Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

depoya tiner koydum sonuç bekliyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    arkadaşlar motoruma bir hırsız dadandı benzini 1 litre filan bırakıyorum depoda pet şiseye boşaltıp eve koyuyorum binmediğim zamanlarda ama bu hırsız o 1litre benzinide calıyor üstelik hortumu da kesiyor haftada bir iki geliyor (BU HIRSIZ YÜZÜNDEN İŞTEN KOVULUYORDUM SABAHLARI GEÇ KALMAKDAN )bende depoya 1 litre selülozik tiner koydum bu itin motor patlarmı sizce şöyle bomba gibi
    not ciddiyim
    c.ozan, bindiregandi ve H.D-H-V bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Motor sadece tinerle çalışmaz ayriyetten hırsız onun tiner olduğunu anlar zaten onun yerine benzine zeytin yağı karıştır daha iyi olur.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam 2 senedir forumdayım ilk kez bir konuyu takibe alıyorum mutlaka patlamanın görüntülerini istiyorum eheheh!
    şaka bi yana patlamaz. ama aracı çalışmayabilir. ateşleme ayarlarını kurcalaması gerekir. tiner yerine başka bişey koyun. bu arada kendi aracınızdan da o tineri tamamen boşaltın çalıştırmadan.
    bence benzin deposuna şeker atın. belasını bulur valla. silindiri pis aşındırır.

Motosikleti
    kuba cg-100
    2 litre benzin ile karışdırdım ama

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boş yere tinere para vermişin ben olsam depoya işeyip bırakırdım.Çalsın sidikle oynasın şerefsiz.
    Osm@n, metinkilic ve zulu bunu beğendiler.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Off off off ozaman kötü şeyler olabilir pistonu delinebilir veya motor, karbüratör patlayabilir.5 litre benzine 50 ml tiner koyunca güç artışı oluyor küçük motorlarda.Bakarsın uçuşa geçer hırsız

Hacı onun yerine o iti yakalamayı denesene. Gizli kamera falan

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    1 - 1.5 lt benzine 50 - 100 gram şeker koyup iyice karıştırıp depona dök ,hep duyarız depoya şeker dökünce motor kilitliyormuş doğrumu onu denemiş oluruz
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    kuba cg-100
    bu benzini çalanlar cg ye biniyor eminim ama hangisi bilmiyorum bizim mahallede bu şerefsizler 2 hafta once hâlâma misfirleğe gittim apartmanin girisinde 2 tane motosikletin benzinini calmışlar sahipleri söylenip duruyordu bu hırsızlar 1 hafta olmadan yine gelecek eminim karışımıda fark edemezler benzin renkini koruyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hain hırsız al sana bonba
    oggomoggo, Bune, mmysgr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kuba cg-100
    onu düşündüm ama kamera alacak durumum yok şu an

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tinerle motor çalışır ister sellozik isterse sentetik olsun aralarındaki fark alkali asit sevyesi ile alakalıdır bildiğim kadari ile ama kesin bildiğim şey sellozik tiner pistonu eritiyor çok kısa sürede

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    tiner olarak ne koydunuz,sentetik tinerse motor çalışmaz,eğer selülozik tinerse hiç bişey farketmez ,,sadece selülozik tinerle bile motor çalışır,benzinden farkı biraz daha yanıcıdır okadar,sandığın gibi motor patlamaz,,

komple tinerle depoyuda doldursan motor çalışır ama pistondaki patlama daha şiddetli olacağından motorun gücü artar,buna mukabil motordaki güçlü patlama motorun ısısını yükselteceğinden hararet yapma olasılığı 2 ye katlanacak,tinerin oktanı yani tutuşma ısısı benzinden düşük olduğundan motor avans vurmaya başlayacak ve kısa vadede bu şekilde ayar yapmadan kullanılırsa motoru kırarsınız,[ama bu 100/100 tiner kullanılırsa olacak şeydir

yani sizin anlayacağınız benzine yarı yarıya bile tiner koysanız sizin düşündüğünüz patlama gibi bişey olmaz aksine daha güzel gider

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha aklima gelmedi degil baskan kamerayla bunun motoru tespit ediceksin,sonra depoyu acicaksin. Uzun bi pamuklu bez. Benzine batirip cikaricaksin. O bez bi 2 metre olucak. Gozunu bile kirpmadan yakicaksin o bezi. Sokagin basina cekiliceksin. Ve havai fisek şölenini buyuk bir keyifle izleyeceksin.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bidahaki sefere not birak anahtarla berabet kardes benim motorla gez sabahta birak bende ise gidiyim die kimse magdur olmasin

Motosikleti
    kuba cg-100
    benzini çalan motoru geri getirirmi?

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Ulan ne güldüm be güzel ülkem ne hale geldi!!! Dedem anlatirdi rahmetli kapı baca açık uyurlarmistı şimdi insanlar evlerinde uyumaya korkar oldu heey gidi heey

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    -Alarm koysanız ?
    -Ya da her gece benzini boşaltıp sabahları geri doldursanız, 2 kere daha gelir hırsız boş bulursa birdaha gelmez.
    -Son alternatif motosiklete köpek bağlayın kimse yaklaşamasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D 😂😂 Bu güzeldi gerçekten. :D

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    şöyle bir şeyde olur (pet şişeden benzin deposu ) motoru park ettinmi yanına alır eve çıkarsın yalnız menzilin düşer bayağı

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Mazot koymayı denediniz mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)