Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayan Motosiklet Kaskı Önerisi ? (Yıldönümü hediyesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Herkese günaydın değerli forum üyeleri. 2 gün önce açtığım konuda yeni motosikletim cbr125 için konu açmıştım.

Bugün ise size danışacağım bir husus var.

Malum motosikleti alalı daha 1 hafta olmuşken. Nakit bütçem baya azalmış durumunda. Bu ay sonunda kız arkadaşım ve benim 5. Yıl dönümümüz.

Ve gerek duydum ki hediye olarak ona kask almak istiyorum. Gönül ister (Agv, Shoei, Arai) Kask olsun ama bu ay için o kadar bütçem yok.

Asıl soru : Sizden ricam sharp helmet testinden 4 Yıldız (****) ve üstü alan sağlam ve bayanlar için desenli yada sade fark etmez iyi bir kask almak istiyorum. Bütçem: 300 TL Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bi tane mt revenge al, üzerine çiçek böcek çizer veririsin.
    Thermosifon ve GB79 bunu beğendiler.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Fiyat kriteri bir hayli sınırlayıcı olmuş; aksi halde Nolan N62 Fairyland düşünülebilir diyecektim...

Klasik pembe üstüne çiçek böcek desenlilerdense, beyaz renk seçeneği ve nispeten sade desenleri daha hoşuma gidiyor.
    Bunun dışında Nolan her segmentte bu tip bir kask çıkarıyor genelde; ama o fiyat aralığında bir tane bulmak zor olacaktır...

Motosikleti
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat kriteri bir hayli sınırlayıcı olmuş; aksi halde Nolan N62 Fairyland düşünülebilir diyecektim...

Klasik pembe üstüne çiçek böcek desenlilerdense, beyaz renk seçeneği ve nispeten sade desenleri daha hoşuma gidiyor.
    Bunun dışında Nolan her segmentte bu tip bir kask çıkarıyor genelde; ama o fiyat aralığında bir tane bulmak zor olacaktır...
    evet nolan biraz bütçemi zorluyor malesef. Ama değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tane mt revenge al, üzerine çiçek böcek çizer veririsin.
    Mt revenge cidden güzel ve sharp testinden (*****) yıldız almış bir kask. Düşünebilirim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    mt revenge al idare eder güzel şekilli pembe felan her rengi var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende geçen aylarda baya araştırdım bu mevzuyu başka kask almıştım, tam ben aldıktan sonra ls2 2016 modelleri çıkardı ve içerisinde çok beğendiğim bir bayan kaskı mevcut. Sharp 4 yıldız ve hava yastıklı bir kask bence çok hoş bir görüntüsü var bayan için.

Satın almak için: TIKLA

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    http://m.n11.com/mt-kask-mt-revenge-...ldiz-P37977102
    Bu urunu alabilirsin.mt revenge nin aynisi bitek ustunde bu desen var.ben kiz arkadasima bunu aldim harika görünüyor.ama bu linki temsili attim daha uyguna da var galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bayana bende mt revenge joker almıştım yukarıda bahsettiğim gibi, beğenmedi fakat hiç takmadı satıyorum şimdi.

Thermosifon bunu beğendi.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayana bende mt revenge joker almıştım yukarıda bahsettiğim gibi, beğenmedi fakat hiç takmadı satıyorum şimdi.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ik_21260_1.jpg
    Benim kız arkadaşım da özellikle benden jokerli istiyor şuan ama almayacağım

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HJC IS-17 Barbwire. Ama bütçeden üzdün bizi :D

Motosikleti
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJC IS-17 Barbwire. Ama bütçeden üzdün bizi :D
    Bütçede bende çok üzüldüm maalesef bu ay masraf çoktu cıbır aldık

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Bende ayni durumdan muzdariptim Grex kasklarina bakabilirsiniz tam 300 tl. Cicekli bocekli degil ama 4 yildiz nolan yapiyo zaten sadece ic komfor acisindan zayif. O fiyata alinabilicek korumasi saglam kasklardandir bende.
    Allah ayirmasin bu arada

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    300 TL ile sevdiğine hayatını emanet edeceği bir hediye yerine yarısı ücretine daha şık günlük kullanacağı bir şeyler alabilirsin. Ben de param olduğunda almıştım. SOnradan pişman olmaktan iyidir. Paranızı biriktirin ve ona düzgün bir kask alın. 5 yıldır hayatınızda olan insan sözkonusu. Kalite olarak Nolan'dan aşağısına düşmemek lazım. Benim kızarkadaşım şunu kullanıyor: http://www.motosikletaksesuarlari.co...-21-_8644.html

Tabii biz geçen sene 470 TL'ye almıştık + siyah vizörü ile.

Bu arada tanınan bir markanın düşük kalite ve fiyat bandındaki ürününü tanınmayan bir markanın yüksek kalite ürününe tercih etmek daha mantıklıdır. İnceleyip gözlemlediğinizde sebebini anlarsınız. Elbette bu konuda istisnalar vardır.

Bu arada az bir miktar bütçeyi yükseltip Held'in ürünlerini inceleyebilirsiniz. Üstelik dahili güneş vizörü de var. Örnek: http://www.motomaxonlineshop.com/hel...-kaski-pmu2889

Son olarak Sharp testlerinin ücreti mukabilinde çarpıtılabilirliği mümkün ve istatistiki verilere dayandığından şahsen ben tek kıstas olarak belirlemiyorum. İşçilik ve katman yapısına daha çok dikkat ediyorum. Shoei GT-Air gibi üst düzey bir kaska sahibim ama Sharp'tan 3 yıldız almış. İnceleyip bir bakın bakalım LS2 ya da MT Helmets modelleri daha yüksek puan alırken deneyip malzeme ve işçilik kalitesine baktığınızda hangisi daha ağır basıyor ? Sanırım anladınız demek istediğimi : )
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 TL ile sevdiğine hayatını emanet edeceği bir hediye yerine yarısı ücretine daha şık günlük kullanacağı bir şeyler alabilirsin. Ben de param olduğunda almıştım. SOnradan pişman olmaktan iyidir. Paranızı biriktirin ve ona düzgün bir kask alın. 5 yıldır hayatınızda olan insan sözkonusu. Kalite olarak Nolan'dan aşağısına düşmemek lazım. Benim kızarkadaşım şunu kullanıyor: http://www.motosikletaksesuarlari.co...-21-_8644.html

Bu arada tanınan bir markanın düşük kalite ve fiyat bandındaki ürününü tanınmayan bir markanın yüksek kalite ürününe tercih etmek daha mantıklıdır. İnceleyip gözlemlediğinizde sebebini anlarsınız. Elbette bu konuda istisnalar vardır.

Bu arada az bir miktar bütçeyi yükseltip Held'in ürünlerini inceleyebilirsiniz. Üstelik dahili güneş vizörü de var. Örnek: http://www.motomaxonlineshop.com/hel...-kaski-pmu2889

Son olarak Sharp testlerinin ücreti mukabilinde çarpıtılabilirliği mümkün ve istatistiki verilere dayandığından şahsen ben tek kıstas olarak belirlemiyorum. İşçilik ve katman yapısına daha çok dikkat ediyorum. Shoei GT-Air gibi üst düzey bir kaska sahibim ama Sharp'tan 3 yıldız almış. İnceleyip bir bakın bakalım LS2 ya da MT Helmets modelleri daha yüksek puan alırken deneyip malzeme ve işçilik kalitesine baktığınızda hangisi daha ağır basıyor ? Sanırım anladınız demek istediğimi : )
    Gayet açıklayıcı oldu bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ayni durumdan muzdariptim Grex kasklarina bakabilirsiniz tam 300 tl. Cicekli bocekli degil ama 4 yildiz nolan yapiyo zaten sadece ic komfor acisindan zayif. O fiyata alinabilicek korumasi saglam kasklardandir bende.
    Allah ayirmasin bu arada
    Amin inşallah allah sizin de birliğinizi ayırmasın
    - Kaskı düşüneceğim teşekkürler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuan ki mevcut kaskı (varsa) plasti diple falan da boyayabilirsin
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam 5.yıl dönümü hediyesinde kaskı alıp 5 yıl sonunda yalnız kalmayasın sana kask aldım deyip . MT kasklara bakabilirsin uygun fiyatlı olarak.

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 5.yıl dönümü hediyesinde kaskı alıp 5 yıl sonunda yalnız kalmayasın sana kask aldım deyip . MT kasklara bakabilirsin uygun fiyatlı olarak.
    Allah yazdıysa bozsun hocam. - Evet MT alacağım büyük ihtimal.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizde MT aldık - zorunda kaldım dahası -, arkadaşın linkini verdiği turkuaz pembe renkli modelden, açıkçası göstermediğim kask kalmadı, bütçe sorunuda yoktu, lakin hatun illa bu olsun dedi, daha kaliteli birşey alalım dedim, anlattım bu işin şakası yok dedim, dil döktüm lakin nuh dedi peygamber demedi. Pembe beyaz bir de çeket aldık, kombin olmuşmuş -çeketi sonra alaydık belki bu kadar ısrarcı olmayacaktı - Bi kaç kez kullandım nedir ne değildir diye, evet malzeme kalitesi vasat lakin bana hiç güvensizlik hissi vermedi.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Mt gayet kaliteli orta sınıf bir kask dir kaza esnasında da korur marka bağımlısı olmaya gerek yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler