Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kuralkan'ın tepkisini aşırı buldum ama benim motorumda jantta bi sorun çıkmadı motorun ön takımına resmen tecavüz ettiğim halde. Süspansiyonu yumuşatmaya çalışıyorum biraz da başarılı oldum gibi Üretim hatası yoksa normal koşullarda Bajaj Pulsar'ın jantı kırılmaz.
    _kaan_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede hiç jant kırılma olmasa bile kuralkanın tavrı yüzünden hayatta bajaj alınmaz
    Yahu kardeşim ne tavrından bahsediyorsun
    Yaşanmamış bir olay var adamlarda ne güzel saydırmış bak demiş böyle bir olay yok bilmem ne sen ne ayaksın diye.
    O hisdistandaki kırılan jant nasıl kırıldı acaba kimse bilmiyor gerceği sahibinden başka
    Bana en sağlam jant'lı motoru getirin 15 dakika sonra motoru elinize vereyim.
    Millet ne meraklı böyle şeylere hayretler içindeyim.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan değil ama Bajaj "official statement" yayınlamış olayla ilgili, internette mevcut; görmedik, duymadık, bilmiyoruz dememiş.
    Türkiyedeki kullanıcılarla ''offical statement'' mi ilgileniyor?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Suzuki nin jantı kırılsaydı ki AEA nın birsürü önemli marka testinde markayı acımasızca eleştirdiğine hepimiz şahidiz bunu söylemeyecekmiydi?

AEA kendi uslubu ve tarzında konuyu dile getirmiş. Müşterisinin nazarında sadece ticari bir meta olarak değil sevilen bir değer olmak isteyen her marka böyle bir durumda böyle bir yanıt vermemeli..Maalesef talihsizliktir..
    Kuralkan'ın tepkisi bence de yanlış. AEA Bajaj dahil her markayı eleştirmeli de, hatta görevleri. Ancak üslup çok önemli. Bir markayı zarara uğratacak derecede desteksiz ve gevşek konuşmamaları lazım.

İnternette biri bir şey yazdı diye o motorsikleti almayı düşünüp tavsiye isteyen insana ekrandan "kamyonun altında kalırsınız" demek düpedüz sorumsuzluk. Hatta o problemi kendi yaşasa bile dikkatli konuşması lazım. Madem böyle bir sorun yaşanmış, ve binlerce insan seni dinleyerek karar verecek, ordan burdan duyduğuyla sallamak yerine adamakıllı araştırırsın, marka durumu öğrenmiş ve cevap vermiş mi bakarsın, hatta bizzat markaya danışıp cevap fırsatı tanırsın, sonra dinleyicilerini bilgilendirirsin.

Eğer işini yapıp araştırmadiysanda vatandaşa "o motorsikleti alırsan kamyonun altında kalırsın" demezsin. Onun yerine "internette şöyle vakalar okuduk, ancak durum hala net değil, bizce bir araştırın" der geçersin. Bilir bilmez markayı gömmezsin. Yanlış.

Ancak sorun araştırılmış ve kesinleşmişse istediğini söyle. Mesela VW'a milyonların önünde sahtekar diyebilirsiniz. Onları zarara uğratır mı? Tabii ki. Ama hiç bir şey yapmazlar. Çünkü destekli konuşup doğruyu söylüyorsunuz.
    by1302 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    bu bajaj ile freni kitlenip kaza yapan arkadaş vardı, nerelerde?

seyirciler de az değil yalnız. özellikle mi yaptılar bilmiyorum habire bajaj ile ilgili soru sordular yayın boyunca

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    AEA'nın burada yanlışı var, birkaç örnek göstererek bir firmayı kötüleyemezsin.Adamın böyle aklını alırlar.Üretilen hangi birşey de fabrika hatası çıkmıyor, en son örnek Wolkswagen.

Benim babamın oğlu değil hiçbiri ancak, söylediğini sadece Bajaj için değil bütün motorlar için de söylersen o zaman haklısın derim.Yukarıda arkadaş örnekler vermiş, en kaliteli dediğiniz markaların bile sıkıntıları çıkıyor.O zaman birkaç örnekle firmayı gömemeyeceğinide anlamış oldun.

Kuralkanda iyi yapmış, Barkın adamına göre muamele yapıyor.Şurası titriyor burası iyi değil diyebilirsin ancak, alırsan tırın altına girersin dersen orada işler değişir.Direk firmayı zan altında bırakıyorsun, konuştuğunu kanıtlayacaksın, aha bak kardeşim bu problemi yaşayan adamı getirdim al tutanakta burada dersin kimse ağzıni açamaz.Ama kaynak olarak internet sitesi göstermek nedir?Türkiye de motoru kullanan kaç kişi bu problemi yaşamış bunları bilmek lazım.İkisi de bizden besleniyor, bu konuda taraf değilim.Umarım iki taraf da alacağını alır bu tatsızlıktan.
    Loverboy, samet10, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yalnız mailin okunmasını firma istemiş. O ne olacak?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsi geçen motosiklet ns 200 değil rs 200.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA'nın burada yanlışı var, birkaç örnek göstererek bir firmayı kötüleyemezsin.Adamın böyle aklını alırlar.Üretilen hangi birşey de fabrika hatası çıkmıyor, en son örnek Wolkswagen.

Benim babamın oğlu değil hiçbiri ancak, söylediğini sadece Bajaj için değil bütün motorlar için de söylersen o zaman haklısın derim.Yukarıda arkadaş örnekler vermiş, en kaliteli dediğiniz markaların bile sıkıntıları çıkıyor.O zaman birkaç örnekle firmayı gömemeyeceğinide anlamış oldun.

Kuralkanda iyi yapmış, Barkın adamına göre muamele yapıyor.Şurası titriyor burası iyi değil diyebilirsin ancak, alırsan tırın altına girersin dersen orada işler değişir.Direk firmayı zan altında bırakıyorsun, konuştuğunu kanıtlayacaksın, aha bak kardeşim bu problemi yaşayan adamı getirdim al tutanakta burada dersin kimse ağzıni açamaz.Ama kaynak olarak internet sitesi göstermek nedir?Türkiye de motoru kullanan kaç kişi bu problemi yaşamış bunları bilmek lazım.İkisi de bizden besleniyor, bu konuda taraf değilim.Umarım iki taraf da alacağını alır bu tatsızlıktan.
    Bir şeyin örnek gösterilmesi için illa Türkiyedemi olması lazım?

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bu konuda 2 tarafında bence suçu var.

1.si bence aea da. kaynaklara bakıyorsun olaylar yurt dışında olmuş. şimdi türkiyede bi örneği yokken bajajdan uzak durun demek pek doğru değil. bajaj bunu uygun bir dille görüşüp çözebilirdi. bu kadar resmi olarakta olayı büyütmeside bence onların kabahati.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz hem konu ile alakasız hem de alakalı bir örnek daha vereyim.Youtube'ta "Filmler ve Filimler" diye yerli-yabancı filmleri fazlaca mizahi ve biraz argo bir dille eleştiren bir kanal var.Ben şahsen severek takip ediyorum.Bu arkadaşlar yerli bir filmi eleştirmişler.Bu filmin yapımcılarının hoşuna gitmemiş ve hukuki yollara başvuracaklarını bu eleştirinin kaldırılmasını istemişler.Bu arkadaşlarda buna karşılık şu videoyu yayınlamışlar.
    mhmtesk, tinerci, sdirer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Tarafların kusur oranları:
    AEA: %13
    KURALKAN: %87
    hasmet bunu beğendi.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Önce şu ayrımı iyi yapın Beyler, Eleştirilen malum distribütör firma burada, bajaj değil.

Barkın da sütten çıkmış ak kaşık değil elbette. Ağzına ne gelirse konuşan bir şahsiyet, söyleyeceklerini tartmadan, aklına geldiği gibi söylüyor. Ninja 300 testini hatırlayan var mı Barkının? "Amortisörler taş gibi sert, grenajı durduğu yerde açma yapmış" diye insafsızca eleştirdiydi motoru
    Ne oldu peki? Z-moto barkına ihtarname mi yolladı? "satışlarımızın önüne geçme, biz daha eve ekmek götüreceğiz" edebiyatı mı yaptı?

Kimiside diyor ki firmanın avukat aracılığıyla bu uyarıyı yapması yasal hakkıdır ve gayet doğaldır. Elbette arkadaşım, bu konuda haklısınız yasal hakkıdır. Ama etik midir yapılan?

İhtarname benzeri bir mail atmak yerine kısaca: "Barkın bey bahsettiğiniz olay Hindistanda yaşanmış, incelemeler sonucu bu durumun kullanıcı hatası olduğu tespit edilmiştir. Bu olayı tüm bajaj camiasına mal etmeniz bizleri üzdü, halbuki Türkiyedeki hiçbir bajaj motorda bu kusur yoktur, motorlarımızın sonuna kadar arkasındayız, hala böyle bir kusur olduğunu iddia ediyorsanız ispatlamanızı rica ederiz"
    diye bir açıklama yapsalardı hem Barkını mahçup eder, hemde kendi firma değerini artırırlardı.

Ama her zamanki statükocu kafayla "sus, konuşma, eleştirme, alacaksan al, almayacaksan dükkanın önünü kapatma" zihniyetinin devam ettiğini gösterdiler, beni yanıltmadılar sağolsunlar
    Siyah&Beyaz, ee_ee, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz hem konu ile alakasız hem de alakalı bir örnek daha vereyim.Youtube'ta "Filmler ve Filimler" diye yerli-yabancı filmleri fazlaca mizahi ve biraz argo bir dille eleştiren bir kanal var.Ben şahsen severek takip ediyorum.Bu arkadaşlar yerli bir filmi eleştirmişler.Bu filmin yapımcılarının hoşuna gitmemiş ve hukuki yollara başvuracaklarını bu eleştirinin kaldırılmasını istemişler.Bu arkadaşlarda buna karşılık şu videoyu yayınlamışlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=2-iW5NKEJtU
    yok yahu tam AEA vs Kuralkan olayına uygun olarak paylaşılmış. ee işte durum budur.
    mesela örümcek adam tanıtımı buyrun: https://www.youtube.com/watch?v=6Lr-lUCsX9E

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @SuleymanE, katılıyorum.

Şunu ekleyeyim yalnız, "Amortisörler taş gibi sert, grenajı durduğu yerde açma yapmış" bence sert te olsa kısmen makul eleştiriler. En azından bizzat görülmüş, tecrübe edilmiş. Özellikle sert süspansiyon kişisel bir görüş, dolayısıyla kişiden kişiye farklılık göstermesi normal.

Ama internette kimin yazdığı belirsiz bir yazıyı tek temel kaynak alıp o motorsikleti almayı düşünen birine "kamyonun altına girersin" tavsiyesi vermek hiç makul değil, profesyonel hiç değil.
    Loverboy bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kardeşim ne tavrından bahsediyorsun
    Yaşanmamış bir olay var adamlarda ne güzel saydırmış bak demiş böyle bir olay yok bilmem ne sen ne ayaksın diye.
    O hisdistandaki kırılan jant nasıl kırıldı acaba kimse bilmiyor gerceği sahibinden başka
    Bana en sağlam jant'lı motoru getirin 15 dakika sonra motoru elinize vereyim.
    Millet ne meraklı böyle şeylere hayretler içindeyim.
    tamam kardeşim senin bajaj motorun var diye böyle konuşuyosun anlıyorum,ama arkadaşların yazdığı gibi öyle bişey olursa hellederiz veya o parti jantlarda problem vardı yeni partide sorun yok veya değiştiriyoruz gibi veya buna benzer şekilde açıklama yapsaydı çok daha farklı olurdu,ama resmen tehdit etmiş mafya vari tavırla,,

bu anlayış olan motor satıcısında ,düşünün senin başına gerçekten böyle veya benzer bir olay geldiğini,,A.E.A. bu şekilde tehdit edenler sana neler yapmaz,,bikere kabul etmedikleri gibi bide sopa yersin,,,kim ne derse desin kuralkanın elinde olduğu sürece bajaj kapıya konmaz
    Drayke ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Barkın'dan bazı firma ve modellere hatırladığım inciler (bire bir olmasa da mealen ve çok yaklaşık olarak):

"Bu NC serisi gitmiyor abi. Laterna.. Ses var, hacim var ama gidiş yok. Boynunu virajlarda Küçük Emrah gibi büküyo, çok garibanlaşıyo virajlarda."

"BMW'nin böyle Allah çarpmış bir asimetrikliği, gözüne mil çekilmiş ucube ön tasarımı fiks. Bavyeralı tasarım işinde çirkinlikte inat eder."

"Piyanocunun MT-07'si şehir içinde çok eğlenceli. Ama pistte resmen korku filmi. Altımızdan halı çekilmiş gibi Allah'a emanet girdik bütün virajlara. Çok fena.."

"Abi bu Vespa'nın adı var da amortisör, sürüş konforu, güvende hissettirme yok. Langir lingir aletler. Çok para o aletler. 200lük scooter'a hiç hak etmediği paraları istiyorlar bence. Adına. Yersen.."

"Teletubi, şişko uzaylı eski Er-6'lar. Hakikaten hiç hoşlanmadığım bir tasarım. Kawasaki Türkiye'de de fiyatlar kol böreği. O fiyatlarla çok zor be abi..."

"Mondial, kundial alana bi şey diyemem ama ben uzak dururum arkadaş. Çinli'ye kafadan karşıyım şahsen. Çünkü arada iyi çıkar mı diye yazı tura atmalık bir durum yok bence. Geneli çok fena."

Şimdi bir Pulsar NS sahibi olarak sorayım ey Kuralkan;
    Elin BMW'sinin, Honda'sının, Vespa'sının, Kawasaki'sinin, Yamaha'sının başı kel mi? Adamlara da neler söylüyor, neler yardırıyor yeri geldikçe senin gibi avukatla ihtarname gönderip kendini rezil etmiyorlar bildiğim kadarıyla.

Aç BBC'de Top Gear'i izle. Jeremy Clarkson falan neler giydiriyor dünyanın en büyük otomotiv devlerine. Abartı, espri bu tarz programların özünde var. Adam bir yerinden de uydurmamış. Tüm forumlarda ön jantı kırılan ya da parçalanan Bajaj'larla ilgili pek çok görsel, haber paylaşıldı Barkın'ın da programında koyduğu gibi.

Adam elindeki verilerden haberlerden abartılı olarak bahsettiyse avukatla ihtarname falan gönderip terbiye mi edicen? Ulan barkın'ın kankası Fuat Domaniç, benim de hocam olan Türkiye'nin en önemli hukuk profesörlerinden Hayri Domaniç rahmetlinin oğlu. Pek çok akademisyen, holding avukatı ne kankaları var o ekibin.

Size söyleyeyim bu tavrınızdan bir cacık olmaz, rezil olduğunuzla kalırsınız. Camiada bu denli faydalı işler yapan ve etkin bir adama bir yetkilinizle ulaşıp bir nezaket ziyareti yapsanız, RS200'ü denemesini rica edip kendi elinizdeki güvenlik testi verilerini falan paylaşıp mantıklı, uzlaşmacı, nezaket içeren bir "cevap hakkı kullanma" talebiniz olsa eminim ki Barkın kabul ederdi.

Kötü yazılmış bir ihtarname ile doğrudan güya korkutup "dava ederiz haaa" diyerek firmanızı ve ürününüzü mü korudunuz? Komik.

Kenan Paşa zamanında çocuk olmuş, halen çeşitli alanlarda türlü korkularla sindirilmeye çalışılan böylesine bir toplumun ferdi olarak tıpkı Barkın gibi ben de sizi ciddiye almıyorum Kuralkan. Ve ağa babalarınızı da ciddiye almıyorum çünki.
    ardacik, Nuansiyen, SuleymanE ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Yazmakla bitmez Kuralkan fiyaskoları.Motosiklet almak, servis hizmetini de satın almak demektir.Servislerde çektiğimiz sıkıntıyı Kuralkan'a bildiririz, ya cevap bile atmazlar ya da servisi haklı tutan mantık dışı cevaplar verirler.Madem böyleler, ne yapmak lazım? Bu tür hizmeti veren markadan koşarak uzaklaşmak lazım.Kanuni'yi geçtim, bajaj alırken de bunu düşününüz.Servis hizmetini de onlar veriyor neticede.Servis hizmeti veren ustanın bile bıktığı bir kuruluş.Motosikletimi sevsem de Kuralkan benden uzak dursun.
    Shrieker bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj ciddi anlamda kendi topuğuna sıkmış.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)