Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli arkadaşlar;

Mesele ile ilgili birçok farklı yorumlar geliyor, gelmeye de devam edecektir.

Benim sadece ilave edebileceğim ve bu yönde yorum yapan arkadaşlara verebileceğim cevap şudur.
    Bazı yorumlarda Bajaj’ın yapılan eleştiriye karşı agresif bir tutum sergileyerek hukuki yolu tercih etmesi eleştiriliyor ve yapılan eleştirilere karşı daha hoşgörülü davranılması gerektiği yününde tavsiyelerde bulunuluyor.

Kesinlikle bu görüşlere katılıyor ve bahsedilen yaklaşımın doğru olduğunu biliyoruz. Özellikle Bajaj markası ile ilgili bizim tüketicilerimize olan yaklaşımız, garanti konusundaki tüketici menfaatlerine yönelik uygulamalarımız, benim şahsen tüketicilerimizin şikâyet ve önerilerine dolaylı da olsa katkı sağlamadaki çabalarımız eminim ki birçok kullanıcı tarafından fark ediliyor. Yaptığımız memnuniyet anketlerinde tüm bunları da gözlemleyebiliyoruz. Ben bu yönde % 100 müşteri tarafındayım. Bilen biliyor.

Ancak programda yapılan bir eleştiri değildir. Eleştiriden çok öte bir ithamda bulunulması ve bu haksız itham üzerine bir hüküm verilmesidir. Bize gelen tüketici mesajlarından bunu açıkça gözlemleyebiliyoruz. Bizim de yaptığımız kanunun bize verdiği düzeltme hakkını kullanarak kendisine yanlış beyanın düzeltilmesi için bir tekzip yazısının gönderilmesidir. Durum bundan ibarettir.

Evet; hukukun yüzü soğuktur ama sizin binlerce satmış olduğunuz bir ürün hakkında bir ithamda bulunulursa, bu itham motosiklet camiasında etkin ve önem verilen bir isim tarafından yapılırsa, bunun üzerine tüketicilerinizden ne oluyoruz, bu işin aslı astarı nedir mesajları geliyorsa tekzip hakkını başka ne zaman kullanırsınız? Eğer kullanmazsanız binlerce kullanıcınıza haksızlık etmiş olmaz mısınız?

Değerlendirmelerinizi takdirlerinize bırakıyorum.

İzlemeyen arkadaşlar için ilk programın 44 ncü dakika 38 nci saniyeden itibaren programa göz atmalarını istirham ederim.

Bir konu daha var. Bazı arkadaşlarım da bu forumda bulunmamızı ve birçok yorumlara iştirak ediyor olmamızı garip karşılıyor. Kurumsallık ile örtüştüremiyor. Birçok kez cevap verdim ama gene vermiş olayım. Bu benim şahsi kararımdır. Kurumsal alınmış bir karar değildir. Sizlerle iç içe olmayı her zaman sevdim. Firmaların resmi soğuk yüzlerinden farklı olarak sizlere açılan sıcak bir pencere olmak tercihimi kullandım. Abartmıyorum, binlerce kullanıcılarımız ile zaman zaman haberleşmemiz devam ediyor. Bundan da memnunum. Bu konunun da böyle bilinmesini arzu ederim. Allah bizleri şahsi egolarımızdan uzak tutsun.

Selam ve saygılarımı sunuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=3a91YurlXMI
    sheriff87 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Konu hala bajaj iyi bir motormudur ekseninde devam ediyor.
    Bajaj sahipleri panikte.
    Bu söylenti yayilirsa motosikletlerini satmakta zorlanacaklar çünkü.
    Bu nedenle gelip burada bajaji savunuyorlar ve çok hakliar.
    Halbu ki herkesin bildigi bir gerçek ortada duruyor.
    Maddi imkani olan kimse gidip Bajaj almaz.
    Aldiysa da ilk imkanda elinden çikarip daha iyi bir markaya yönelir.
    Yani bu bile kalite hakkinda bir fikir veriyor.
    Ama gerçekten tartismanin konusu bu degil.
    Bir kaç defa aslolanin yöntemi tartismamiz gerektigini söyledim.
    Ama duygusal sebepler konuyu kim hakliya getiriyor.
    Anket bile açilmis.

Hafizanizi bir yoklayin.
    2008 yilinda Honda CBR 1000 RR modelinde radikal bir degisiklige gidip hem kasa degistirdi hem de motorunda revizyon yapti.
    Bir süre sonra bu modellerin yag yaktigi söylentisi ortaya çikti.
    Bu gün bile biri kalkip 2008 model CBR diyecek olsa, hemen alma kardesim o modeller yag yakiyor diye yorumlar geliyor.
    Gerçekten de yag yakma sikayetiyle servise giden motosikletler oldu.
    Bu modelden ben de satin almistim ve hiç bir problemim yoktu.
    Yaklasik 3 yil bindim ve daha sonra baska bir motosikletle degistirdim.
    Ne bir sorun yasadim, ne de burada yasayan birine rastlamadim.
    Ama sorun yasayanlar vardi ve Honda kaç tane motorda bu oldu kardesim deyip millete ihtarname çekmedi.
    Gitti tamir etti, gerekirse motor blogunu komple degistirdi ve magduriyeti giderdi.
    Sonra bir basin açiklamasi yapti Honda.
    CBR 1000 RR modelinin züntürübükc burclarinin hangsgrigoto parçasinda bulunan simdrefisk parçasinin püskürtme haznesininin 0.00152 mm çapindan bu sorunun kaynaklandigini parçanin algoritmasini ve hazneyi degistirerek bu sorunu hallettiklerini söylediler.
    Böylece 2009 yilinda ve sonraki yillarda da ayni modeli boyayip boyayip satmaya devam ettiler.
    Kimseden bir sikayet de duymadik.

Yukarida yazdiklarimdan bir sey anlamadiniz biliyorum ama inanin Honda'nin açiklamasi da buna yakin bir seydir.
    Aslinda bir halt degismedi yani.
    Ama müsterinin bakisi degisti.
    Muhtemelen meydana gelen arizalar da kullanici hatasiydi ama Honda ben hakliyim demedi.
    PR böyle yapilir.

Bunlari niye yazdim.
    Büyük firma sadece kaliteli mal üretmekle olmuyor.
    Olaylara karsi gelistirilen davranislar, müsteriye bakis açisi gibi bin tane done var bunlari saglayan.
    Sen her elestiride mahkemeye gidersen, ben senden motosiklet almam kardesim.
    Yarin bir sorun yasayip hakkimi aramaya kalkissam demekki git hakkini mahkemede ara ben öyle yapiyorum diyeceksin.

Benim elestirdigim konu budur.
    Yoksa banane kim hakli kim degil.
    Ben kullaniciysam yapilan eyleme bakarak kendi basima gelebilecek olani hesaplarim.
    Yoksa dünyanin en iyi motosikletini üretsen kime ne fayda.
    Aykut009, SuleymanE, c.ozan ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Vay be.. Bu programda adam(altın elbiseli) kawasakiye de hondaya da suzukiye de yer yer ne giydirmeler yapıyor.. Bir tanesi çıkıpta dava açtı mı? Kanuni böylesine saldırgan tutum sergiliyorsa benim miğdem bulanır. Şu saatten sonra kuralkan ciklet ithal etse yada üretse alıp çiğnemem. Gözümde kendi ipini çekti.
    Shrieker, erdem999 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdan ayzek (http://www.motosiklet.net/forum/memb...ek-115388.html) isimli arkadaşın bu konu ile ilgili konuşması lazım hatırlarsınız belki pulsar la motor kilitleyip ölümden dönmüştü ve sonra bir şekilde bajajla anlaşmıştı diye biliyorum
    Arkadaşlar yaşamış olduğum sorun neticesinde evet kaza yaptım kaburgalarımda çatlak ve kırık meydana geldi fakat burada bahsi geçen durum bambaşka benim bu konu hakkında nasıl bir yorum yapmam gerekiyor kestiremiyorum kendi yaşadıklarımmı? jant kırılma mevzusumu?

Bu durumda genel özet geçeceksem eğer şunları şöyleyebilirim ancak ama hiç biryere çekilmeden üzerimden pirim yapılmadan çünkü yazılan herşey kişinin anladığı şekilde anlamak istediği yere çekilebilir

Öncelikle sinan abi kazayı görür görmez telefonla aradı eksik olmasın sağolsun , sonrasında ekrem abi ilgilendi işi gereği seyehatte olduğunu uygun görürsek yarın ziyaretime geleceğini söyledi ve o gün akşam beni görmek istemiş eşi ile ziyaretime geldi bu kısma özellikle dikkat etmenizi istiyorum bunu formdada yazdım genede yazarım

Ekrem abi çok babacan bir insan ziyaretime bir firma yetkilisi gibi değil bir kaza geçirmiş arkadaşına,kardeşine ziyarete gelir gibi geldi buda beni çok mutlu etti tamam konuşulanlar kapalı kapılar arkasında oldu ama hiç bir şekilde keşke forma yansıtmasaydın aramızda hellederiz gibi konular geçmedi bu yönünden dolayı ekrem abiye saygım ve sevgim sonsuzdur bana sen motorla ilgili şeyleri kafana takma gereken ne ise yapılır dedi ve daha çok genel konuşmalar oldu ekrem abiye abi sanada formda oldukça fazla yükleniyor dediğimde olgunlukla cevapladı zaman zaman böyle şeyler olabilir olgunlukla karşılamak ve kişi kazanmak gerekir gibisinden bir konuşma yapmıştı

Sonuç olarak yaşadığım durum ile ilgili ekrem abi ve bayi ellerinden geleni yaptılar bana göre ben magdur edildim onlara göre onlar yada iki tarafda mağdur edildi ortak payda buluşuldu neticede burada iş bayi ve ekram abide bitmiyor emir demiri keser diye bi laf vardır

Bana göre ekrem abi burada açıklama yapmak zorundada değildir ona bu açıklamaları yaptırmak durumunda kalanlar utanmalıdır madem avukat kontak kuruyor burda soruların hedefi avukat veya o na o talimatı veren yapmalıdır

Ekrem abi markasını korumak durumundadır ve belirli açıklamaları yapmak zorunda kaldığı için yapıyordur ( şahsi düşüncem )bana göre hiç avukata bulaşılmadan ekrem abi tatlı diliyle güzel kişiliğiyle bunu çözebilirdi olay bu raddeye gelmezdi ama firma bu yönde karar almış bana göre olay yanlış anlamadan ibaret

Sonuç olarak gerek başıma gelen olayda ve sonrasında yaşananlarda firmadan hiç bir şekilde uyarı,tehdit vs almadım şu anki motorumda yaşamış olduğum sorundan eser yok ufak bi terleme var onuda bakımda halledicez
    Aykut009, mgora, fatih. ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eski kötücüllerden (Atilla Abi sağolsun bu sıfat için ) yeni bir memnun Bajaj Pulsar 200Ns kullanıcı olarak , öncelikle günümüzde sosyal medya'da streisand effect denilen konu tüm şirket profesyonelleri tarafından bilinmeli.
    ( https://tr.wikipedia.org/wiki/Streisand_etkisi )
    İnternette bir bilgi ile başetmenin yöntemi karşı bilgiyi veya alakasız bilgiyi yaymaktan geçer.Bu çok önemli bir nokta.
    Gönül isterdi ki önce Barkın bey aransın ve durum açıklansın , kibarca rica edilsin sonrasında bu ihtarname kaynak ve delil-şahit göstermeden eğer devam edilirse , o zaman gönderilsin daha mantıklı olurdu.

Onun dışında Bajaj yeni yeni tutunmaya çalışan bir marka ülkemizde ve birazda bize çok yakın durduğundan bazen eleştirimizin dozu acımasızlaşabiliyor , hataları var mı var ama bence desteğe de ihtiyaçları var.Ben mesela kendi işimle ilgili örnek vereyim adam bir liraya mal ettiği ürünü iki liraya satan adama bazen kazıkçı der bende derim ki o zaman git mesela Apple'a söyle , hp'ye söyle onlarda da kar marjları sağlam ama onlar ulaşılmaz laf edemeyiz.
    Geçen bir konuda uzun uzun bizim oralarda kullanılan "El iyisi" terimini anlattım konu silinmiş kopyalayamadım keşke silinen mesajlara ulaşabilsek.Oradan kopyalardım.Durum birazda bu , Ekrem Bey gibi aramızda bulunan bir tane başka firmadan yetkili gösterin bana ilaç için.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Iyi dusunmek lazim ekrem bey. Ben sahsen ilk izledigimde barkinin bu sekilde soylemde bulunmasini duygusal gordum. Hatta bu sekilde yorumladim cunku kuralkanin bu kadar sert tepki vermesi bana bunu inandirdi. Fakat sizin yorumunuzdan sonra barkin kendi uslubu cercevesinde cevaplamis olarak algiladim. Amatorluk bu olsa gerek yollamis oldugunuz tekzip (tehdit) bu olayin dallanip budaklanmasina sebep oldu. Bunun yaninda su ana kadar musteriniz olan kisileri zor durumda biraktiniz belki adam pulsarini satip bir ust klansmana gecicekti simdi ise satis fiyati duser diye bu sevdasini erteledi. Nerden bakarsaniz bakin politika yanlis.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli kuyuya taş attı. 50 kişi çıkarmaya uğraşıyor şuan
    Ahanda konunun özeti
    berkcigdem bunu beğendi.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaşamış olduğum sorun neticesinde evet kaza yaptım kaburgalarımda çatlak ve kırık meydana geldi fakat burada bahsi geçen durum bambaşka benim bu konu hakkında nasıl bir yorum yapmam gerekiyor kestiremiyorum kendi yaşadıklarımmı? jant kırılma mevzusumu?

Bu durumda genel özet geçeceksem eğer şunları şöyleyebilirim ancak ama hiç biryere çekilmeden üzerimden pirim yapılmadan çünkü yazılan herşey kişinin anladığı şekilde anlamak istediği yere çekilebilir

Öncelikle sinan abi kazayı görür görmez telefonla aradı eksik olmasın sağolsun , sonrasında ekrem abi ilgilendi işi gereği seyehatte olduğunu uygun görürsek yarın ziyaretime geleceğini söyledi ve o gün akşam beni görmek istemiş eşi ile ziyaretime geldi bu kısma özellikle dikkat etmenizi istiyorum bunu formdada yazdım genede yazarım

Ekrem abi çok babacan bir insan ziyaretime bir firma yetkilisi gibi değil bir kaza geçirmiş arkadaşına,kardeşine ziyarete gelir gibi geldi buda beni çok mutlu etti tamam konuşulanlar kapalı kapılar arkasında oldu ama hiç bir şekilde keşke forma yansıtmasaydın aramızda hellederiz gibi konular geçmedi bu yönünden dolayı ekrem abiye saygım ve sevgim sonsuzdur bana sen motorla ilgili şeyleri kafana takma gereken ne ise yapılır dedi ve daha çok genel konuşmalar oldu ekrem abiye abi sanada formda oldukça fazla yükleniyor dediğimde olgunlukla cevapladı zaman zaman böyle şeyler olabilir olgunlukla karşılamak ve kişi kazanmak gerekir gibisinden bir konuşma yapmıştı

Sonuç olarak yaşadığım durum ile ilgili ekrem abi ve bayi ellerinden geleni yaptılar bana göre ben magdur edildim onlara göre onlar yada iki tarafda mağdur edildi ortak payda buluşuldu neticede burada iş bayi ve ekram abide bitmiyor emir demiri keser diye bi laf vardır

Bana göre ekrem abi burada açıklama yapmak zorundada değildir ona bu açıklamaları yaptırmak durumunda kalanlar utanmalıdır madem avukat kontak kuruyor burda soruların hedefi avukat veya o na o talimatı veren yapmalıdır

Ekrem abi markasını korumak durumundadır ve belirli açıklamaları yapmak zorunda kaldığı için yapıyordur ( şahsi düşüncem )bana göre hiç avukata bulaşılmadan ekrem abi tatlı diliyle güzel kişiliğiyle bunu çözebilirdi olay bu raddeye gelmezdi ama firma bu yönde karar almış bana göre olay yanlış anlamadan ibaret

Sonuç olarak gerek başıma gelen olayda ve sonrasında yaşananlarda firmadan hiç bir şekilde uyarı,tehdit vs almadım şu anki motorumda yaşamış olduğum sorundan eser yok ufak bi terleme var onuda bakımda halledicez
    ben motor niye stop etti veya kilitledi neyse onu öğrenmek istiyordum kazadan önceden var mıydı bu sorunlar servise gittin mi çözüldü mü bunları insanlar görsün duysun istiyorum ben zaten konuyu az çok biliyorum zaten

cevap vermek zorunda değilsin tabiki kazasız belasız

pulsar 200 rs sayfasından alıntıdır

QUOTE=nokiaxxx;3787133]stop etme sorunu olarak benim yaşadıklarım. edirne kapıdan topkapı istikametine doğru vatan sapağina saptımmı 110 la giriyosun, mutlusun performans ,yakıt, yüzgüldürüyor fıren yaptın! köprünün altından dönerken, mecbur 2.vitese düştün stop etti. tabi alışıyosun el debriyajda, 2014 model olan daha az yapıyordu. benim görüşüm motora göre değişiyor. bu tutarsızlıklar acaba diyordum, bu motorların vatan sapağına alerjisimi var! yinede seviyorum pulsarı. sol şeritte gitme yokuşlerda sollama zevkini bana tattırdı.[/QUOTE]

virajın ortasında stop eden motora sırf bütçelerinden dolayı ses çıkarmıyor insanlar bu paraya anca bu olur diyor resmen evet bende yazıyorum o sorun iki şeritli yolda araç sollarken olursa karşıdan gelen kamyonun altında kalır ölürsün
    Shrieker ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj sahipleri panikte.
    Anket bile açilmis.

Hafizanizi bir yoklayin.
    2008 yilinda Honda CBR 1000 RR modelinde radikal bir degisiklige gidip hem kasa degistirdi hem de motorunda revizyon yapti.
    Bu gün bile biri kalkip 2008 model CBR diyecek olsa, hemen alma kardesim o modeller yag yakiyor diye yorumlar geliyor.
    Ama sorun yasayanlar vardi ve Honda kaç tane motorda bu oldu kardesim deyip millete ihtarname çekmedi.
    Gitti tamir etti, gerekirse motor blogunu komple degistirdi ve magduriyeti giderdi.
    CBR 1000 RR modelinin züntürübükc burclarinin hangsgrigoto parçasinda bulunan simdrefisk parçasinin püskürtme haznesininin 0.00152 mm çapindan bu sorunun kaynaklandigini parçanin algoritmasini ve hazneyi degistirerek bu sorunu hallettiklerini söylediler.
    Böylece 2009 yilinda ve sonraki yillarda da ayni modeli boyayip boyayip satmaya devam ettiler.

Yukarida yazdiklarimdan bir sey anlamadiniz biliyorum ama inanin Honda'nin açiklamasi da buna yakin bir seydir.
    Muhtemelen meydana gelen arizalar da kullanici hatasiydi ama Honda ben hakliyim demedi.
    PR böyle yapilir.

Bunlari niye yazdim.
    Olaylara karsi gelistirilen davranislar, müsteriye bakis açisi gibi bin tane done var bunlari saglayan.
    Yarin bir sorun yasayip hakkimi aramaya kalkissam demekki git hakkini mahkemede ara ben öyle yapiyorum diyeceksin.

Ben kullaniciysam yapilan eyleme bakarak kendi basima gelebilecek olani hesaplarim.

Şurada yanılıyorsun İlkay abi.
    Honda'nın kronik sorunu ile Yamaha'nın şirket politikalarını karşılaştırmıyoruz.
    "Bu BMW'ler şaft kırıyo yeaaa, alma kamyonun altına girersin" derseniz, BMW tekzip istemez, çünkü ihtiyacı yoktur. Kendini kanıtlamıştır, insanlar ön yargılı davranmazlar. Ama Bajaj emeklemeye çalışan, Globalleşmek isteyen bir firma. Zaten ülkemiz insanının örnekte de belirttiğin gibi Honda'nın bilmem ne modeli kol çıkarıyormuş, Yamaha'nın X bilmem kaçı yağ fışkırtıyormuş gibi kulakdan dolma bilgilerle gözden çıkarabildiğini varsayarsak, Bajaj'a emeklemeyi öğrenip tam ayağa kalkacağı sırada, çelme takmış olursun.

Ve eminim ki, Bajaj'dan soğudum, ciklet dahi almam diyenler (Serk21 senden örnek verdim kusura bakma aklımda en son o kalmış ) yarın öbürgün bu tartışmaları hatırlamıyor olacak.
    Gördük ki, kimi AEA'yı kimi Kuralkan nezninde Bajaj'ı yerden yere vurdu. Kimileri Kuralkanın paralı askeri, kimileri AEA'nın trolleri oldu. Sürekli konuyu takip ettim birileri birilerine sağlam küfür edecek diye ama, en azından bu tarz yaftalamalarla sınırlı kaldı, sevindim.
    Türkiye pazarında yeni bir marka yaratmak kolay değildir. Sanıyorsunuz ki, Türkiye'de sadece Bajaj böyle davranıyor.
    Zamanında hangi firmaların, facebooktan, sosyal tüm mecralardan tüketici şikayet mesajları sildiğini, silemediklerini sildirmek için uğraştığını çok iyi biliyoruz.
    O yüzdendir ki, mideniz bulandı ise, tuzlu yiyin geçer.
    COQ, ayzek, fatih. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj sahipleri panikte.
    Anket bile açilmis.

Hafizanizi bir yoklayin.

PR böyle yapilir.

Bunlari niye yazdim.

Reyiz büyüksün...
    COQ bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Mesele ile ilgili birçok farklı yorumlar geliyor, gelmeye de devam edecektir.

Benim sadece ilave edebileceğim ve bu yönde yorum yapan arkadaşlara verebileceğim cevap şudur.
    Bazı yorumlarda Bajaj’ın yapılan eleştiriye karşı agresif bir tutum sergileyerek hukuki yolu tercih etmesi eleştiriliyor ve yapılan eleştirilere karşı daha hoşgörülü davranılması gerektiği yününde tavsiyelerde bulunuluyor.

....

Selam ve saygılarımı sunuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=3a91YurlXMI
    Ekrem Bey,

Size gerçekten saygımız büyük. Forum ortamında Bajaj sahiplerinin dertlerini dinleyen, kullanıcıyla iç içe olmayı seven motosiklet camiasındaki sayılı (hatta belkide tek) pazarlama müdürüsünüz.
    Ayrıca iyi niyetinizden kesinlikle şüphe duymadığımızı belirtmek isterim.

Birçok kullanıcı motosikletiyle veya servisle sorun yaşadıktan sonra sizin sayenizde sorunlarının çözüldüğünü forum ortamında belirtti, için için hepimiz sizleri tebrik ettik.

En yakın arkadaşıma 2015 model Pulsar 200ns motosiklet aldıran bir kişiyim (Buna en büyük etken kişi Sizsiniz. Çünkü Kuralkan firmasından çekincelerim vardı, fakat sizin tutumunuz ve kullanıcılara yaklaşımınız bu fikirlerimi değiştirmişti)

Pulsar 200ns modellerde zaten jant kırılması gibi bir sorun olmadığını biz motoseverler biliyoruz.
    AEA programında sizin motorunuza hakkında haksız eleştiri (hatta karalama) yapmış olabilir. Bu onun ayıbıdır, fakat haksız eleştiri veya karalamanın mahkeme yoluyla (veya ihtarname göndererek) çözülmek istenmesi biz kullanıcıların gözünü korkutmaktadır.

Sizin kendi markanızı savunmanıza aslında gerek yok, bu markanın kullanıcıları en güzel cevabı (sosyal medyada) veriyor zaten. Sizin kendi motorlarınızı övmenize gerek yok, bırakın kullanıcılar bu görevi sizin yerinize yapsın.En etkili reklam, motorundan memnun mutlu kullanıcıların yorumlarıdır bence.

Benim nacizane tavsiyem, en ufak eleştiri yada karalamada firmanızın insanlarla mahkemelik olacak anlayışını değiştirmesi yönündedir. Bajajı eleştiren (yada karalayan) bir şahsa kurumsal tepki verilmesi biz kullanıcılar açısından hoş durmamaktadır.

Biz motosiklet tutkunlarının eleştirileri de fark ettiğiniz üzere genelde bu yöndedir.

Çalışma hayatınızda başarılar diler, iyi günler dilerim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor niye stop etti veya kilitledi neyse onu öğrenmek istiyordum kazadan önceden var mıydı bu sorunlar servise gittin mi çözüldü mü bunları insanlar görsün duysun istiyorum ben zaten konuyu az çok biliyorum zaten

cevap vermek zorunda değilsin tabiki kazasız belasız

pulsar 200 rs sayfasından alıntıdır

QUOTE=nokiaxxx;3787133]stop etme sorunu olarak benim yaşadıklarım. edirne kapıdan topkapı istikametine doğru vatan sapağina saptımmı 110 la giriyosun, mutlusun performans ,yakıt, yüzgüldürüyor fıren yaptın! köprünün altından dönerken, mecbur 2.vitese düştün stop etti. tabi alışıyosun el debriyajda, 2014 model olan daha az yapıyordu. benim görüşüm motora göre değişiyor. bu tutarsızlıklar acaba diyordum, bu motorların vatan sapağına alerjisimi var! yinede seviyorum pulsarı. sol şeritte gitme yokuşlerda sollama zevkini bana tattırdı.

virajın ortasında stop eden motora sırf bütçelerinden dolayı ses çıkarmıyor insanlar bu paraya anca bu olur diyor resmen evet bende yazıyorum o sorun iki şeritli yolda araç sollarken olursa karşıdan gelen kamyonun altında kalır ölürsün
    [/QUOTE]

bendeki sorun debriyajı çekince stop etmesi değildi zaten onu yeni yazılım güncellemesiyle çözüldüğünü söylüyorlar bir önceki motorum ve bunda debriyaj çekince stop etme gibi her hangi bir sorun enazından bende olmadı bendeki gösterge kendini kapıyor ateşlemeyi kesiyordu bazen marş yapınca çalışıyor bazende çalıştırması epey zor oluyordu ekrana kod falan geliyordu servise gittik fabrikayla görüşüldü 4 defa akü değiştirdik akü değişince düzeliyor sonrasında gene yapıyordu ben hareket halinde motor beyin resetleyip arka tekerin kitlenmesi yada kayması sebebiyle kaza yaptım
    biyeybaraküs ve Shrieker bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

şu yukarıdaki en tepedeki anket, şu anda ülkenin durumunuda gösteriyor aynı zamanda, bilinçli azınlığın, popilarite peşinde geri kalanı hibe etmesini temsil ediyor gözümde.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    oha 15sayfa yorum

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiyede kaç motorun cantı kırılmış bu %5 üzeriyse AEA haklı ama 1000 motordan 1-2 tanesi ise motora çamur atmak ayıp olur

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konudaki en mantıklı yorum....

Ekrem beye yüklenmek bence de saçmalıktır... Yapmayın, etmeyin arkadaşlar.

Biraz mantık yürütün...

Olay avukatta ve ona bu yetkiyi veren şahısta patlıyor.
    Mamba09 ve ayzek bunu beğendiler.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bu çamur iz bırakır.Bajaj darbe yer gibi duruyor yorumlara ve ankete bakılırsa.Altında stratejik işlerde olabilir AEA'nın yaptığı yorumun.Pulsar fiyatına göre iyi bir motordur.Kalitelidir ancak önünde uzun bir yolu var.Tüketiciler için yeni firmaların pazarda pay kapmaya çalışması çok yararlıdır ve desteklenmelidir.Rekabet kaliteyi arttırır fiyatı düşürür.Bajaj Getireceği 400ns modeli ile çıtasını daha yukarı çıkarır diye düşünüyorum.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be.. Bu programda adam(altın elbiseli) kawasakiye de hondaya da suzukiye de yer yer ne giydirmeler yapıyor.. Bir tanesi çıkıpta dava açtı mı? Kanuni böylesine saldırgan tutum sergiliyorsa benim miğdem bulanır. Şu saatten sonra kuralkan ciklet ithal etse yada üretse alıp çiğnemem. Gözümde kendi ipini çekti.
    Yamaha bu dersten baya bir süredir muaf sanırım ... Tamamen duygusal

Motosikleti
    2014 ybr esd
    tüh nepoh yesemki?daha yeni 8900 lira verdim pulsar aldım.10 gün geçmedi 8bin zarardayım.900tlye satabilirsem çok çko iyi

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı teknopower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce olaya bakın AEA çıkıyor webde gördüm jant kırılmış kamyon alına girersiniz gibi konuşuyor. Sonra firma çıkıyor mahkemeye veririm söyle yaparım böyle yaparım .....diye hukukçu agzı ile tehdit gibi yazıyor.
    Bir kere AEA bir malzeme mühendisi değil ol orta kesin tespit olmadan konuşması çok bilinçsiz olmuş.Ya sorun yoksa adam çok kötü şekilde çarptıktan sonra kırılmış olamaz mı ?. kazadan sonra inceleme yapıldı mı ? varsa bir sorun bunu bilirkişi inceler malzeme analizi vb. yapılır motorlar geri çağrılır motorun sahibi mahkemeye bile gidip kazanır. Ama ortada teknik bir inceleme verisi olmadan konuşma OLAMAZ.
    ikinci olarak motoru satan firma tehdit etmek yerine telefonla konuşup halletmesi lazımdı. Hukuka uygun olsa bile tehdit çok yanlış olmuş.o Devir bitti.
    Belkide konuşuldu ama taraflar elinden geleni ardına koyma dedi ki bilir. ticarette her şey olabilir. dikkatimi çeken Honda yamaha gibi köklü gibi firmalar budan yazılanlara cevap vermiyor. neden acaba ???
    Çünkü kurumsallar ve en önemlisi bu sektörün ''lokomotifi'' marakalardır..
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)