Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Debriyaj balatası biterse nasıl etkisini gösterir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    <ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    Arkadaşlar , peki debriyaj balatası bitik ise yahut yaylar yada saclar eski olup bi şekilde kaçırıyor ise , kick start yaparken gücü pistona aktaramaması normal mi ? yada vitestakıp debriyaj sıkılı iken yokuş aşağı giderken debriyajı bıraktığım halde vurmuyor hatta debriyajı bırakmamaışım gibi hiç engelsiz devam ediyor ve haliyle çalışmıyorsa ? sorun debriyjdadır demek mümkünmü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Direk debriyaj balatasi alametleri son yazdiklarin.

Motosikleti
    işin garibi balatalar yeni yaylar ve saclar eski bide debriyaj balatası tasının somununu tam sıkamadım , kullandım 1 hafta sonra bu problem cıktı aniden yolda , sanırım somundan açıp bakmam lazım hava biraz ısınırsa sanırım

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı <ÖzgürYanık> adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , peki debriyaj balatası bitik ise yahut yaylar yada saclar eski olup bi şekilde kaçırıyor ise , kick start yaparken gücü pistona aktaramaması normal mi ?
    Hocam kick start işin cilvesi olduğundan dolayı debriyajda ufak bir sıkıntı varsa kickstart direk pasif olur, debriyaj pistonu salmadıkça kuru kuru abanırsın ama motoru adam akıl sarıp marş yemez.
    Debriyajın derdini kickstartla anlamaya çalışmak zor olur yani.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    MrMud aslında aradığım cevabı verdin bana şuan , Enduro yorumlarında felan gördüğüm kadarı ile tecrübeli birisin , motorumu kendim topladım yeni piston silindir,krank rulman ve keçeleri vs..... 1 hafta kullandım bu sorun cıktı gırt gırt bi sesten sonra , motorcunun biri motor hava alıyor baştan toplucaz dedi ama ben kendim tam sıkamadığım debriyaj balatası somununu bildiğim için önce acayım istiyorum ki muhtemelen sorun orada ha bir de açmışken saclar ve yayları da değiştireyim ki birdaha açmayayım

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba, 2012 model 13000km YBR kullanıyorum.

İlk aldığım günlerde problem yoktu ancak aldıktan 1 hafta sonra 1, boş ve 2 arasında zor geçme ve geçtiğinde sesli geçme durumu çıktı ortaya.( ilk 1 -2 hafta gerçekten kötü vites değiştirdim) Yağ yeni motul 5100 10-40 koydum. Debriyaj tel ayarını kendim yaptım kavrama ya da ayırma problemi yok. Mesela boşa geçireceğim zaman illaki 4 bin devire kadar gaz verip yapmam gerekiyor. Çok nadir de boş ışığı yanmasına rağmen viteste oluyor motor.

Sonuç olarak hilal falan mı yamultmuşumdur sizce ? Eğer öyleyse ilerde daha büyük problem çıkarır mı bana ?

çekişi yavaş oluyor 2gün önce degiştirtim 130tl yağ balata tel. çok ciddi çekiş artışı oldu motorda 1le kafa kaldıramayan motor 4.viteste ön zıplatıyor

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Periyodik bakımlarını düzenli yaptırın. Ustanız zaten size gereken bilgilendirmeyi yapacaktır.

Bazen işi uzmanına bırakmakta fayda vardır... İçiniz rahat eder...

Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2012 model 13000km YBR kullanıyorum.

İlk aldığım günlerde problem yoktu ancak aldıktan 1 hafta sonra 1, boş ve 2 arasında zor geçme ve geçtiğinde sesli geçme durumu çıktı ortaya.( ilk 1 -2 hafta gerçekten kötü vites değiştirdim) Yağ yeni motul 5100 10-40 koydum. Debriyaj tel ayarını kendim yaptım kavrama ya da ayırma problemi yok. Mesela boşa geçireceğim zaman illaki 4 bin devire kadar gaz verip yapmam gerekiyor. Çok nadir de boş ışığı yanmasına rağmen viteste oluyor motor.

Sonuç olarak hilal falan mı yamultmuşumdur sizce ? Eğer öyleyse ilerde daha büyük problem çıkarır mı bana ?
    Aynı sıkıntı bende vardı 2011 14500 km .110 TL çıkacağı varmış yağ hariç;(

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntı bende vardı 2011 14500 km .110 TL çıkacağı varmış yağ hariç;(
    Düzgün bir ustaya baktır motoru.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)