Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

HİNTLİ BAJAJ VE JAPON

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyum 1.86 pcx 150 alıcaktım hem gerksiz oahalı hemde küçük geldi bana hd2-200 cc aldım 2. el adığım için 6000 e aldım 5500 e her türlü satarım anlattığınız gibi 3-5 bin kaybetmek tabiki olucak sen zaten yüksek donanımı marka sebebi ile ucuza aldın ???

dandik cbf 150 sırf parçası çok diye karbüratorlu motora 7 bin lira veriyorsun normal birşey satarkende 6000 etmesi

geriye doğru baktığında sen su soğutması olmayan motora enjeksiyon olmayan motora zaten fazla para verdin markası yüzünden satarkende markası yüzünden satıyorsun normal bir durum,

pulsar 3000 kaybediyor demişşin 2000 en fazla kaybeder, 20 bin km sürsen enjeksiyon ile daha az yaktın ve 160 km ye kadar hız yapabildin ?

yani zararınıza değil kullandığınız özellikler sizin zaten bertaraf ettiğiniz özellikler,

6500 lira cbf verenler 2. el kuvetli felan geçin bu işleri,

SYM GİDER SCOOTER AKAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

birbirimizi kırmamaya incitmemeye çalışalım arkadaşlar
    Kesinlikle haklısınız kımse kımse hakkıında yok senın karakterın şu falan dıyemez ben çın malı cok kullandım ucuz oldukları için en son 150 mc ile buyuk kaza atlattım ve mondıal gercekten magdur ettı adamların elınde parçası bıle yokmuş yahu daha nasıl ben bu motoru oveyım gaza fazla basınca 20-25 kurus yakıyordu valla şimdi belkı bazı arkdaşlar ıcın alıs satıs cok onemlı degıl ama ben her gun motosıkletımı kullanıyorum suan ankrada kar var saat 5.30 benım vardıya baslangıcım ve motor surecegım gece yarısına kadar . Şimdi benım bu başlıktanda anlasılacağı gıbı acaba pulsar ınsanları yanılttı mı ? yanı okadar reklam vs boşa mı cıktı bı arkadaş bayı satıslarının farklı oldugunu soylemıstı bu nasıl oluyor bıraz garıp geldı daha once duymamıstım velevkı olabılır dıyelım ben sımdı kullanıcılardan bılgı istedim bu arada benım hızla pek bır işim yok sureklı şehir içi kullanıyorum dıyebılırız arada bir istanbula gidip geliyorm .... saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Sonunu düşünen kahraman olamaz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değer kaybının en büyük sebebi başta firmanın yanlış giden satış politikasıdır 8900 den motor sattılar sonra bu fiyatı 8300 e celtiler 7500 e hatta 7300 motor satan bayiler çıktı bunun önunu alamadılar yada almak istemediler maksak motor satsın şimdi 8900 e alan adamın 7300 e alan adama göre kafadan 1600 lira zararı oldu şimdi bu adam ikinci elde nasıl satsın motoru sıfırı 7300 ken en büyük kazık bana göre firmadan geldi bu anlamda bundan ötürü ikinci eli biraz öldü buna ek olarak etkenler motorun hasar durumu km si de dahada düşmesine neden olur 20.000 devirmiş motor garantisi bittiğinden fiyat hali ile birazdaha aşağı çekildi bana göre durum bundan ibaret yoksa ybr den pulsara geçip daha önce motor sürmemişim diyen arkadaşlarda var hani
    YBR 9.5 hp pulsar 24 hp.

iki buçuk katı mı yapıyor, yoksa benim matematiğim mi zayıf
    Hamza Toruk bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farkımız nedir biliyor musunuz?
    Biz cana değil mala değer veririz.
    İnsan olan insanlar ise mala değil cana değer verir.
    Alınan bir malın 2-3 sene kullanılıp, alındığı fiyata satılabilen ender gelişememiş ülkenin, gelişememiş insanlarıyız.
    josepth_o6 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 9.5 hp pulsar 24 hp.

iki buçuk katı mı yapıyor, yoksa benim matematiğim mi zayıf
    benim yazdığım sadece arkadaşın sorduğu soruya yanıttı bir kıyaslama yapmadım zaten ybr le de kıyaslanamaz güç cc teknoloji olarak sadece firmanın yaptığı düzensiz satış politikasından ötürü fiyatlar zoraki düştü bunu dile getirdim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Niye hep bu bajaj konuları sıkıntılı geçiyor bıkkınlık geldi artık nerde kavga var altından bajaj çıkıyor sebebi popüler motor olması heralde veya daha birçok sebepten ötürü olsa gerek.
    benhasan bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çinli ile kıyaslamayınız bu motoru ybr ye biniyorsunuz diye ne oldu niye pulsarcılara yukardan bakıyorsunuz işine gelmeyen çinli alsın bundan sonra böyle

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli ile kıyaslamayınız bu motoru ybr ye biniyorsunuz diye ne oldu niye pulsarcılara yukardan bakıyorsunuz işine gelmeyen çinli alsın bundan sonra böyle
    pulsara üstten baktığımız falan yok aksine ben bu motoru yaz aylarında almayı planlıyordum ancak kımse adam gibi bu motorun + ve -lerini söylemiyor aksıne iyi diyip geçiliyor sonrada ben 2 kişide kendi gördüğüm ve forumdada birilerinin başına gelen olayı yazdım kımde cıkıp yalanlayamadı ozaman böyle durumlar gerçekten zuhur etmiş hocam .Bu başlıkta da değer kaybını sordum düzgün elle tutulur bir açıklama gelmedi geldiysede ben fark edemedim Şimdi siz bana söyleyin motorunuz yaklasık 9.000 e mal edip 6-7 bine 1.000-10.000 gibi düşük kilometrelerde elden çıkarılıyorsunuz bunu merak ediyorum Yani tamam bazı yonlerı illakı kotu olacaktır çunku honda 14 r25 15 falan bu motor onların fıyatlarının yarı e boyle ıken bazı seyler eksık olabılır ınsanlarda zaten göz yumar..... Çinli konusuna gelirsek onada bindik bu ülkede herkes GS e bınemıyor durum boyle ıken alternatıflere yonelıyoruz saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Şimdi sorumuzu tekrar soracak olursak bu motor kullanıcıları yuzunden mı değer kaybediyor yoksa arızaları yüzünden mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsara üstten baktığımız falan yok aksine ben bu motoru yaz aylarında almayı planlıyordum ancak kımse adam gibi bu motorun + ve -lerini söylemiyor aksıne iyi diyip geçiliyor sonrada ben 2 kişide kendi gördüğüm ve forumdada birilerinin başına gelen olayı yazdım kımde cıkıp yalanlayamadı ozaman böyle durumlar gerçekten zuhur etmiş hocam .Bu başlıkta da değer kaybını sordum düzgün elle tutulur bir açıklama gelmedi geldiysede ben fark edemedim Şimdi siz bana söyleyin motorunuz yaklasık 9.000 e mal edip 6-7 bine 1.000-10.000 gibi düşük kilometrelerde elden çıkarılıyorsunuz bunu merak ediyorum Yani tamam bazı yonlerı illakı kotu olacaktır çunku honda 14 r25 15 falan bu motor onların fıyatlarının yarı e boyle ıken bazı seyler eksık olabılır ınsanlarda zaten göz yumar..... Çinli konusuna gelirsek onada bindik bu ülkede herkes GS e bınemıyor durum boyle ıken alternatıflere yonelıyoruz saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Şimdi sorumuzu tekrar soracak olursak bu motor kullanıcıları yuzunden mı değer kaybediyor yoksa arızaları yüzünden mi ?
    Bir kere bu motorun 2016 modelleri satıştamı 2016da gelmiyecek deniyordu.Biz almaya kalmıştık bulamadık gittim R25 aldım bende. Birde değeri düşmesi normal kuralkan fiyatında indirime gitmişti 8.961 den 8.290 na düştü değeri düşmesi normaldir.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Ybr ile Pulsar mı kıyaslanıyor. Her şeyden önce tiplerine bir bakar mısınız YBR havada karada süper, fazla söze gerek var mı? Japon ya bir kere...

ybr cbf 150 nin benim gozumde emisoldan farki yok. fiyat politikasinin boyle olmasi hep boyle olacagi anlamina gelmez kuralkan fiati 10 k cekincede saldirmayin 2. el pulsarlara.. bu ulkede enflasyon var yani bir iki yil sonra paranin degeri dusuyor yani alim gucude dusuyor. mal ayni mal ama daha cok oduyorsun.. benim pulsarimda vites titresim ses vs bir sikinti hic olmadi gel samsuna bin kendin bak..

esasinda bu is senin alim gucunle alakali.
    20 bin tl lik motorda 3 4 bin tl zarar gozune dokunmaz. ama zaten dusuk olan bu rakamda 1 2 bin gozune batiyor..

malin fiyati yuksek sikayet var
    malin fiyati ucuz yine sikayet var

ama en azindan ucuz. bak bu goreceli bana ucuz sana pahali gelebiliyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr cbf 150 nin benim gozumde emisoldan farki yok. fiyat politikasinin boyle olmasi hep boyle olacagi anlamina gelmez kuralkan fiati 10 k cekincede saldirmayin 2. el pulsarlara.. bu ulkede enflasyon var yani bir iki yil sonra paranin degeri dusuyor yani alim gucude dusuyor. mal ayni mal ama daha cok oduyorsun.. benim pulsarimda vites titresim ses vs bir sikinti hic olmadi gel samsuna bin kendin bak..

esasinda bu is senin alim gucunle alakali.
    20 bin tl lik motorda 3 4 bin tl zarar gozune dokunmaz. ama zaten dusuk olan bu rakamda 1 2 bin gozune batiyor..

malin fiyati yuksek sikayet var
    malin fiyati ucuz yine sikayet var

ama en azindan ucuz. bak bu goreceli bana ucuz sana pahali gelebiliyor.

Bana da ''pahalı''...geliyor. Not: İngiliz atasözü...
    The Power of The Dreams.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Artık Pulsar başlıklarından gına geldi ya dostum bu motorla ilgili alakalı alakasız o kadar şey yazıldı ki.Demişsin ki artıları eksileri tam belli değil.Binlerce sayfa yazıldı.Neyse demişsin ki şase kopması falan var bu motorda ben ilk kez senden duyuyorum.Ben ve yaklaşık 10 arkadaş apachelere satıp pulsar a geçtik ve senin bahsettiğin hiçbirşeyle karşılaşmadık.Sana pulsar almamdaki sebepleri sıralıyorum.
    1-Düşük fiyat
    2-Yedek parça sıkıntısı olmaması ve yedek parça fiyatlarının ucuz olması
    3-Performans
    4-Bir sorun yaşadığında direkt Pazarlama müdürüne ulaşman ve hemen ücretsiz bir şekilde halledilmesi
    5-Görüntü vs.
    sheriff87 bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ybrden pulsara geçmiş biri olarak rahatladım diyorum başka bişey demiyorum
    sheriff87 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=Kaangngr;3817535]Ybrden pulsara geçmiş biri olarak rahatladım diyorum başka bişey demiyorum[/QUO Normaldir 200cc ile 125cc bir olurmu hiç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hakikaten bende bayıldım artık pulsar davasından olduki pulsar sürüyorum o yüzden nerde pulsar bajaj yazısı görünce hemen okumaya başlıyorum.yani gerçekten motor dandik DEĞİL.teknoloji olarak görüntü ekonomi zevk parça ucuzluğu olarak gerçekten herkesin dünya markalarıyla kapışır.ama üretim teknolojisiyle ilgili sıkıntı var.adam alırken kafasında onlarca soru oluyor.acaba bu olucakmı şu çıkarmı stop edermi vs.allaha şükür 1400 kmde ne zırıltı var ne stop etme.alacak arkadaşlarada gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.ama şuda bir gerçek 100 motordan 25 ile 35 motor arasında sıkıntılı makinalar çıkıyor.benim okuduğum ve gördüğüm istatistik bu.bana nokia yı hatırlattı 3310 3210 milyonlarca satma uğruna bozuk ve sıkıntılı telefonlar sattılar.sağlamıda vardı kutudan direk çıkarttığmızda bozulanıda.tabi sonra nokia battı ama bajaj ın sonunun böyle olucağını hiç ama hiç sanmıyorum.ayrıca ybr kendini 100 lerce kez kanıtlamış bir motor boşuna ybr yi tartışmanın anlamı yok.
    Hamza Toruk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Fotoğrafta tam olarak ne göstermek istedini anlayamadım buda ybr ninki hocam şimdi sen onu boşver ben bu motoru almam için + yönlerini söyle kullanıcı isen ve aldığım da bende 7 ye alıp 5 e falan mı satıcam bana bunu söyle birde garip garip arıza durumu olucak mı ben kaç kısıye sordum herkes ıyı dıyor sonra bı bakmısız bır yerı arızalı dıyor işin özü dürüstçe + ları - leri söylencek bırı aranıyor ve aldığım buyuk değer düşüşü olur mu ortalama 20-30 bın km kullanırım ben aldığımda
    arkadaşım ne demek istediğin anlaşılmıyor. devrik ve düşük cümle yazmadan derdini anlatabilirsen yardımcı olmaya çalışalım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İkinci el saçma sapan fiyatlardan motor satmaya çalışan arkadaşlar öncelikle, kendileri o motoru satın alacak olsalar o paraları verirler mi diye bir sormalılar.

CBF 150 de YBR 125 de iyi motorlar ama kendi sınıflarında iyi motorlar. Siz gidip de Pulsar ile CBF'i karşılaştıramazsınız. İkinci elde ne kadar değer kaybedeceği YBR ile Pulsar arasında kalmak için bir sebep olamaz. Pulsar YBR'den çok daha güçlü, üstün bir motor. Sorunları da kişiden kişiye değişebiliyor ama çoğunluk memnun. Satarken tabi ki YBR'ye kıyasla zarar ettirecektir ama onu da sürüş zevkine sayacaksın. Ben de CBF ile Pulsar arasında kalmıştım ama CBF aldım çünkü ben rahatlık arıyordum, o da Pulsar'da yoktu. Bu soruları sorduğunda göre ne Pulsar'ı ne de YBR'yi hiç kullanmadığını düşünüyorum. Ayrıca Pulsar'da topcase yeri yok. Böyle aklına esen gidip her motora demirden büktürüp çıraklara çanta demiri taktırınca bu tip sorunlar çıkması normal.

Bence fuara bu kadar az zaman kalmışken gidip motor falan almayın, fuarı bekleyin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Düşük cclere binmemek için pulsar aldım başka nedenim yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    500 lira değil 1000 lira aşağı sat bumu bütün kavga :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)