Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum sanırım sende okumuyorsun... Ayzek yazdı Mozgur cevap verdi... aynı jantın kullanılması bir şeyi ispatlamayacağını, şasi den amortisöre göre her şeyin farklı etkiler yaratacağını örnekledi... sizin mantığınızla bakılırsa RS200 ile pulsar ns200 birebir aynı motor olması lazım ki benzer durumlarda aynı tepkiyi versinler. size bu mantıklı geliyor mu? diğer açıdan bakalım. o jant pulsar ns200 de yeterli ama rs200 de yetersiz olabilir mi? eminim bunları hiç hesaba katmadan yukarıda ki hakaretleri sıraladınız? çok başarılı

gelelim kişisel hakaretlerinize... pek beğenerek okudum ancak biraz daha çalışmanız lazım. hakaret etme şekliniz seviyenizi ortaya koyuyor özelikle de hakaret etmiyormuş edası ile bunu yapmaya çalışmanız. ben sadece o hakaretlerinizi gülerek okuyorum.

konuyu önce alakasız örnekler sonrada hakaretler ve şahıslara saldırılar ile çarpıtma çabalarına devam diyorsunuz yani.

hint(ci)liler konu ayuka çıkarsa değer kaybı yaşayacaklar da... japon(cu)ların neden korktuğunu halen anlamadım yazdıklarınızdan belki de anlatmadığınız, hakaret ederek laf çevirmeye çalıştığınız içindir.

konuyu internete taşıyan siteye , cevap veren bajaja, verdiği cevaba aldığı tepkiye istinaden paylaşacak bir bilginiz yoksa, hakaret ederek konuyu dağıtmaya çabalamayın ....
    Bak güzel kardeşim bu resmi ve janttaki öncelikle sarılığı önce bi güzel gözün görsün jantın içerisini ve dışını kapsayan
    [IMG][/IMG]
    sonra bu resmede dikkat et

böyle bir çıkıntıya hareket halinde vurarak pek ala o jant o hale gelebilir yinede ben kesin bu olmuştur demiyorum ama fotolara detaylı bakıldığında bu sonuç çıkıyor
    Gel gelelim ağırlıklar aynı olmasa bile 10-15 kg farkediyor ama senin bu mantığına göre 70 kg da sürenle 100 kg süren de eşit olmayacaktır hatta hava basıncı bile etkileyecektir bütün motorların kendi ağırlığı ve taşıyabileceği yük kapasitesi bellidir belki çok fazla yüklüydüler vs uzar gider
    Aksi halde eğer resimlerdeki detaylar olmasaydı ve bende bunlara takılmasaydım bu şekilde yorum yapmazdım bu olayda firmanın tutumunu yanlış buluyorum hak aramaları doğru aba uslup bana göre yanlış tekrar ediyorum varmı başka örneği ? bir tane resim ile bunca itham olacak iş değil bunun adı marka savunmak değil böyle bir sorunu olsa onca sorun dile getirildi bununda üstüne gideriz hemde sizden önce sonuçta biz bu motorları kullanıyoruz biraz at gözlüklerinizi çıkartın el insaf ya
    matrix506xx bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    sevgili dostum sanırım sende okumuyorsun... Ayzek yazdı Mozgur cevap verdi... aynı jantın kullanılması bir şeyi ispatlamayacağını, şasi den amortisöre göre her şeyin farklı etkiler yaratacağını örnekledi... sizin mantığınızla bakılırsa RS200 ile pulsar ns200 birebir aynı motor olması lazım ki benzer durumlarda aynı tepkiyi versinler. size bu mantıklı geliyor mu? diğer açıdan bakalım. o jant pulsar ns200 de yeterli ama rs200 de yetersiz olabilir mi? eminim bunları hiç hesaba katmadan yukarıda ki hakaretleri sıraladınız? çok başarılı

gelelim kişisel hakaretlerinize... pek beğenerek okudum ancak biraz daha çalışmanız lazım. hakaret etme şekliniz seviyenizi ortaya koyuyor özelikle de hakaret etmiyormuş edası ile bunu yapmaya çalışmanız. ben sadece o hakaretlerinizi gülerek okuyorum.

konuyu önce alakasız örnekler sonrada hakaretler ve şahıslara saldırılar ile çarpıtma çabalarına devam diyorsunuz yani.

hint(ci)liler konu ayuka çıkarsa değer kaybı yaşayacaklar da... japon(cu)ların neden korktuğunu halen anlamadım yazdıklarınızdan belki de anlatmadığınız, hakaret ederek laf çevirmeye çalıştığınız içindir.

konuyu internete taşıyan siteye , cevap veren bajaja, verdiği cevaba aldığı tepkiye istinaden paylaşacak bir bilginiz yoksa, hakaret ederek konuyu dağıtmaya çabalamayın ....
    Kendi fotoğrafını kendin çekiyorsun,Uzaklara bakıyormuş haberin yokmuş gibi poz veriyorsun.Bizde kahkaha atarak seyrediyoruz

Konu jantlarin kirilabilirligi degildi Kuralkan in davranisiydi.

Jant vb farkli parcalarda uretim hatasi olabilir.Birvok ornegi var .Kaldirmasi gereken direnci tasimiyor olabilir teknolojinin gelisiyor olmasi urunlerin daha kaliteli uretildigini gistermez.Bundan 10 yil once uretilen otomobil ve motosiklet materyal kalitesi cok daha yuksekti.

Asil mesele is yapma bicimi.Bu nedenle Hint arabasi alip kapiya koymuyoruz.Korelilerin 30 yillik ciddi caliskanliklari ve kalite citalarini yukseltmesi nedeniyle artik koreli satin almaya basladik.

Cinli araba satin almayi dusunen varmi yada Hintli? Kimse almaz guven duymaz Turkcesi bu.

Bir arkadas en dogru yere parmak basmisti.100 motordan 10 tane ve daha fazla bazi sorunlar musteri tarafinda cikabiliyor ise burada uretici firmanin nasil yol izledigi onem kazaniyor.

Arkadaskar Hindistan farkli bir ulke Bajain bu yeni 4 tekerlekli cihazinin guvenlik onceligi nedir ? Yada saglamlik endisesi?

Bir urun zaten kendi pazarinda ikinci elde gordugu deger ile guclulenir ve guven kazanir.Bu dogal satin alma tepkisidir.Tum urunler icin oyledir.

Yani marka basarisiyla ilgili cevap en net ikinci el degerinde ortaya cikar.

Japonlar panik yapmaz ozellikle motosikler konusunda 50 yilon uzerinde basarilarla dolu edsane motorlar uretmis gecmisleri var.

Hala 20 yasindaki tenere afrika twin para eder alinir satilir tank gibi denir vs.

Hyisung ta boyle bir hikayeydi ama gerisi gelmedi.
    Bence urunune sahip cikmazsan ,duzeltmezsen,iyilestirmezsen gerisi gelmez.

Acikcasi Pulsarlar satildiktan sonra uzun bir sure stop etme sorunu ayyuka cikana kadar yokmus gibi davranip sonra var oldugu ama yaxilim vs yukledikten sonrada halen cozulememis sorunu olan arkadaslarin degistirilmeyen motorlari bana cok urununun arkasinda duran marka izlenimi vermiyor.

Kim olursa habgi marka olursa olsun bunu yapmayan marka kotudur ya duzelteceksin yada geri alacaksin.

Eger bu motorlarin stop etme sorunu yuzunden yarin oburgun bir arkadas ciddi bir kaza durumu ile karsilasirsa bunun sorumlusu kimdir?
    ayzek, SuleymanE, xawa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj adam tutup buraya mı salıyor neyin lafını yapıyorsunuz ki eğer bir mal müşteriye hitap etmiyorsa satılmaz misal ybr125 cbf150 breton125 bunlar yıllardır satılıyor
    Bana sorarsanız ben bajaja para baglamam
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Beyler konu ilk açıldığında da yorum yapmıştım. Bana göre kuralkanın avukat yoluyla yaptığı bu tehdit hoş olmamış.
    AEA tarzı yorumları belli. Öyle sürekli şekilde bajaj ı kötüleyen bir tavrı da yok.
    Lakin bu jant kırma olayı, kuralkanın avukatının çekmiş olduğu ihtar ile daha çok duyulmuş ve bana göre markayı olumsuz yönde etkilemiştir.

JANT KIRMA OLAYINA GELİRSEK ;

Pulsar Jant kırıyor diyen arkaaşlara aşağıdaki fotoğraflarımı gösterin. Ben pulsar la Krossçu arkadaşların gittiği çoğu yere gittim. Hopladım sıpladım böyle bir olayla da hiç karşılaşmadım.

Alacak arkadaşların içi rahat olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

matrix506xx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Savunmaları Okudukça sesli güldüm. Madem yazıların okumayacaksınız neden foruma giriyorsunuz?

Motosikleti
    Savunmaları Okudukça sesli güldüm. Madem yazıların okumayacaksınız neden foruma giriyorsunuz?
    yaw he he dinime küfreden müslüman olsa sana ayna tutmak gerekiyo kendi yaptıklarını başkası yapıyormuş edasındasında takılıyorsun..
    mgora bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Artık bitirelim şu mevzuyu anket herşeyi açıklıyor zaten bu kadar birbirinize girmeye gerek yok konu başka yerlere gidiyor.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gördüm o arkadaşın paylaşımını.
    Cevap yazmadım, zaten hedeflediği öfkeli kalabalığa neden olamadığından amacına ulaşamamış.
    Fakat bu arkadaş şu anda forumun nazarında terazinin hangi tarafında ise, tam aksi tarafı için sizi uygun görmeye başlamalarına ramak kaldı insanların. Bilin istedim.
    Şahsi düşüncemdir, iddiaa etmek veya gerçeklikten ziyade, insanlarda böyle bir algı oluşmasına bilerek yada bilmeyerek sebebiyet verebilirsiniz.
    Aslında işte tam bu nokta anlatmak istediğim benim de. Birilerinin teraziyi dengelemesi gerekiyor. Ve bu iş benden, ondan, bundan çok site yönetimine düşmeli diye düşünüyorum...

Normalde umursamazdım. Fanatikler her yerde var. Bir çok foruma üyeliğim var, biliyorum. Ama burada onlardan farklı bir durum var. İnsanlar burada yazanları baz alarak para harcıyorlar. Ve bir çoğuda boğazından biriktirdikleriyle yapıyor bunu....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj adam tutup buraya mı salıyor neyin lafını yapıyorsunuz ki eğer bir mal müşteriye hitap etmiyorsa satılmaz misal ybr125 cbf150 breton125 bunlar yıllardır satılıyor
    Bana sorarsanız ben bajaja para baglamam
    Zaten sorun burada. Viral reklamla herşeyi satabilirsin. Senelerce bu ülkede kuş serisiyle milleti kazıkladılar. Aynı mantık...
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw he he dinime küfreden müslüman olsa sana ayna tutmak gerekiyo kendi yaptıklarını başkası yapıyormuş edasındasında takılıyorsun..
    benim yorum yaparken çıkar sıkıntım yok... pulsarcı değilim, pulsar almaya kalkıpta bayi sana satmıyorum dememiş, pulsar kullamayı düşünmemişim.. olan biten ortada. halen gelip ns200 ün makyajlısı rs200 diyerek savunmalar yapıyorsunuz o daha da kötü... 0,3NM fark ve iki parça g-krenaj için mi 4000 TL fark ödenmesini normal buluyorsunuz?

nerenizden tutsam elimde kalıyorsunuz, sonra gelip ya hakaret ediyorsunuz yada soytarılık yapıyorsunuz....

arkadaş BAJAJ hindistanda EN PRESTİJLİ OTOMOTİV SİTELERİNDEN birinde MUNDAR edilmiş mi?
    EDİLMİŞ!!!!

Kendinizi parçalasanız ne bu durumu düzeltebilirsiniz, ne Kuralkanın olmayan güvenirliğini artırabilirsiniz nede motorunuz daha kaliteli olur....

Pulsarlar hakkında bahsedilen sıkıntılar var mı? VAR! (stop etme bilmem ne yapma vs..)
    JANT NEREDE KIRILMIŞ ? Hindistanda!
    Savunucular kim PULSAR NS200 Kullanan bir kaç Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı!
    Gerçek değişti mi? YOOOOOOOOO değişmedi....

Kuralkanın politikası KULLANICI DOSTU MU? HAYIR
    Servisleri ve KAlitesi YETERLİ Mİ? HAYIR....

Kime Neyi Nerede savunduğuna bir bak sonra bana "yav he he" tarzında adaptan uzak mesajlar yaz....

Tamam paşam sen ns200 kullanıyorsun, senin motorun kaliteli.. biz diğer RS200 lerden bahsediyoruz. Kuralkan sana kaliteli olanından sattı...

TOTOMEN mudur POPOMEN mudur nedir öyle abuk subuk adamların saçma sapan seviyesiz mesajları zaten konuyu sıkıcı hale getirdi.. irde okuduğunu anlamaktan uzak insanlara dönüp dönüp aynı şeyleri anlatmak sıkıyor..

Tamam Arkdaş Siz Haklısınız, Ben Haksızım... BAJAJ - JAPONDAN KALİTELİDİR ve SORUNSUZDUR! Kuralkan Dünyadaki en şahane! firmadır.... Güneşte Balçıkla Sıvanır!

benim için konu burada kapanmıştır....
    dyavol-77 bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    jant kırmış olabilir. Peki neden kırmış, niye kırmış, niçın kırmış ilk önce bunları irdelemek lazım.

Bu motor jantı kırmışta banamı kırmış.

hayır
    ayzek, shooter1 ve matrix506xx bunu beğendiler.
    Bir garip yolcu

Motosikleti
    benim yorum yaparken çıkar sıkıntım yok... pulsarcı değilim, pulsar almaya kalkıpta bayi sana satmıyorum dememiş, pulsar kullamayı düşünmemişim.. olan biten ortada. halen gelip ns200 ün makyajlısı rs200 diyerek savunmalar yapıyorsunuz o daha da kötü... 0,3NM fark ve iki parça g-krenaj için mi 4000 TL fark ödenmesini normal buluyorsunuz?

nerenizden tutsam elimde kalıyorsunuz, sonra gelip ya hakaret ediyorsunuz yada soytarılık yapıyorsunuz....

arkadaş BAJAJ hindistanda EN PRESTİJLİ OTOMOTİV SİTELERİNDEN birinde MUNDAR edilmiş mi?
    EDİLMİŞ!!!!

Kendinizi parçalasanız ne bu durumu düzeltebilirsiniz, ne Kuralkanın olmayan güvenirliğini artırabilirsiniz nede motorunuz daha kaliteli olur....

Pulsarlar hakkında bahsedilen sıkıntılar var mı? VAR! (stop etme bilmem ne yapma vs..)
    JANT NEREDE KIRILMIŞ ? Hindistanda!
    Savunucular kim PULSAR NS200 Kullanan bir kaç Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı!
    Gerçek değişti mi? YOOOOOOOOO değişmedi....

Kuralkanın politikası KULLANICI DOSTU MU? HAYIR
    Servisleri ve KAlitesi YETERLİ Mİ? HAYIR....

Kime Neyi Nerede savunduğuna bir bak sonra bana "yav he he" tarzında adaptan uzak mesajlar yaz....

Tamam paşam sen ns200 kullanıyorsun, senin motorun kaliteli.. biz diğer RS200 lerden bahsediyoruz. Kuralkan sana kaliteli olanından sattı...

TOTOMEN mudur POPOMEN mudur nedir öyle abuk subuk adamların saçma sapan seviyesiz mesajları zaten konuyu sıkıcı hale getirdi.. irde okuduğunu anlamaktan uzak insanlara dönüp dönüp aynı şeyleri anlatmak sıkıyor..

Tamam Arkdaş Siz Haklısınız, Ben Haksızım... BAJAJ - JAPONDAN KALİTELİDİR ve SORUNSUZDUR! Kuralkan Dünyadaki en şahane! firmadır.... Güneşte Balçıkla Sıvanır!

benim için konu burada kapanmıştır....
    Dur paşam daha yeni başlıyoruz öyle söyleyip kaçmak yok gel buraya..
    1- Pardon ama bayimi bana sana motor satmıyorum demiş ? pek anlamadım da
    2- Çıkar sıkıntının olmadığı aşikar keza benimde hiçbir çıkar sıkıntım yok
    3- Aradaki fark hem 4000 tl değil hemde abs gibi büyük etkeni göz ardı etmemek lazım (kaza yapan motorda abs yok bu arada)
    4- Tutacağın yere dikkat et bi kaza çıkmasın sonra
    5- Sen hayatında pulsar kullanamadan ve sadece akibiyeti belli olmayan bir resim ile ilgili bunca şey konuşurken ben sana fotolarla haklı sebeblerle ürünün kullanıcısı olarak yorum yapınca neden kötü oluyorum ,bajajcı,şakşakçı
    6- Kuralkanın servisleri kötüde hadi senin yamahandan yola çıkalım mt07 arkadaş bakıma götürdü ortalama serviste 50 dakika kadar kaldık toplasan usta motor ile 15 dakka uğraşmadı ama extra serviste beklediği süre dakika boyunca 2,5 tl den para aldılar bu mudur kullanıcı dostu servis adam gidip sigara içiyo arkadaşım para ödüyo bırak allah aşkına
    7- Kimi savunduğuma gelince ben kaza yaptığımda firma arkamda durdumu durdu evime ziyaretime geldilermi geldiler telefonla aradılarmı aradılar hastane falan maddi durum açısından ihtiyacım olan soruldumu soruldu sizin kullandığınız motorlarla ilgili kaza başlıklarında bayiden yada firmadan bir geçmiş olsun cevabı alındımı?
    8- Evet kuralkan bana ve kullanıcısına kaliteli mal sattı ve bugun o sattı motorlar japonlarla yarışır konumda ama bazı eksikleri var ufacık bir yatırmada yamaha gibi karenajlarına 4 bin kawasaki gibi 6-7 bin istemiyorlar buda onların eksi yanları malesef
    9- Okuduğunu anlamadığın ve gözün gördüğünü anlamamakta ısrar etmek senin bileceğin kısım beni bağlamaz
    10- adab ve edeb kısmına gelince bizi edebimiz susturur seni gibi edepsizler değil diyor bir başka karalama kampanyasında görüşmek üzere kendine iyi bakmanı diliyorum sevgili arkadaşım
    mgora, fatih., fedos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Anlamak istemeyene bir şey anlatılmaz. Uğraşmak boşuna.
    Murat.K. bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS

Hep bunu yapmak istemiştim :D
    ayzek ve sheriff87 bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayzek kardeşim tebrikler, oldukça objektif yaklaşıyorsun .
    ayzek ve matrix506xx bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bloğu sertliğinde malzeme(aşınma dayanamı yüksek, süneklüğü düşük); elastik deformasyon göstermesi (sünekliği yüksek) gereken yerde kullanılırsa demekki ne olur? O görünen janttaki durum olur... Zaten anlatmaya çalıştığım malzeme hatası ve/ve yahut üretim hatası sebebi ile jantta üretim kusuru olabileceği..
    Bir de hangi akılla çat diye kırılacak malzemeyi aracın en çok darbe alan hem de sönümlenmeden doğrudan darbe alan yerinde kullanıyorsunuz? Mantıklı mı bu? Çok yamuk çelik/alüminyum jant gördüm ama neredeyse hiç kırık jant görmedim. Gördüklerimde araçların halinden çok yüksek hızlarla bir yerlere girmiş oldukları belliydi. Çarpışma testi videolarını izlerseniz orada bile jantların eğildiklerini ama kırılmadıklarını görürsünüz...
    hocam benim bahsettiğim kırıklar ani sıcaklık değişimlerinin olduğu veya çok soğuk ortamlarda oluşan kırıklar. Çarpışma testlerinin tamamı oda sıcaklığında gerçekleşiyor. yeni o hafif jantların çoğunluğu -10 derece gibi sıcaklıklarda sert bir darbe aldığı zaman tam gevrek kırılıyorlar.
    bir tane BBS jant kırdım kışın. böyle kağıt helva gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

tüm demir aliminyum vs martenzitik çelik bile yamulur eğilir ben buna bişey demiyorum. demek istediğim bu olay, soğuk ortamlarda ve hızlı sıcaklık değişimlerinde ani darbe ile gerçekleşen olaylar. BBS gibi Performa gibi 5ZIGEN o ince yapılı 5 kollu üzerinde 2.5 yanak lastik takılan jantların çoğunluğunda kışın kullanılmaması için yazılar bulunur.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    SEVGİLİ ARKADAŞLAR,
    YAPTIĞIM YORUMLAR / YORUMLARA GELEN CEVAPLAR / CEVAPLARA VERİLEN CEVAPLAR; DA BAZI HATALARIM OLMUŞ.
    SAKİN KAFA İLE OKUDUĞUMDA ANLADIM. KONU BELLİ BİR ZAMAN SONRA HEPİNİZ HAK VERİRSİNİZ Kİ İNATLAŞMAYA DÖNÜYOR.

BİR ARKADAŞ 6 MADDELİK ÇOK GÜZEL BİR YAZI PAYLAŞMIŞ BANA DMDEN KUFUR GELDİ AMA BEN ATMADIM.
    KEŞKE ATSAYMIŞIM;
    ÇÜNKÜ ONLARA KIZIP AEA EKİBİ VE BARKIN BAYOĞLU İLE YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE BENZETMELER YAPTIĞIMIN FARKINA VARDIM.
    ARKADAŞLARA KIZIP BURADA HİÇ YORUM YAPMAYAN TARAF/TARAFLAR HAKKINDA KÖTÜ YORUMLAR YAPILMAMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR AMA MAALESEF UYMUYORUZ.

ORTAM GERİLDİ, BELKİ DE BOŞ YERE.. KEŞKE BU KADAR UZAMASA KİMSE KİMSENİN YORUMUNU ELEŞTİRMEDEN OKUSA VE BİTSE İDİ AMA OLMADI.

BEN KENDİ ADIMA, BARKIN BAYOĞLU'NUNDAN VE AEA EKİBİNDEN DÜŞÜNCE VE DENEYİMLERİMİ PAYLAŞIRKEN KENDİLERİNE KARŞI KÖTÜ BİR ŞEKİLDE BAZEN YER YER HAKARETE YAKLAŞAN/VARAN CÜMLE VE KELİMELERİMDEN ÖTÜRÜ ÖZÜR DİLİYORUM.
    BU TAVRIMA RAĞMEN OLAYA SAKİN, SERİNKANLI VE UZLAŞMACI YAKLAŞARAK, GÖRÜŞME ESNASINDA BANA DEVAMLI YAPICI OLAN BARKIN BAYOĞLU'NA AYRICA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM.

BARKIN ABİ ÖZÜR DİLERİM.

(lütfen cevap yazmayın, alıntı yapmayın. olay tarafları rahatsız edecek şekilde büyüyor ve bizleri hatalara sevk ediyor)
    YZFR25R6, aSuBaYaH, fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Oha bu muhabbet hala devam ediyor mu ya?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay tamamen .. altın kaplama adamın fanları ve bajaj fanları arasında sidik yarışına geçti... yazık... kötülemeye kalktığınız hindistanın ve dünyanın en büyük markalarından biri her 10 sn de bir motosiklet üreten bir kurum .. dünya genelilde bir firmanın call back yapması için kaç jant kırılması gerekir.. kaç fren merkezi kaç arka disk ,, bugün bmw da bile kanıtlanmış.. kendi kusurlu parçalarını aradan 10 sene geçse bile değiştiriyor.. bu değişimler birtane jant kırıldı ben gidiyordum jantım koptu diye olmuyor .. servislere gelen arıza kayıtları baz alınıyor bajaj firmasının böyle bir durumda (gerçekten jantları kırılıyor olsa bile ) müdahale etmiyeceğini .. ayıplı mal satacağını yada amaan bir sonraki üretimde düzeltiriz diyebileceğini mi sanıyorsunuz.. hali hazırda satışa sunulmuş olan bajajın bir çok modelinde önce türkiye genelinde böyle bir arıza kaydı varmı ?? yok.. dünya çapında varmı .. gene yok .. bajaj gibi bir firmanın ürettiği tüm jantların yenisiyle değiştirilmesi bajaj için devede kulak kalır .. boyle bir riski göze alacak bir firma olacağını sanmıyorum açıkçası ,, bence olayı fan mantelitesinden çıkarıp gerçekçi olmakta fayda var..
    Koçhisarlı sen böyle yorumlara girmezdin ???

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur paşam daha yeni başlıyoruz öyle söyleyip kaçmak yok gel buraya..
    1- Pardon ama bayimi bana sana motor satmıyorum demiş ? pek anlamadım da
    2- Çıkar sıkıntının olmadığı aşikar keza benimde hiçbir çıkar sıkıntım yok
    3- Aradaki fark hem 4000 tl değil hemde abs gibi büyük etkeni göz ardı etmemek lazım (kaza yapan motorda abs yok bu arada)
    4- Tutacağın yere dikkat et bi kaza çıkmasın sonra
    5- Sen hayatında pulsar kullanamadan ve sadece akibiyeti belli olmayan bir resim ile ilgili bunca şey konuşurken ben sana fotolarla haklı sebeblerle ürünün kullanıcısı olarak yorum yapınca neden kötü oluyorum ,bajajcı,şakşakçı
    6- Kuralkanın servisleri kötüde hadi senin yamahandan yola çıkalım mt07 arkadaş bakıma götürdü ortalama serviste 50 dakika kadar kaldık toplasan usta motor ile 15 dakka uğraşmadı ama extra serviste beklediği süre dakika boyunca 2,5 tl den para aldılar bu mudur kullanıcı dostu servis adam gidip sigara içiyo arkadaşım para ödüyo bırak allah aşkına
    7- Kimi savunduğuma gelince ben kaza yaptığımda firma arkamda durdumu durdu evime ziyaretime geldilermi geldiler telefonla aradılarmı aradılar hastane falan maddi durum açısından ihtiyacım olan soruldumu soruldu sizin kullandığınız motorlarla ilgili kaza başlıklarında bayiden yada firmadan bir geçmiş olsun cevabı alındımı?
    8- Evet kuralkan bana ve kullanıcısına kaliteli mal sattı ve bugun o sattı motorlar japonlarla yarışır konumda ama bazı eksikleri var ufacık bir yatırmada yamaha gibi karenajlarına 4 bin kawasaki gibi 6-7 bin istemiyorlar buda onların eksi yanları malesef
    9- Okuduğunu anlamadığın ve gözün gördüğünü anlamamakta ısrar etmek senin bileceğin kısım beni bağlamaz
    10- adab ve edeb kısmına gelince bizi edebimiz susturur seni gibi edepsizler değil diyor bir başka karalama kampanyasında görüşmek üzere kendine iyi bakmanı diliyorum sevgili arkadaşım
    Kawasaki Z250SL ile Ninja 250 sl arasında 200 avro fark var...6-7 bin değil kardeş...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)