Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym wolf ile alakali sorunu ufaktan yazarsanız alacak arkadaslar icin yararli olabilir
    Vurduracaksınız beni arkadaşlar.. Zamanında hem foruma hem facebook wolf grubuna yazdım taşlıyorlardı zor kaçtım

Öncelikle söylemeliyim ki yakın arkadaşlarımdan biri 2012 wolf sahibiydi ve yaşadıklarımın hiçbirini yaşamadı..

Burayı geçersek 2014 mat mavi sıfır wolf almıştım..

Sırasıyla;

1- debriyajım kaçırma yapıyordu garantiden değişti(ötmesi ayrı birde kaçırıyordu) Zamanla tekrar başlamıştı değiştirmeden sattım.

2-Arka amortisörüm patladı..Servis zaten hemen değiştirdi arasıra geliyorlar bu yüzden değiştirdi.

3-Gidonu çevirince elektrik gidiyordu.. Yakınlardan bir ustayı çağırdım lehimledi tekrar etmedi..

4-Son hız ve hızlanma fark edilir biçimde düştü. Debriyaj ile alakalı sanıyorum..

5-Depo doğru göstermemeye başladı.

6-Soğuk iken marş basmamaya başlamıştı.. 2 defa servise gittim. Biri altan motor diğeri artı gruptu(yaptık dediler gittiğimde aynısını yapıyordu.Sahibine göre yapıyor herhalde diye espri yapınca motoru satma kararı aldım).. İkisi de çözemedi öyle sattım..

2. videoda yabancı bir arkadaş bende aynı problemi yaşıyorum demiş.. Bu arada videolar bana ait..

Ekeleme:Bu motorumdan sonra 2007 67 binde kazalı cbf 500 ve şuan kullandığım 30 küsür binlerde 2013 pcx(bu da kazalı)sahibi oldum.Bu motorlarımda en ufak bir sorun yaşamadım.. 3 kuruş fazla olsun,sıfır yerine 2. el olsun ama japon olsun diyen önyargılılardan birine dönüştüm..
    -ZERO-, jimi_hendrix, Shrieker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Güler misin, ağlar mısın?
    Şu Bajaj,Türkiye'ye geldiğinden beri yorumlarını okuyorum. En çok konuşulan kısmı önceleri fiyatının uygunluğuyken, şimdi çıkardığı sorunlar...
    yüksel66, xawa, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü dile gelmiş, ete kemiğe bürünmüş resmen. Onuncu köyün adamıdır Barkın...

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    yanlış kayaya toslamış kuralkan barkın abi bugüne kadar nelere nelere gömdü kıçı kırık 5 10 binlik makine hakkında bir şeyler duyup bunu dile getirdi diye kuralkana nolmuşsa?bu mesajı atanlar acaba yöneticileriyle müdürleriyle konuştular mı atarken ayık mıydılar hangi vasıftaki bir kişi düşünüp yolladı acaba bunu:D harbi komik inanasım gelmiyor. etkinliğine çağır mağır onu yap bunu yap sora tekzip yolla hey Allah'ım , daha denilecek çok şey varda, barkın abi gereken dersi vermiş zaten.Barkın abinin kararından geri döneceğini sanmıyorum, kuralkanın da nasıl özür dileyeceğini merak ediyorum kuzenim yazmış felan diyecek muhtemelen hadi hayırlısı
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Bence bajajı kötü duruma düşüren kuralkan olmuş, demek ki adamlar böyle konularda acemiler, varsa jantta bir sorun firma bunun sorumluluğunu burada ya da, hindistan'da nedenini bulup düzeltmeyi yapar, burada kuralkanın amatörlüğü, takipsizliği iş bilmezliği görülüyor.

Bir de o kadar 200 ns kullanan var, acaba böyle bir vaka varmı, bende 200ns aldım kullanıyorum, jant nasıl kırılır anlamış değilim bir de Barkın bu topa nasıl girdi onuda anlamadım, programıda izlemiştim böyle bir polemik çıkacağı belliydi kuralkan kendi kendini ezdi sonuçta en çok takipçisi olan gittikçe de artan oranda ilgi var yaptığı işler iyi Barkın'ın, acaba reklamın iyisi kötüsü olmaz diyemi düşünüyorlar garip.

ben pulsarımı sürerken olurda ön cant ansızın kırılırda başıma bir iş gelirse kaza yapmadan,
    kuralkanı kim kurtarır benim avukatlarımdan bilemem.

inşallah bu cant mevzusu geçmişte kalmışdır, yeni cant alaşımlarında bi sıkıntı yokdur..

esasında kuralkan bu şekilde kamu oyunu bilgilendirecek açıklama yapması gerekirdi,

gördüğüm kadarı ile avukat biraz ağır yazmış, yani avukatların görüşleri ile kuralkanın görüşleri bir olmaya bilir

avukatlar başka lisandan konuşur biraz tehdidkar tahrikkar konuşular,

sonuç olarak barkın üzerinde bir hukiki yaptırım varmı yokmu şu anda ona bakmak gerekirki hüm haklarımız saklıdır,

istediğimiz zaman kullanırız diyerek bırakmışlar.
    Mehmet3444 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu hareketiyle kuralkan gözümde bitmiştir. Bir zamanlar bende pulsar almayı düşünmüş bir kişi olarak iyiki almamışım diyorum şuanda.
    Yakın çevreme tavsiye bile ediyordum pulsarı kendim de almayı düşündüğüm zamanlarda, şuandan itibaren düşmanıma bile tavsiye etmem.

Her motosiklette sorun görülebilir, bunlar olabilir. Ama sorunları dinleyip, aslını araştırıp bu konuda önlem almak yerine işin kolayına kaçıp kişileri susturmaya çalışmışlar.

Motosikleti eleştiren bir kişiyi, tehdit yoluyla susturmaya çalışan bir firmadan ve bu zihniyetten her şey beklenir.
    Resmen "para verdik sana, ne istersek onu söyleyeceksin, tasman elimizde" demek istemişler ama çok feci ters tepmiş.

Bajaj, Kuralkan firmasıyla yollarını ayırmadığı sürece ömür billah bajaj almam, dostlarıma da aldırmam bu saatten sonra...
    Shrieker ve Mehmet3444 bunu beğendiler.

birde şöyle düşünmek lazım, bu adamlar bir sürü yatırım altına giriyorlar,
    reklam brokrasi alt yapı derken milyon tane sıkıntı altında birşeyler yapmaya çalışıyorlar,

aynı şekilde barkında yokdan birşeyler yapmaya çalışıyor haliyle herkez mümkün mertebe
    işler kontrolünde olsun ister,

bu bakış açısıyla, esas olan gerçekden işin aslı varmıdır? altımızdaki pulsarlarda bir risk varmıdır,

bu önemli, belki barkının yaptığı bir viral yayılmaya dönüşebilir, aslı var ise dönüşmesi iyidir,

aslı yok ise, sebepsiz yere kuralkanın ticaretini baltalamak yönünde bir adım olmuş olur, burasını tartışmak gerekir.

çeşit çeşit parti mal çıkıyor fabrikada, belki çok önceleri vardırda şimdi yokdur, hintli kardeşlerimiz

bizim yerimize bu sıkıntıları deneyimlemişlerdir, bizede sıkıntısız mal gelmiştir..

benim kuralkana bakışım değişmedi, eğerki barkın üzerinde bir yaptırımları olsa idi haksız yere hukuken ozaman değişirdi.

bir düşmanlık alacaksanız gerçekden aslı var ve doğru ise alın derim, ben yolda gider iken

ön cant durduk yere kırılırsa ve diğer insanlardada kırılır ise zaten barkının olup olmamasına gerek bile yok

açılan davalar ile maddi manevi çöker kuralkan yok olup gider, adamlar okadar motor satmışlar..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barkın ın aslında bu topa girmemesi gerekiyordu, bide hindistan da satılan motor sayısı düşünüldüğünde satılan atıyorum 10.000 motordan kaç motorun başına bu geldi 2 mi 3 mi? yada sürenler nasıl birçukura sert zeminde bunu yaşadı, aynı segment başka motorlar da orda jantı kırarmıydı bilmiyoruz.

Ama böyle bişey ihtimali çok düşükte olsa eğer varsa sonuç çok korkunç olacağından bahse değer bir mevzu aynı zamanda.

Bajaj benim gözümde ciddi düşüte, çok satışın müşteriye cezası zamlar ve orantısız inip çıkan fiyatlardan mağdur kullanıcılar ve ikinci el pulsar müşterileri var.

Barkın haklı da olabilir ama biraz daha dikkatli olması gerekir, internet garip bir mecra, biri kasıtlı olarak(rakip firma) bunu hindistanda yapıp söylentiye dönüştürmüş de olabilir, bilemiyoruz.

Barkına yaptırımı bilinmez ama barkının firmaya tavrı çok yıkıcı olmuş, bundan kuralkan kaybedecektir, zira pulsar testi dikkatle izlenirse motor hakkında çok doğru şeyler söylediği gibi kasıtlı kötüleme tarzı hiçbir tavrı olmamıştı.
    solmyr bunu beğendi.

herkezin tavrı farklı, barkında avukatın o yazdığına sinirlenerekden, tamam ozaman madem bu uslupla diyalog kuruyorsunuz bizde komple kaldırıyoruz demiş, zaten mail dede bize ayit olan video ların kaldırılmasını istemiş.

arkadaşımın 0 motoruda bajaj idi sürekli özel olarak (servisde değil kuralkandan) aranıp bir sorun varmı
    motorla ilgili servisle ilgili memnuniyetiniz nasıl vs şeklinde sürekli geri dönüş alıyorlardı,

ben telefonla aradıklarına şahidim. ticari itibar önemlidir, kimse risk almak istemez, kuralkanıda dinlemek gerekir ki bir fikir edinelim.

ek olarak, ben bir araç alsam her ne kadar incelemeler yorumlarda önemli ancak, çok önemli bir sıkıntı olmadığı müddetçe (zaten öyle olsa araçlar geri çağrılır) canlısını görür biner dener

öyle para öderim, malda gizli sıkıntı varsa zaten hukukende her türlü haklı olursunuz(ki bu duruma firmada girmez o işe) yani videolar esasında çok önemli olmaz, sanıyorum sürekli
    aradılar kuralkanıki canı sıkılmış bu işe, oda kaldırın videoları demiş..
    ilterirfan bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Yabancı forumlardan gözlemlediğim kadarıyla bu şekilde jant kırılması gerçekleşen Bajaj motosikletlerin başka hiç bir yerinde en ufak hasar yok.
    Ön frene bas jant kırılsın. İlginç
    dyavol-77 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok popüler bir görüş olmayacak biliyorum ancak söylemek durumundayım. Burada Bajaj-Kuralkanda da hak payı mevcut.

İnternette yazan birkaç haberi mutlaka olacakmış gibi, üstelik te alaylı bir üslupla, korkutarak (kamyonun altına girersin vs.) vermek, bir markanın ve şirketin itibarını elbette sarsar ve zarara uğratır. Bu noktada AEA'nin eğlence ve dedikodu mu, yoksa ciddi bir ürün inceleme ve tavsiye programı mı olduğuna karar verip ona göre davranması lazım. İnternet kesinlikle güvenilir bir bilgi kaynağı değil ki.

Mesela en son motorsikletimi almadan önce araştırma yaptım, ne sorunlar olabilir diye. Bakın bu dergide çalışan adamın başına neler gelmiş. Ancak bir de naklediş tarzına bakın:

http://www.motorcyclenews.com/news/f...nuary/jan8ktm/

Cocuk oyuncağı değil bu. Eğer söyledikleriniz milyonlara ulaşıp ciddiye alınıyorsa, ve bu bir şirketin kar zarar grafiğine yansıyorsa, sorumlu davranmanız gerekir. Ya ciddiyetsiz bir eğlence programı tarzı benimseyip her türlü dalgayı geçersiniz, ya da ciddi program yapıp dikkatli konuşursunuz.

Kuralkan tepkisinde aşırıya kaçmış bence, ancak tamamen haksız da değil. Barkın da doğal olarak karakter yapsa da programına çeki düzen vermeli biraz.
    harung, GP500-1st, _kaan_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralkan ile 2 yıl önce benzer bir durum yaşamıştık.Ben bu forumda arkadaşın 0 km aldığı motosikletindeki ve arkasından servisteki sorunları teker teker tamamen yalansız ve abartısız buraya yazdığım için adamlar arkadaşı arayıp açık açık beni dava açmak ile tehdit etmişlerdi.İki kere Kuralkan müşterisi olarak o tarihten itibaren bir daha Kuralkan'ın sattığı hiç bir şeye bulaşmama kararı aldım.Kardeşim Bajaj Pulsar almak istiyordu aldırmadım.Ben bir 2.motosiklet olarak Bajaj Boxer alıp cafe racer'a çevirmek istiyordum çok istesem de vazgeçtim.Bajaj iyi bir marka ama Kuralkan bünyesinde olduğu sürece Türkiye'deki akıbeti pek te iyi olmayacak.Ben Kuralkan kadar müşterilerine bu kadar saldırganca davranan firma görmedim.Sanki para verip adamların malı satın almadık ta çalmışız gibi davranıyorlar.Bir de şu olayı görmem tuz-biber oldu.
    mattiadestro ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    bajaj nedir lo

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok popüler bir görüş olmayacak biliyorum ancak söylemek durumundayım. Burada Bajaj-Kuralkanda da hak payı mevcut.

İnternette yazan birkaç haberi mutlaka olacakmış gibi, üstelik te alaylı bir üslupla, korkutarak (kamyonun altına girersin vs.) vermek, bir markanın ve şirketin itibarını elbette sarsar ve zarara uğratır. Bu noktada AEA'nin eğlence ve dedikodu mu, yoksa ciddi bir ürün inceleme ve tavsiye programı mı olduğuna karar verip ona göre davranması lazım. İnternet kesinlikle güvenilir bir bilgi kaynağı değil ki.

Mesela en son motorsikletimi almadan önce araştırma yaptım, ne sorunlar olabilir diye. Bakın bu dergide çalışan adamın başına neler gelmiş. Ancak bir de naklediş tarzına bakın:

http://www.motorcyclenews.com/news/f...nuary/jan8ktm/

Cocuk oyuncağı değil bu. Eğer söyledikleriniz milyonlara ulaşıp ciddiye alınıyorsa, ve bu bir şirketin kar zarar grafiğine yansıyorsa, sorumlu davranmanız gerekir. Ya ciddiyetsiz bir eğlence programı tarzı benimseyip her türlü dalgayı geçersiniz, ya da ciddi program yapıp dikkatli konuşursunuz.

Kuralkan tepkisinde aşırıya kaçmış bence, ancak tamamen haksız da değil. Barkın da doğal olarak karakter yapsa da programına çeki düzen vermeli biraz.

Önümüzde bir de top gear gibi bir örnek var.. AEA nın tarzı ile gayet yakın hemde.. Fiat için dedikleri bajaj için denilenden onlarca kat kötüdür herhalde.. Tv tarihinin en başarılı programlarından biri kendisi..

Ahh ahh keşke barkının parası çok olsa da bu maili attığı için 10 tane bajaj alıp herbirini farklı parçalasa.. O zaman görürüm o avukatları nasıl özür metni yayınlıyorlar..

Top gear da corvette yada mustang denemeleri için vermemişlerdi sanıyorum adamlar kendileri satın alıp türlü şebeklikler yapmışlardı..

Milyonların önünde amerikan arabaları berbat diyebilmektir bence olay.. Yoksa motoron dergisi gibi mi olsunlar;

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/benelli-2607

Bu kadar büyük bir dergi sektör dışı reklamlar ile de gayet yürür..
    GB79, Shrieker ve EB61 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=sVqoe1xCr_g

Önümüzde bir de top gear gibi bir örnek var.. AEA nın tarzı ile gayet yakın hemde.. Fiat için dedikleri bajaj için denilenden onlarca kat kötüdür herhalde.. Tv tarihinin en başarılı programlarından biri kendisi..

Ahh ahh keşke barkının parası çok olsa da bu maili attığı için 10 tane bajaj alıp herbirini farklı parçalasa.. O zaman görürüm o avukatları nasıl özür metni yayınlıyorlar..

Top gear da corvette yada mustang denemeleri için vermemişlerdi sanıyorum adamlar kendileri satın alıp türlü şebeklikler yapmışlardı..

https://www.youtube.com/watch?v=YonHWkoxbUo

Milyonların önünde amerikan arabaları berbat diyebilmektir bence olay.. Yoksa motoron dergisi gibi mi olsunlar;

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/benelli-2607

Bu kadar büyük bir dergi sektör dışı reklamlar ile de gayet yürür..
    Hasmet isimli üye söylediklerinide çok haklı.

Sizin paylaşımda oldukça eğlendirici fakat burda top gear gibi bajaj ın tipi ile dalga geçilmiyor veya grenaj kalitesi işçili ile. Cant kırılıyor demek bajaj marka motosikletin frenleri tutmuyor boşalıyor almayın ölürsünüz emekle aynı şey. Bir ürünün satışını ve ticari başarısını tamamen baltalıyacak bir sav.

Burda bajaj a zaten kendini savunma ve dava açma hakkı doğuyor.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet isimli üye söylediklerinide çok haklı.

Sizin paylaşımda oldukça eğlendirici fakat burda top gear gibi bajaj ın tipi ile dalga geçilmiyor veya grenaj kalitesi işçili ile. Cant kırılıyor demek bajaj marka motosikletin frenleri tutmuyor boşalıyor almayın ölürsünüz emekle aynı şey. Bir ürünün satışını ve ticari başarısını tamamen baltalıyacak bir sav.

Burda bajaj a zaten kendini savunma ve dava açma hakkı doğuyor.

15 sn de bunu bulabildim Bu arada bende mazda kullanıyorum
    matrix506xx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Zaten sevmezdim iyice gıcık oldum.
    Bundan sonra soranlara git dandik Çinli al ama bajaj alma derim.

Öte yandan:
    Kuralkan nın hesap edemediği şey; düzeltmeler iş dünyasında etkili olur. Barkın gibi adamın fanatikleri bunu edepsizlik veya işgüzarlık olarak anlar, firmaya daha fazla antipati duyar. Kuralkan bir başarısız harekette daha bulunmuş, binlerce potansiyel müşterisini Barkına atar yapar kaybetmiştir.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    barkın zaten kapak etmiş iyi olmuş kuralkan bajajı iyi motor zannediyo bajaj işte nerden bakarsan bak

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Acaba böyle bir ihtarnameden sonra, aklı başında araştırmacı kullanıcı kısmısı Kuralkanı duyunca, AAA ne b.k bir firma dediğinde,ticari zarar'a uğramayacaklar mı?

Sulh ile çözmek var ken cephe alması klasik türk aklı olmuş..
    MotoGlock bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)