Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

HİNTLİ BAJAJ VE JAPON

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Herkese merhaba arkadaşlar pulsarcılar öncelikle bu sizin motorlarınızı övme yada dövme değildir baştan söyliyimde saldırmayın hemen Dün akşam bir pulsar gördüm 20.000 km de idi adam pulsarı takaslı 7 bine maal etmiş takaslı almış motor daha 2015 (8.300 2015 +plaka vs= nerdeyse 9000) model fiyat düşüşü muazzam biz 2014 ybr yi 5 bine vermiyoruz açıkcası ve üzerinde aksesuarsız veriyoruz ben şimdi bu kadar pulsarın değer kaybedişini öğrenmek istiyorum çünkü bir ara nerdeyse bende pulsar alıyordum ha bu arada bu arkadaşın topcase yeri kopmuş kaynak falan yapcam dedi şase kopar mı lan garip geldi yahu şimdi size sesleniyorum değerli kullanıcı arkadaşlarım biz ybr 0 fiyatına 5.800 verirken enayı yerıne koyanlar oluyordu ben 1 ay evvel 2014 model ybr mi satim dedim 4.600 lira verdiler vermedim valla şimdi pulsarcıların uzerınde topcase elcikler vs vs dop dolu motoru neden faiş fiyatlara satıyorsunuz ?
    madem motor çok güzel çünkü ben bajajı ilk Türkiye ye gireceğini duyduğumda çok evinmiştim ucuza güzel motorlara bineceğiz diye
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeş ybr 125 honda cbf 150 ile bajaj bir değilki? teknoloji gömlek farkı var
    7bin tl bile ucuz esasında pulsar için. sadece beyni 600tl pulsarın, senin alette beyin varmıkı? 4.600tl ye
    vermedim diyosun, faiş fiyatı uygulayan sensin aslında, ve bunu kendine sormalısın neden bu kadar yüksek fiyat istiyorum diye..
    Öz_Musti, halilom, bilalefe ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    değer kaybının en büyük sebebi başta firmanın yanlış giden satış politikasıdır 8900 den motor sattılar sonra bu fiyatı 8300 e celtiler 7500 e hatta 7300 motor satan bayiler çıktı bunun önunu alamadılar yada almak istemediler maksak motor satsın şimdi 8900 e alan adamın 7300 e alan adama göre kafadan 1600 lira zararı oldu şimdi bu adam ikinci elde nasıl satsın motoru sıfırı 7300 ken en büyük kazık bana göre firmadan geldi bu anlamda bundan ötürü ikinci eli biraz öldü buna ek olarak etkenler motorun hasar durumu km si de dahada düşmesine neden olur 20.000 devirmiş motor garantisi bittiğinden fiyat hali ile birazdaha aşağı çekildi bana göre durum bundan ibaret yoksa ybr den pulsara geçip daha önce motor sürmemişim diyen arkadaşlarda var hani
    bektanist, TIGERSHARK, SuleymanE ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değer kaybının en büyük sebebi başta firmanın yanlış giden satış politikasıdır 8900 den motor sattılar sonra bu fiyatı 8300 e celtiler 7500 e hatta 7300 motor satan bayiler çıktı bunun önunu alamadılar yada almak istemediler maksak motor satsın şimdi 8900 e alan adamın 7300 e alan adama göre kafadan 1600 lira zararı oldu şimdi bu adam ikinci elde nasıl satsın motoru sıfırı 7300 ken en büyük kazık bana göre firmadan geldi bu anlamda bundan ötürü ikinci eli biraz öldü buna ek olarak etkenler motorun hasar durumu km si de dahada düşmesine neden olur 20.000 devirmiş motor garantisi bittiğinden fiyat hali ile birazdaha aşağı çekildi bana göre durum bundan ibaret yoksa ybr den pulsara geçip daha önce motor sürmemişim diyen arkadaşlarda var hani
    dolar düşmüşdür belki :D
    ayzek bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    honda pcx
    Sen ne icin konu actin onu anlamadim.
    wing41, rimbaud, manofsteel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    valla kıyaslamamak lazım 2011 den beri ybr mi severek kullanıyorum ama.Geçen gün 200 ns e bindim ybr eşşekse bajaj küheylan. Gidişi duruşu alllaaakası yok ybr ile. 5800 vereceğime gider 8300 e ns alırım babalar gibi.Not ybr yi kötülemek için yazmadım ama ybr işte .
    faster57, bytusem, mgora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Benim pulsarada 8 bin dediler vermedim 9 bin istiyorum Olay değer kaybında değil. Şu açıdan düşün 2014 YBR yi 5000 bine versen ne kadar alıcı çıkacak ?http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63542876/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63922229/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...58810029/detay

bunlar gibi bir sürü ilan var pazarlıkla dahada aşağı çekilir. 2015 model pulsara 2. elde 8000 yazıncada forumda millet ağlıyor hatta sahibinden fiyatları için konu açan bile var Piyasayı tamamen biz belirliyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    elektornik ateşleme , enjeksiyon ve radyator sorunun cevabında gizli :D
    Hamza Toruk bunu beğendi.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Şimdi hocam öncelikle ybr 125 cc zayıf bir motoru var pulsar daha güçlü bunda sıkıntı yok teknoloji vs demişşiniz haklısınız ben şimdi kalkıp ybr yi övmüyeceğım cbr 250 yi baz alalım altı gibi fiyat düşümüyor düşenlerde kazalı ben Benim motorum Allah a şükür daha hiç arıza yapmadı 2 kere Ankara-İstanbul da yaptım memnunum ben cbr 250-pulsar 200 nc gibi üst modele geçmek istiyorum kısmet olursa bu yaz geçeceğim ondan dolayı bu konu başlığını açtım 6-7-8 bin tl az bir rakam değil bu motoru kime sorsam muazzam çok iyi çok falan yorum var eyvallah daha önce 100 cc den 150 cc den geçince güçlü hissettiriyor mesela dün akşam gördüğüm pulsar da titreşim hat safadaydı sahıbınınn daha once cbf 150 li varmıs adamdakı boy 1.80-1.90 civarıydı cbf ın rahat ancak bunun yanı pulsarın hızlanmasının ıyıoldugunu soyledı şimdi ben misal olarak 7-8 bınverip yagrın obur gun 5 e satmıyım dıye soruyorum ne oluyor dıye Benim motoruma gelince daha 9.800 km tıkır tıkır neden ederının altında fıyat isyeyım her 2.000 km de yağını değiştir filtreleri değiş düzgün bakım sonra gidip zorlanmış horlanmış motor fıyatına vereyım kı el insaf yani .

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    istediğin fiyata alım satım birazda şans işi.ben 2008 de arakadaşlarım satamazken 1 haftada mct 250 yi istediğim makul bir fiyata elden çıkartmıştım.Valla 2015 model yeni tip lastikli iyileştirme yapılmış seleli 8500 km deki pulsara bindim titreşim falan göremedim ben. ha şu da var 200- 250 cc sınıfında inazuma, cbr, kawa, yamaha gibi makinalara param yetiyorsa dönüpte pulsarada bakmam ucuz diye.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Hocam benim amacım ybr ovup satıp hemen gidip pulsar almak falan değil . Titreşim var belkide titreşim anlayışımız farklıdır benim ürün alma yelpazemde bu motorda var fiyatından ötürü ancak son dönem haberleri vaz geçirdi yani az daha bekleyip bi 250 sl yada r25 düşünmeye iteledi şasiden kopmalar falan ne olucak benim her motorumda topcase vardı suanda da var pulsar alırsam onada takıcam ? 3 buji muhabbeti falan var enjeksiyon tamam bunlar kağıt üzerinde hoş ama çalısıyor mu bunlar kaç bın de arıza veriyor kimse bu kadar para veripte arıza yapan motor almaz sonu megellı gıbı mı olucak bununda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Ne alakası CBR250 düşmüyormuş sıfırı 14700 değil mi,
    236012825 2015 12650 pazarlık ile 12500 en kötü
    265253171 2013 10,250 pazarlık ile 10000 Tl bu daha ilk baktığım ilanlar araştırmışda değilim ilan tarihlerine bak..Araştırmadan yazarsan pulsarcılar değil herkez laf söyle sonrada kızmayacaksın...

CBR altınmış gümüşmüş , platinmiş yok öyle bir şey ...Şimdi CBF 150 ,TVS 150 ,YBR bunlar sağlamlıgını kanıtlamış üzerinde çok elektironik devre barındırmayanan mekanik aletler , Keser gibi , Balta gibi düşün simple(basit )aletler..Tabi bunların 20050 ile 2015 arasında fark olmadığı için mekanik olarak da bozulmadığı için fiyat düşmesi olmuyor.. Mesela bajaj ın BOXER sağlamlığını kanıtlarsa onunda ikinci el fiyatı düşmez...Şimdi sen sıfır fiyatı 100TL olan kazmayı ikinci elde lazım olsa nerdeyse 100TL yakın bir fiyata alırsın..Ama sen ikinci el bir IPHONE sıfırı 2000TL olsa bir senelik IPHONE 1800TL verirmisin versen versen en fazla 1200TL verirsin ama 10 senelik KAZAMAYA 100TL verirsin..

Pulsar, CBR, R25,Inızuma,DUKE bunların fiyatı ikinci elde ORAN OLARAK diğer comuterlere göre çok düşer .

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kıyaslamamak lazım 2011 den beri ybr mi severek kullanıyorum ama.Geçen gün 200 ns e bindim ybr eşşekse bajaj küheylan. Gidişi duruşu alllaaakası yok ybr ile. 5800 vereceğime gider 8300 e ns alırım babalar gibi.Not ybr yi kötülemek için yazmadım ama ybr işte .
    Aynen bu durum , bu arada ben YBR'yi gayet uygun verdim bana göre hakkı oydu alanda hayrını görsün.
    Bajaj'dan önce SYM baktım motora indin bindin 2-3 bin kaybediyorsun , 8 bin km gittin 3-5 bin gidiyor.
    Aslında ben Bajaj olsam bu fiyata bu motor çok uygun şöyle 500-1000 bir fiyat güncellemesi yapardım , zam değilde taşlar yerine oturuverirdi :D

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    NE DEMEK NE ALAKA şimdi ben üst segmente geçeceğim dedim ve fiyatından dolayı dedim demi ? yani 2. el alacağım bu bir ikinci olarak olarak o ucuz yazan arkadaşların motoruna bak illakı sonradan birşeyler çıkıyor kardeşim !!! Sen şimdi bana deki pulsar 2. vites sorunu yok ankara da arkadaşlarımdan bırı aldı 0 motosıklet 2. vites arızalı çıktı hadı bu ona tesaduf oldu ulan hepsı mı tesaduf şasiden ayrılması ,denge sensörü vs vs ? Burda amaç pulsar dandık demek istesek tüm kotu yonlerını yazıp başlık açardıık kardeşlerim !!! Fiyat düşme konusuna gelince illai her ürünün fiyatı düşer ama pulsarın fiyatlarına bir bakarsan iyi olur http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-kelepir-canavar-257469148/detay 2014 3.500 km daha bilmem derdimi anlatabildim mi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yamaha veya Honda satanlar motorlarının kalitesinden dolayı mı bu kadar yüksek fiyattan satıyor sanıyorsunuz ? Alayının satış sebebi markalarının tanınmış olması. Yoksa sıfırından pahalıya ikinci el motor satmak dangalaklıktan başka bir şey değil. Alan da aptaldır...
    Hamza Toruk bunu beğendi.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Abi ben zaten Türkiyeye bajaj gelince sevinmiştim mesela hiç honda düşünmedim adamlar zırt bırt zam yapıyor pulsar daha cazip geldi fiyat konusundan dolayı ama şimdi bi dünya para veripde yarı fiyatına satma olayı hoş olmaz sonuçta herkes emek verip alıyor bu motorları bu düşüşün asıl sebebini merak etmiştim ben yoksa r25 falan pulsar ın nerdeyse 2 katı ondan dolayı buna yöneldık ama kımse acıklayamadı

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    "arkadaşın topcase yeri kopmuş kaynak falan yapcam dedi şase kopar mı lan garip geldi yahu." demişsin ama;
    pulsardaki topcase bağlanan yerin motorla ve özellikle de şase ile bir ilgisi yoktur. sonradan takılan bir parçadır, her motorda olduğu gibi usulüne uygun kullanılmazsa kırılabilir.
    bu olayın motorun sağlamlığı ile bir ilgisi yok.

https://www.google.com.tr/search?q=p...HaVoCmIQsAQIGQ

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Fotoğrafta tam olarak ne göstermek istedini anlayamadım buda ybr ninki hocam şimdi sen onu boşver ben bu motoru almam için + yönlerini söyle kullanıcı isen ve aldığım da bende 7 ye alıp 5 e falan mı satıcam bana bunu söyle birde garip garip arıza durumu olucak mı ben kaç kısıye sordum herkes ıyı dıyor sonra bı bakmısız bır yerı arızalı dıyor işin özü dürüstçe + ları - leri söylencek bırı aranıyor ve aldığım buyuk değer düşüşü olur mu ortalama 20-30 bın km kullanırım ben aldığımda

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir motosiklet alirken satarken zarar ederim mantigi biraz tuhaf.
    Zarar etmemek için begenmediginiz bir motosiklete binmenin bir anlami yok ki.

Motosiklet aalirken önce istediginiz model ve tipe karar verirsiniz.
    Sonra da bu motosikletin fiyatina bakarsiniz.
    Tabi cebinize de.

Diyelim ki iki marka arasinda kaldin.
    A markasi kendini kanitlamis ve satisi kolay bir marka ve fiyati 8bin lira.
    B markasi da piyasaya yeni giren bir marka fakat fiyati 5bin lira.
    Simdi sen dogal olarak A markasini tercih edersin ama cepte 8 bin lira yok.
    Ne olacak simdi?
    Motosiklete binmekten vaz mi geçeceksin?
    Hayir gidip B markasini satin alacaksin ya da hayallerini biraz erteleyip biraz daha para biriktirip A markasini almaya çalisacaksin.
    Ama bunun için 2-3 sene geçmesi gerekiyorsa ben bir an önce B markasini satin almani öneririm.

YAni tercihlerimizi cebimiz etkilemeli.
    Edecegin zarari, yasayacagin zevke sayacaksin.

Tercihlerimize yön veren etkenler bir sey satin aldigimizda aci çekmemek olmali.
    Yani mevzu satin almakla bitmiyor.
    Isletme giderlerini de karsilayabilecek maddi gücümüz olmak zorunda.

Yani cebime baktigimda Bajaj görünüyorsa, ben gider Bajaj alirim.
    Ama bunun bahanesi yerli üretime destek falan gibi gereksiz geyikler degildir.
    Ordan burdan getirilen ve ya Türkiye'de montaji yapilan ucuz ürünler yerli sanayiye destek degil aksine köstek olur.
    Piyasada ucuz olan ve para kazanma ihtimali düsük olan ürünlere hiç bir sanayici yatirim yapmaz.
    Zaten yapmiyorlarda.
    Yani biz ucuz çin vs ürünleri satin alarak aslinda kendi sanayimizi baltaliyoruz.
    Fakat Japon vs alinca da aynisini yapmis oluyoruz.
    Kisaca bahane degil bunlar.
    Ayagimizi yorgana göre uzatacagiz bu kadar basit.
    07DFB18, Seko ve benhasan bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benim boyum 1.86 pcx 150 alıcaktım hem gerksiz oahalı hemde küçük geldi bana hd2-200 cc aldım 2. el adığım için 6000 e aldım 5500 e her türlü satarım anlattığınız gibi 3-5 bin kaybetmek tabiki olucak sen zaten yüksek donanımı marka sebebi ile ucuza aldın ???

dandik cbf 150 sırf parçası çok diye karbüratorlu motora 7 bin lira veriyorsun normal birşey satarkende 6000 etmesi

geriye doğru baktığında sen su soğutması olmayan motora enjeksiyon olmayan motora zaten fazla para verdin markası yüzünden satarkende markası yüzünden satıyorsun normal bir durum,

pulsar 3000 kaybediyor demişşin 2000 en fazla kaybeder, 20 bin km sürsen enjeksiyon ile daha az yaktın ve 160 km ye kadar hız yapabildin ?

yani zararınıza değil kullandığınız özellikler sizin zaten bertaraf ettiğiniz özellikler,

6500 lira cbf verenler 2. el kuvetli felan geçin bu işleri,

SYM GİDER SCOOTER AKAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

birbirimizi kırmamaya incitmemeye çalışalım arkadaşlar
    Hamza Toruk ve _kaan_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)