç 4 litreyi bile görmedim motorum 52 binde nasıl 5 litre yaktırmayı becerdiniz merak ettim ben zaten 250 cc gibi gidiyorum demedim sadece 3.5 litre 4 litre kafanıza takmayın demek istedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mertcan 39 ne dediğini herkes görüyor arkadaşım o zaman bende diyorumki 125 ne 4 litre yakıyor 250 ile aynı yakmış diyorum olaya birde burdan bak istersen sonra gel yaz buraya ama azıcık mantıklı cevap verin.

Motosikleti
    bende whatsapp tan özel konuşuyoruz sanmıştım nerde konuştuğumuzu söylediğin için teşekkür ederim ben yukarda yazmıştım motor ne kadar rahat giderse o kadar az yakar siz 250 cc ile çift silindir zaten zorlanmadan o hıza çıkıyorsunuz ama 125 cc zorlanarak çıkıyor o yüzden çok yakıyor ybr de mcx kadar seri değil ondan az yakıyor olay bu zorlanırsa yakar traktörde de böyledir tırdada traktöre 3 lü yerine 4lü pulluk takarsan yakar yolda dip gaz verirsen yakar 200 hp motora 10 lu pulluk takarsan gene yakar demek istediğim bu 10 tane örnek verdim motorun canı yok cc küçük yüksek hız istiyorsunuz yakıyor ben driftle 70 ile giderken kokladığını biliyorum ama genede dip gaz gidiyorum öğrenciyim yakıtını düşünmüyorum bu kadar yakıtı düşüncekseniz binmeyin alın bi at benzin tüketmez 1 litreyle kimse ölmez yada fakirlemez günlük 4-5 lirayı neye vermiyorsunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mertcan39 sen ne anlattığını bilmiyorsun. Neden, bir kere küçük hacim ne kadar gidecek onu bir açıklasan 100 110la o kadar yakarsa zaten ben bu motora niye bineyim insanlar küçük hacimi genellikle ne için tercih eder az yakıtından dolayı evet ybr az yakıyor ama drift mcx gibi motorlar az gittiği gibi çok tüketiyor ve kullanıcıyı zarara uğratıyor, satmaya kalksan satamazsın neyden bahsediyorsun sen 150cc silindir hacmi ile nasıl bu kadar çok yakıyor onu sen bir zahmet mondiale sor ben nasılmı çok yaktırdım 100le giderek evet 80den sonra çok yakıyor ne kadancık motor ve bu kadar yakıyor çünkü verimsiz bu yüzden olabilir ben kullandım biliyorum o yüzden sen bana bu motoru bence anlatma vede ybr az gidiyor az yakıyor ne bekliyon 125 den 150 den vede yüksek hızdan bahsediyorsun onuda bir anlat.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MC kullanıyorum (MC-X ile nerdeyse herşeyleri aynı).
    Minimum tüketimim:2,8 litre/100 km (Uzun yolda 60-70 ile kesinlikle motoru zorlamadan)
    Maximum tüketimim:6 litre /100 km (Evet birazcık off-road yaptık kendisiyle )

Normal şartlarda tüketimi 3,2-3,3 litre/100 km

Motosikleti
    ben bu motorun üstüne 52 bin km bindim eminimki senden çok tanımışımdır cbf lerde yağ yakıyor neden kimsenin gıkı çıkmıyor ben driftle yağ yakmadan geziyorum şimdi cbf alırsam onada yağ ekleme derdi var millet japon alıyor sağlam olsun diye ama bi çinli yağ yakmazken japon yakıyor onu ne yapıcaz her neyse ben bir daha cevap yazmam senin dediğin olsun iyi forumlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cbf japonmu oda çin japon markası adı altında üretilen bir çinli belki rahatlarsın şimdi. Benden iyi tanıyormuş 52 bin binsen ne değişecek mertcan39 ben 6 bin km dayanabildim mondiye 2014 nisanda almıştım 2015 nisan yzf r25 aldım iyiki almışım iyi gidiyor vede mondiyle aynı yakıyor bak kullanıcısı arkadaş 6 litre yaktım diyor demekki daha fazlada yaktırılabiliyor tapa gazda gitsen hızın 110 kimi rüzgardan dolayı80ni geçemeyip bu kadar yakmaması lazım sonuçta performans yok bu kadar basit.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu motorun üstüne 52 bin km bindim eminimki senden çok tanımışımdır cbf lerde yağ yakıyor neden kimsenin gıkı çıkmıyor ben driftle yağ yakmadan geziyorum şimdi cbf alırsam onada yağ ekleme derdi var millet japon alıyor sağlam olsun diye ama bi çinli yağ yakmazken japon yakıyor onu ne yapıcaz her neyse ben bir daha cevap yazmam senin dediğin olsun iyi forumlar
    Benim MC için yazdığım gibi sen de Drift için yakıt tüketini yaz ki konuyu açan arkadaş yakıtlarını kıyaslayabilsin.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Motosikleti
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf japonmu oda çin japon markası adı altında üretilen bir çinli belki rahatlarsın şimdi.
    rahatlamama gerek yok sadece söyledim iyi günler ben yakıt tüketimimi uzun yolda 134 km yi 25 tl ye gidip gelmiştim

oguzhanlal okadar çok yakıt tüketimini ölçen biri değilim azldığında eklerim bir kaç kez uzun yola çıkarken denedim 35 tl ye 268 km yaptım ve içinde vardı daha
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler