Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Biliyorum sigorta için açılan 325764'inci başlık AMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hayırlı akşamlar abilerim,kardeşlerim sizlere birkaç sorum var.Daha önce açılan tüm sigorta başlıklarını hemen hemen okudum ama kafamda birkaç soru işareti var.

Motorum ybr125,2013 model babamın üzerine(yaşı 58) motorun sigortası 10.01.2016 tarihinde bitti fakat motoru kullanmıyorum ve mart 15 gibi kullanmaya başlıyacağım.Bu süre zarfına kadar sigortayı yaptırmazsan ne olur? Ne kadar faiz yer? Birde diyelim ki sigortayı yaptırmadım ve motorumu mart ayında satmak istedim satışa engel olur mu? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.Hayırlı akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Yaptırmazsan her 30 gün için %5 gecikme zammı ödersin.Trafikte yakalanırsan ceza yersin.
    -Sigortasız aracın satışını yapamazsın.
    -Ama aracı sattıktan sonra noterden satış ile ilgili kağıdı sigortacına götürüp ödediğin sigorta primini gün bazında belirli bir kısmını geri alabilirsin.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Yaptırmazsan her 30 gün için %5 gecikme zammı ödersin.Trafikte yakalanırsan ceza yersin.
    -Ama aracı sattıktan sonra noterden satış ile ilgili kağıdı sigortacına götürüp ödediğin sigorta primini gün bazında belirli bir kısmını geri alabilirsin.
    sigortasız aracın satışı oluyor.
    cbr1907 ve Thracian bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Babanın yaşı 58 eğer kazası belası yok ise ve yaşadığın yer Manisa ise yüksek bir fiyat çıkacağını zannetmiyorum. Gayet uygun bir fiyat çıkacaktır bence.

Ayrıca yaptırmanı tavsiye ederim zaten mart ayında faizi ile senden o parayı alıcak devlet. 2 ay için gerek yok. Bu 2 ay içerisinde sürmek istedin çıktın polis çevirdi sana cezayı yazdı diyelim. Bağlandı motor , cezayıda yedin , sigortayıda mecbur yaptırcan ki motoru al. uğraş babam uğraş...

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler abi,sigorta 250 lira çıksa aylık faiz 12.5 lira yani hiç önemli değil.Motoru kullanmıyorum zaten trafiğe çıkmam.
    Araç satışı yapıla biliyor diye biliyorum.Motoru satma ihtimalim yüzde %70 ondan sigortayı yaptırmak istemiyorum zaten kullanmıyorum.
    Sigortacı illa bişey bulur bir kulp uydurur ben o işe girmek istemem.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler abi,sigorta 250 lira çıksa aylık faiz 12.5 lira yani hiç önemli değil.Motoru kullanmıyorum zaten trafiğe çıkmam.
    Araç satışı yapıla biliyor diye biliyorum.Motoru satma ihtimalim yüzde %70 ondan sigortayı yaptırmak istemiyorum zaten kullanmıyorum.
    Sigortacı hiç bir şey bulamaz. Çünkü sen yasal olarak 1 yıllık para ödüyorsun.

Hesaplaması kolay olsun diye örneğin yıllığı 120 tl yani aylık 10 tl dir bu. Sen 2 ay sonra sattın yani 20 tl lik kullandın. Sonra sattın sana o 100 tl yi iade ediyorlar çünkü o trafik sigortasını kullanmadın. Yeni motor aldın diyelim bu sigortayı senin yeni motorunun üzerine geçiriyor
    cbr1907 bunu beğendi.

motoru kullanmayacaksan çekme belgesi al trafikten çek prosedürlerle vergiyle sigortayla uğraşma derim.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babanın yaşı 58 eğer kazası belası yok ise ve yaşadığın yer Manisa ise yüksek bir fiyat çıkacağını zannetmiyorum. Gayet uygun bir fiyat çıkacaktır bence.

Ayrıca yaptırmanı tavsiye ederim zaten mart ayında faizi ile senden o parayı alıcak devlet. 2 ay için gerek yok. Bu 2 ay içerisinde sürmek istedin çıktın polis çevirdi sana cezayı yazdı diyelim. Bağlandı motor , cezayıda yedin , sigortayıda mecbur yaptırcan ki motoru al. uğraş babam uğraş...
    Abi peki babamın üzerine birde araba var ve onunla 12 tane kazası var o etkiler mi? Motor ile hiç kazası yok.
    Motoru kullanamadığım için satıyorum zaten kullanabiliyor olsam zaten mecbur yaptırıcam sigortayı

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Sigortacı hiç bir şey bulamaz. Çünkü sen yasal olarak 1 yıllık para ödüyorsun.

Hesaplaması kolay olsun diye örneğin yıllığı 120 tl yani aylık 10 tl dir bu. Sen 2 ay sonra sattın yani 20 tl lik kullandın. Sonra sattın sana o 100 tl yi iade ediyorlar çünkü o trafik sigortasını kullanmadın. Yeni motor aldın diyelim bu sigortayı senin yeni motorunun üzerine geçiriyor
    Trafık geçmez sadece kasko geçer. Trafık motora yapılır kasko adama

Abi peki babamın üzerine birde araba var ve onunla 12 tane kazası var o etkiler mi? Motor ile hiç kazası yok.
    Motoru kullanamadığım için satıyorum zaten kullanabiliyor olsam zaten mecbur yaptırıcam sigortayı
    12 kaza mı? dostum sen kendi üzerine yap sigortayı.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 kaza mı? dostum sen kendi üzerine yap sigortayı.
    Yaav abi sorma manisa gibi yerde gelen çarpıyor giden çarpıyor bu sefer sinirlenen babam geri gelip çarpan adama geri çarpıyor.İşin ilginç tarafı aynı arabayı hala kullanıyoruz.
    cbr1907 bunu beğendi.

Yaav abi sorma manisa gibi yerde gelen çarpıyor giden çarpıyor bu sefer sinirlenen babam geri gelip çarpan adama geri çarpıyor.İşin ilginç tarafı aynı arabayı hala kullanıyoruz.
    adamın sabrı taşınca tabi

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafık geçmez sadece kasko geçer. Trafık motora yapılır kasko adama
    Ben çok kez satıp yeni motor aldım muhtemelen o zaman şöyle oldu. Eski sigortam iade edildi oradan gelen para ile yeni sigorta yapıldı desem herhalde doğru olucak ?

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın sabrı taşınca tabi
    Aynen abi biraz agresif kendisi.Yani araba ile kazaları motosiklet için sigortayı etkiler öyle mi?

Motosikleti
    ktm 1190
    Maşallah babanda hiç boş durmamış şaka bir yana bir şey olmaması sevindirici tabi.

12 kaza varsa bilemedim valla bir fiyat öğren bakalım ne kadar çıkacak. Sigortacıyada sor sence benim üzerime olsa ne kadar çıkar diye.

Aynen abi biraz agresif kendisi.Yani araba ile kazaları motosiklet için sigortayı etkiler öyle mi?
    tabi etkiler. sigorta insanın sadece yaşına bakmiyor fiyat verirken. onun yaşadigi sehir cinsiyet ve kaza gecmisi gibi bircok faktor var fiyata etki eden.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Maşallah babanda hiç boş durmamış şaka bir yana bir şey olmaması sevindirici tabi.

12 kaza varsa bilemedim valla bir fiyat öğren bakalım ne kadar çıkacak. Sigortacıyada sor sence benim üzerime olsa ne kadar çıkar diye.
    Bir ara arabayı satmayı bile düşündük.Çok şükür abi birşeyi olmadı birkaç kırıkla atlattı çoğunu öyle küçük kazalarda değildi, şehir içinde biri çarpınca arabadan bile inmiyor artık camdan biraz küfredip devam ediyor.

Bütün kombinasyonları sorucam işin içine babaannemi bile sokucam bakalım tekrar buraya yazarım bilgilendirme amaçlı tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

ZERO abi sorucam hepsini artık bu ikinci yaptırışım olucak ilk sigortayı yaptırdığımda 10 kazası vardı babamın

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta başlığı görünce ben..

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=x32_wPZRBdY
    Çatlıcam galiba !!!!

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=x32_wPZRBdY
    hocam acaba admine söyleyip de bu hobiler, siyaset alt forumları gibi bir de "sigortacılar" alt forumu mu oluşturulsa.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)