Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar araç kıyaslamasında ilk bakılacak olan satış, yedek parça ve servisinin bir arada tek binada olmasıdır. Oğlum Diskovır aldı 2 ay sonra büyük zararla elden çıkardık. Bende Honda var 2012 model 20000 km.de yağ ve benzinden başka masrafı olmadı. Kuralkan temiz ciddi servisi olmayan yedek parçası pahalı olan bir firma. Bunları otomobil ve motorda yılların tecrübesi ile yazıyorum. Yaşım 65 .
    TAYFUNBORA, mozgur ve EnesBeyter bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araç kıyaslamasında ilk bakılacak olan satış, yedek parça ve servisinin bir arada tek binada olmasıdır. Oğlum Diskovır aldı 2 ay sonra büyük zararla elden çıkardık. Bende Honda var 2012 model 20000 km.de yağ ve benzinden başka masrafı olmadı. Kuralkan temiz ciddi servisi olmayan yedek parçası pahalı olan bir firma. Bunları otomobil ve motorda yılların tecrübesi ile yazıyorum. Yaşım 65 .
    Abi, tamam servisler pis, ciddiyetsiz. Anlamadığım, yedek parçası çin malı motorlara göre mi fazla? Fiyatı hangi markaya göre nasıl kıyasladın. El insaf
    mgora ve sheriff87 bunu beğendiler.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    ya videoda jant fena duruyor ama doğru olmayadabilir. yalnız bu motoru düşünüp araştıran almaya karar veren 10 kişiden 5 nin fikrini değiştirme kapasitesi var.

https://www.youtube.com/watch?v=RhveMGFJY90

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Oradaki jantin akibiyeti belli degil muamma jant kiran bircok modelde var eger bahsettiginiz kadar sorunlu bir durum olsa idi bu firma jant degistirmezmiydi kac tane ornegi var belki ileride jant degisikligine giderler yada madem korkunuz var jant degistirmek cokda zor olmasa gerek burda konu aea nin hatasina karsilik kuralkanin cok daha hatali uslub ve tavridir alan alir binen biner yoksa bir cok marka ve modelde sorunlar ve servisin yaptiklarida ortada konsuk motorun musterisin motoruyla dag tepe bayir dolastiginida gorduk bu formda

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya videoda jant fena duruyor ama doğru olmayadabilir. yalnız bu motoru düşünüp araştıran almaya karar veren 10 kişiden 5 nin fikrini değiştirme kapasitesi var.

https://www.youtube.com/watch?v=RhveMGFJY90
    Video diyince bizde yeni birşey var dedik aynı motor aynı haber bula bula bunu mu bulabildiniz , ben bile daha fazlasını gördüm.

http://www.indiancarsbikes.in/motorc...oubled-123459/

bu haberler sürdüğü sürece bunun gibi daha ne saldırılar görecek Bajaj ve Kuralkan kendilerini hazırlasalar iyi olur.

Hep diyorum rekabet iyidir mesela Çin motorları ilk piyasaya girdiği zaman Yamaha Bws100'dü sanırım inanılmaz bir kampanya yapmıştı , arkadaşlarım almıştı 1800 tl idi ve bir yıl kullanıp arkadaşlarına 2000 liraya satmışlardı.

Bajaj'da aynı performansı gösterirse yine birileri rahatsız olmaya devam edecek bakın 250cc fiyatları belirsiz neden , sebebi Bajaj.

Ben kullanıcı olarak rekabetin artmasından gayet memnunum.
    sheriff87 bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk 5-10 sayfa keyifle takip ediyordum başlığı ama artık komple tekrar ediyor kendini

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Gerçekten uzamış mevzu bende bir bajaj kullanıcısıyım 125 cc 150 cc ve 200 cc ile toplamda 150 bin km yaptım İstanbul trafiğinde ben kendim için söylüyorum pek bir sıkıntı yaşamadım hiç sorunsuz motor da zaten yok hepsinde problemler çıkıyor günde 300 - 400 km yol yapıyorum ve bana yetiyor ben bir kullanıcı olarak memnunum parça sıkıntısı yok o ne demiş bu ne demiş beni pek ilgilendirmiyor zaten yeterince test ettim ayrıca kimseyi eleştirmiyorum herkese kazası belasız ALLAH dan dilerim.
    mgora, sheriff87, Sarıhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    konu kullandığınız bajaj lar değildi.... RS200 idi.... okuma özürlü olmasaymış keşke insanlar....

yazmıyım yazmıyım diyordum ama...

gelip çevremde kimsede duymadım diye konuşanlar var halen burada.... yok 20.000 km kullanmış RS mi kullandın ? hayır pulsar kullandın boxer kullandın...
    hangi model jant kırmış RS... ee neyi anlatıyorsun hocam sen? bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmiş herkes burada. dur bakalım yarın seyredeceğim AEA yı neler olmuş bitmiş acaba....
    mozgur, dyavol-77 ve EnesBeyter bunu beğendiler.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Aea cidden camiada sevilen tutulan bir isim. her modeli a'dan Z'ye inceleyerek her soruya cevap vermeye çalışan videolarıyla herkese her konuda bir noktada yol gösterebilmeyi hedefleyen ve bilinçli sürücüler yetiştirebilmek adına bilgi paylaşımında bulunan bir adamdır bana göre. elbette seveni de sevmeyeni de vardır. yakından takip edenler videolarını izleyenler üslubunu tarzını tanır bilir. herhangi bir modelin marka ayırt etmeksizin tüketici için tüm avantaj ve dezavantajlarını açıkça söyler. bunu da çoğu zaman mizahi bir şekilde yapar kendine has tarzıyla gerçekleştirir.

en basit örneği sürekli depo kapağının açıldığında elde kalması sonucu bununla ne yapacağız haydi çayda çıra oynayalım vb benzetmeleridir. her marka yada modelde bir sorun olabilir bu gayet normaldir. önemli olan bu soruna firmanın yaklaşım tarzıdır bence ve herkeste bunu dikkate alır. büyük firmaların bir sıkıntı olduğunda modeli geri çağırması yada kronik bir sıkıntısı varsa bunu kabul etmesi gibi yaklaşımlar halktan tüketiciden artı puan alır. AEA burada olabilitesi olan bir sıkıntıyı dile getirmiş ve bunu kendi üslubuyla yapmış ki buda gayet normaldir. Bajaj'ın piyasaya girdiği ilk günden itibaren Sayın Ekrem ATA'nın forumdaki ve sosyal medyadaki ılıman yaklaşımları pozitif yapıcı yorumları sıcakkanlı samimi yorumlarını yakından takip eden biri olarak bu konuda Kuralkan'ın böylesine fevri çıkışına anlam veremiyorum.

Sonuç olarak şahsi görüşüm Kuralkan grubu bu olaya kadar olan duruşuyla ve modellerinin arkasında durmasıyla. Özellikle Ekrem ATA beyin sıcak kanlı yaklaşımıyla pozitif değerler yaratmışken, AEA Barkın BAYOĞLU gibi motosiklet camiasında sevilen dedikleri dikkate alınan önemli bir insana karşı böylesine fevri ve tozdan nem kapar tutumla üzerine gitmesi büyük bir dezavantajdır. Camiada yarattıkları pozitif düşünceler bu olay sonrası bu başlıkta da görüldüğü gibi negatif hale gelmiştir. Bence asıl değer kaybı, kar zarar marjı vs bu olay sonrasında şekillenecektir. Bir firma yada marka tüm olumlu yada olumsuz eleştirilere açık olmalı ürünün arkasında durarak bunu göstermelidir.

Sayın Ekrem ATA beyden bunlar ile ilgili bir cevap beklemekteyim ve AEA Barkın BAYOĞLU'nun bireysel olarak sonuna kadar yanındayım.
    cbr1907 bunu beğendi.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu kullandığınız bajaj lar değildi.... RS200 idi.... okuma özürlü olmasaymış keşke insanlar....

gelip çevremde kimsede duymadım diye konuşanlar var halen burada.... yok 20.000 km kullanmış RS mi kullandın ? hayır pulsar kullandın boxer kullandın...
    hangi model jant kırmış RS... ee neyi anlatıyorsun hocam sen? bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmiş herkes burada. dur bakalım yarın seyredeceğim AEA yı neler olmuş bitmiş acaba....
    Adam jantı değil kaburgasını kırdı pulsar'da daha ne kıracak (:
    Bir insan kimse kusura bakmasın sahibi olsun veya olmasın Türkiye piyasasında daha 2 aylık olan motoru bu şekilde partizanca savunuyorsa altında başka şey ararım ben.

Kullanıcı adam kimsenin marka-şirket hakkında ne dediğini umursamaz. Tam aksine kullanıcı tarafında yer alır çünkü yarın öbür gün kendi başına da aynı şeyin gelebileceğini bilir.
    Ha ama başka bir oluşumdaysan o zaman gider kullanıcılara karşı şirketin sırtını sıvazlarsın.
    Zaten birer birer dökülüyor ne oldukları ortaya...
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rs le ns in jantlari ayni bu yuzden yorum yapabilirler
    mgora ve sheriff87 bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs le ns in jantlari ayni bu yuzden yorum yapabilirler
    Jantın üzerindeki baskı aynı mı? Amortisörler vs?
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir insan kimse kusura bakmasın sahibi olsun veya olmasın Türkiye piyasasında daha 2 aylık olan motoru bu şekilde partizanca savunuyorsa altında başka şey ararım ben.

Kullanıcı adam kimsenin marka-şirket hakkında ne dediğini umursamaz. Tam aksine kullanıcı tarafında yer alır çünkü yarın öbür gün kendi başına da aynı şeyin gelebileceğini bilir.
    Ha ama başka bir oluşumdaysan o zaman gider kullanıcılara karşı şirketin sırtını sıvazlarsın.
    Simdi abs devreye girmedi diye kaza yapan yokmu hic yada hareket halinde blok patlatan ve arka teker sirf yag icinde kalip zor bela duran olumden donen hicmi olmadi ben kaburgalarimi kirdim bu kadar konusmadim bajaj mi gunah kecisi oldu herkes oklarini bilemis gelmis yorumlardan neyin ne oldugu ortada bajaji hedef gostererek saldiri yapiyorsunuz aea ile kuralkan arasindaki olay nerelere geldi yazmicam diyorum sacma sapan yorum goruyorum dayanimiyorum bu marka felan savunmak degil oylede anlasilmasin kuralkanin tavrini hatali buluyorum ama sizlerinde yaptigi dogru degil
    sheriff87 ve faster57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Simdi abs devreye girmedi diye kaza yapan yokmu hic yada hareket halinde blok patlatan ve arka teker sirf yag icinde kalip zor bela duran olumden donen hicmi olmadi ben kaburgalarimi kirdim bu kadar konusmadim bajaj mi gunah kecisi oldu herkes oklarini bilemis gelmis yorumlardan neyin ne oldugu ortada bajaji hedef gostererek saldiri yapiyorsunuz aea ile kuralkan arasindaki olay nerelere geldi yazmicam diyorum sacma sapan yorum goruyorum dayanimiyorum bu marka felan savunmak degil oylede anlasilmasin kuralkanin tavrini hatali buluyorum ama sizlerinde yaptigi dogru degil
    Var elbette dostum olmaz olurmu. Bak bende honda var. Honda'ya giydirdiğim bir sürü başlık var.Senin de aynı. Biliyorum yazdıklarını.

Tavrımın neresi yanlış? Milletin(ben de dahil) sorunu anlattığında veya şurası sıkıntılı dediğinde küfür yediği kısım mı yoksa gelip burada Bajaj şöyle Bajaj böyle diye öven troller mi?

Al bak bende 2 tane PM var adam burada cicili bicili yazanlara güvenip, Bajaj alıp, elden çıkarana kadar akla karayı seçmiş. O ne olacak? Bu adamların zararını kim karşılayacak?

Bak burada millet atıp tutuyor Bajaj ekonomik motor vs. diye. 4000km de bir yağ değişimine ve bakıma giden bir makinanın nesi ekonomik Allah aşkına?

Bak ben pahalı dedikleri Honda'mla tek gidişte 160 Tl bayılıyorum servise bakım için. Ama yağ değişimi de dahil her 12.000 km de veya senede bir. Al sana ekonomi. Keza etrafımdaki diğer arkadaşlar da aynı.

Kusura bakma yalan dolanı sevmiyorum ben.

Dostum ben kullanıcıyım. Adalet duygum güçlüdür benim. Birşeyin iyisi ve kötüsü ortada olmalıdır.Kullanıcı ona göre seçmelidir.Ve buradaki hiç kimse Kuralkan'dan daha zengin değil kusura bakma. Sorun burada. ;)

Not: İstiyorsan arkadaşlardan izin alıp mesajları forward ederim sana. Hemde öyle 2015 troll üye değil. Benden daha eski adamlar.
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Jantın üzerindeki baskı aynı mı? Amortisörler vs?
    Aralarinda oyle aman aman bir fark olacagini sanmiyorum x marka x model bi motoru 50 kg adamda suruyor 110 kg adamda bu durumda da uzerindeki baskinin bir standarti olmaz ben 100 km cukura girdim hatta icim acidi gitti amartisor patlattik dedim hicde birsey olmadi zaten fotodan goruldugu uzere yandan o jant darbe aliyor belki bir baska aracin sektridigi tas parcasi geliyor belki baska birsey zaten normal sartlarda kaza yaptikdan sonra jantin kirilip kirilmamasinin pek bi espirisi yok oyle olsaydi perte hic motor cikmazdi hareket halinde kimin janti kirilmis

Motosikleti
    Aralarinda oyle aman aman bir fark olacagini sanmiyorum x marka x model bi motoru 50 kg adamda suruyor 110 kg adamda bu durumda da uzerindeki baskinin bir standarti olmaz
    Yok o değildi kastettiğim. Amortisörler eğim vs. aynı mı o babda sormuştum. Yoksa lastik havası bile etkiler o ayrı mesele.

ben 100 km cukura girdim hatta icim acidi gitti amartisor patlattik dedim hicde birsey olmadi zaten fotodan goruldugu uzere yandan o jant darbe aliyor belki bir baska aracin sektridigi tas parcasi geliyor belki baska birsey zaten normal sartlarda kaza yaptikdan sonra jantin kirilip kirilmamasinin pek bi espirisi yok oyle olsaydi perte hic motor cikmazdi hareket halinde kimin janti kirilmis
    Dostum iyi de bak şimdi sorun burada zaten.Yoksa kırılmış kırılmamış umurumda değil benim. Bajaj'ın belgeyle onayladığı bir şeye Kuralkan neden yok der? Asıl sorun burada. Distrübütörle muhattapsınız siz Bajaj ile değil.
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS

İşin komiği dediğiniz adam forumda ve hala Pulsar kullanıyor.
    Ama daha komiği hayatta çinli , hintli almam diyen japoncular durmadan ateş püskürüyor.
    Ne kadar zam yapmıştı ucuzcu , halk dostu japonlar bir deyiverseniz
    Bu arada video'nun ilgili kısmını aradım bir yerde Kuba'ya giydiriyor , bir yerde YBR mi Pulsar 200NS mi sorusuna Japon alın diyor ama asıl kısmı bulamadım.
    sheriff87 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bajaj'ın belgeyle onayladığı bir şeye Kuralkan neden yok der? Asıl sorun burada.
    Bajaj'in taa 22 Temmuz'da kamuoyuna açık belgeyle reddettiği demek istiyorsunuz herhalde. Hani şu AEA'nın bir şekilde bihaber olduğu, Google'a "Bajaj wheel broken" yazinca ilk çıkan link...
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'in taa 22 Temmuz'da kamuoyuna açık belgeyle reddettiği demek istiyorsunuz herhalde. Hani şu AEA'nın bir şekilde bihaber olduğu, Google'a "Bajaj wheel broken" yazinca ilk çıkan link...

Buna karşılık bajaj ın açıklamalarının kamuoyunun gözünde komik ve gerçeği yansıtmadığı hatta mantık dışı olduğu da belirtilmiş. Hatta bunun bir örtbas olduğu yönünde yazılar var. Onları da okudunuz mu? Kendi memleketinde kullanıcıların bajaj hakkında yorumları var internette. Anavatan'ında bile bu kadar ateşli savunulmuyor.

Bir iki mesaj yukarıdaki Caponlar pahalı muhabbetine girmeyeceğim. Onun cevabı zaten verilmişti. Ayrıca tartışılan caponların fiyatı değil.

bakın mozgur zaten bir çok hususu detaylı açıklamış. Anlamayan tekrar tekrar okusun onun mesajlarını

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha kaç gün tartışacaksınız?
    Memleket meseleleri bu kadar uzun tartışılmıyor bu memlekette.
    Niye fikirlerinizi birbirinize empoze etmeye çalışıyorsunuz ki hala?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)