Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bu seferlik senin dediğin olsun, kapatıyorum bu bahsi, rahat ol artık
    Walla olmas. Lütfen. Rica ederim. Ben kendimi kötü hissederim sonra. Eminim daha Bajaj'ın değinmediğiniz kalitesiz yönleri, Kuralkan'ın türlü yolsuzlukları, burda kripto ajanları falan vardır. Konuyla alakasız olması sakın sizi tedirgin etmesin, çekinmeden rahatça yazın lütfen.

Haddim olmayarak şöyle bir önerim var: Her ne kadar bold karakter kullanmanız etkili olsa da acaba diyorum tümden büyük harf kullanmayı mı deneseniz, ne dersiniz?

Bu arada, doğruya doğru: Ayıp etmiş o arkadaşlar, ben yanılmışım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla olmas. Lütfen. Rica ederim. Ben kendimi kötü hissederim sonra. Eminim daha Bajaj'ın değinmediğiniz kalitesiz yönleri, Kuralkan'ın türlü yolsuzlukları, burda kripto ajanları falan vardır. Konuyla alakasız olması sakın sizi tedirgin etmesin, çekinmeden rahatça yazın lütfen.

Haddim olmayarak şöyle bir önerim var: Her ne kadar bold karakter kullanmanız etkili olsa da acaba diyorum tümden büyük harf kullanmayı mı deneseniz, ne dersiniz?

Bu arada, doğruya doğru: Ayıp etmiş o arkadaşlar, ben yanılmışım.
    Forumda tamamı büyük harf yazmak bağırmak anlamına gelir, hoş değildir, bilmiyorsunuz belli ki, öğrenmiş olun sayemde. Pardon ya sizin gibi herşeyi bilen birine yine birşeyler öğretmeye çalıştım bak, benim hatam pardon

Bold karakter kullanmayı, bazı cümleleri renkli yazmayı seviyorum, daha okunaklı ve güzel oluyor. R25 başlığı altındaki mesajlarımı okursanız son zamanlarda neredeyse tüm mesajlarımın bold karakter olduğunu göreceksiniz. Bu sizi neden rahatsız etti acaba, anlayamadım ?
    İnsan nasıl bakarsa öyle görür demişler, sadece şahsınız için bold karakterle yazı yazdığımı falan sanıyorsanız, benim için pek bir önem arzetmediğinizi, bunu benim genel yazı şeklim olduğunu belirtmek isterim

Ayrıca laf arasında inceden iftira atma çabalarını da bırakın lütfen. "Eminim daha Bajaj'ın değinmediğiniz kalitesiz yönleri..." Yine talihsiz bir cümle kurup olayı başka yönlere siz çekmişsiniz.
    şu başlık altında 1 tane mesajımda bajaj markasını kötülediğim bir mesajı gösterin lütfen. (kuralkan ile bajaj aynı firma değildir hatırlatayım)

Aslında maksat inceden laf sokmaktı değil mi, benim de bunu anlamamam gerekiyordu, tüh tüh tüh, yine yakalandınız
    Daha önce söylediğim sözü yine tekrarlıyorum: Sizinle tartışmanın gereksiz olacağı kanaatine vardım. Sadece dinlememekte ısrar etmiyorsunuz, ayrıca laf arası ufaktan iftira atmaya da başladınız.

Bunlar hoş şeyler değil. Fikriniz varsa söyleyin, düşüncelerime katılmıyorsanız (seviyeli şekilde) belirtin.
    Aslında en başında şahsınıza dahi yöneltilmemiş bir soruyu (holding savunucuları mevzusu) üzerinize alınıp neden bu kadar polemik çıkarttınız onu da anlamadım ya? neyse, varsın bunu da ben anlamayayım...

İyi günler dilerim
    acemi60 bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Anketten anlaşıyo bence durumdan kimin zararlı çıkacağı

Olay patladıktan sonra AEA'nın bahsi geçen programlarının izlenmesi de artmıştır, adamı tanımayan bajaj sahipleri bile girip bakmıştır ne diyo diye .Bu konuda bile 20 sefer link atıldı bilmem kaçıncı saniye,dakika. Adam bu vidyoların tıklanmasından para kazanıyo biliyosunuz dimi

Ayrıca çoğu arkadaş burada Kuralkanı eleştiriyo bajajı değil, bunu anlatamadık. Bunun karşısında da bajaj savunuluyo iyi-kötü diye. Konu bu yüzden bi yere varamadı 20 sayfadır tartışıyoruz.

Konu kişiselleşmesin ona da dikkat edelim, AEA trolleri, kuralkan askerleri gibi ifadeler bence hoş değil.
    sheriff87 bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kuralkan hatalı bence zaten bajaj ürünlerinin ne durumda olduğu biliniyor ne çok iyi ne çok kötü bu kadar basit.
    dyavol-77 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Niye milletçe hakaret etmeden , abuk subuk lakaplar takmadan , karşınkinin görüşüne saygılı davranarak konuşamıyoruz ?

Sözüm meclisten dışarı seviyeli bir şekilde tartışanlar mevcut fakat hakaret olayları lakaplar gırla .
    hasmet ve sheriff87 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye milletçe hakaret etmeden , abuk subuk lakaplar takmadan , karşınkinin görüşüne saygılı davranarak konuşamıyoruz ?

Sözüm meclisten dışarı seviyeli bir şekilde tartışanlar mevcut fakat hakaret olayları lakaplar gırla .
    Genlerimize oyle kodlanmis sanki. Yazilmamis kurallarimiz bunlar:
    1. Insanlar birey degil, bir insanin kendine has farkli dusunce tarzi olmasi mumkun degil.
    2. Belli kategoriler var: Sagci, solcu, ulusalci, komunist, cemaatci, partici, vs.
    3. Her insan illa bir kategoriye ait olmak, ve o grubun tum ozelliklerini harfiyyen tasimak durumunda.

Bir insan, bir-iki cumle soylediginde, aninda yukaridaki kurallar isleyip bir grubun icine kapatip kilidi vuruyoruz ustune.

Mesela, biri "aslinda burda cumhurbaskani hakli" dediyse aninda AKP'ci kategorisine atiyoruz kardesi. Ve ya biri "cemaate bu konuda haksizlik yapiliyor" dediyse, hemmen yolluyoruz cemaatci grubuna. Kategori kurallari geregi her cemaatci AKP karsitidir. Velhasil az onceki iki cumleyi birden soyleyen insan olamaz.

Malesef boyle isliyor bazi insanlarin kafalari. O yuzden yazmistim, 'Burada "holding aşıkları" ve ya "holding savunucuları" yok. O sizin kafanızda. Sadece bir olay hakkında yorumlar var, o kadar' diye.

Konu tartismaktan aciziz resmen. Her tartisma konusu aninda kisisellesiyor, ve karar bu kisilerin genel iyi veya kotu olma algilarina gore veriliyor. AEA iyi mi? iyi; Seviyo muyuz? Seviyos. Tamam, o zaman AEA hakli, bitti, nokta. E peki olay neydi? N'oldu? Onlar teferruat. AEA'ya laf attirmayiz biz. Kuralkan kotu mu? Acaip, igrenc. Tamam o zaman o da haksiz. Mesele ne olursa olsun. "Kuralkan hakli" dediysen de sen "kuralkan avukati" sin. Ya Bajaj motosikletin var, ya besliyolar seni, var bi cikar iliskisi. Olmamasi mumkun degil.

Ulke olarak icinde bulundugumuz durumun aslinda direk bu yaklasim ile ilgisi oldugunu dusunuyorum. Dogruya dogru, yanlisa yanlis demeden aciziz resmen.
    TimFx, oyunageldim, krmzhr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha bu dersten baya bir süredir muaf sanırım ... Tamamen duygusal
    Farkindayim, zaten demek istedigim yamahaya hep yardiriyor degil, zamaninda yardirdi ama dava acilmadi. Mesela YZF R125 i yerin dibine sokmuştu, ne frenlerinin dandikligi kaldi ne fiyatinin kazikligi. Hatta isi abartip goruntu racing ama gidiş Tırt tarzinda yorumlar yapmisti. Halbuki 125cc den ne gidişi bekliyordu acaba? Bence R125 gayet iyi gidiyor..

AEA buyumenin getirdigi maliyet artişlari sebebi ile daha törpülenmiş yorumlar ve daha belli markalar ile iç içe yayin yaptigindan beri yayinlarini izlemiyorum.(onceleri hicbir yayinini kacirmazdim)

Burada olay firma tavridir ve cirkindir.
    Ben 2012 model J kasa Opel Astramızın direksiyonu 40.000 km de soyuldu diye neler neler yaptim. Servis ve opel Turkiye "Dış etkenlerden kaynakli" diye cevap verip ilgilenmedi diye facebooktaki her opel reklaminin altina yardirdim durdum ama bana dava acan olmadi.. ki yazdiklarimin bazilari adam dovme sebebidir

Bu arada astra 80.000 e geldi, 1.3 dizel full orjinal sadece arka tamponda boya var.. almak isteyen var mi? Direksiyonu da deri kaplattim :D aha bak elimde kaldi araba bajajlarda sizin elinizde kalacak :D
    EnesBeyter, valvole ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    astra j piyasada tutulan bi araç değil.2 seneye zor satarsın bi kamyon zararın olur üstadım.binsen daha iyi edersin

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkindayim, zaten demek istedigim yamahaya hep yardiriyor degil, zamaninda yardirdi ama dava acilmadi. Mesela YZF R125 i yerin dibine sokmuştu, ne frenlerinin dandikligi kaldi ne fiyatinin kazikligi. Hatta isi abartip goruntu racing ama gidiş Tırt tarzinda yorumlar yapmisti. Halbuki 125cc den ne gidişi bekliyordu acaba? Bence R125 gayet iyi gidiyor..

AEA buyumenin getirdigi maliyet artişlari sebebi ile daha törpülenmiş yorumlar ve daha belli markalar ile iç içe yayin yaptigindan beri yayinlarini izlemiyorum.(onceleri hicbir yayinini kacirmazdim)

Burada olay firma tavridir ve cirkindir.
    Ben 2012 model J kasa Opel Astramızın direksiyonu 40.000 km de soyuldu diye neler neler yaptim. Servis ve opel Turkiye "Dış etkenlerden kaynakli" diye cevap verip ilgilenmedi diye facebooktaki her opel reklaminin altina yardirdim durdum ama bana dava acan olmadi.. ki yazdiklarimin bazilari adam dovme sebebidir

Bu arada astra 80.000 e geldi, 1.3 dizel full orjinal sadece arka tamponda boya var.. almak isteyen var mi? Direksiyonu da deri kaplattim :D aha bak elimde kaldi araba bajajlarda sizin elinizde kalacak :D
    İşte büyük firma olmak, doğru duruş sergilemek bunu gerektirir. En ufak eleştiride opel firması kurumsal gücünü ve avukat ordusunu kullanarak seni susturmaya çalışsa, buda piyasada duyulsa inan ki çok daha fazla prestij ve müşteri kaybederdi.

Konunun başından beri bundan bahsediyoruz zaten. AEA talihsiz ve haddini aşan bir açıklama yapmış jant kırma mevzusunda. Burada hemfikiriz zaten.
    Ardından Kuralkanın gösterdiği tepki ve reaksiyonu eleştirince film kopuyor. Hemen saldırı niteliğinde yorumlar başlıyor: "Yok efendim asıl suçlu Barkın, para alamadı ondan oldu herşey, siz koskoca holdingi nasıl kötülersiniz, adamlar itibarını korumak zorunda, yüzlerce insan o firmadan ekmek yiyiyor, motorlarımız değeri düşerse vebal altındasız" vs vs diye...

Ajitasyon yapan 3-5 kişiye cevap verince de daha önceden firmayı savunan yorum yapmış başka kişiler hemen üzerine alınıp onlarda saldırmaya başlıyor.
    Onlara da kibarca cevap verince başlıyorlar bu sefer inceden laf sokmalara, iftira atmalara, aklınca küçümseyen tavırlara. Maksat belli, seviye düşsün, hakaret ve küfür olsun, konu güme gitsin.

Senin fikrin sana benim fikrim bana diyebilme erdemine bile erişememişler, sorsan çok tarafsızlar ya... Adam diyor ki açık olarak AEA hatalıdır. Eeee bana göre de AEA'a tepkisini gösteriş şekliyle kuralkan daha büyük bir hata yapmıştır. Kim haklı oldu şimdi?

Demek ki imkanları olsa evime gelip beynime zorla kendi fikirlerini şırıngayla enjekte edecekler

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Adamın malı hint malı ne cüretle eleştirecen. adam hem fermanı göndermiş tez yayından kaldır

Başlangıç motoru olarak sıfır Bajaj 150 ns düşünüyordum.. artık düşünmüyorum
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    vurun hintliye ...yılanın başını küçükken ezmek lazım , burada olumsuz bir yorum yok yalnız tercih yapacak bir kişiye , tercihlerden birini somut olmayan bir veri ile kötüleme hatta her zaman ki klasik ölürsün uslubu var.Kimse kusura bakmasın , japonlara veya almanlara bunu yapmayı aklınızdan bile geçirmezsiniz.
    Bir ürün hakkında yorum yapmak vardır , x motor gitmiyor , y motorun şu sorunu var birde bunu tercih et diğeri bu bu demek var.İkisi birbirinden farklı.Diğerleri bunu yaşamaz çünkü diğerlerine bu tarz bir yaklaşım yapılmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin fikrin sana benim fikrim bana diyebilme erdemine bile erişememişler, sorsan çok tarafsızlar ya... Adam diyor ki açık olarak AEA hatalıdır. Eeee bana göre de AEA'a tepkisini gösteriş şekliyle kuralkan daha büyük bir hata yapmıştır. Kim haklı oldu şimdi?
    Aslında yakın düşünüyoruz. Bence bir hata diğer hatayı götürmez. Haksız haksızdır. AEA desteksiz çamur atmış, Kuralkan aşırı tepki vermiş. Kim ne kadar haksız diye yarıştırmanın bir anlamı yok bence.

Belli ki geçmiş deneyimleriniz bazı konularda hassaslaştırmış sizi. Direk "holding savunucusu", "holding aşığı" gibi itici isimlendiremelerde bulundunuz. "AEA trolü" de yanlış, sizin yazdıklarınız da. Bu tip ifadeler AEA'yı savunanları da, Kuralkan'ı savunanları da zan altında bırakıyor, gereksiz yere kişiselleştiriyor, tartışma ortamını kirletiyor. Hiç gerek yok.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    şimdi ben bir arabayla ilgili asılsız iddialarda bulunsam beni kimse kaale almaz.ama farazi NTV deki saffet bey aynı asılsız iddialarda bulunursa o araba üreticisi o adamdan hesabını sorar....durum bundan ibaret
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA desteksiz çamur atmış,
    Siz okuduklarınızı veya seyrettiklerinizi her zaman böyle yanlış mı anlarsınız ?

İnternette bulunan bir olayı paylaştı adam. Kendi uydurmuş , yoktan bir olay yaratmış gibi çarpıtmak olarak algılanır sizin yazdığınız.

Kuralkan bile bu iddianın kaynağını dayanağını sorduğunda cevap almışken neye istinaden desteksiz çamur dediğinizi anlayamadım.

Bazı arkadaşların inatla anlamadıkları şey AEA yı savunurken hem burada karşı görüşte olanların hemde kuralkan nın görmezden geldiği AEA nın internet üzerinden 3 farklı sitede okuduğu bilgiyi paylaşmıştır. Bunun yanında CBR mı Pulsar mı sorusuna CBR olarak cevaplandırdığı ve yaşanan olayları kendi üslubu ile örneklemesidir.

Diğer yandan Bajaj ile kuralkan aynı şey değildir. Eleştirilen Kuralkan dır. AEA Bajaj pulsar videosunda Alın abi bu motoru dediğinde sıkıntı yokta, böyle bir sıkıntı yaşanmış paylaşılmış denilince neden dert oldu herkese?

Bunu burada tekrar tekrar yazsakta anlamamakta ısrar edeceksiniz o ayrı.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz okuduklarınızı veya seyrettiklerinizi her zaman böyle yanlış mı anlarsınız ?

İnternette bulunan bir olayı paylaştı adam. Kendi uydurmuş , yoktan bir olay yaratmış gibi çarpıtmak olarak algılanır sizin yazdığınız.

Kuralkan bile bu iddianın kaynağını dayanağını sorduğunda cevap almışken neye istinaden desteksiz çamur dediğinizi anlayamadım.

Bazı arkadaşların inatla anlamadıkları şey AEA yı savunurken hem burada karşı görüşte olanların hemde kuralkan nın görmezden geldiği AEA nın internet üzerinden 3 farklı sitede okuduğu bilgiyi paylaşmıştır. Bunun yanında CBR mı Pulsar mı sorusuna CBR olarak cevaplandırdığı ve yaşanan olayları kendi üslubu ile örneklemesidir.

Diğer yandan Bajaj ile kuralkan aynı şey değildir. Eleştirilen Kuralkan dır. AEA Bajaj pulsar videosunda Alın abi bu motoru dediğinde sıkıntı yokta, böyle bir sıkıntı yaşanmış paylaşılmış denilince neden dert oldu herkese?

Herkes sizinle aynı şekilde mi düşünmeli?
    Bana göre de AEA çamur atıyor. Ben şimdi sizi anlayamayan aklı kıt biri miyim?
    Yeryüzünde jantı sadece Hinli motorlarıyla Hintliler mi kırabiliyor?
    Crf250 arazide şase kırdı, "Honda almayalım ölür müyüz?"
    Kronik sorunu olan birşey için diyeceğini dersin, dengesi kötü, bu tırt gitmiyo dersin, Lastikler berbat alınca değiştirmezsen yapışırsın sinek gibi dersin, ama sadece internette örneğini gördüğün bir veri ile alma ölürsün dersen ben ona "çamur at izi kalsın" derim.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...
    Bu konuda düşüncelerimi birkaç kez, yeterince açık ve ayrıntılı şekilde yazdım, şimdi buraya copy paste yapmakla uğraşmayacağım. Sorunuzun cevabı orada var, merak ediyorsanız okuyun lütfen. İkna edici bulamayabilirsiniz, problem değil. Düşüncelerimde yalnız değilim.

Lütfen anlayışımla ilgili ön görülerde bulunup meseleyi şahsileştirmeyin. Kim olduğumu, ne iş yaptığımı bile bilmiyorsunuz. Lütfen.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes sizinle aynı şekilde mi düşünmeli?
    Bana göre de AEA çamur atıyor. Ben şimdi sizi anlayamayan aklı kıt biri miyim?
    Yeryüzünde jantı sadece Hinli motorlarıyla Hintliler mi kırabiliyor?
    Crf250 arazide şase kırdı, "Honda almayalım ölür müyüz?"
    Kronik sorunu olan birşey için diyeceğini dersin, dengesi kötü, bu tırt gitmiyo dersin, Lastikler berbat alınca değiştirmezsen yapışırsın sinek gibi dersin, ama sadece internette örneğini gördüğün bir veri ile alma ölürsün dersen ben ona "çamur at izi kalsın" derim.
    Erdem abi sakin ol bi çay iç.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    http://www.motosiklet.net/forum/sear...archid=9355159 bindiğiniz bir motosiklet seyir halindeyken ,özellikle araç sollarken denge sensörü yüzünden aniden stop ederse karşıdan gelen aracın altında kalır ölürsünüz hele bir de bu kamyonsa bir şey değişmez kamyonun altında kalır ölürsünüz

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem abi sakin ol bi çay iç.
    Ben 3 sene önce aldırdım sinirlerimi
    tr_select bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)