Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genşler,

bajaj ile kuralkan farklı şirketler

kuralkan, bajaj'ın türkiye ortağı, nasıl bir ortaklıkları var bilmiyorum ama, bu uyarı bajaj şirketinden gelmiyor, onu satan (galiba) şirket olan kuralkan'dan geliyor. konu yanlış ilerlemesin.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İncir çekirdeğini doldurmayacak bir konudan
    Ben konunun önemsiz olduğu görüşüne katılmıyorum. Kanuninin tavrı televizyonda dep dep dep dep kanuni reklamları yayınladıkları dönemden beri hiç değişmemiş.

Potansiyel müşteriye güven vermessen adam seni neden tercih etsin ?
    COQ ve SuleymanE bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    pulsar şu dizi olan değil mi,bajajı sevmem ama elimizde türkiyeden kanıtlı net örnek veya istatistik yoksa barkın haksızdır.Firmanın davranışı da yanlıştır.
    tr100a bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı YAKUTAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimizde türkiyeden kanıtlı net örnek veya istatistik yoksa .
    Çok yanlış bir yorum. Bütün dünyanız yaşadığımız şehirden ibaret değilse sıkıntının nerede yaşandığı fark yaratmaz. Bu her türlü ürün için geçerlidir.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Motorun jant kırma gibi bir problemi yok. Ama jantı kırılmaz denemez. Tıpkı BMW nin kırıldığı gibi...
    Doğal olarak, aşırı darbede her metal kırılır. RS in de varsın kırılmış olsun.
    Konuşmama hakkına sahipsin, söyleceğin her şey aleyhinde... moduyla konuya girmek anlamsız.
    Daha farklı dil ve yöntem ile yanlış anlaşılma / genelleme düzeltilirdi.
    Apaçiler kırıyor jantları sonra kırk kişi ayıklayamıyor pirinçtekini.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın bir bajaj marka motosiklet alıp bu gibi sorunları yaşayıpta internet alemine bir kullanıcı olarak paylaşırsak desene bu kuralkan bizide tehdit eder.?

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Ancak programda yapılan bir eleştiri değildir. Eleştiriden çok öte bir ithamda bulunulması ve bu haksız itham üzerine bir hüküm verilmesidir. Bize gelen tüketici mesajlarından bunu açıkça gözlemleyebiliyoruz. Bizim de yaptığımız kanunun bize verdiği düzeltme hakkını kullanarak kendisine yanlış beyanın düzeltilmesi için bir tekzip yazısının gönderilmesidir. Durum bundan ibarettir.

Değerlendirmelerinizi takdirlerinize bırakıyorum.
    Zaten eleştiri olmadığı daha ilk videosunda vites değiştirirken trannk diye ses geldi demesi ile belli etmişti. O zaman AEA'yı pulsar kullanıcıları olarak da topa tutmuştuk. Çünkü bu, her gün kullandığımız yağ gibi geçen vitesler için düpedüz haksız ithamdı.

İsim vermeyeceğim bazı arkadaşlar da pulsar kullanıcılarının panik içinde olduğunu ikinci el değerinin düşmemesi için pulsarı savunduğumuzu yazmış. Bu arkadaşlar neden burada yazıyorlar anlayamıyorum. Burada boşuna efor sarf etmek yerine, bu olağanüstü kurgu becerilerini dizi, film senaryosu yazarak gösterseler ve son yıllarda yükselişteki film sektörüne destek vermiş olurlar.

Evet Pulsarımı elimden çıkarmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Neyi bekliyorum? Pulsar 400 CS'yi
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    dostum nasıl vites geçtiğiyle ilgili fikirlerinde bile adamı suçlayabiliyorsanız marka fanatikliği yapmayın.Sorun ne ise söylenir.Benim de r25im var daha 3 bin kilometrede yaşadığım sıkıntılar var.Ama buraya yazdığımda kimse gelip bana ha ho yapmıyor.Ayrıca sorunları kendi fikrine göre söyleyeceksin.yamaha bana para mı veriyor? Ben elimdeki mala bakarım sorun neyse yazarım mantığında olmalısınız.Garipsiniz vallaha
    dyavol-77 bunu beğendi.

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı YAKUTAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum nasıl vites geçtiğiyle ilgili fikirlerinde bile adamı suçlayabiliyorsanız marka fanatikliği yapmayın.Sorun ne ise söylenir.Benim de r25im var daha 3 bin kilometrede yaşadığım sıkıntılar var.Ama buraya yazdığımda kimse gelip bana ha ho yapmıyor.Ayrıca sorunları kendi fikrine göre söyleyeceksin.yamaha bana para mı veriyor? Ben elimdeki mala bakarım sorun neyse yazarım mantığında olmalısınız.Garipsiniz vallaha
    Arkadaş garip olan sensin, benin önceki mesajlarımı okunu mu? Açık açık defalarca motorun eksi yönlerini yazdım. Yeri geldi Kuralkan'ında eleştirdim. Sen pulsar 200 ns sayfasını hiç okudun mu? Bir tane vites geçiş sorunu yazan gördün mü? Fanatizm yapan sizsiniz anlamadan, dinlemeden, okumadan araştırmadan yorum yapıyorsunuz.
    sheriff87 bunu beğendi.

kuralkan hukiki hakkını kullanıp aea yı mahkemeye verip birde konuşmama yasağı ekletse çok daha süper olurdu, trollerindende kurtulurduk..

şimdi burda yazmayalım kuralkan bizide mahkemeye verir cümleleriyle aba altından sopamı gösteriosunuz )
    buna sığınıp güya çokda korkup yazmionuz ya, kaldıki bir durum oluşsa hakimda gelen herkeze kitliyor değilmi..
    kuralkanın başka işide yok tek tek sizi dava edicek tahsil edebileceği sembolik paralarla simitcimi açıcak? ))

siz hintliye binmem japona binerim derken vereceğiniz 2 3 bin tl mahkeme parasınımı dert edionuz?
    ama aea nın yanında duygusal bağ ile dururken savunurken, olayın hiç hakkaniyetinede bakmiosunuz nasıl olacak şimcik..

aea nın trolleri, bajaj piyasasına haksız yere durduk yere bugünden itibaren olurda jant konusunda etki ederseniz
    siz bunun vebalı altındasınız bilesiniz..

hatta şunuda söyliyeyim ben motorumu satarken olurda potansiyel alıcılarım, ya bu jant kırıyormuş derde almazlar ise, benim muhatabım bajaj değil aea ve öyle olduğunu savunanlar olur hukiki olarak..

İyi akşamlar herkese
    Bu konuda AEA nın dediği bişey yok kendi de bişey uydurmamış. MIŞ , diye yurtdışında konusu geçmiş bi olayı aktarıyor. İsteyen adamın dedğini dikkate alır isteyen almaz. Şirket ise bi zahmet bakıvereymiş bu iddaaların yer aldığı sitelere bu iddaalar nerden ortaya çıkmış diye , sağa sola zıplayacağına dava açarım diye.Varsa haksız bi uygulama versin mahkemeye o zaman , zararını temin etsin.Avukatları vardır heralde şirketin, burda kendine pay biçmesin bazıları boşuna. Konu boş ve komik yerlere gidiyor.
    İyi akşamlar

mahkemede aea derseki hakim amca, ya yurt dişindaki forumlarda biz böyle okuduk ama tr de hiç olmamış derse,
    hakimda ona hukuken senin bu bilgiyi ispat etmen gerekir mişle mışla konuşamazsın topluma açıklama yapamazsın der geçirir çünkü;

hukuki sonucun doğduğunu iddia eden taraf, gerçekleşmesi gereken şartların, unsur vakıaların somut olarak gerçekleşti*ğini ispat etmelidir(ispat etmesi gereken kuralkan/bajaj değil iddiayı sunandır), 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu (TMK) ‘nun 6.maddesinde de, kanun*da aksine bir hüküm bulunmadıkça, taraflardan her biri, hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatla yükümlü tutulmuştur denir,

zaten diğer türlü mal ayıplı mallara girer paranızı alırsınız geriye.

siz bu şekilde konuşarak esasen firmaları rencide ediyorsunuz, firmalarda bir sonraki olayda ayaklarını nasıl denk almaları gerektiğini anlatmış oluyorsunuz, zaten firmanın bir yaptırımı yok, sadece 2 satır mesaj okuması gerekiyor aea nın.. yapın yapın kuralkan kabahatli olsun görürüz ilerde neler oluyor )) kuralkan büyük firma dün vardı bugünde var, belki bajajıda batırır dertmi? firmamı yok kuralkana.. aea ya firma varmı peki? yavaş yavaş sayılarını azaltıyor böylece..

esasen aea aramalıydı avukattan sonra firmayı diyaloga girmeliydi.. aea büyükmüki küçüğün ayana gitsin? kuralkan dediğiniz firmada 100 lerce kişi çalışıyor istihdam yaratıyor..
    kuralkan dediğiniz şirket değil holding dir.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    TR'ye özel motor ürettiğini mi sanıyosunuz bajajın anlamadım ki

Ayrıca çoğu arkadaşın altını çizdiği mesele jant meselesi değil kuralkanın tavrı

siz böyle haksız bilgiyi savunarakdanda istihdam a karşı duruyorsunuz, mal satılmaz ise çalışanda olmaz insanlar evlerine ekmek götüremezler, ha tabi unuttum ya sizin için elin gavuru daha önemli siz japon malı alın elin gavurunun milleti zengin olsun? 7bin tl paramıdır böyle teknolojiler için. bir jant ta ne kadar mühendislik vardır bunları bir düşünmek gerekir.

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahkemede aea derseki hakim amca, ya yurt dişindaki forumlarda biz böyle okuduk ama tr de hiç olmamış derse,
    hakimda ona hukuken senin bu bilgiyi ispat etmen gerekir mişle mışla konuşamazsın topluma açıklama yapamazsın der geçirir çünkü;

hukuki sonucun doğduğunu iddia eden taraf, gerçekleşmesi gereken şartların, unsur vakıaların somut olarak gerçekleşti*ğini ispat etmelidir(ispat etmesi gereken kuralkan/bajaj değil iddiayı sunandır), 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu (TMK) ‘nun 6.maddesinde de, kanun*da aksine bir hüküm bulunmadıkça, taraflardan her biri, hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatla yükümlü tutulmuştur denir,

zaten diğer türlü mal ayıplı mallara girer paranızı alırsınız geriye.

siz bu şekilde konuşarak esasen firmaları rencide ediyorsunuz, firmalarda bir sonraki olayda ayaklarını nasıl denk almaları gerektiğini anlatmış oluyorsunuz, zaten firmanın bir yaptırımı yok, sadece 2 satır mesaj okuması gerekiyor aea nın.. yapın yapın kuralkan kabahatli olsun görürüz ilerde neler oluyor )) kuralkan büyük firma dün vardı bugünde var, belki bajajıda batırır dertmi? firmamı yok kuralkana.. aea ya firma varmı peki? yavaş yavaş sayılarını azaltıyor böylece..

esasen aea aramalıydı avukattan sonra firmayı diyaloga girmeliydi..
    Merhaba
    Tamam sen söyle davayı açsınlar.. Sonucu da yazmışsın zaten
    Hatta sen motorunu satamazsan , açacağın davaya beni de ekle bajajın ticari itibarını zedeledi diye
    Ne günlere kaldık..AEA niye arasın firmayı yaptığı işten emin zaten. Hatta hiçbir bajajı da konuşmayacağım diyor üstelik. Büyük firmayla irtibata geç de o zaman affetsinler AEA yı.
    Ben avukatı değilim adamın ama , bahsettiğin gibi firma toplama ya da azaltma derdinde değil zaten farkındaysan , ticari bi konu değil çünkü onun için. Şirket için ise tamamen ticari.
    iyi akşamlar

Simdiye kadar AEA yi savunalim diye bir konu basligi acilmadi burada.AEA trolleri ifadedini kullanan sahis senin yasin motor tecruben yetmez bunu soylemeye.Bu forumda kisiler sahislar kayrilmaz.

AEA nin bu sektore birsuru hizmeti karltkisi olmustur.Senin ne katkin oldu?

Bajaj Pulsar ile teknik arza yuzunden takla atmis adam var bu forumda olumdem donmus hala marka savunuyosunuz.

Burada KTM Yamaha Ducati kullanan adamlar var bunlar motorlarini elestiriyor kabahatini soyluyor sizin motor bulunmaz hint kumasi gibi.

AEA yida gomun size denge sensoru bu zirildar canim olacak okadar , motor stop edebilir cozeriz bi tarihte gibi seyler soyleyen adam lazim.

AEA yanlis yaptiysa yanlis yapmistir.Ama zeka seyiyesi belirli bir yere gelmis her insan buradan AEA dan cok daha fazka markanin zarar gorecegidir.

Daha once yazildi yine yaziyorum hala anlama kitligi varsa yine okuyun..

Bu konu hindistanin onde geken bir motosiklet portalinde iki tane ornek fotigraf ile dile getirilmis ve hintli editor demis ki Bajaj reddediyir ama sadece bir tane ornek yok...Yani bunu hintli soylemis.AEA da bu duyumu iletmis.

Konu bu.Siz bu kafada olursaniz daha cok dustributor istedigi fiyattan istedigi urunu size satar ve istedigi gibi servis hizmeti verir.

Motoru stop eden arkadaslar ayipli mal urun satildi diye dava actiniz mi? Acmadiniz cunku Kuralkan da uc bes kisi dava acsa ne olacak zaten menlekette davalar bi yildan fazla suruyor der gecer.Peki Kuralkan motorunuzu degistirdimi? Yok buda degil.Sonuc hala bu mali kullanmaya dewam ediyisun.Ustelik etiket fiyatini odemissin.

Simdi hukuki haklarini yeri gelince savunan Kanuni burada Kul hakkina giriyormu girmiyor mu?

AEA yanlis yapmis bunu dile getirerek diyelim.Ama bu adamin kaynagi Hindistanda uretilen bu urunun Hindistandaki bilindik bir sitesi..
    mozgur bunu beğendi.

@Suerte
    motor konusunda ciddi isen seni alacaklar listesine eklerim bak.

@newmoto76
    benim yaşım 30 senin yaşınmı yetiyor peki? burada olay benim sektöre ne katkısı yaptığım değil, tüm mesajlaşmayı tekrar okumanı tavsiye ederim.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz böyle haksız bilgiyi savunarakdanda istihdam a karşı duruyorsunuz, mal satılmaz ise çalışanda olmaz insanlar evlerine ekmek götüremezler, ha tabi unuttum ya sizin için elin gavuru daha önemli siz japon malı alın elin gavurunun milleti zengin olsun? 7bin tl paramıdır böyle teknolojiler için. bir jant ta ne kadar mühendislik vardır bunları bir düşünmek gerekir.
    Japon diyo hala bak profilde ne yazıyo salcano wolf, çin malına biniyom bende

Çoğu arkadaşımızın isteği zaten bajajın diğer çin menşeili firmalar gibi olmaması, tavrını değiştirmesi. Kişilere cevap verme değilde, mesela motoru AEA'ya verip, denenip kırılmadığı kanıtlansa hepimiz memnun olacağız

o sözüm, aslı astarı olmayan bir jant olayına, markayı karalayip japon dan başkasına binmeyin diyenleredir. yaptığım yorumlar son mesajlara değil, konunun başından beri gelen mesajların tamamını yorumlayarak yaptığım değerlendirmelerdir.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ne uzadı bu muhabbet yaw...

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)