Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son yazdığınız birbirinizin zeka seviyesi ile ilgili mesajları sildim.
    Bir şahıs ve ticari bir firmanın yaşamış olduğu hadisede, taraf olmak yada olmamak farketmeksizin, kendi görüşünüzü kabul ettiremediğiniz için birbirine karşı bu kadar kin duyabilen bir toplum haline nasıl geldik?
    En basit tabiriyle ayıp.!
    El atmışken şu aşağıdakileri de temizleseydiniz ya? Açık söyleyeyim siz bu trolleri ve reklamcıları forumda barındırdığınız sürece bu iş böyle yürür gider. Siz de böyle söylenir durursunuz. Burada adam gibi birşeyler paylaşmak isteyenler de birer birer uzaklaşır...

Söyleyeceğimi ters anlamayın ama millete laf söylemeden önce biraz kendinize baksanız ? Ha diyeceksiniz her üyeyi teker teker takip mi edeceksiniz. Haklısınız. ama şu da var. Daha önce şikayet ettiklerimiz de oldu gördük sonuçlarını hala forumdalar. Adam ana bacı küfür ediyor,şikayet ediyoruz adminlerden tık yok, cevap verince de biz herifleri tahrik etmekten ceza alıyoruz iyimi? (:

Bu bir tek benim başıma gelen değil bu arada.

O yüzden lütfen hiç boşu boşuna dert yanmayın burada milletten. Ne ekerseniz onu biçersiniz...

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplam mesaj geçmişi:

@ilterirfan

Bugün[/U], 18:01 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 17:44 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 17:28 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 17:23 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 17:12 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 17:04 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 14:10 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    Bugün, 13:05 Konu: Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı
    12 Kasım 2015, 17:48 Konu: Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
    12 Kasım 2015, 17:19 Konu: Ekşi Sözlükteki MOTORCU ANTİPATİSİ
    03 Ağustos 2015, 20:18 Konu: Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
    03 Ağustos2015, 20:12 Konu: Kararsız kalmış yeni motosikletçiye yardım

Çok ilginç değil mi?

Şimdi de bu başlık altında kullandığı tabirlere bakalım:

@ilterirfan : Siz farklı bir dine inanıyrsunuz
    @ilterirfan : Bir deli kuyuya taş atmış. Konu hakkında bilgisi olmayan itiatkar köleleri inanmış
    @ilterirfan : AKLI YETMEYEN ARKADAŞLAR MANTIK KURAMADI.
    @ilterirfan : EDEP AZICIK EDEP
    Murat.K. bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimizi değerli hissetmediğimiz için olduğunu düşünüyorum. Başka bir şeylere saplanarak varlık mücadelesi sürdürüyoruz.
    Cümleye kesinlikle katılıyorum. Aynı şey futbol ve siyasi fanatizm içinde geçerli. Oysaki Futbolcu aldığı bilmem kaç milyon euro ile dieğr takımın kanka oyuncusuyla ferrari muhabbeti yaparken

Ben bu memleketteki hiçbir motosiklet distributorunu savunmam. Çünkü hepsi müşterisini zor durumda bırakan ve sadece kısa vadeli pay kapma projeksiyonuyla ticaret yapan "vizyonsuz" yapılar.

Boyle olmasaydı 2006 daki çinli motorlarla 400 binYıl adetlik satışla havaya girmezlerdi. Hiç düşünmediler ki ilk kez motosiklet alan adam çin malıyla daha ilk aylarda cebelleşmeye ve motosiklet denen şey ne kadar dandik demeye başlamıştı. 200 bin kişiyi dandik ürün ve hizmet kalitesiyle küstüren bunlardır. Tek dertleri skor tabelasıdır. Yıllardır ne lojistik anlamda nede kaliteli hizmet anlamında herkesin tamam budur diyebileceği adımların hiçbirini atmamışlardır.

Gerçek budur arkadaşlar. Bu ülkede bu kadar yüksek fiyatlarla alış veriş yapan müşteri halen mağdur edilmeye devam edilirken. Markayı savunma refleksinin hiçbir rasyonel mantığa dayanmaması aslında bizim algılarımızın ne kadar tuhaflaştığının apaçık göstergesidir.

Kral çıplak. Bu kadar basit.
    Murat.K. bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    El atmışken şu aşağıdakileri de temizleseydiniz ya? Açık söyleyeyim siz bu trolleri ve reklamcıları forumda barındırdığınız sürece bu iş böyle yürür gider. Siz de böyle söylenir durursunuz. Burada adam gibi birşeyler paylaşmak isteyenler de birer birer uzaklaşır...

Söyleyeceğimi ters anlamayın ama millete laf söylemeden önce biraz kendinize baksanız ? Ha diyeceksiniz her üyeyi teker teker takip mi edeceksiniz. Haklısınız. ama şu da var. Daha önce şikayet ettiklerimiz de oldu gördük sonuçlarını hala forumdalar. Adam ana bacı küfür ediyor,şikayet ediyoruz adminlerden tık yok, cevap verince de biz herifleri tahrik etmekten ceza alıyoruz iyimi? (:

Bu bir tek benim başıma gelen değil bu arada.

O yüzden lütfen hiç boşu boşuna dert yanmayın burada milletten. Ne ekerseniz onu biçersiniz...
    Şöyle izah edeyim size,
    Çok kabaca olacak ama;
    Eşiktekinden, beşiktekine, 7 ceddimden mezardakine kadar küfür yedim ben burada.
    Ve bana küfür edenlerin hepsi hala burada. Biri hariç, o da geldikçe küfür ediyor hala o yüzden.
    Bir gün gelirsiniz, çok değil 1-2 gün misafirim olursunuz, sonra birlikte moderasyon yaparız, oturur birlikte karar veririz her mesaj ve konu için. Sonrasında gelişecek olayları, gelişen olayların geliştirdiği olayları, hepsini birlikte tekrar bir değerlendirir yine karar veririz.
    İnsanım ben hocam, fikrim de var, yanlışım da doğrumda.
    Despot, asan kesen bir yönetimle MT'de kurtulamaz, memlekette.
    cıbırlover1 ve Green Arrow bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Şöyle izah edeyim size,
    Çok kabaca olacak ama;
    Eşiktekinden, beşiktekine, 7 ceddimden mezardakine kadar küfür yedim ben burada.
    Ve bana küfür edenlerin hepsi hala burada. Biri hariç, o da geldikçe küfür ediyor hala o yüzden.
    Bir gün gelirsiniz, çok değil 1-2 gün misafirim olursunuz, sonra birlikte moderasyon yaparız, oturur birlikte karar veririz her mesaj ve konu için. Sonrasında gelişecek olayları, gelişen olayların geliştirdiği olayları, hepsini birlikte tekrar bir değerlendirir yine karar veririz.
    Yanlıs anlasilmasin bu konuyu uzunca bir süredir takip etmiyorum fazla uzatildigini dusunuyorum ama sayın moderatörümüz lucasın yazılarıni yorumlarını her zaman severek begenerek okuyorum ... Bu kadar büyuk bir sitede moderatör olmak gercekten kolay bir is degil ..
    Ben tesekkur ederim forumu böylesine guzel yönettiginiz icin ...

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Konu kapatmaya karşıyım, bırakın millet kurtlarını döksün, nasıl olsa 1-2 haftaya kadar unutulacak, bu konuda arşivdeki yerini alacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Daha böyle devam eder.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    En son yazdığınız birbirinizin zeka seviyesi ile ilgili mesajları sildim.
    Bir şahıs ve ticari bir firmanın yaşamış olduğu hadisede, taraf olmak yada olmamak farketmeksizin, kendi görüşünüzü kabul ettiremediğiniz için birbirine karşı bu kadar kin duyabilen bir toplum haline nasıl geldik?
    En basit tabiriyle ayıp.!
    Elinize sağlık. Konuyla alakasız, yazanı tatmin amaçlı yazılardı. Kimsenin özleyeceğini düşünmüyorum.
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Relax gençler. Bi ilerleme kaydetmediğimize göre sallayın burayı. Mal motorcular başlığına gelinde az gevşeyin
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Şöyle izah edeyim size,
    Çok kabaca olacak ama;
    O zaman tartışmaya dahil olmak istemeyen bir arkadaşın gönderdiği şu resme mahkum olursunuz ....

Söyleyecek pek bir söz yok...

Not: İnşallah yolum düşerse istanbul taraflarına uğrarım bir gün yanınıza. Tanışmak istediğim bir kaç arkadaş daha var orada (:
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    O zaman tartışmaya dahil olmak istemeyen bir arkadaşın gönderdiği şu resme mahkum olursunuz ....

http://i.hizliresim.com/28OBYd.jpg

Not: İnşallah yolum düşerse istanbul taraflarına uğrarım bir gün yanınıza. Tanışmak istediğim bir kaç arkadaş daha var orada (:
    Biraz bende yazdım o başlık altında, olayı şahsa çevirmeye çalışıyor. Yok size yapılsaydı ne hissederdiniz falan. Ben firmamıyım ki?

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bi firmanın bu kadar karalanması artık saçma olmaya başladı ,
    Ayrıca, yukarıda arkadaşlar söylemişler rekabet iyidir diye,gerçekten doğru
    Bajaj firmasının, 250cc motorların alıp başını gittiği bir ortamda uygun fiyata bir alternatif sunması oldukça
    güzel,
    Parası olmayan illa çinçonamı binsin,
    250cc de rekabete ihtiyaç var.
    Jantta bir sorun varsa firma bir sonraki kasalarda mutlaka bir güncelleme yapar
    Ayrıca, konun bu kadar uzamasından 200-250cc de pazar payı düsen firmalarında bu işte parmağı olabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Benim bildiğim jant (ister araba ister motor) bir yere/birşeye çarparsa önce yamulur.. Haa darbe şiddeti o kadar güçlüdür ki bir seferde ezilir ve kırılır. Yada telli jantlarda teller ezilerek eğilir haliyle çemberde eğrilir..
    Şimdi bu olaydaki janta bakınca eğrilik göremiyorum ( belki vardır) ancak dış çemberde jant kollarının bir birleri ile yaklaşık aynı uzunlukta (biz mühendislerin kesme/kayma/makaslama dediğimiz) kopması gözleniyor..
    Bajaj diyorki bir sitede, motosiklete saatte 80km hız ile yandan gelen bir şey vurmuş, bu durum jantı kırmış, sürücü ve artçısı düşmüş.
    Sürücü de diyorki, ben fren yaptım jant kırılınca öptük yeri kaza oldu.
    Sizin aklınız yolda giderken saate 80km hızla size çarpacak ama sadece jantınıza çarpacak bir olay/bir cismi alıyor mu? Valla benim aklım almıyor.

Ama jantın görüntülerine bakınca MALZEME(ve/veya döküm) KUSURUNDAN DOLAYI, (frenlemenin yarattığı) KESME KUVVETİNE DAYANAMAMIŞ ve dış çember ile iç çemberi birbirine bağlayan KOLLARIN kopması gibi görünüyor. Resimlere bakarak anca bu kadarını söylyebilirim. Jantı elime alma imkanım olmadığı için kesin fikir belirtemem ama metalürjik olarak kırım/kopma noktasının görüntüsünden bile kesin sonuca varılabileceğini bilin.
    Benim fikrimdir doğru da olabilir yanlışta. Naçizhane bilginize
    kazasız belasız...
    TAYFUNBORA, dyavol-77, farcob ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Burada marka karalaması vs gibi birşey olmuyor.. Herşey zaten açık ortada. Birsürü motorunu arabasını bilmem nesini geri çağırmış Honda var, BMW var , VW var. Bajaj şimdiye kadar kaç tane ürününü geri çağır mış? Yoksa her ürettiği motosiklet harikamıy mış?

Bu tamamen bununla ilgilidir. Bir üründe denge sensörü zırıltısı varsa geri çağırmalısın. Yoksada denge sensörü zırıltısı yok dersin. Çağırmazsan güven unsuru diye birşeyi en başından kaybediyorsun.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    bu aralar pulsarımın benden uzakta olmasından mıdır nedir, bu video ve bir kaç paylaşımı gördükten sonra, face'de Ekrem abinin yazısınıda okudum. Motorumu'da seviyorum ama bu hoş değil. "Bir iki motorun jantı kırılmış, aman kimseler duymasın" şeklinde bir yaklaşımdan ötürü Pulsarımdan soğudum.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

Mozgür'' markayı kirletmeye çalışmakla-dava edilmeyesin sonra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim jant (ister araba ister motor) bir yere/birşeye çarparsa önce yamulur.. Haa darbe şiddeti o kadar güçlüdür ki bir seferde ezilir ve kırılır. Yada telli jantlarda teller ezilerek eğilir haliyle çemberde eğrilir..
    Şimdi bu olaydaki janta bakınca eğrilik göremiyorum ( belki vardır) ancak dış çemberde jant kollarının bir birleri ile yaklaşık aynı uzunlukta (biz mühendislerin kesme/kayma/makaslama dediğimiz) kopması gözleniyor..
    Bajaj diyorki bir sitede, motosiklete saatte 80km hız ile yandan gelen bir şey vurmuş, bu durum jantı kırmış, sürücü ve artçısı düşmüş.
    Sizin aklınız yolda giderken saate 80km hızla size çarpacak ama sadece jantınıza çarpacak bir olay/bir cismi alıyor mu? Valla benim aklım almıyor.

Ama jantın görüntülerine bakınca MALZEME(ve/veya döküm) KUSURUNDAN DOLAYI, (frenlemenin yarattığı) KESME KUVVETİNE DAYANAMAMIŞ ve dış çember ile iç çemberi birbirine bağlayan KOLLARIN kopması gibi görünüyor. Resimlere bakarak anca bu kadarını söylyebilirim. Jantı elime alma imkanım olmadığı için kesin fikir belirtemem ama metalürjik olarak kırım/kopma noktasının görüntüsünden bile kesin sonuca varılabileceğini bilin.
    kazasız belasız...
    Yandan janta gelen cismin hızını nasıl hesaplamışlar pekii???....ve enteresandır,bu yandan gelen nesne sadece bir ve/veya birkaç kolu değil-tamamını kesmiş-dış çemberde ise çizik bile yok...fotoğrafta görülen RS200'ün jantı sanki helvadan imal edilmiş,şaka gibi....Not: İngiliz atasözü-zengin değilim...
    The Power of The Dreams.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motora lafım yokda bu eleman Bildiğin yüz karası olmuş bu salatalık

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kazasız belasız...
    o zaman ben de bir makina mühendisi olarak görüş bildireyim. Jantlar genellikle aliminyum ve demir alaşımı olan bir malzeme ile santrifüj döküm ile dökülüyor.
    Aliminyum: sünek gevrek geçiş sıcaklığı yüksek olan bir maddedir(kalitesine bağlı olarak değişir). Genellikle jantlarda son zamanlarda hafif olması için 6 ila 8 kat arasında değişen YAŞLANDIRMA işlemi uygulanıyor. bu yaşlandırma işlemleri parçanın içindeki dislokasyon hareketlerinin engelliyor. bu da malzemeyi daha yüksek gerilmelere dayanaklı, fakat DAHA GEVREK hale getiriyor. sonuç olarak az önce bahsettiğim sünek gevrek geçiş sıcaklığı da yüksek oluyor bu gevrek yapısından dolayı.Ve ani sıcaklık değişimlerinde ve soğuk ortamlarda jant DARBE ALDIĞI ANDA KIRILIYOR. HERHANGİ BİR EĞİLME VE YAMULMA OLMADAN.
    BMW lerin bazılarında meydana gelen şasi kırılmasını koymuş birisi. o darbe izi olmayan kırığı da ben bu yaşlandırılmış aliminyum alaşımına bağlıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Resim montaj ben öyle hissediyorum ve Japon lobisi kriptolu telefon kullandığından onların ses kayıtlarını yayınlayamıyoruz.
    Bu arada arkadaşlar pulsar'cılar gelse burası farklı olurdu abartmışsınız bu kadar gündür yazıyoruz oy sayısı 318 , forumun pulsar kısmı karda dağa bayıra tırmanmakla meşgul bugün resimleri vardı bir arkadaşın .
    Bu arada Mt25'e zam mı gelmiş yanlış mı gördüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim montaj ben öyle hissediyorum ve Japon lobisi kriptolu telefon kullandığından onların ses kayıtlarını yayınlayamıyoruz.
    Bu arada arkadaşlar pulsar'cılar gelse burası farklı olurdu abartmışsınız bu kadar gündür yazıyoruz oy sayısı 318 , forumun pulsar kısmı karda dağa bayıra tırmanmakla meşgul bugün resimleri vardı bir arkadaşın .
    Bu arada Mt25'e zam mı gelmiş yanlış mı gördüm.
    Mt 25 e zam falan gelmedi makina yeni geldi zaten fiyatı 14.750 ama ileride zamlanır orası kesin.

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu okurken aklıma bu şarkı geldi

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)