Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Disk Fren kilitlendi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000CC Elektrikli Bisiklet. :)
    Günaydınlar mutlu pazarlar.

Dün akşam seyir halindeyken tam ışıklara geldiğim esnada arka frenim sıkıştı.
    motorda çok ağır zar zor 30 metre sürükledim kenarıya ve bağladım.
    Hemen foruma girdim forumda yazılan bir yorumda 20-30 dakika sonra git yanına soğur düzelir yazıldığını gördüm 2 saat sonra gittim fakat aynıydı işin en ilginç kısmı ise orta sehpadayken motoru çalıştırdığımda tekerlek dönüyor fakat yere indirdiğim anda tekrar duruyor ve kilitleniyor.Sizce sorun ne? daha önce başına gelen oldu mu ? bu arada motorum scooter. şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Elinde 13 anahtar varsa al eline, disk merkezinin vidaları gevşemiş, ağırlıkla diske basıyor olabilir.
    Ya da sorun yol üzerinde çözülecek gibi değildir, o zaman fren merkezini 2 adet 13 vidadan sökerek komple diskten ayır ve ön frenle yavaş yavaş tamirciye doğru yollan..
    BatuhanS bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde 13 anahtar varsa al eline, disk merkezinin vidaları gevşemiş, ağırlıkla diske basıyor olabilir.
    Ya da sorun yol üzerinde çözülecek gibi değildir, o zaman fren merkezini 2 adet 13 vidadan sökerek komple diskten ayır ve ön frenle yavaş yavaş tamirciye doğru yollan..
    cansın abi 2.dediğini deneyeceğim fakat yarın malum pazar günündeyiz kapalı ustalar.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Benim fren merkezi kilitlenmisti. İç düzenek değiştirip devam etmiştim.

Motosikleti
    Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fren merkezi kilitlenmisti. İç düzenek değiştirip devam etmiştim.
    komple mi değişti ne kadara patladı sana ?

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Alıntı BatuhanS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komple mi değişti ne kadara patladı sana ?
    İç mekanizma değişmişti. Fiyat hatırlamıyorum çünkü birkaç şey daha yaptırmistim

Motosikleti
    Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İç mekanizma değişmişti. Fiyat hatırlamıyorum çünkü birkaç şey daha yaptırmistim
    Forumdan sevdiğim bir abimde fiyatın baya tuzlu olacağını söylemişti.Valla benzin döküp yakıcam ya alalı daha 1 ay oldu 150-200 lira tamire gitti ve hiç bir şeyin iyiye gittiği yok. :/

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Hocam senin motor ile alakalı olarak bu aralar çok başlık görüyorum senden Yarın öbür gün daha ciddi bir şey ile karşılaşıp hayati tehlike atlatacağını düşünmeye başladım artık.Sen o motorunu ya sürme tamire sok komple bakımdan geçir yada başka bir motor al.Canından değerli olmasın senin için.
    BatuhanS bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin motor ile alakalı olarak bu aralar çok başlık görüyorum senden Yarın öbür gün daha ciddi bir şey ile karşılaşıp hayati tehlike atlatacağını düşünmeye başladım artık.Sen o motorunu ya sürme tamire sok komple bakımdan geçir yada başka bir motor al.Canından değerli olmasın senin için.
    Aynen abi bende onu demeyene çalışıyorum daha yeni motora geçtim ve daha bir ay olmasına rağmen 15 gün tamirde geçti. Bin liraya aldığım motor'a 500 tl sigorta + 150 tl tamir masrafı gitti. Sanırım daha da artacak. Akhisarda düzgün bir motor ustası bulsam yaptıracağım abi. :(

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Aynen abi bende onu demeyene çalışıyorum daha yeni motora geçtim ve daha bir ay olmasına rağmen 15 gün tamirde geçti. Bin liraya aldığım motor'a 500 tl sigorta + 150 tl tamir masrafı gitti. Sanırım daha da artacak. Akhisarda düzgün bir motor ustası bulsam yaptıracağım abi. :(
    Hocam senin tamir edilecek motorun marka modeli ne tam olarak sana akhisarda usta tavsiye edeyim.
    BatuhanS bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin tamir edilecek motorun marka modeli ne tam olarak sana akhisarda usta tavsiye edeyim.
    Çelik tiger 150 scooter
    Mengu16 bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Debriyaj balatan yerinden bir miktar gevşemiş,
    Motoru sürersen sorunsuz gider,
    Varyatörü açtırıp kontrol ettirin.
    BatuhanS ve Bthndmrl bunu beğendiler.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Çelik tiger 150 scooter
    Hocam facebook kullanıyorsanız hüseyin akkın abiyle iletişime geçip derdinizi anlatabilirsiniz o size usta tavsiyesi ve iletişim bilgilerini verir(kendiside usta ama büyük motorlarla ilgileniyor) ona motoaytek'in yerini sorabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatan yerinden bir miktar gevşemiş,
    Motoru sürersen sorunsuz gider,
    Varyatörü açtırıp kontrol ettirin.
    Aynen dediğiniz gibi olmuş debriyaj balatalarını değiştirdim ve bir kaç tane daha değişiklilk yapıldı eskisinden çok çok daha iyi oldu hiç bir sorun kalmadı çok teşekkür ederim size allah razı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam facebook kullanıyorsanız hüseyin akkın abiyle iletişime geçip derdinizi anlatabilirsiniz o size usta tavsiyesi ve iletişim bilgilerini verir(kendiside usta ama büyük motorlarla ilgileniyor) ona motoaytek'in yerini sorabilirsiniz.
    hocam yeni bir motor ustası buldum mondial'in tamir işlerini yapan büyük bir firma motoru tamir ettiler sağolsunlar suanlık bir sorun kalmadı

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Geçmiş olsun.. Bundan sonra sıkıntı yaşamazsın umarım
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)