Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

noter sonrası ruhsat çıkarma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar merhaba. motorumun satışını aylar önce yaptım. adresime ruhsat gelmedi. emniyetten "tescil ve trafi belgesi tebdil işlemi" randevu aldım. randevu kağıdında şunlar yazıyor;

Araç Tescil Belgesi Ücreti: 76,50 TL
    Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 102 TL
    Aracın MTV Borcu Olmayacak Ve Geçerli Sigortası Olması Gerekmektedir, diyor.

yanlış yere mi randevu aldım yoksa 76,5 + 102 = 178,5 bu para veriliyor mu her 2. el alınınca???

son olarak yeni yıla girdik mtv borcunu ödemedim henüz. gitmeden onu ödemem gerekiyor mu? yardım lütfen bi kaç saate randevum var. anca boş randevu buldum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    2. El olarak aldığın bir motorun ruhsatı nasıl olmaz bunu anlamadım eğer elinde ruhsat haricinde bulunan araç tescil belgen yoksa ikisini de ödemek zorunda kalacaksın..Mtv hakkında benimde bilgim yok tecrübeli arkadaşlar o konuda yardımcı olacaktır..Motorun satışını yaparken ruhsatı almadın mı adamdan ?

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    ben de onu soruyorum. elimde eski ruhsat var ama onla gideceğim emniyete

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bildiğim kadarıyla noterden işlem yapıldıktan sonra 15 gün içinde elinize yeni ruhsat gelecektir. Eğer plaka da değişecekse ruhsatın 2 yaprağını bedelini; değişmeyecekse tek yaprağın bedelini ödeyeceksiniz. Tüm ödemeyi noterde yapacaksınız. Bildiğim kadarıyla trafikte bir ödeme yok. Ama plaka da değişecekse o zaman yeni dosya açılıp küçük bir iki masraf olur.

Sanırım sizin aldığınız randevu "tebdil" yani değiştirme randevusu. Bu nedenle bu kadar para çıkmış. Noterden aldığınız motor için mutlaka notere gidip neden ruhsatın elinize ulaşmadığını sorun.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. motorumun satışını aylar önce yaptım. adresime ruhsat gelmedi. emniyetten "tescil ve trafi belgesi tebdil işlemi" randevu aldım. randevu kağıdında şunlar yazıyor;

Araç Tescil Belgesi Ücreti: 76,50 TL
    Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 102 TL
    Aracın MTV Borcu Olmayacak Ve Geçerli Sigortası Olması Gerekmektedir, diyor.

yanlış yere mi randevu aldım yoksa 76,5 + 102 = 178,5 bu para veriliyor mu her 2. el alınınca???

son olarak yeni yıla girdik mtv borcunu ödemedim henüz. gitmeden onu ödemem gerekiyor mu? yardım lütfen bi kaç saate randevum var. anca boş randevu buldum.
    Motosikleti satın aldığınızda size noterden bir geçici ruhsat verilir.

O belgenin en alt kısmına bakarsanız, ruhsatın gelmemesi durumunda nereden (en yakın postane ta da trafik şube) alabileceğiniz yazar.

Aynı şey benim de başıma geldi, gidip trafik şubeden ücret ödemeden aldım. Randevu falan almana ve ek bir ücret ödemeye gerek yok yani.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bak şöyle birşey buldum.

01/05/2010 Tarihinden Sonra yapılan Noter Satışı:

1.Zorunlu Mali Sorumluluk Trafik Sigorta Poliçesi
    2.Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge ile birlikte (Bu belgenin alt kısmında belirtilen tescil biriminden) araç tescil belgesi elden teslim alınacaktır.
    3.Bu süre (15 gün) içinde elden teslim alınmamış ise sigortasının yapılıp yapılmadığı sistem üzerinden kontrol edilerek sigortasının yapılmış olması halinde adresine APS ile gönderilecektir.

Buna göre sizin 15 gün iiçinde trafiğe gidip teslim almanız gerekiyormuş Almazsanız size aps ile gönderiliyormuş.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Sen ruhsat değişikliğine başvurmuşsun. Yanlış. Tebdil değiştirme demek. Haliyle yeni ruhsat ücretleri çıkmış karşına.

Hiçbir ücret ve randevu ile uğraşmadan emniyete gidip sıraya girip noterden aldığın geçici ruhsatı veriyorsun, karşılığında da sana araç tescil belgesi yaprağını verecekler. Elinde ruhsatın diğer yaprağı olan motorlu araç trafik belgesi, noter satış sözleşmesi ile geçici ruhsatın olması lazım. Bunların haricinde nüfus cüzdanını yanında bulundurman yeterli.

Adrese gönderimi aksatıyorlar genelde. Ben satışı aldıktan 2 gün sonra emniyete gidip kendim çıkardım. Üstelik herhangi bir trafik büro amirliğine gitmen yeterli. Aracın tescil edildiği veya senin ikamet ettiğin ilçe olması zorunlu değil.

Misal ben Bahçeşehir'den aldım aracı, Kadıköy'de ikamet ediyorum ama Tuzla'da çalışıyorum. Öğleden sonra işlerim yoğun değildi ve 1 saat izin alıp Tuzla Trafik Büro Amirliği'ne gittim. Kapıdaki görevli memura 2. el araç aldığımı ve ruhsat çıkaracağımı söyledim, o da sıra almama gerek olmadan bir başka veznedeki memura yönlendirdi. Satış belgeleri ile kimliğimi istedi, ücretsiz olarak 5 dakika sürmeden ruhsatı yenilemiş oldum.

MTV'nin de ilk taksidini ödeyip ödememen ruhsat için problem çıkarmaz. 31 Ocak'tan daha geç ödeme yeter. Yoksa gecikme faizi uygulanır.

İnternette biraz araştırma yapılarak da bu söylediklerimi bulabilirdin. Neyse sağlık olsun, böyle yanlış yaparak daha güzel öğrenirsin : )

Şunu da ekleyeyim ki görsel olarak faydası olsun. İşlemlerini tamamladığında aşağıdaki 3 belgeden kırmızı olan emisyon pulu motosikletlerde gerekmediğinden diğer 2'sinin sende olması gerekiyor:

Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ruhsat değişikliğine başvurmuşsun. Yanlış. Tebdil değiştirme demek. Haliyle yeni ruhsat ücretleri çıkmış karşına.

Hiçbir ücret ve randevu ile uğraşmadan emniyete gidip sıraya girip noterden aldığın geçici ruhsatı veriyorsun, karşılığında da sana araç tescil belgesi yaprağını verecekler. Elinde ruhsatın diğer yaprağı olan motorlu araç trafik belgesi, noter satış sözleşmesi ile geçici ruhsatın olması lazım. Bunların haricinde nüfus cüzdanını yanında bulundurman yeterli.

Adrese gönderimi aksatıyorlar genelde. Ben satışı aldıktan 2 gün sonra emniyete gidip kendim çıkardım. Üstelik herhangi bir trafik büro amirliğine gitmen yeterli. Aracın tescil edildiği veya senin ikamet ettiğin ilçe olması zorunlu değil.

Misal ben Bahçeşehir'den aldım aracı, Kadıköy'de ikamet ediyorum ama Tuzla'da çalışıyorum. Öğleden sonra işlerim yoğun değildi ve 1 saat izin alıp Tuzla Trafik Büro Amirliği'ne gittim. Kapıdaki görevli memura 2. el araç aldığımı ve ruhsat çıkaracağımı söyledim, o da sıra almama gerek olmadan bir başka veznedeki memura yönlendirdi. Satış belgeleri ile kimliğimi istedi, ücretsiz olarak 5 dakika sürmeden ruhsatı yenilemiş oldum.

MTV'nin de ilk taksidini ödeyip ödememen ruhsat için problem çıkarmaz. 31 Ocak'tan daha geç ödeme yeter. Yoksa gecikme faizi uygulanır.

İnternette biraz araştırma yapılarak da bu söylediklerimi bulabilirdin. Neyse sağlık olsun, böyle yanlış yaparak daha güzel öğrenirsin : )

Şunu da ekleyeyim ki görsel olarak faydası olsun. İşlemlerini tamamladığında aşağıdaki 3 belgeden kırmızı olan emisyon pulu motosikletlerde gerekmediğinden diğer 2'sinin sende olması gerekiyor:

http://i.hizliresim.com/65DZEN.jpg
    teşekkürler aynen dediğin gibi oldu. geçici ruhsat ve kimliğimle gidip 5 dk da ruhsatı alıp çıktım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hazır konu varken bende şunu sormak istiyorum.

ben balıkesirdeyim, alacağım araç istanbulda,
    istanbulda noterden satışını aldıktan sonra, aynı gün yola çıkıp balıkesire gelmem lazım,
    ertesi gün de emniyetten ruhsatı çıkartıcam.
    şimdi yolda polis durdurursa noterden satış belgem var ancak ruhsat eski ruhsat, bu konuda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    aracı aldığınız zaman yola çıkmadan sigortanızı yaptırın ve istediğiniz yere gidin sıkıntı yok.. zaten emniyete gidince sizden sigorta yaptırmanızı isteyecek memur..

Motosikleti
    Kuba strike
    Size noterde verilen geçici belge ile yanlış hatırlamıyosam 15 günlük sigorta devlet tarafından devam ediyor hemde 1 aylık geçici rusat gibi bişi oluyo sürelerini yanlış hatırlamıyosam, o noterden aldıgın kağıtla gez eski ruhsatla beraber hiçbi sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı CanKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size noterde verilen geçici belge ile yanlış hatırlamıyosam 15 günlük sigorta devlet tarafından devam ediyor hemde 1 aylık geçici rusat gibi bişi oluyo sürelerini yanlış hatırlamıyosam, o noterden aldıgın kağıtla gez eski ruhsatla beraber hiçbi sıkıntı olmaz
    Geçici ruhsat sigorta yerine geçmez. Eski sahibi araç satışını verdiği gün sigorta iptal olur. Yola çıkacaksa sigorta yaptırılmalı zaten ruhsatın aslını almak için gerekecek. Balıkesirde ikamet ediyorsanız plaka değişikliği de isteyin. sigortada İstanbul plaka pahalı çıkar.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçici ruhsat sigorta yerine geçmez. Eski sahibi araç satışını verdiği gün sigorta iptal olur. Yola çıkacaksa sigorta yaptırılmalı zaten ruhsatın aslını almak için gerekecek. Balıkesirde ikamet ediyorsanız plaka değişikliği de isteyin. sigortada İstanbul plaka pahalı çıkar.
    hocam plaka değişikliği isticem, satışı aldıktan sonra sigorta yaptırmak için belirli bir süremiz yok mu normalde?
    https://bit.ly/30jiOxE

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    nette şöyle bi bilgi buldum.
    satıştan sonra 15 gün süreyle eski sigorta geçerli oluyormuş.

https://www.koalay.com/blog/detay/ar...a-suresi-nedir

Motosikleti
    Kuba strike
    Hocam noterden araç üstüne alınıldığı zman 15 hün geçerli sigorta mevcut oluyo, isterseniz en basitinden sigortam.net i arayıp bilgi alabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)